PDA

Zobacz pełną wersję : D200-guma na uchwycie......



Roller
10-04-2006, 13:47
.......odkleja się, a dokładnie pod kółkiem poniżej spustu po 4 miesiącach używania. Ale kiszka, a wygląda tak porządnie. Trzeba przykleić. Ale poza tym to świetny sprzęt.

SAYAN669
10-04-2006, 14:06
W f5 mój ojciec też tak miał. Okropnie to wygląda jak odstaje hydroguma. Coz pozostaje albo klejenie jakimś butaprenem czy kropelką albo na Postepu 14 :) Starszy płacił bodajże za cała hydrogume z montażem 300 zika, a przy okazji sprawdzili stan migawki i wyczyścili ją.

gALL
10-04-2006, 22:22
Stara przypadlosc Nikona, tak samo bylo w F100.

admin
10-04-2006, 22:26
Lekko mnie to przeraza. Myslalem ze juz tego problemu nie bedzie.

SAYAN669
10-04-2006, 22:42
hmmm, faktem jest, że hydroguma jest przyjemna w kontakcie z ręką niż inne tworzywa. Jakoś lepiej mi się trzyma F5 ojczulka niż moje F90X. Nie zapomne jak do niedawna ojciec chodził z poklejonym F5 za pomocą taśmy przezroczystej. Potwornie to wyglądało, a jak robił pewnej parze znajomych ślub to mieli obawy czy jakieś fotki wyjdą :P GaLL powiadasz, że F100 też ta przypadłość się zdarzała ? hmmm niepokojące:( mam zamiar kupić za jakieś 3 miechy F100 zamiast jako bazowe body, a 90X jako rezerwe

gALL
11-04-2006, 09:53
F100 ... standardowa przypadlosc to od macania odpadajaca guma, potem butaprenik i juz wiecej nie odpada.

bugdi
11-07-2006, 16:10
mi tesh i koledze sie odkleja. chyba butapren i do przodu ???

gALL
11-07-2006, 17:13
Chyba nadal te sama silikonowa gume uzywaja. Ech ... tylko nie klejcie tego cjanopanem albo innym wynalazkiem typu "Kropelka".

MirekM
11-07-2006, 19:34
Mój Olympus C5060 też tak ma , widać nie tylko Nikon .

adam_k
11-07-2006, 20:11
W D2X sie odkleiła serwis z wielką łaską :shock: wymienił ją na nową w ramach gwarancji w pierwszej rozmowie powiedzieli ze zrobią to tylko odpłatnie :shock:

bugdi
11-07-2006, 20:32
wada fabryczna, niech sie w d... pocaluja, kuna rok niech bedzie gwarancji a tu taka rzecz ktora njigdy nie miala miec zajscia. nie ch robia jak spie..yli i tyle ja sobie jednak butaprenem zakleje, wiecie gdzie mozna owo cudo dostać?

rabijki
11-07-2006, 20:44
coolpix 5400 tez tak mial w standardzie, ale ja wymienilem na gwarancji gume i nikt nie chcial ze mna dyskutowac o placeniu:-)

stempien
12-07-2006, 00:20
Nosz kurde!
bugdi, czytalem Twojego ostatniego posta i akurat mi sie zrypala rolka od myszki! :D

al
12-07-2006, 00:40
dokładnie efsto.. nawet nie strasz.. narazie spoko..

WujekX
12-07-2006, 01:12
podkleilem tasma 2stronna zamowiana w 3m - najmocniejsza jaka byla mozliwa - gumy juz nie odklejaja sie. Przyznam, ze jak to sie zaczelo robic to mi niezle cisnienie podskoczylo ;]

piotrowm
12-07-2006, 11:38
Ten sam problem z d2x. gAll a dlaczego nie np kropelką

gALL
12-07-2006, 12:01
Kleje cyjano-akrylowe (Kropelka, cyjanopany i inne tego typu g...) sa klejami dosc silnie reakcyjnymi i do tego parujacymi. Moga wchodzic w reakcje chemiczne z platikiem z body, oraz oprawy moga rozpuszczac inne tworzywa, lakiery.
Szczegolnie niebezpieczne jest do dla szkiel optycznych oraz soczewek wykonanych z tworzyw sztucznych.
Sa przypadki, ze opaty tego typu kleju weszly w reakcje z soczewkami, dajac ladne ich zmatownie.
Byl kiedys watek na ten temat na pl.rec.cyfrowa. Ktos skleil dekiel od obiektywu pochodna "Kropelki", wydawalo sie, ze wszystko wyschlo, po jakims czasie trzymania dekla na szkle, przednia soczewka stala sie matowa.

Everlast
12-07-2006, 13:26
Witam,
Dobrze się sprawdza taśma "dywanowa", dwostronnie-lepna, cieńka i mocna. Do kupienia w każdym sklepie z wykładzinami i marketach budowlanych. Najlepiej jak jest tekstylna, a nie papierowa i klej kauczukowy, a nie HotMelt.

RomanZWrocławia
12-07-2006, 21:52
Czołem
humoreska taka:
Miałem F5. Gumy na uchwycie odklejały się co pół roku. Przyklejane za kazdym razem przez AUTORYZOWANY(powstań, czapki z głów!) serwis Nikona w Wa-wie, przy okazji przeglądów czy napraw. To samo na pionowym spuście w D100 (po tygodniu mniej więcej) czy u kolegi w F100. Razu pewnego miałem okazję spotkać się z jakimś człowiekiem z Nikona podczas prezentacji z okazji wypuszczenia jakiegoś kolejnego modelu zorganizowanej w jednym z wrocławskich hoteli. Pompa, szpan kawa i ciastka. Na pytanie "CO JEST Z TYMI GUMAMI?" pan odpowiedział coś w tym sensie, że "firma w ten sposób buduje swoją legendę" ?!?!?!?!?!?! :) :) :)
Słowem to nie fuszerka, nie nocna chińska odwalanka, nie tajlandzkie dziecięce spracowane dłonie są temu winne TO ŚWIADOMY ZABIEG MARKETIGOWY.... TARA!!!!!!!!!

gALL
12-07-2006, 23:10
Taaaa ... ta nikonowska odklejajaca sie guma juz jest owiana legenda jak pekajace gumki Unimila.

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 9:30 am ]
Dla sfrustrowanych i chcacych sie przesiac do Wiekszebo Brata, kubelek zimnej wody:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12565

Jak widac, my mamy tylko odklejajaca sie gume, oni do tego brudzaca.

Kolekcjoner
13-07-2006, 15:23
Taaaa ... ta nikonowska odklejajaca sie guma juz jest owiana legenda jak pekajace gumki Unimila.

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 9:30 am ]
Dla sfrustrowanych i chcacych sie przesiac do Wiekszebo Brata, kubelek zimnej wody:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12565

Jak widac, my mamy tylko odklejajaca sie gume, oni do tego brudzaca.

Cóż canon też tworzy legędę! :mrgreen:

RomanZWrocławia
13-07-2006, 21:16
teraz uświadomiłem sobie, że ze starej ZORKI też odklejała mi się dermopodobna okleina........ CZYŻBY........ ZSRR w awangardzie ultranowoczesnej myśli marketingowej ?

jjj
13-07-2006, 21:32
Taaaa ... ta nikonowska odklejajaca sie guma juz jest owiana legenda jak pekajace gumki Unimila.

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 9:30 am ]
Dla sfrustrowanych i chcacych sie przesiac do Wiekszebo Brata, kubelek zimnej wody:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12565

Jak widac, my mamy tylko odklejajaca sie gume, oni do tego brudzaca.

Cóż canon też tworzy legędę! :mrgreen:
...no to mamy specyficzną wojnę na "legendy" pomiędzy nikonem i canonem...
Pewnie teraz canon wprowadzi jakiś nowy defekt aby pogrążyć nikona... :mrgreen:

luxius
04-09-2006, 15:53
az wierzyc sie nie chce... niby taka dobra marka, a nie potrafia sie przyznac do bledu, jezeli w takiej ilosci aparatow po stosunkowo krotkim okresie uzytkowania wystepuje tak typowa usterka - to jest oczywista wada konstrukcyjna i powininna ja obejmowac gwarancja, i mysle, ze sprawa w sadzie konsumenkim miala by duze szanse na wygranie....a przyklejanie samemu..coz, apaarat jest fabrycznie uszczelniony, odklejenie sie gumy moze powodowac nagromadzenie wilgoci w bardzo zreszta nieprzyjemnym miejscu -okleina -korpus, jezeli ktos zaklei to sam w aapaaraacie na gwarancji, zawsze moze to spowodowac, ze potem serwis sie przyczepi w razie jakichkolwiek problemow z zawilgoceniem aparatu, a sami, na gwarancji wymieniac nie chca, dla mnie zenada...

Jacek_Z
04-09-2006, 18:32
luxius - ta wada występuje od lat kilkunastu co najmniej, bo pisano wiele razy o tym przy analogowym F100. był więc czas by to wyeliminowac.
ale o dziwo mi sie to nigdy nie stało, a miałem F100, mam D200.
pewnie jestem zimnokrwisty i w dodatku mało kiedy biorę ten sprzęt do ręki :D to moze dlatego.

larix
19-09-2006, 14:14
I stało się odkleiła się. To co najlepiej budapren czy ktoś ma jakiś opatentowany nie inwazyjny klej... Nazwa i gdzie kupić...

admin
19-09-2006, 14:35
Jesli na gwarancji, serwis. Jesli nie klej "nieinwazyjny", tzn elestyczny w konsystencji i trwaly. moze to byc butapren, choc tu trzeba zachowac zasady z tym zwiazane (oczyszczenie, smarowanie (obu elementow klejonych) i pozostawienie do podeschniecia. czsem to moze byc trudne, bo guma prze czas uzytkowania nieco sie rozciaga, przez co wcisniecie jej dokladnie w miejsce moze byc trudne, np. przy krawedziach.

nabassu
29-07-2008, 14:48
koledzy!
problem gumy z glowy!
http://cgi.ebay.com/Nikon-D200-Grip-Rubber-Unit-GENUINE-ORIGINAL-Part-New_W0QQitemZ120286120782QQihZ002QQcategoryZ31388Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
facet ma swoja droga mase dupereli, klapki, zatyczki, wszstko co mozemy zepsuc :)

chaos
11-09-2008, 10:44
Jesli na gwarancji, serwis...
dzwoniłem teraz do serwisu nie usuwają usterki odklejających się gum w ramach gwarancji w d200 - gumy to materiały eksploatacyjne - nie podlegają gwarancji ... moim zdaniem wiocha

można wymienić wszystkie gumy - koszt do 200 zł

danp
11-09-2008, 16:41
Moja 200-tka dotarła do serwisu. Panowie wygląda to tak że trzeba bardzo się upierać żeby wymienili to na gwarancji i trafić na dobry humor kierownika bo to od niego zależy. Podparłem się argumentem, że nie powinni gwarancji traktować wybiórczo bo skoro moim znajomym wymienili w ramach gwarancji to dla dlaczego ja mam za to płacić skoro jest to ewidentna wada produkcyjna i bolączka nie tylko tego modelu? Miły pan stwierdził że traktują to jako materiał eksploatacyjny (???) i nie podlega gwarancji ale porozmawia z kierownikiem....no i jakoś się udało...trwało to całe dwa dni łącznie z czyszczeniem matrycy :)

tzk
11-09-2008, 16:46
... że traktują to jako materiał eksploatacyjny (???) i nie podlega gwarancji ...

Faktycznie, jakaś lipa.
Może warto się zapytać w serwisie jaka to eksploatacja się odbywa między gumą a body. Przecież ta guma to nie prezerwatywa i żadnego wewnętrznego pocierania nie ma.
Rozumiem wytarła się guma na zewnątrz to można by tak tłumaczyć.

Proponuję aby panowie z Nikona nie wąchali tyle kleju przy klejeniu tych gum bo jak widać szkodzi.

chaos
21-09-2008, 13:10
przykleiłem na taśmie dwustronnej z castoramy, trzyma nieźle, tylko troszkę musiałem obciąć nożyczkami bo się ponaciągała i nie dało się dopasować dokładnie

Piotr.S
21-09-2008, 19:26
W D300 guma też się odkleja i na gripie i pod kciukiem. Nikony tek poprostu mają

vincent vega
25-09-2008, 16:30
Nie można przechodzić nad tym do porządku dziennego. Stwierdzenie że "nikony tak mają" nic nie wnosi. Miałem D50 gumy spuchły i się odkleiły, miałem D80 to samo, teraz mam D300 i miałem nadzieję że będzie lepiej (korpus wygląda b. porządnie) i jak widzę mam się spodziewać tego samego bo "nikon tak ma"??
Nie sądzę.
A swoją drogą jeśli serwis raz naprawia to gwarancyjne a raz nie to znaczy raczej tych od których wzięli za to pieniądze po prostu naciągnięto. Nikt nie wmówi mi że jeśli serwis zrobił to bezpłatnie to dołożył do interesu.

(Pierwszy raz coś tu napisałem choć czytam regularnie.. wpieniłem się na to odklejanie po prostu)
Pozdrawiam :)

FotoDamian
01-06-2010, 15:41
Witam w klubie ja od 2dni nie śpię w Nikon D700 odkleił się mi spory kawałek tej gumy kolo 2cm masakra, zbierałem na aparat i szkła rok kasę i 2lata kredyt w banku bo myślałem ze będę miał sprzęt na lata a tu po paru miesiącach...zrobiłem aparatem kolo 10tysiecy zdjęć to chyba nic taki przebieg, doradzacie superglue kropelkę albo butapren czy to dobry pomysł samemu kleić ? ? ? ale chyba dobry ! dzwoniłem do foto joker bo tam kopiłem aparat i miła pani powiedziała mi ze nie jest dobrze samemu kleić bo jak coś nie tak pojdzie po gwarancji mam ale tez odradziła mi wysyłanie aparatu na gwarancje do servisu nikona bo są przypadki ze aparat z tak małym drobiazgiem był na gwarancji trzymany ok 2miesiecy no załamałem się ale jest jeszcze 3wyjscie poszukać dobrego serwisu i może na miejscu za gotówkę ktoś to naprawi sklei profesjonalnie.... przechodzą mnie czarne myśli na zmianę systemu na C bo przecież nie ma mowy bym rozstał się z fotografia przynajmniej nie myślę o tym, ale nie chce na każdym kroku martwic się o servis i jak z jajkiem się obchodzić żeby później nie czekać miesiącami aż wróci z naprawy :( no nie mam slow.....

Pozdrawiam Damian.N

Dreadunio
01-06-2010, 17:30
Zawsze możesz to zrobić tak jak jest w oryginale czyli podkleić taśmą dwustronną. Na forum był nawet polecany konkretny typ, chyba jakiś produkt 3M.

durom
01-06-2010, 17:36
Ja za namową małżonki użyłem kleju introligatorskiego o wielce mówiącej nazwie "Magik". Od 3 tygodni gumy się nie odklejają. Ciekawe jak długo.

FotoDamian
01-06-2010, 17:43
qurde a ja zastosowałem BUDAPREN ;// mam nadzieje ze nie będę tego żałował hehe zobaczymy jak złapie... 48h ma wiązać a tak wygląda nie mailem czym docisnąć :D wiec.... ( http://img411.imageshack.us/img411/3295/zdjcie008copy.jpg )

Dreadunio a powiedz proszę co to za taśma bo ja tu nowy i nie wiem jak to znaleźć :D

Dreadunio
01-06-2010, 18:21
Niestety nie dogrzebałem się do konkretnego produktu ale myślę że każda dwustronna taśma z nieco wyższej półki (oczywiście taka bez "pianki") da radę w temacie. Czy to 3M czy jakaś inna firma. Ja podklejałem gumę pod kciukiem w moim D300 najtańszą możliwą taśmą i trzyma cały czas. Teraz bym się nie przejmował i poleciał kropelką ;)

SzMuD
01-06-2010, 19:33
Tutaj (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132765) rozne kleje itp. a w poscie #46 o tasmach