PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o lampe



cacarotto
09-04-2006, 17:09
mam kolejne pytanko mam lampę błyskową hanimiex pro 550 i przejsciówkę na wejscie do nikona co myslicie mozna jej urzyc w nikonie?? poprostu nie chciał bym stracic aparatu uzywając za moznej lampy czekam na opinie ??? dzieki z góry

ka_czar
14-04-2006, 14:27
Też dołączam do tego pytania. Lampy Hanimex 550 PRO używałem z aparatem Praktica. Sposób synchronizacji lampy był w niej zapewne mechaniczny a więc napięcie na przewodzie(kostce) łączącym lampę z aparatem nie było tak istotne. Ważne, że aparat nie kopał choć oczy często świeciły na czerwono :-) .Jest to dość dobra lampa..... ale czy można ją podłączyć do Nikon Coolpix 5700. W pytaniu chodzi o to czy elektronika NC 5700(8700) nie zostanie uszkodzona z powodu zadużego napięcia na przewodzie łączącym z aparatem. Może jest jakiś inny bezpieczny sposób podłączenia takiej lampy z aparatem NC. Lampa teraz leży sobie bo boję się zaryzykować. Pytałem w sklepach i nie znają odpowiedzi. Oni tylko sprzedają. Może ktoś z Was przećwiczył to i zechce podzielić się. Z góry dziękuję za podjęcie tematu. ka_czar