PDA

Zobacz pełną wersję : wyostrzanie pod odbitke



ictus
11-04-2006, 23:08
nie moge dosjc do ladu z ostroscia zdjec na popierze... wiekszosc jest przeostrzona... ale to tez zalezy od labu...
i tu mam pytanko czy wyostrzac juz ostre zdjecie??? jezeli tak to ile??? zawsze robilem unsharp mask i ustawienia 100% radius 1 threshold 4

Zorbas
12-04-2006, 10:25
100 % to chyba troche za duzo. jak korzystam z ustawienia 85 % radius 1 threshold 4

M_Kuron
12-04-2006, 12:49
Najlepiej pogadaj z laboludkiem. U mnie wyostrzają sami na maszynie, bo wyostrzyć podobno trzeba zawsze. Może w Twoim wypadku zdjęcie jest wyostrzane dwa razy, raz przez Ciebie i potem w labie. Pogadaj z zakładem.

krzysztof jot
12-04-2006, 22:40
Przesadzasz z wyostrzaniem. 80-90%, a radius sugeruje 0,7
Ale to oczywiscie zalezy od wielkosci i wielu innycgh aspektów.
Tak naprawde, to lab wyostrzy sam - albo zaznacz aby bez korekty
bo znowy bedzie za mocno...:)

LeonArek
12-04-2006, 22:44
To ja zasugeruję Amount 120-150, Radius 0.2-0.4, a Treshold 0.
Robione na pliku o docelowej rozdziałce.

rabijki
12-04-2006, 22:55
1. tryb Lab
2. wlaczony kanal lightness ale podglad na lab
3. amount na oko
4. radius polowa rozdzielczosci ( dla 300 dpi radius 1.5, dla 400 dpi radius 2)
5. treshold 0 - 3

oczywiscie pod warunkiem ze wyostrzanie w aparacie czy skanerze oraz w labie jest wylaczone

pozdro
olo

MzMarcin
13-04-2006, 11:02
"ale to tez zalezy od labu..."
To wal bezpośrednio ze skalowaniem do danego rozmiaru na koniec unsharp i magiczne słowa "bez korekty, a jak wyjdzie źle to wasza wina(było skalibrować maszynę)"
Niemal zawsze robią dobrze...

turbo
13-04-2006, 13:51
i wyostrzanie niezaleznie od wielkosci odbitki?

krzysztof jot
13-04-2006, 14:33
To ja zasugeruję Amount 120-150, Radius 0.2-0.4, a Treshold 0.
Robione na pliku o docelowej rozdziałce.

takie parametry to są idealne na strone www, ( radius 0,2 juz raczej nie rusza fotki
minimum jak sprawdzałem to 0,3) ale na papier ? Jakie wy macie szkła ze tak musicie
ostrzyc foty?

madmips
14-04-2006, 15:12
no i weź pod uwagę jak masz ustawiony aparacik, czy robisz od razu z wyostrzeniem?

ictus
17-04-2006, 09:20
wlasnie jak to jest z wyostrzeniem w samym aparacie??? ja tego od zawsze uzywalem i potem jeszcze PS