PDA

Zobacz pełną wersję : Za ile NIKKOR AF 80-200 f/2.8D w dobrym stanie ?



Pawel Pawlak
02-12-2004, 17:40
Jak w temacie. Ile może być warte takie szkiełko w dobrym stanie ?
Może urzytkownicy takowych pochwalą się za ile kupili ?

Pozdrawiam

antonjo
02-12-2004, 18:19
Zależy jak wersja ... są bodajże 3 :

Nikkor 80 - 200 ED f2,8 AF

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.i.com.com/cnwk.1d/sc/20121041-2-120-0.gif)

Ten można dostać na allegro za około 1600 zł ... lub ~2k w sklepie

Nikkor 80 - 200D ED N f2,8 AF

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://porterscamerastore.com/Merchant2/graphics/00000001/09-0867.gif)

Ten można dostać na allegro za ok 3500 zł
Albo w sklepie ok. 5k

Nikkor 80 - 200D ED N AFS f2,8

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://detail.it168.com/Common/pic/cBig_pic/0320/49794.jpg)
Najdroższy - jedyny z silnikiem .. nie wiem ile kosztuje

Pozdro !

Wojtek J.K.
02-12-2004, 18:35
Używanego 80-200 N (tego w środku) w idealnym stanie można dostać za 3k, a zdażają się i za 2,5 (dwa takie znam) - ale trzeba trafić moment. AFS około siódemki.

Pawel Pawlak
02-12-2004, 19:05
Dzieki za szybką reakcją :) A czym się różni ten z N od tego bez ?

Bo zastanawiam się nad tą aukcją: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36270943

Anonymous
02-12-2004, 19:19
ten to jest właśnie wersja N ...

Czyli ta z dwoma pierścieniami zooma i AF .. zwana inaczej AFD

:D

krzysztof jot
02-12-2004, 19:31
Używanego 80-200 N (tego w środku) w idealnym stanie można dostać za 3k, a zdażają się i za 2,5 (dwa takie znam) - ale trzeba trafić moment. AFS około siódemki.

nówka 80-200/2.8 D ED NEW> 3900,00 z pełna faktura vat
nówka 80-200/2.8 AF-S > 5800,00 z pełna faktura vat
Ceny z zaprzyjaznionego sklepu w Kielcach. Towar pewny, z gwarancją choć niekoniecznie NP.
Skorzystałem z pierwszej pozycji, kolega z drugiej :) Za 7200 to kupisz gdzieś 70-200 AF-S VR ale z rachunkiem komisowym - czyli vatu co kot napłakał....

piotr05
02-12-2004, 20:34
80-200 N z filtrem nikon 77mm L37C (UV) dalem 962$ , 200$ rabat dostane za tydzien, moze dwa :)

Krzysiek
02-12-2004, 22:07
Dzieki za szybką reakcją :) A czym się różni ten z N od tego bez ?

Bo zastanawiam się nad tą aukcją: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36270943
Jezeli mozesz odebrac osobiscie to licytuj, tak do 2,5 tys napewno warto, wysylkowo z Allegro balbym sie. Ja mam ten starszy jednopierscieniowy kupiony za 2 tys na ebay.de.

Pawel Pawlak
03-12-2004, 15:45
Dzięki za za wszystkie wskazówki :) Z tego co widzę to ten obiektyw na allegro cieszy się takim zainteresowaniem że chyba będzie nieopłacalnie drogi.
Dlatego zacząłem się zastanawiać nad importem z Angli. Z tego co wyszukałem to za AFS80-200 2.8D ED trzeba dać około 600funtów * 6.1zł = 3660zł Może jeszcze bym odliczył 17.5% vat-u ? AF 80-200 2.8D jest jeszcze 100funtw taniej.
Albo wybiorę zakup w sklepie i odliczę vat.

krzysztof jot
03-12-2004, 16:07
Albo wybiorę zakup w sklepie i odliczę vat.

no tak tez Ci napisałem - 3900 to jest jakies 3190,00 netto plus vat.
Jak masz z czego odliczyć, to nie wiem nad czym sie zastanawiasz ?
Gwarancja, wszystko na miejscu, spokojny sen... :)

Pawel Pawlak
03-12-2004, 16:31
za 3900 dostałęś z gwarancją honorowaną przez serwis NP ?

Gumers
03-12-2004, 19:07
Może jeszcze bym odliczył 17.5% vat-u ?

na jakich zasadach, masz paszport pozaunijny ????

Pawel Pawlak
03-12-2004, 19:43
Nie wiem na jakich zasadach. Nie mam paszportu. Ale mam nadzieję dowiedzieć się ja to mogę zrobić. Nie wiem czy nie możn prostu skorzystam z odliczenia naliczonego podatku vat ?

Gumers
03-12-2004, 20:04
Może się mylę, ale o ile mi widzomo od momentu wejścia Polski do UE. Nie możemy odliczać VAT. Nie możemy też kupować na takich zasadach jak dotychczas w sklepach bezcłowych na terenie Unii. ale może mnie ktoś poprawi. OŻonka idzie to się spytam.

krzysztof jot
03-12-2004, 20:09
za 3900 dostałęś z gwarancją honorowaną przez serwis NP ?

z reoczną gwarancją stabilnego, działajacego wiele lat sklepu. Jak będę naprawiał na gwarancji to ich problem - jak po - to na g.. mi gwarancja NP ? zapłace takczy owak :)

admin
03-12-2004, 20:09
Gumersie, nie na zasadach jakie obowiazywalu do tej pory, czyli zwrot podatku przy eksporcie. Teraz jednak mozesz odliczyc VAT od faktury, ba stanowi ona wreszcie koszty :)

Kaleid
03-12-2004, 20:50
Może się mylę, ale o ile mi widzomo od momentu wejścia Polski do UE. Nie możemy odliczać VAT


Niestety nie mozemy....w swietle przepisow finansowych musisz zaplacic VAT w kraju zakupu badz rodzimym....obowiazuje to na terenie calej UE. Chyba ze odliczasz VAT od faktury (wrzucasz w koszty) ale to juz zupelnie inna sprawa.

ALF
03-12-2004, 21:38
Niestety nie mozemy....w swietle przepisow finansowych musisz zaplacic VAT w kraju zakupu badz rodzimym....obowiazuje to na terenie calej UE. Chyba ze odliczasz VAT od faktury (wrzucasz w koszty) ale to juz zupelnie inna sprawa.


Gumersie, nie na zasadach jakie obowiazywalu do tej pory, czyli zwrot podatku przy eksporcie. Teraz jednak mozesz odliczyc VAT od faktury, ba stanowi ona wreszcie koszty

panowie...zdecydujcie się :D

admin
03-12-2004, 21:55
Alez to dokladnie to samo :)

ALF
03-12-2004, 22:40
zdecydujcie się na jedną, wspólną formę wypowiedzi :D

Pawel Pawlak
04-12-2004, 01:31
Czyli tak jak mi się wydawało. Mogę kupić obietkyw w angli i tam zapłacić za niego cenę brutto. Zakup ten zaksięguję u siebie odliczając VAT jak od każdego innego kosztu :)

Gumers
04-12-2004, 01:42
Sorry,
zapominam że niektórzy mają działalność gosp.

Pawel Pawlak
04-12-2004, 02:19
Problemem do rozwiązania jest to jak wiarygodnie uzasadnić że ten obiektyw ( zresztą podobnie jak aparat i cała reszta dodatków) jest moim kosztem uzyskania przychodu ;) Bo nie zajmuję się zawodowo fotografią... :)
Ale mam kilka pomysłów... :)

krzysztof jot
04-12-2004, 15:44
Problemem do rozwiązania jest to jak wiarygodnie uzasadnić że ten obiektyw ( zresztą podobnie jak aparat i cała reszta dodatków) jest moim kosztem uzyskania przychodu ;) Bo nie zajmuję się zawodowo fotografią... :)
Ale mam kilka pomysłów... :)

Nie musisz zawodowo - wystarczy ze jestes np. grafikiem komputerowym, albo nawet likwidatorem szkód... musisz zrobic np. dokumentacje dla klienta. Ale jak masz sklep z warzywami - moze byc problem - bo jak z bielizna - to dokumentujesz zakupione modele na klientkach :))

gmoszkow
05-12-2004, 15:53
Problemem do rozwiązania jest to jak wiarygodnie uzasadnić że ten obiektyw ( zresztą podobnie jak aparat i cała reszta dodatków) jest moim kosztem uzyskania przychodu ;) Bo nie zajmuję się zawodowo fotografią... :)
Ale mam kilka pomysłów... :)

Rocznik 70 no daj spokój to najprosztsza czynność pod słońcem.

1. Idziesz do urzędu miasta lub gminy
2. Kierujesz się do wydziału działalności gospodarczej
3. Prosisz o blankiet aktualizacji specyfikacji działalności gospodarczej
4. Wypełniasz - fotografia + grafika komputerowa
5. Oddajesz
6. Otrzymujesz potwierdzenie
7. Masz fakturę, jest ona kosztem

Dziękuję za uwagę, sam tak mam
Grzegorz

krzysztof jot
05-12-2004, 16:32
1. Idziesz do urzędu miasta lub gminy
2. Kierujesz się do wydziału działalności gospodarczej
3. Prosisz o blankiet aktualizacji specyfikacji działalności gospodarczej
4. Wypełniasz - fotografia + grafika komputerowa
5. Oddajesz
6. Otrzymujesz potwierdzenie
7. Masz fakturę, jest ona kosztem
Dziękuję za uwagę, sam tak mam
Grzegorz

zalezy od miasta i US :)
1. przychodzi Pani z US
2. przeglada dokumenty firmy
3. interesuje ja dosc duza kosztowa faktura na sprzet Nikona i cel zakupu
4. przedstawiasz jej wpis w ewidencji
5. Pani prosi o przedstawienie faktur za zlecenia zrealizowane tymze zakupem
6. mowisz ze jeszcze nie zrobiłes
6. pani mówi ze to juz rok prawie...
7. Ty mówisz ze tak wyszło
8. Pani liczy odliczony VAT z odsetkami za ten prawie rok,
oraz dochodowy i stosowna kare .. i mówi że jej to z kolej tyle wyszło :))

Ludzie kupuja buty na faktury, narty, garnitury - i jakos leci, ale bywa ze trafi sie dociekliwy urzednik, i wtedy nie zawsze jest to takie proste.

Pawel Pawlak
05-12-2004, 16:47
Wrzucić cały sprzęt w koszty to naprawdę prosta sprawa, utrzymać go w kosztach w trakcie kontroli to bywa trudniejsze. Wszak kontrolujący może w prosty sposób zakwestionować zasadnośc zakwalifikowania przez podatnika sprzętu do KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODU. Sama zmiana we wpisie do działalności na niewiele się może zdać. Poza tym że też jest kosztem, chyba na poziomie 50zł ;) to nie wskazuje w bezpośredni sposób na konieczność używania danego wyposarzenia/środka trwałego/kosztu do uzyskiwania przychodu.
Wrzucając w koszty kolejne moje cyfrowe kompakty nie zastanawiałem się specjalnie, wiedziałem że zasadność takiego zakupu zawsze będę potrafił wybronić.
Wrzucając w koszty D70+kit robiłem to ze świadomością że w trakcie kontroli mogę czasem trochę się nagimnastykować ale dam radę ;)
Ale jak zacznę wrzucać dodatkowy osprzęt za tysiące złotych wiem że tylko niechęć/nieuwaga kontrolerów pozwili zostawić je w kosztach bez specjalnych, innych zabiegów z mojej strony.
Myslę raczej żeby zacząć jakąś część moich usług fakturować jako usługi fotograficzne. To pozwoli na powiązanie zakupu zaawansowanego sprzętu fotograficznego z przychodami.

W każdym razie dzięki za radę

[ Dodano: Nie Gru 05, 2004 3:49 pm ]
Widzę Krzysztofie że mamy podobne wątpliwości :)

krzysztof jot
05-12-2004, 22:19
Widzę Krzysztofie że mamy podobne wątpliwości :)

To juz nie watpliwości - to życie i doswiadczenie pokontrolne kolegi który pakował wszystko w koszty:). Ja mam agencje reklamowa - i tu akurat ze sprzetem foto nie ma problemu. Generalnie w tej działalnosci z niczym nie ma problemu - nawet z alkoholem :) - o ile oczywiscie za jakiś czas masz np. fakture za zorganizowanie Zjazdu i Kongresu. Klient tak wymagał - wiec mu kupowałeś... to akurat jest piekna działalnosc :)
Kupujesz narty - i ksiegujesz - bo takie były wymogi sesji fotograficznej dla klienta :)) i oby tylko stały w magazynie w czasie kontroli - to nie ma siły na ten argument - o ile jest jakieś poparcie fakturami w temacie projektu... :)

maroo
05-12-2004, 22:34
To jeszcze nic.
Przy likwidacji działalności wszystkie zakupione w koszty aparaty, obiektywy, garnitury, lodówki itp. zostają wykazane w remanencie likwidacyjnym i stają się przychodem do opodatkowania.
Swojego czasu znajomy się likwidował i całe wyposażenie mieszkania swojego i teściów kupione wcześniej na faktury wyszło mu bokiem.

gmoszkow
05-12-2004, 23:45
1. Idziesz do urzędu miasta lub gminy
2. Kierujesz się do wydziału działalności gospodarczej
3. Prosisz o blankiet aktualizacji specyfikacji działalności gospodarczej
4. Wypełniasz - fotografia + grafika komputerowa
5. Oddajesz
6. Otrzymujesz potwierdzenie
7. Masz fakturę, jest ona kosztem
Dziękuję za uwagę, sam tak mam
Grzegorz

zalezy od miasta i US :)
1. przychodzi Pani z US
2. przeglada dokumenty firmy
3. interesuje ja dosc duza kosztowa faktura na sprzet Nikona i cel zakupu
4. przedstawiasz jej wpis w ewidencji
5. Pani prosi o przedstawienie faktur za zlecenia zrealizowane tymze zakupem
6. mowisz ze jeszcze nie zrobiłes
6. pani mówi ze to juz rok prawie...
7. Ty mówisz ze tak wyszło
8. Pani liczy odliczony VAT z odsetkami za ten prawie rok,
oraz dochodowy i stosowna kare .. i mówi że jej to z kolej tyle wyszło :))

Ludzie kupuja buty na faktury, narty, garnitury - i jakos leci, ale bywa ze trafi sie dociekliwy urzednik, i wtedy nie zawsze jest to takie proste.

No nie bez żartów

Chyba mi nie chcecie wmówić, że nie dacie rady wystawić faktury na 100 + Vat dla kogoś ze znajomych i wtedy nie ma raczej większego problemu - jest obiektyw i jest zlecenie. Zelecenie wykonane, faktura zapłacona, pani musi się zamknąć.

Grzegorz

Pawel Pawlak
06-12-2004, 00:00
No dlatego napisałem że część usług zafakturuję jako usługi fotograficze. Ale myślę że będzie tego musiało być troszkę więcej niż za 100 :)

krzysztof jot
06-12-2004, 11:36
Chyba mi nie chcecie wmówić, że nie dacie rady wystawić faktury na 100 + Vat dla kogoś ze znajomych i wtedy nie ma raczej większego problemu - jest obiektyw i jest zlecenie. Zelecenie wykonane, faktura zapłacona, pani musi się zamknąć.
Grzegorz

Juz nie bede cytował wczesniejszego "maroo" - ze sprzetem za 10tys i zleceniem za 100 to moze i przejdzie - jak Panie bedzie z Twojej rodziny :) tak to jednak sugeruje daleko posunieta ostroznosc. Jak wspomniał maroo - wszystko co sie kupuje - musi byc - a nie dej boze własnie likwidacja czy cos w tym stylu - remanent może Cie zabic :)).... to własnie dopadło kiedys moich znajomych - "rozdzielali" sie ze spółki na oddzielne działalności - zestawienia zakupionych dupereli na fime wktóre wykazało im biuro rachunkowe przygotowujace operacje zwaliło chłopaków z nóg.... tak wiec nie czasem warto przekalkulowac - czy nie lepiej miec tego czegoś "sobie prywatnie" niż na "firme". Koszt i vat to fajna sprawa - ale nie wszystko da sie potem rozmydlic w nicosc bez zbednych pytań...
No dobra, nie ma co sie straszyc - idą Święta i jednak coś sobie na Gwiazdke kupić należy :))

ALF
06-12-2004, 14:06
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36651151

ktoś reflektuje :?: :)

camel
08-12-2004, 00:06
Witam.. a ja pozwole sobie zamieścić odnośnik do strony Kena Rockwella, na ktorej wymienia kolejne wersje jasnych obiektywów 80(70)-200 Nikona.
http://www.kenrockwell.com/nikon/80200.htm
Na allegro kiedyś widziałem wersję z jednym pierścieniem za 1800pln, natomiast wersję z dwoma pierścieniami można trafić poniżej 3000pln.
Pozdrawiam. SlawekK.

jmj
26-12-2004, 13:31
wersja z jednym pierscieniem AD ED (bez d) od ok 2 lat trzyma sie na pzoiomie 1900 PLN. A szklo warte jest tej ceny.