PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] W kierunku gór.....



Onsajt
27-04-2008, 00:57
Witam i proszę o opinię - jak zwykle szczere
Zgodnie z tym co pisał Shaolin usunąłem syfki, reszta bez zmian więc wywalam pierwszą wersję.
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/9650/77322705pj4.jpg)

2.Bonus - cieplejszy, słońce zachodziło....tytuł może być:" Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują góry":)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/img216/9207/60350823bu4.jpg)
3.I ostatnie zdjęcie z tej serii, co by nie eksploatować wątku...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/123/plaza3ta8.jpg)

Polsar74
27-04-2008, 01:17
tytuł może nie teges - ale zdjecie zacne : gratuluję
szczególnie podoba mi się to rozmycie fal i ta dynamika nieba
pozdrawiam

Onsajt
27-04-2008, 01:32
tytuł może nie teges - ale zdjecie zacne : gratuluję
szczególnie podoba mi się to rozmycie fal i ta dynamika nieba
pozdrawiam

Pierwszy raz myślałem nad tytułem i niewypał:) koncepcja była taka, że niby te kamienie po lewej wskazują góry - gdzieś tam daleko, są to góry Wicklow, a zdjęcie zrobione na plaży koło Dalkey (taka bogata dzielnica Dublina - domy z widokiem na morze itp. -np. Bono i Enya mają tam swoje "mety", ja nie mam)

Marian K
27-04-2008, 09:03
"W kierunku gór" jest dobre - bo prawdziwe,a góry to Polska Południowa.
A samo zdjęcie bardzo mi się podoba.
Gorzej by było gdybyś napisał "tam mają mety ..."


Pozdr
Marian

Mosquito
27-04-2008, 09:52
Właśnie wracam z plaży, turystów pełno tam od rana, w piasku nic poza śmieciami, więc generalnie wróciłem sfrustrowany. Włączam forum, i widzę takie zdjęcie.. dzięki wielkie, teraz jeszcze jestem zazdrosny o widoczki, wspaniały poranek.. ehh ;)

Świetne zdjęcie, uchwyciłeś niesamowity klimat. Aż mi głupio teraz w kartę pamięci mojego nikosia zaglądać ;)

Pozdrawiam Jarek

malibu
27-04-2008, 10:08
fajne bajkowe ,dynamiczne- podoba się

Thrasher
27-04-2008, 11:53
Bardzo dobre zdjęcie, podoba mi się. Gratuluję
Pozdrawiam

ArtX
27-04-2008, 12:08
no to stary dales po garach.. niezla praca, duzo sie dzieje.
Pozdrawiam
Art.

shaolin
27-04-2008, 12:12
Swietna robota, ale odnosze wrazenie, ze leci w lewo... no i po lewej rowniez troche syfkow nad kamykami ale reszta na duze tak! takich chce wiecej ;)

Onsajt
27-04-2008, 12:17
Swietna robota, ale odnosze wrazenie, ze leci w lewo... no i po lewej rowniez troche syfkow nad kamykami ale reszta na duze tak! takich chce wiecej ;)

Dzięki za komentarze, co do syfków - prawda, teraz je widzę, mam tak upieprzony laptop,że nie zauważyłem:)-trzeba będzie wystemplować, a czy leci? nie wiem, niby prostowałem w PS, robiłem Tokiną na 12mm, może to to?

shaolin
27-04-2008, 12:24
Sam mam upierdzielonego lapka, dlatego musialem zrobic test scrollowy ;) ;) Co do lecenia - jestem przyzwyczajony do 10mm wiec moze dlatego widze, ze leci - chyba, ze Tokina tak zawija czasoprzestrzen i zgiela wszechswiat ;) [wiec albo leci, albo jest delikatny luk* - *niepotrzebne skreslic, ja stawiam na to 1sze ;)]... co nie zmienia faktu, ze fota swietna i tej wersji bede sie trzymal!

misiobudrysio
27-04-2008, 12:39
fotka + obrobka
same plusy

pozdrawiam

Ambrosious
27-04-2008, 12:50
Azaliż.. to jest ów słynny HDR ? Jaki był czas? Chyba sekunda lub dłużej? Czy tylko u mnie skałki są zielonkawe? Jakie powinny być widoczne ( rozregulowany mam de facto monitor) :-)

Onsajt
27-04-2008, 12:57
Azaliż.. to jest ów słynny HDR ? Jaki był czas? Chyba sekunda lub dłużej? Czy tylko u mnie skałki są zielonkawe? Jakie powinny być widoczne ( rozregulowany mam de facto monitor) :-)

To nie jest HDR tylko 1 raw, użyte były 3 filtry Cokin (2 pełne, 1 połówkowy), czas naświetlania 15 sekund na przesłonie 16, a kolory..hmm po prostu zostawiłem tak jak mi się podobało:) choć może nie być tak do końca bo mam do dyspozycji tylko laptop, dokonałem też pewnej zbrodni:) - użyłem filtra midnight blue z zestawu nik color efex pro, oczywiscie maski, levele itp. też były robione.

Nemeth
27-04-2008, 13:28
Świetne zdjęcie.
Gratuluje miejscówki.

borregaard
27-04-2008, 13:33
Chociaż nie lubię mleka w wodzie lub jak kto woli wody z mlekiem,to zdjęcie bardzo mi się podoba.Fajnie Ci to wyszło Rafale....:-D
Pzdr
Andrzej

Skrzat
27-04-2008, 14:26
Piękna kompozycja, kolory i klimat, świetna robota!!!!
Podoba mi się bardzo.

autograf
28-04-2008, 00:09
I ja sie nisko klaniam! Bardzo dobra fotografia!

Przemek Paśnik
28-04-2008, 00:27
Konkret :)

cyrusvirus
28-04-2008, 00:28
Z konkretnym klimatem! Super miejsce, kadr i obróbka.
Pogratulować :)

Nostromo
28-04-2008, 00:54
Dobre zdjęcie, podoba mi się. Faktycznie chyba leci.

Onsajt
28-04-2008, 02:43
Dzięki za czas i komentarze, dodałem bonus w innym klimacie

shaolin
28-04-2008, 06:45
Bonus tez bardzo przyjemny, swietne kolorki... przyznam ze wolalbym ogladac je osobno, bo teraz walcze ze soba, ktora bardziej mi sie podoba... ;) chyba biore pierwsza, bo taka tonacja bardziej mi tu pasuje :)

p.s. Bonus prosty i bez syfkow - to mi sie podoba ;) ;)

elmo
28-04-2008, 07:07
rewelka - zwłaszcza bonusik - pięknie wykonane i te kolory :)

harb
28-04-2008, 07:36
no Rafał ale przywaliłeś - świetne ale to naprawdę świetne foty ***** odezwał się w Tobie "stary duch"



pozdrawiam :-D

adrian
28-04-2008, 07:46
Ekstra foty :D

Onsajt
28-04-2008, 19:47
Jeszcze raz -dzięki, dodałem trzecie zdjęcie- na tym koniec.

harb
28-04-2008, 19:55
też świetne -dla siebie z uwagi na fakt że bardzo lubię kolorki z trzech wybieram dwójeczkę



pozdro :-D

elmo
28-04-2008, 20:15
trójka też się podoba - bardzo ciekawa paleta barw - choć dla mnie zbyt przytłaczający pierwszy plan
i dlatego, jeżeli pozwolisz, pozostanę przy zdaniu, że dwójka najlepsza :)

Calme
28-04-2008, 20:23
Dawno już nie widziałem tak dobrych zdjęć tu na forum jeśli chodzi o pejzaż - kłaniam się nisko.
Jest świetny klimat, kolorystyka i kadry.
Brawo.

jarek76
28-04-2008, 21:03
Bardzo ładna przyjemna w odbiorze seryjka

Marek-frotka
28-04-2008, 21:26
Piękne zdjęcia. Świetna robota.
Gratuluję.

Thrasher
28-04-2008, 21:32
Drugie zdjęcie też jest bardzo eleganckie i moim zdaniem wystawiłeś według kolejności - od najlepszego do nieco słabszego ;-)

Artur
28-04-2008, 21:39
Bardzo dobre.

bombel
29-04-2008, 16:16
Normalnie te zdjęci zwalają z nóg! Od bardzo dawna nie dałem gwiazdek, ale tutaj nie mam innego wyjścia.

PLUS GIGANT i pińć gwiazdek. Gratuluję, i zazdroszczę!

Onsajt
29-04-2008, 16:22
Czego zazdroscic? wpadasz samolotem do Dublina, miejscowka jakies 40 min kolejka od centrum i masz takie same a nawet lepsze....w 1 dzien to zalatwisz:) no w dwa...guinessa tez mozna poprobowac.

bombel
29-04-2008, 16:36
Czego zazdroscic? wpadasz samolotem do Dublina, miejscowka jakies 40 min kolejka od centrum i masz takie same a nawet lepsze....w 1 dzien to zalatwisz:)

A potem wracam i dowiaduję się, źe firma upadła, bo nie zrobiłem na czas tego i tamtego, szef strzelił sobie w łeb, zdesperowana wdowa wprowadza się do mnie i żąda utrzymania, moja źona się wyprowadza w ramach retorsji (i teź żąda utrzymania), koledzy, na ktorych spadła moja działka roboty mnie nienawidzą, koleźanki, których nie wziąłem na wycieczkę jeszcze bardziej mnie nienawidzą, pogoda nie dopisała, wszyscy w Dublinie mówią niewyrażnie albo szybko - w związku z tym nie dogaduję się jak trzeba i trafiam całkiem gdzie indziej, ginie mi plecak z kanapkami i kurtką, więc jestem zziębnięty i głodny jak dziewczynka z zapałkami, a na koniec szlag trafia moje zdjęcia, bo zapomniałem przełączyć ISO, a było 3200, więc mam sam śnieg.

Serdecznie dziękuję! :evil:




PS
Juź raz próbowałem trafić na Wyspy, do Stonehenge, ale jakoś nie wypaliło. Miałem nawet pomysł, źeby w zamian za niejaką pomoc organizacyjną (np. boję się jeżdzić autem po odwrotnej stronie) ogłosić, źe robię wyjazdowe warsztaty z PSa na wyspach, ale pomysł upadł zanim się narodził. :|

shaolin
29-04-2008, 16:45
bombelku wpadaj do mnie, ja sie Toba zaopiekuje, a gorki i wode tez jakies znajdziemy ;)

Onsajt, bonusik rownie pyszny co poprzednie ale chyba teraz leci w prawo - wiec mamy caly przekroj - leci w lewo, prosto, leci w prawo ;) na szczescie foty nawet jak leca to sie bronia, a to jest najwazniejsze! czekam na wiecej :) [niekoniecznie w tym watku skoro nie chcesz go juz eksploatowac ;)]

Onsajt
29-04-2008, 16:57
He, he - tez widze, ze leci:), ale juz tak zostanie - jak bede mial sciany do wieszania kiedys tam to wydrukuje prosto i powiesze...
A co do wyjazdu to szkoda, ze nic wczesniej nie wiedzialem, ze masz takie plany i chcialoby sie Tobie leciec gdzies na wyspe, cos by sie wymyslilo, a organizowanie wycieczek to moj konik:), a i jezdzic po lewej stronie potrafie...no z chcecia bym sie tym zajal i wywmyslil jakis ciekawy plener gdzies na zachodzie Irlandii gdzie ludzie mowia tak, ze Dublinczycy ich nie rozumieja...
A w tej chwilii mam plan wracac do Polski jak najszybciej, ale moze nic straconego bo nikt nie odpowiada na moje cv (boom budowlany he he he:))
Fajnie,ze Ci sie podoba

bombel
29-04-2008, 17:10
Kończąc sprawę ewentualnego pleneru: powaźnie mówiąc Koledzy, to trzeba by się kiedyś zgadać. W dzisiejszych czasach nie jest to jakieś szczególnie skomplikowane, a przyjemności moźe być co niemiara. Jeśli coś się zacznie kroić, pamiętajcie o mnie. :)

A zdjęcia rzeczywiście się leciuteńko chylą, ale jak dla mnie nie stanowi to ujmy, bo cała reszta jest mistrzowska. Gdyby chyliły się kiepskie - byłoby jeszcze kiepściej. Jak chylą się świetne, nie zauwaźam. ;)

Piotr_ek
29-04-2008, 18:09
Photomatixowo ale ciekawie. Lekkie krzywizny horyzontu - czemu nie naprostowałeś ? Poza tym niesamowity potencjał widokowy... cała seria na plus...

Onsajt
29-04-2008, 18:28
Photomatixowo ale ciekawie. Lekkie krzywizny horyzontu - czemu nie naprostowałeś ? Poza tym niesamowity potencjał widokowy... cała seria na plus...
Że krzywo to się zgadza, ale już nie będę dłubał w tym wątku i tego zmieniał:)
Nie rozumiem za to Photomatixowo, może tak to wygląda...nie wiem, ale każde zdjęcie to 1 naświetlanie i 1 raz wywołany raw, efekt to zasługa filtrów Cokina (2 pełne+1połówka) i niczego więcej - Photomatixa nawet nie mam...i nie chcę mieć póki co, a obróbka w PS to jakieś 10-15 minut a jestem początkującym użytkownikiem.
Pzdr

wutomek
29-04-2008, 19:13
Baaardzo, bardzo przyzwoite. Gratuluję kawału dobrej roboty.
Pozdrawiam

swiatlo
29-04-2008, 19:58
Jest znakomicie i gwiazdki zasłużone. No może jedynka mi się bardziej podoba niż #2 i #3, na trójce ciut za bardzo widać pędzla moim zdaniem, ale ogólny poziom prac znakomity.
P.S. Po przyjrzeniu to widzę że problem pędzla jest obecny na wszystkich trzech. Szkoda, bo te kamienie tak się wyróżniają od wody że dostarczają naturalną maskę, więc ręczne pędzlowanie jest raczej niepotrzebne.
Ale niemniej utrzymuję ogromny plus dla całości.

Onsajt
29-04-2008, 20:11
Dzięki za wytknięcie usterek - ciągle mam problemy z PS a do tego działam na laptopie głównie na kolanach bo biurka nie mam:), no ale to nie usprawiedliwia, mimo to kiedyś może sie dorobię porządnego monitora jak już będę mógł go postawić na swoich śmieciach...i będę lepiej widział.
Ps. Dobrze,że wróciłeś do tego działu a nie pozostałeś w Cafe.
Pzdr

jchyra
30-04-2008, 17:48
Kiedyś takie nasycone kolorem piękne fotografie mogliśmy oglądać tylko w super katalogach, z Zachodu oczywiście. Teraz mamy je na wyciągniecie ręki, na forum. Podoba mi się pierwsze. Jest subtelnie przepełnione kolorem (nawet w tych niby szarościach). Super.

harb
30-04-2008, 18:27
ponownie wróciłem bo tak dobrych fotek już dawno nie widziałem ,a za sugestią jchyry przyjrzałem się dokładniej jedynce i jest również fantastyczna jak dwójka