PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie



m@rcin
28-04-2008, 19:32
Witam, jutro ide do sklepu po D300 i MB-D10 jako ze te zabawki troche kosztuja a doliczajac do tego szklo nawet troche duzo to sie o nie boje. Duzo chodze po miescie z aparatem i martwie sie ze ktos mi go poprostu ukradnie.
Mam pytanie, czy jest mozliwosc ubezpieczenia aparatu od kradziezy ??

A moze oprocz ubezpieczenia macie jakies sposoby aby nie ukradli aparatu ?

grudzinsky
28-04-2008, 22:43
w POlsce to mozna ubezpieczyc samochod, mieszkanie i dom i wlasne zycie...czasami nawet mozna rower ubezpieczyc, ale koszt jest taki sam jak ubezpieczenie samochodu ;)
przykra sprawa, ale zadne towarzystwo ubezpieczenieowe nie chce podjac sie takiej rzeczy bo to sprzet bardzo chodliwy jest...
w UK jest to mozliwe i nawet wyjezdzajac na 3 miesiace poza UK wykupuje sie dodatkowa opcje i sprzet jest ubezpieczony od kradziezy :)
szkoda, ze Polska jest jeszcze tak daleko do tylu :(

MariuszA
28-04-2008, 23:56
Jest możliwość w Polsce używać ubezpieczony aparat.
Bierzesz aparat w leasingu i zlecasz firmie leasingowej ubezpieczenie sprzętu. Trochę to kosztuje, ale się da.

Romczyslaw
29-04-2008, 01:18
w UK ubezpieczyłem swój poniższy sprzęt (plus trochę akcesoriów) od kradzieży, rozwalenia, napadnięcia itp (oby nie) za około Ł 75, ubezpieczenie na rok, na cały świat, za wyjątkiem pozostawienia sprzętu bez opieki oraz kradzieży z samochodu, bowiem samochodu nie posiadam. Odpowiedź może nie do końca na temat, ale może ktoś z UK też jest zainteresowany tematem ubezpieczenia dlatego piszę.

mirek
29-04-2008, 11:06
Pamietam jak chodzilem przed wyjazdem na urlop aby ubezpieczyc sprzet na wyjazd
nikt tego niechcial zrobic. Jest jeden wyjatek musisz miec dzialalnosc zwiazana z foto
Pzdrawiam Mirek :???:

rfryca
29-04-2008, 14:12
A ja ubezpieczyłem przy okazji ubezpieczenie mieszkania.
Nie napisze gdzie :-D , ale jak ktoś chce to znajdzie.
Sprzęt ubezpieczony jest jako bagaż (ubezpieczenie obejmuje wyjazdy zagraniczne, podróże samochodem itd)
przed kradzieżą i rabunkiem.

sote
29-04-2008, 15:06
A ja ubezpieczyłem przy okazji ubezpieczenie mieszkania.
Nie napisze gdzie :-D , ale jak ktoś chce to znajdzie.
Sprzęt ubezpieczony jest jako bagaż (ubezpieczenie obejmuje wyjazdy zagraniczne, podróże samochodem itd)
przed kradzieżą i rabunkiem.

a dlaczego nie napiszesz?
tajemnica jaka czy co?
a tak przy okazji jak sie juz zdecydujesz napsiac gdzie Ci sie udalo ubezpieczyc sprzet to napisz
ile ta przyjemnosc kosztuje :]

żółto-czarny
29-04-2008, 16:05
Co w tym nadzwyczajnego? Dzisiaj chyba każde towarzystwo ubezpiecza bagaż podróżny, z uwzględnieniem przypadków rabunku sprzętu, który nosi się przy sobie. Problemem są warunki ubezpieczenia, w szczególności limity wartości przewożonego sprzętu. Jeden koleżka mógł liczyć w PZU na 5000 (w najdroższym pakiecie), a takie Generali daje max 2000! Gdzie tu opieka nad posiadaczami D300 + MB-D10 + obiektywy? :evil: A to i tak dotyczy tylko podróży zagranicznych, a nie polskiej ulicy.

mirek
30-04-2008, 19:48
Bla Bla idz do ubezpieczyciela i zalatw to ,kaktus Ci wyrosnie jak zalatwisz ubezpieczenie sprzetu
foto na wyjazd lub na rok aby miec go na codzien :twisted:
Pozdrawiam Mirek

romcio
02-05-2008, 11:03
Bla Bla idz do ubezpieczyciela i zalatw to ,kaktus Ci wyrosnie jak zalatwisz ubezpieczenie sprzetu
foto na wyjazd lub na rok aby miec go na codzien :twisted:
Pozdrawiam Mirek

Witam
nie do konca zgodze sie z przedmowcami.
Jest mozliwość ubezpieczenia sprzetu na czas pracy w terenie i problem jest tylko w wysokosci kwoty tego ubezpieczenia.
Ubezpieczenie o którym pisze nazywa sie ubezpieczeniem mobilnym.
Jest to ubezpiecznie od kradziezy i uszkodzenia sprzetu przez osoby trzecie. Z tego co sie dowiedzialem jesli uszkodzisz sprzet sam np: topiąc go w wodzie to moze być problem ale jesli udowodnisz ze ktos przyczynil sie do tego ze sprzet twoj wpadl do wody to juz ubezpieczenie dziala.
Jednym z warunków ubezpiecznia jest wartość sprzetu ubezpieczanego i musi wynosić ok 8000 zł minimum.
w najbliższym czasie podam wiecej szczegółów gdyż za kilka dni bede mial szzegółową oferte tego ubezieczenia.
Sam sie tym interesowałęm gdyż pracując na różnych imprezach (wesela) nie trudno o wytrącenie kamery czy aparatu z reki ewentualnie czasami jak to bywa na polskich weselach bijatyki tez mogą spowodaować zniszczenie sprzetu.

W najbliższych dniach postaram sie przedstawic konkrety w sprawie ubezpieczenia.

ps. Rozmawialem z agentem ubezpieczeniowym i jesli byla by wieksza liczba osob zainteresowanych takim ubezpieczneniem to moze otrzymamy jakaś ofere specjalną.

Don_Pedro_123
02-05-2008, 11:08
Przestańcie bić pianę... Jest możliwość ubezpieczenia sprzętu fotograficznego zarówno prywatnego, jak i firmowego. Temat był poruszany na forum już wielokrotnie i były podawane konkretne przykłady.
Miłego szukania...

żółto-czarny
02-05-2008, 23:34
No, Twój przykład znalazłem:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=54558&page=2
Więc amatorzy - biegiem zakładać 1-osobowe firmy! ;)

Don_Pedro_123
03-05-2008, 09:53
Czytaj, proszę, ze zrozumieniem. Nikt nie musi zakładać firmy...
Ja ubezpieczyłem prywatny sprzęt jako prywatna osoba z zastrzeżeniem, że jest on również używany do celów zarobkowych. "Cel zarobkowy" to nie tylko własna działalność gospodarcza, ale rónież chałtura typu wesele. Jeżeli nie będziesz miał klauzli "sprzęt prywatny używany również do celów zarobkowych", to w przypadku uszkodzenia podczas jednorazowego zlecenia po prostu nie dostaniesz odszkodowania.

phantomek
03-05-2008, 14:33
Witam
nie do konca zgodze sie z przedmowcami.
Jest mozliwość ubezpieczenia sprzetu na czas pracy w terenie i problem jest tylko w wysokosci kwoty tego ubezpieczenia.
Ubezpieczenie o którym pisze nazywa sie ubezpieczeniem mobilnym.
Jest to ubezpiecznie od kradziezy i uszkodzenia sprzetu przez osoby trzecie. Z tego co sie dowiedzialem jesli uszkodzisz sprzet sam np: topiąc go w wodzie to moze być problem ale jesli udowodnisz ze ktos przyczynil sie do tego ze sprzet twoj wpadl do wody to juz ubezpieczenie dziala.
Jednym z warunków ubezpiecznia jest wartość sprzetu ubezpieczanego i musi wynosić ok 8000 zł minimum.
w najbliższym czasie podam wiecej szczegółów gdyż za kilka dni bede mial szzegółową oferte tego ubezieczenia.
Sam sie tym interesowałęm gdyż pracując na różnych imprezach (wesela) nie trudno o wytrącenie kamery czy aparatu z reki ewentualnie czasami jak to bywa na polskich weselach bijatyki tez mogą spowodaować zniszczenie sprzetu.

W najbliższych dniach postaram sie przedstawic konkrety w sprawie ubezpieczenia.

ps. Rozmawialem z agentem ubezpieczeniowym i jesli byla by wieksza liczba osob zainteresowanych takim ubezpieczneniem to moze otrzymamy jakaś ofere specjalną.

Jak bedziesz mial konkretne info to prosze daj znac, jestem tym zainteresowany.

rfryca
05-05-2008, 14:59
a dlaczego nie napiszesz?
tajemnica jaka czy co?
a tak przy okazji jak sie juz zdecydujesz napsiac gdzie Ci sie udalo ubezpieczyc sprzet to napisz
ile ta przyjemnosc kosztuje :]
Nie napiszę gdzie bo to już byłaby reklama - ale łatwo znaleźć firmę, która Ci ubezpieczy w ten sposób sprzęt - było na forum.

Mnie (w pakiecie wiązanym - z mieszkaniem) kosztowało to 350 zł na rok (w tym ubezpieczenie mieszkania) gwarantowana suma 6000 PLN na sprzęt.

Inna sprawa to:
W moim wypadku jest to ubezpieczenie przed kradzieżą i rabunkiem,
a nie od mojej głupoty (jak utopię w jeziorku, bo postawiłem na statywie noname i się wywrócił),
albo czyjejś (jak mi go zepsuł).
A jak na weselu bijatyka będzie to co za problem dodać do umowy młodym, że w tym przypadku oni odpowiadają za zniszczenia spowodowane przez gości.
Jak ktoś szuka takiego ubezpieczenia to życzę powodzenia - choć znając firmy ubezpieczeniowe to jest to też możliwe - tylko albo ciężko potem wyegzekwować od ubezpieczyciela kaskę, albo składka przewyższa połowę ceny sprzętu. W sumie to nawet zgodnie z powiedzeniem, że za głupotę się płaci.

MattA3s
18-06-2013, 00:10
Jeśli nadal jesteście zainteresowani ubezpieczeniem sprzętu to zapraszam do nowego wątku: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=231257