PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie matrycy - Kraków



Aznar
29-04-2008, 07:33
Witam

Im więcej czytam o czyszczeniu matryc, tym mniej wiem na ten temat. Chciałem wyczyścić sam, ale po lekturze tych wszystkich opisów katastrof trochę się obawiam.

Sytuacja wygląda tak: kupiłem używany D50. Gruszka nie pomogła (kilkukrotna aplikacja). Poradźcie więc proszę gdzie w Krakowie można dobrze i niestety szybko (w Kraku jestem jeszcze tylko jakieś 10 dni) wyczyścić matrycę. Wysyłka do serwisu w Wawie nie wchodzi w grę.

Dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam

Borowa
29-04-2008, 09:14
Kadeja na Czapskich (boczna od Piłsudskiego)

Aznar
29-04-2008, 09:22
O właśnie... Czapskich. Już to kiedyś znalazłem, ale umknęła mi nazwa tej ulicy. Masz może telefon do niego?

Wielkie dzięki :)

sote
29-04-2008, 09:36
czesc :)

w prawdzie nie jestem z Krakowa ale znalazlem cos takiego - moze to to: http://tinyurl.com/69bk9p

jesli pomoglem to bardzo mi milo ;)

pzdr

Pawel

Borowa
29-04-2008, 09:39
O właśnie... Czapskich. Już to kiedyś znalazłem, ale umknęła mi nazwa tej ulicy. Masz może telefon do niego?

Wielkie dzięki :)

p. Kadeja, Kraków, ul. Czapskich 1, tel. (0-12) 429 10 28

Aznar
29-04-2008, 09:56
Wielkie dzięki panowie. Może się uda wykroić z urlopu trochę czasu a potem już będę spał spokojnie bez świadomości, że mam zapapraną matrycę.


:)

Wanaja
29-04-2008, 21:56
a ja powiem tylko ze jak ladnie poprosisz to na Czapskich zrobia ci to prawie od reki, no moze zdazysz wyskoczyc na 1-2 piwka na ryneczek, bo z tamtad calkiem blisko jest.

Pozdrawiam

pawlusz
20-06-2008, 13:39
A udało się komuś tam dodzwonić? Czytalem że tam mają problem z centralką, komórki tam nie ma nikt???

tol2di
08-07-2008, 07:10
czyścił ktoś z was u nich matryce i czy dobrze to zrobili bo sam sie do nich wybieram bo to jedyni w krakowie z tego co sie zorientowałęm

pawlusz
09-07-2008, 08:00
Ja czyściłem niedawno, matrce lustro i matówke. Wszystko dobrze tylko z 1 dnia zrobiło się 4, ale to dlatego że maja dużo roboty. Koszt 50 pln. Jedynie na lustrze minimalna plamka została ale todlatego że tak je usmarowałem przy samodzielnym czyszczeniu że bałem się iż będę musiał wymienić. :(
W sumie to ich podstawowa cena :) za wymia ne wyświetlacza w mojej KM G400 też bez zastanowienia powiedzieli 50.
Tak na maginesie to nie jedyny w Krakowie.
np. tu:
ul. Sienna 10
31-001 Kraków
tel. +48 12 4291906
ale czytałem że blisko rynku jakiś nowy sie pojawił.


I dla tych co nie rozumieją dlaczego mieszkając w Mysłowicach serwisuje aparat w Krakowie śpiesze wyjaśnić że żona tam pracuje

tol2di
09-07-2008, 08:43
czyli spokojnie można u nich czyścić matyce i komore lustra bo niestety słyszałem o nich też troche złego że to jakąś minolte cyfrową wykończyli że komuś matryce w minolcie porysowali podczas ekspertyzy i coś jeszcze było z obiektywami ale nie pamiętam

ps. a tak wczoraj z nudów na odważnego dmuchnołem gruszka na matryce i te upierdliwe paprochy znikły coś tam jeszcze jest ale widoczne dopiero przy f22 lub wyższej więc chwilowo chyba dam sobie spokuj bo na weekend i tak mi nie wyczyszczą

altezza
10-07-2008, 00:13
dobrze znac te adresy, bo tez mam 2 paprochy do likwidacji :oops:

pawlusz
10-07-2008, 01:42
jak ktoś mądry napisał, jak nie MUSISz to zostaw jak jest, a jak już musisz to lepeiej niech to zrobi ktoś kto się ZNA

swider
10-07-2008, 11:25
dobrze znac te adresy, bo tez mam 2 paprochy do likwidacji :oops:
Nie lepiej samemu podmuchac troche grucha? Po co bulic 50zl za usuniecie dwoch baboli jak mozna zrobic to samemu? Uzywajac gruszki nic nie zepsujesz, jest to bardzo bezpieczna metoda czyszczenia matrycy :)

pawlusz
11-07-2008, 07:44
no chyba że wygląda tak po "dmuchaniu"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/07/5dec53f26120087a-1.jpg
źródło (http://images24.fotosik.pl/245/5dec53f26120087a.jpg)

swider
11-07-2008, 10:56
:shock:
Ale przyslony f40 to chyba za czesto nie uzywasz? :D Smietnik niezly, ale postaraj sie jednak popracowac grucha, tylko nie dmuchnij 2 razy i bedzie, ale co najmniej z 15 minut pobaw sie, podmuchaj, napewno bedzie lepiej. I sprawdz gdzies na przyslonie f22 jak to wyglada. Jak faktycznie cos Ci sie bardzo przykleilo do matrycy to wtedy czyszczenie w serwisie.

pawlusz
12-07-2008, 18:16
co ja się namuchalem i nie tylko to tylko ja wiem, była by z tego ksiązka "jak nie robić czyszczenia komory bo zafajdasz czystą kiedyś matryce"
Poza tym gruszka gruszce nierówna i broń Boże spręzonego powietrza, że o innych eksperymentach nie wspomnę....
Bo ja niecierpliwy jestem i za to właśnie 50 wołają.

A fotke o kumpel pstryknął przypadkiem i dopiero potem zauwazyłem, że na innych też jakieś artefakty były...

s.w.i.p
11-09-2008, 20:12
witam ja zaniosłem body do czyszczenia na Czapskich co prawda zapłaciłem 50zł ale warto, profesjonalna obsługa w razie potrzeby udzielają fachowej porady Serwis zasługuje na 6+ (nie ma co żałować kasy na czyszczenie matrycy 50zł dupy niema a jak spieprzysz matryce to tak jakbyście musieli kupić nowe body)

Pająk
01-10-2008, 10:09
Witam. Zaniosłem wczoraj do czyszczenia :) Udało mi się jeszcze załapać na starą cenę, bo od dziś (01 październik 2008) cena wzrosła do 80 pln. Argumentują to potężną ilością zleceń. Trochę dziwne, bo moim zdaniem wtedy powinno być taniej. Nie ważne. Dziś odbieram sprzęt - zobaczymy. Okazało się że mam małą ryskę na matryce :( nie wiem skąd. Sam ją raz czyściłem, ale gruszką i z daleka - na przyszłość lepiej jednak zaufam fachowcom. Facet powiedział że taka rysa, mogła powstać samoczynnie, w momencie kiedy wpadł tam drobny kamyczek. Całe szczęście widoczna jest tylko na jasnym tle przy dość dużej przysłonie, czego raczej często się nie stosuje w praktyce.
Tak wiec proszę państwa - Usługi podrożały :|

BES
01-10-2008, 10:51
Skandal....

Anion
01-10-2008, 11:31
Witam. Zaniosłem wczoraj do czyszczenia :) Udało mi się jeszcze załapać na starą cenę, bo od dziś (01 październik 2008) cena wzrosła do 80 pln. .....|

oszzzzz w mordę józka. Ja 2 miesiące temu dałem tam 75 za doprowadzenie do używalności mojego 35/2 topionego we Wiśle. Nałykał się mułu więc mieli troszkę roboty. I tyle samo teraz chcą za samo dmuchanie. Hoho "czapscy" szybko ida do Unii :)

pukas
06-11-2008, 13:38
pewnie czytaja to forum i widza ze reklama jest - a reklama dzwignia handlu
tyle tylko - ze w koncu jakos trzeba sie w koncu informacjami wymieniac

Kuba Borysko
06-11-2008, 14:14
Ja czyściłem niedawno, matrce lustro i matówke. Wszystko dobrze tylko z 1 dnia zrobiło się 4, ale to dlatego że maja dużo roboty. Koszt 50 pln. Jedynie na lustrze minimalna plamka została ale todlatego że tak je usmarowałem przy samodzielnym czyszczeniu że bałem się iż będę musiał wymienić. :(
W sumie to ich podstawowa cena :) za wymia ne wyświetlacza w mojej KM G400 też bez zastanowienia powiedzieli 50.
Tak na maginesie to nie jedyny w Krakowie.
np. tu:
ul. Sienna 10
31-001 Kraków
tel. +48 12 4291906
ale czytałem że blisko rynku jakiś nowy sie pojawił.


I dla tych co nie rozumieją dlaczego mieszkając w Mysłowicach serwisuje aparat w Krakowie śpiesze wyjaśnić że żona tam pracuje


"serwisu" na Siennej nie polecam, byłem, sprawdziłem, szkoda zachodu, a najlepsze, jak mi gość (właściciel) powiedział, nie wyczyści "bo się mu nie chce" zresztą niebawem idzie na emeryturę i wisi mu to, to ja dziękuję za taki "serwis".

lukaszwilanowski
01-01-2009, 15:48
Nie wiem czy pomogę, ale mam sąsiada który naprawia aparaty...
Mogę go z czystym sumieniem polecić jeżeli chodzi o czyszczenie matrycy, lustra, matówki....... czyszczenia i naprawy szkieł.

Mieszka oczywiście w Krakowie, na Ruczaju.
Często wyjeżdża za granicę, wtedy najlepiej zadzwonić za kilka dni.

Romek - jeśli ktoś bardzo chce, to na PW jego nr telefonu.

A swoją drogą (śledząc kilka wypowiedzi w tym i podobnych tematach w stylu zrób to sam). Wiem niestety również z własnego doświadczenia, że próby samodzielnego czyszczenia aparatu bez specjalistycznych narzędzi (i nie mówię tu o wacikach z allegro), środków i przede wszystkim bez solidnego przygotowania chociażby teoretycznego - w większości przypadków kończy się osiągnięciem zupełnie odwrotnych efektów a w drastycznych przypadkach porysowaniem czy trwałym uszkodzeniem matrycy. Po nieumiejętnym użyciu gruszki (wychwalanej w kilku postach) czysta właściwie matryca nadaje się z reguły do "prania" i to bez względu czy korpus masz uszczelniony dobrze czy tylko trochę.

blackside
08-08-2009, 15:10
Czy ktoś skorzystał z usług Pana Romka?

Greg77
08-08-2009, 15:45
Nie kozystalem:)
Ale czytajac wczesniej to co napisal Pająk o rysce na filtrze to zastanawia mnie to troszke...."kamyszek w komorze"??? Cos tu nie gra.....i powiem tylko ze to podejrzane ze akurat po wizycie w serwisie to wyszlo:)?! Czyscilem w D40 wiele razy.....grucha jak i waciki (kupne sterylne i domowej roboty), wacik kupny firmy Green Clean czy jakos tak ryske mi zrobil minimalna ale zrobil...chyba blad w wykonaniu wacika:( Docelowo odpuscilem czyszczenie na dobre....mialem syfkow troszke ale przestalem sie schizowac, ktoregos dnia wkur....lem sie i chwyilem puche ze sprezonym i po klopocie....zapomnialem o syfkach:D
Jak narazie nie zauwazam zadnych syfkow w D90 czyli system czyszczenia dziala sprawnie:D

blackside
08-08-2009, 15:55
Cóż...
Mój aparat siedzi w wawie ale odmówiłem czyszczenia bo nie dają gwarancji. Więc będę musiał zrobić to sam lub skorzystać z pomocy :-( . Boję się czy tylko bardziej mi nie zapaprali matrycy.

Coin
15-07-2011, 21:59
Witam,

sprawdzam dzis przed jutrzejszym zleceniem i na f22 mam po rogach w swojej D700 mase paprochow. Na fotkach nie bylo widac, no ale jak sie robi na f/2.8 to tak jest. Chcialem odgrzac kotleta i zapytac czy w kwestii czyszczenia matrycy punkt na Czapskich dalej istnieje i wciaz jest polecany? Czy moze w Krakowie polecacie ta usluge wykonac gdzie indziej ?

Staff
15-07-2011, 22:48
Tak,Pan Kadeja funkcjonuje nadal. Koszt czyszczenia DX to 90,a FX 120 PLN. Jakiś rok temu czyściłem matryce w d90 na Westerplatte 18 w Fotopanoramie. Brak zastrzeżeń, z usługi byłem zadowolony. Koszt na dzień dzisiejszy to ok. 60 PLN

piotrze
18-07-2011, 21:28
Tak,Pan Kadeja funkcjonuje nadal. Koszt czyszczenia DX to 90,a FX 120 PLN. Jakiś rok temu czyściłem matryce w d90 na Westerplatte 18 w Fotopanoramie. Brak zastrzeżeń, z usługi byłem zadowolony. Koszt na dzień dzisiejszy to ok. 60 PLN

Również mogę polecić te usługę w Fotopanoramie - pełny cennik można obejrzeć tutaj: http://www.czyszczeniematryc.com/ceny.html

Jeśli chodzi o serwis na Czapskich, to jakoś nigdy nie udało mi się skorzystać z ich usług, bo kiedy tam byłem osobiście to zawsze słyszałem cenę, dwa do trzech razy wyższą niż u konkurencji.
Raz jednak z moim obiektywem udała się tam przedstawicielka płci pięknej i o dziwo nic nie zapłaciła :) - wprawdzie Panowie tylko rozkręcili/skręcili obiektyw i stwierdzili, że nie dadzą rady go naprawići, ale i tak byłem w szoku, że nic za to nie chcieli ;)

RobertN
29-09-2011, 22:31
Byłem dziś w Fotopanoramie z D80- czyszczenie matrycy, aparatu, obiektywu 120zł. Dodatkowo gratis:czyszczenie paska, dokręcenie poluzowanych śrubek bagnetu. Aparat zostawiłem wczoraj późnym popołudniem, dziś po południu był do odbioru. Informacja telefoniczna o terminie odbioru.
pozdr Robert