PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszanie i przenikanie warstw w PS. Jak?



Zuzus
26-04-2008, 08:53
Postanowilam, ze zapytam o to Was, bo wiem, ze jest tu na forum wiele osob, ktore maja swietnie opanowanego PS'a. Ja dopiero sie go ucze.. Stad pytanie:
W jaki sposob mozna zrobic przenikanie i mieszanie warstw? Na przyklad mam kilka warstw duplikatow zdjecia w roznych tonacjach i chcialabym aby sie przenikaly w roznych proporcjach..
Mam nadzieje ze w miare jasno wytlumaczylam :)

Dzieki za pomoc!

puchbeary
26-04-2008, 10:05
Najlepiej nam pokaż na jakimś zdjęciu to do czego dążysz - zapewne gdzieś w sieci lub u kogoś ze znajomych widziałaś to co chcesz osiągnąć. Będzie łatwiej opisać.

Zuzus
26-04-2008, 10:15
Chodzi o to zeby nalozyc na zdjecie kolorowe na przyklad duplikat warstwy ale czarnobialy, i zeby z warstwy bw przenikalo na zdjecie w kolorze, w jakims tam stopniu..
Spotkalam sie z tym gdy ludzie odpowiadajac jak osiagneli taki kolor na zdjeciu odpowiadali, ze przez mieszanie warstw o roznych odcieniach nasyceniach itd..

wesol
26-04-2008, 10:22
albo spróbuj na początek:
prawym myszy klik na warstwę którą chcesz "zmieszać", a tam jest coś takiego jak blending options ( u mnie drugie od góry )
później masz suwaczek i różne typy łączenia/mieszania - popróbuj i sama zobacz jakie daje co efekty zaczynająć od normal

na początek może wystarczy

Pozdrawiam

puchbeary
26-04-2008, 11:14
może najprościej poziomem krycia warstwy :D
http://img129.imageshack.us/img129/996/beznazwy1pw2.jpg

wesol
26-04-2008, 12:40
a i owszem ,będzie o wiele prościej - im prościej tym lepiej - ale proste rozwiąznia sa dla canonierów :) a my - musimy się zmagać z przeciwnościami losu :)

Zuzus
26-04-2008, 17:08
dzieki Panowie.. Cos pokombinuje..

jurekb
27-04-2008, 12:32
Polecam - HELION "Fotografia cyfrowa Edycja zdjęć" Scott Kelby, świetna książka i podaje jak robić takie sztuczki.

swider
29-04-2008, 22:46
Jak dobrze zrozumialem to co chcesz zrobic Zuzus, to sposob opisany przez puchbeary bedzie najprostszy, bo z tymi trybami mieszania, to na poczatek mozesz zamieszac :D

Zuzus
01-05-2008, 18:29
ok, dzieki.

abre
04-05-2008, 15:07
Oprócz tego, co zaznaczył pętlą puchbeary obok masz okienko, a w nim wybraną opcję "zwykły". Mieszanie warstw (wpisz w helpie "tryby mieszania"), operowanie przezroczystością oraz umiejętność maskowania (help: "maskowanie warstw") - wszystko to składa się na ten właśnie efekt przenikania :)