PDA

Zobacz pełną wersję : drukowal ktos z D200 w formacie B1?



ranbir kapoor
11-04-2006, 19:59
drukowaliscie juz cos w takim formacie?
jak tak to jakie efekty?

Czornyj
11-04-2006, 20:22
Pytanie, co będziesz drukował ;) Przy takim formacie z D200 wychodzi ci jakieś 90dpi - jest to zdecydowanie niebezpiecznie mało, ale nie jest powiedziane, że nie "obleci"...

ranbir kapoor
11-04-2006, 20:29
nie wiem co dokladnie ale chodzi o fotki dla coca-coli i obawiam sie ze "obleci" to zdecydowanie za malo :)

Czornyj
11-04-2006, 20:50
Dla Coca-Coli? Może żarcie do zestawów, albo coś w ten deseń?

ranbir kapoor
11-04-2006, 22:48
jezeli cocacola to napewno jakies packshoty
jednak obawiam sie ze D200 to za malo na taki format

Czornyj
11-04-2006, 22:57
Tłukłem sporo żarła dla Coca-Coli z 4 i 6MP - było wporzo. Ale na tak duże powiększenia toto nie szło. Generalnie, jeżeli ma to być drukowane na ploterach wielkoformatowych, to bym się kompletnie nie przejmował i ciął z D200. Gorzej jeśli to mają być jakieś super-hiper plakaty z offsetu - mimo zasadniczo zbyt małej rozdzielczości D200 oczywiście też wyjdzie nienajgorzej, ale jeśliby jakiś b..c chciał się doktoryzować i oglądać toto z 15cm, to teoretycznie jest się do czego przyczepić.

krzysztof jot
12-04-2006, 10:35
nie wiem co dokladnie ale chodzi

ta informacja -to jednak podstawa :) bo jak wspomniał Czornyj
na ploter -jak idzie na kasetony itp - to spokojnie, aż za wiele,
no ale jak na piękny plakat na kredę - to juz troche gimnastykli
w PS, ale dobry grafik przygotuje tak "swiecenia" że będzie tez OK.
jednak bezposrednio z pliku cienko wyjdzie - powinni ci dac jakies
techniczne załozenia...

greg_g
12-04-2006, 19:02
dokladnie tak jak czornyj powiedzial, jesli na ploter wielkoformatowy to spoko oko wystarczy (warunek: dobrze przygotowane pliki)!!!! plotery i tak z reguly nie obsuguja wiecej niz 150dpi (np taki HP designjet 800 42) - na takim systematycznie plotuje i puszczalem juz 70/50cm z D70s (polowke z tego co chcesz) - efekt zadowalajacy!!
pozdrawiam
G.

stig
12-04-2006, 20:21
no ale jak na piękny plakat na kredę - to juz troche gimnastykli
w PS, ale dobry grafik przygotuje tak "swiecenia" że będzie tez OK.
A co mozesz zrobic w "swieceniach"? :) Zdjecie to zdjecie i wszystko co mozna zrobic na etapie rozbarwiania i naswietlania -- to co najwyzej -- spierd...ic.
No chyba, ze zaswiecic w 50 lpi. Wtedy faktycznie nie bedzie widac, ze zbyt mala fotka... :D Tylko dlatego, ze raster bedzie wiekszy niz detale. :)
i wlasnie to bedzie sie nazywalo tak jak chwile wczesniej to okreslilem... ;)

Jacek_Z
12-04-2006, 21:38
drukowano mi do offsetu z D70 na B1, ale zdjęcie zajmowało pół formatu. Czyli jakby B2.
Z przeliczeń powierzchni i pikseli wychodzi jak D200 na B1.
Wyszło trochę miękko, grafik się nie spisał, mógł lepiej obrobić plik. Ja dałem tylko plik (i był to .jpg, nie było fotografowanie w ogóle z myślą o offsecie).

Zaraz po Łodzi bedą jeździły autobusy oklejone folią - zdjęcia modelki (też jpg)- dwa zdjęcia od zderzaka po dach - czyli jakieś 2 m wysokie. Ale to na ploterze. Też z D70.
(Moze jak admin zobaczy to zrobi fotki tego i mi przyśle?)

Dzisiaj był u mnie wizard36 i widział zdjecia z D70 druk offset na B1 ale to była wersja czaerno-biała. Bardzo dobre uważam.

Miałem tez zabudowy stoisk targowych (z plotera) w gigantycznych rozmiarach z D70 z jpg, formaty 2x4 i 2x5 metrów. Ale tego nie widziałem na własne oczy jak wyszło. Podobno dobrze.

Widziałem (i mam pliki) z D1 - matryca 3 MP, zdjęcie kiepskie, własciwie nieostre. Po obróbce mam tiff do formatu A3 w 300 dpi. Ideał, każdy włos wyrysowany idealnie, kolory, skóra - normalnie bajka (modelka przyszła mi pokazać co zrobiła dla greckiego Elle o ile dobrze pamiętam)

Seeker
12-04-2006, 21:48
"po Łodzi bedą jeździły autobusy"...

To mi raczej na jakis statek wyglada ;)

ranbir kapoor
13-04-2006, 10:33
juz wiem wszystko, format plakaty B1 ale samo zdjecie 30cm max wiec nie ma zadnego problemu

soko
13-04-2006, 23:24
Miałem tez zabudowy stoisk targowych (z plotera) w gigantycznych rozmiarach z D70 z jpg, formaty 2x4 i 2x5 metrów. Ale tego nie widziałem na własne oczy jak wyszło. Podobno dobrze.




Jacku, czyżby to o to chodziło ??

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

panią i nazwy firm podmazałem celowo...

pozdrawiam
soko

Jacek_Z
13-04-2006, 23:33
nie, to nie te stoiska. jedno to reklama firmy sprzedającej solaria, zdjęcie czarno-białe naga modelka lezy na brzuchu, drugie to była reklama firmy produkującej okulary (przeciwsłoneczne), modelka stała w strumieniu i łowiła pstrągi

soko
14-04-2006, 00:01
no nic, myślałem że zbieg okoliczności. Te fotki ojcu ktoś D70 bodajże z Bydgoszczy robił :)

tu w tle widoczne są fotki kamienic z Torunia, które były w Berlinie na tle stoiska jako promocja woj kujawsko-pomorskiego.
Na 99% zdjecia z d70, drukowane na ploterze

volvo
14-04-2006, 09:39
drugie to była reklama firmy produkującej okulary (przeciwsłoneczne), modelka stała w strumieniu i łowiła pstrągi

pstrągi powiadasz... :o

to musiała być fajna praca :mrgreen: jak by co to po sprzęt wędkarski możecie do mnie się zgłaszać - pożyczę - chyba, że akurat wyjadę na ryby :mrgreen:

Jacek_Z
14-04-2006, 09:52
ja ten sprzęt wędkarski tez pożyczałem, bo do pstrągów są dziwne wynalazki - inny kij, kołowrotek i w dodatku to nie była żyłka ale taka żółta linka. To nawet lepiej, bo była bardziej widoczna. Przywiązaliśmy na końcu linki kłode (pod wodą) tak, że wyglądało jakby ciągneła rybę.

stig
14-04-2006, 09:57
Jacku... miast opowiadac, lepiej bys pokazal... :)

volvo
14-04-2006, 10:01
ja ten sprzęt wędkarski tez pożyczałem, bo do pstrągów są dziwne wynalazki - inny kij, kołowrotek i w dodatku to nie była żyłka ale taka żółta linka. To nawet lepiej, bo była bardziej widoczna. Przywiązaliśmy na końcu linki kłode (pod wodą) tak, że wyglądało jakby ciągneła rybę.

a no są :) tzw. sprzęt muchowy :o ...uwielbiam tą metodęjest rewelacyjna... a tak w temacie to masz szczęści, że trafił Ci się sznur pływający (jasne kolory) bo są też tonące (ciemne: brąz, zgniło zielony, czarny) a taki sznur ciężko było by sfotografować i nie wyglądał by tak atrakcyjnie :D

...trzeba było karpia kupić na jakimś stawie hodowlanym ... karp by takim sprzętem ostro targał a modelka by panikowała więc miał byśsuper real fotki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

krzysztof jot
14-04-2006, 11:17
stig: wlasnie to bedzie sie nazywalo tak jak chwile wczesniej to okreslilem...

powiem tak - nie bede sie "wymondrzał" bo w PS'ie umiem siedem podstawowych
i niezbednych operacji wykonac. Ale pracuje z grafikiem który jest mistrzem w te
klocki - i co robi i jak - nie wiem, bo i tak nigdy tej wiedzy nie pojme. Wiem, ze
jak go uczen pyta o jakieś układy skrótów na mac'ku - o predzej mu odpowie z
układu palców na klawiaturze niz okreslając z nazwy "który" :). Robił okładki dla
wielu miesieczników i miliony innych produkcji - a robi to od 89roku. I to co czasem
osiągal ( a potem drukarnia) ze "zwalonych" nieraz dokładnie materiałów wyjsciowych
- to przechodziło moje granice wyobrażni :) Dlatego sądze a nawet twierdze, że da sie
zrobić wiele, ale pewnie to kwestia i umiejetnosci i poswieconego czasu i doswiadczenia.

volvo
14-04-2006, 11:31
Jacku... miast opowiadac, lepiej bys pokazal... :)

a popieram prośbę o pokaz fotek :)

wszystko co z wędkarstwem związane bardzo mnie interesuje więc czekam na jakieśfotki pliss plisss... :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Pią 14 Kwi, 2006 ]

stig: [i]Dlatego sądze a nawet twierdze, że da sie
zrobić wiele, ale pewnie to kwestia i umiejetnosci i poswieconego czasu i doswiadczenia.

Tak Krzysku, masz racje, jest na tym świecie troche "magików" którzy potrafią cuda zrobić z totalnej kiły... 8)

stig
14-04-2006, 11:40
stig: wlasnie to bedzie sie nazywalo tak jak chwile wczesniej to okreslilem...

powiem tak - nie bede sie "wymondrzał" bo w PS'ie umiem siedem podstawowych
i niezbednych operacji wykonac. Ale pracuje z grafikiem który jest mistrzem w te
klocki - i co robi i jak - nie wiem, bo i tak nigdy tej wiedzy nie pojme. Wiem, ze
jak go uczen pyta o jakieś układy skrótów na mac'ku - o predzej mu odpowie z
układu palców na klawiaturze niz okreslając z nazwy "który" :)
A to o niczym jeszcze nie swiadczy... Tez bezwzrokowo pisze na klawiaturze... :) I PIN do banku internetowego pamietam tylko wtedy, kiedy moja reka zawisnie nad klawiatura numeryczna... :)


Robił okładki dla wielu miesieczników i miliony innych produkcji - a robi to od 89roku. I to co czasem osiągal ( a potem drukarnia) ze "zwalonych" nieraz dokładnie materiałów wyjsciowych - to przechodziło moje granice wyobrażni :) Dlatego sądze a nawet twierdze, że da sie zrobić wiele, ale pewnie to kwestia i umiejetnosci i poswieconego czasu i doswiadczenia.
Ok. Ze wszystkim sie zgadzam, ale nie ma to nic wspolnego z tym co napisales wczesniej -- tzn. z "takim przygotowaniem swiecen, ze bedzie ok". Z PSa raczej sie nie swieci (a nawet nie rozbarwia). Po prostu podczas swiecenia niewiele da sie zrobic. Dobre przygotowanie materialow do druku, to zupelnie inny proces.

krzysztof jot
14-04-2006, 14:58
Z PSa raczej sie nie swieci (a nawet nie rozbarwia). Po prostu podczas swiecenia niewiele da sie zrobic. Dobre przygotowanie materialow do druku, to zupelnie inny proces.

To jasne - to był "skrót myślowo - procesowy" :) - obejmujacy cały proces obróbki
do chwili przekazania pliku - dawniej do naświetlarni, czy obecnie bezpośrednio do drukarni.