Zobacz pełną wersję : Nikon Capture i masowe wywołanie do JPG
Cześć!
Czy ktoś z Was wie, jak w NC można wywołać masowo z NEF'ów zdjęcia do formatu JPG w najlepszej jakości?
Mam ok. 400 NEF'ów do wywołania a nie bardzo chce mi się to robić z każdym zdjęciem osobno :)
Jeżeli gdzieś na forum była już odpowiedź to proszę o linka.
Ja niestety nic nie znalazłem na ten temat...
Dzięki
Michał
grzegorzant
30-04-2008, 11:01
Batch
Tylko, że na te 400 jpeg to troche poczekasz :)
no chyba że masz pioruńsko szybki komputer
pozdrawim
Czy możesz jaśniej opisać zasadę jak to powinienem zrobić? :)
I ile to może mniej więcej potrwać? :)
nightelf
30-04-2008, 12:15
Zdjęcia które chcesz wywołać umieszczasz w jednym katalogu.
W capture wybierasz batch a nastębnie run batch process, wkazujesz katalog źródłowy i docelowy
I gotowe
A czy ktoś wie, jak można coś takiego zrobić w Capture One??
Pozdrawiam, Tomek
tymancjo
04-05-2008, 16:46
A czy ktoś wie, jak można coś takiego zrobić w Capture One??
żart czy co ?
W jakim C1? - jeżeli w 4 to zaznaczasz te foty, które cię interesują i klikasz na ikonkę konwersji (to takie kółko zębate) z wciśniętym klawiszem shift.
romanescou
16-05-2008, 11:15
Batch
Tylko, że na te 400 jpeg to troche poczekasz :)
no chyba że masz pioruńsko szybki komputer
pozdrawim
A nie można:
- "Open Multi Image Window"
- poźniej ctrl+A lub "select all"
- poźniej "zapisz jako" i wskazać jpg
Pytam aby się upewnić czy czasami wyniki nie będą różne.
Batch
Tylko, że na te 400 jpeg to troche poczekasz :)
no chyba że masz pioruńsko szybki komputer
pozdrawim
Celeron 2.6 GHz, 1GB RAM - 364 NEF'y poszły w ok 24 min :)
Oczywiście docelowe JPG w maksymalnej jakości...
Jacek B.
16-05-2008, 11:28
ooo to bardzo szybko
grzegorzant
16-05-2008, 16:11
Celeron 2.6 GHz, 1GB RAM - 364 NEF'y poszły w ok 24 min :)
Oczywiście docelowe JPG w maksymalnej jakości...
Aż mi się wierzyc nie chce....
przede wszystkim czy odszumianie było i wogóle jakie korekcje w tych Nef-ach robiłeś?
Aż mi się wierzyc nie chce....
przede wszystkim czy odszumianie było i wogóle jakie korekcje w tych Nef-ach robiłeś?
Poprawa ekspozycji, balans bieli, krzywe, winietka, dlighting...
Nie odszumiałem bo staram się robić zdjęcia bez szumów :)
grzegorzant
16-05-2008, 16:44
Poprawa ekspozycji, balans bieli, krzywe, winietka, dlighting...
Nie odszumiałem bo staram się robić zdjęcia bez szumów :)
I to jest dobry kierunek
ale kiedy potrzebne jest wysokie iso, a akurat nie ma się d3 pod ręką - to bez odszumiania ani rusz i tu NX mocno kuleje. Niestety
Tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=54837) jest wątek na temat osiągów NX-sa
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.