PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] ciekawe miejsca na szlaku Wielkich Jezior ??



kubekch
28-04-2008, 12:10
Witam wszystkich,

Zbliża się weekend majowy i chciałem was zapytać o ciekawe miejsca na szlaku Wielkich Jezior, na Mazurach w okolicach Mikołajek, Giżycka itd.

Jeżeli macie ciekawe pomysły jeżeli chodzi o miejsca w ktorych można zrobić ciekawe zdjęcia przyrody, zwierzaków itd to dajcie znać.

Zastanawiam się nad miejscami nad wielkimi jeziorami w których jest jakis rezerwat, strefa ciszy, kawałek dzikiej przyrody. Także chodzi mi o Krutyń, Zgon, Uktę i inne podobne...

Podzielcie się swoimi doświadczeniami i pomysłami...

darko
28-04-2008, 14:51
Tak na szybko z pamięci:
- zamki - Ryn i Reszel
- bazylika w Św Lipce
- Wilczy szaniec w Gierłoży
- Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Motorniczy
28-04-2008, 15:35
Czarcia wyspa;) o ile dobrze zapamiętałem nazwę . Rosną tam dziwne duże białe grzyby w prwaie idealnym okręgu ... dziwne i tajemnicze:) W nocy jakieś dziwne zwierzaki nam po pokładzie jachtu łaziły jak spaliśmy. brrr aha i jak dopłynęliśmy do tej wysepki to zastaliśmy rozgrzany grill i zero ludzi.... powaga

sradek
28-04-2008, 16:35
Czarcia wyspa;) o ile dobrze zapamiętałem nazwę . Rosną tam dziwne duże białe grzyby w prwaie idealnym okręgu ... dziwne i tajemnicze:) W nocy jakieś dziwne zwierzaki nam po pokładzie jachtu łaziły jak spaliśmy. brrr aha i jak dopłynęliśmy do tej wysepki to zastaliśmy rozgrzany grill i zero ludzi.... powaga
:shock:

kubekch
28-04-2008, 17:09
Wszystkie w/w miejsca już odwiedzałem, nie zawsze robiąc zdjęcia... :) Ale dzieki za usystemtyzowanie...

Ja sie nastawiam bardziej na jakąś przyrodę, pejzaże itd i niestety będzie to podroz nie jachtem jak zwykle lecz autem...

A nie kojarzycie jakiegos fajnego rezerwatu. sciezki zdrowia czy czegos innego ? :D

DamianS
28-04-2008, 18:01
Jadąc od strony Warszawy na "siódemce" zjeżdżasz w Nidzicy. Dalej w stronę Szczytna/Jedwabna. Tuż za miejscowością Napiwoda skręcasz w lewo. Po ok. 9km dojedziesz do znaku "ośrodek wypoczynkowy Gawra".
Nieopodal ośrodka znajduje się bardzo ładny rezerwat przyrody "Koniuszanka". Na szlaku, oprócz żeremi bobrów i rozlewisk można obejrzeć poniemieckie bunkry. Ogólnie okolica bardzo przyjemna.
Jadąc w tą samą drogą w stronę Olsztyna miniesz miejscowość Nowa Kaletka. Tam również jest jakaś ścieżka dydaktyczna, ale co i jak to już nie wiem ;)

Trochę dalej znajduje się jezioro Łańsk [znajdziesz na mapie ;)] - moim zdaniem jeden z najpiękniejszych polskich akwenów. Polecam wybrać się w tamte tereny, pojeździć po okolicznych miejscowościach. W prawie każdej znajdują się jakieś zabytki, od wiekowych domów po potężne stare kościoły.
I jeśli kogoś bawi - skansen w Olsztynku ;)

Motorniczy
28-04-2008, 19:19
Wszystkie w/w miejsca już odwiedzałem, nie zawsze robiąc zdjęcia... :) Ale dzieki za usystemtyzowanie...

Ja sie nastawiam bardziej na jakąś przyrodę, pejzaże itd i niestety będzie to podroz nie jachtem jak zwykle lecz autem...

A nie kojarzycie jakiegos fajnego rezerwatu. sciezki zdrowia czy czegos innego ? :D

Ścieżki zdrowia to tylko w tawernach - wieczorami ! :)

kubekch
28-04-2008, 22:36
posthuman - dosyc dobrze znam te rejony - ale tam mnie jeszcze nie było.. Ale chyba bedzie trzeba to zmienic...

david
20-05-2009, 13:13
Znacie może dobre miejsce na nocleg, coś sprawdzonego, w cenie do 100zł za pokój, raczej w spokojniejszym miejscu, ze wspaniałymi widokami, ciszą, spokojem?