PDA

Zobacz pełną wersję : Używanie znaków firmowych - jak to wygląda w świetle prawa?



Bartek Witek
01-05-2008, 02:24
Zastanawiałem się nad umieszczeniem na blogu, w stopce znaków firmowych np. Nikona, Adobe, Wacoma...
Jak to wygląda od strony prawnej? Czy mam dodać jakąś informację? Skąd wziąć takowe w dobrej jakości?

Motorniczy
01-05-2008, 03:02
Najpierw musisz skontaktować się z firmą , której to chcesz logo zamieścić na obojętnie czym . Kolejna sprawa musisz mieć od takiej firmy na piśmie napisane , że zgadzają się aby ich logo umieścił tym czy na tamtym. Do tego musisz byc zobowiązany aby określić dokładnie co to ma być za "nośnik" - www , CD , czy co tam chcesz i czy ten "nośnik" posłuży Ci do celów zarobkowych czy też nie . Generalnie sporo zabawy a z reguły jeśli firma "X" nie zgodzi się na samym początku to potem można lizać klamkę. Pozdrawiam:)

Paweł M
05-05-2008, 23:19
tak mnie trochę zastanawia jedna rzecz. OK, może kolega ma i racje, ale co w przypadku takich portali jak np WP, Interia, Onet, Samar ... Czy publikując informacje o firmach również muszą uzyskać zgodę od właścicieli loga?

IMHO powinna wystarczyć w widocznym miejscu krótka informacja: "znaki towarowe znajdujące się w serwisie zostały wykorzystane jedynie w celach reklamowych lub informacyjnych i należą do ich właścicieli."

freefly
06-05-2008, 09:08
tak mnie trochę zastanawia jedna rzecz. OK, może kolega ma i racje, ale co w przypadku takich portali jak np WP, Interia, Onet, Samar ... Czy publikując informacje o firmach również muszą uzyskać zgodę od właścicieli loga?

IMHO powinna wystarczyć w widocznym miejscu krótka informacja: "znaki towarowe znajdujące się w serwisie zostały wykorzystane jedynie w celach reklamowych lub informacyjnych i należą do ich właścicieli."

Wszystko jest w Ustawie Prawo własności przemysłowej, Rozdział 5.