PDA

Zobacz pełną wersję : używanie tej samej karty w d200 i d70s



KJO
24-04-2008, 21:06
Mam taki dziwny problem. Jeśli wrzucę kartę na której mam zdjęcia z d200 do d70s to chodź oba aparaty widzą "swoje" zdjęcia to nie da się ich odczytać na kompie. Dopiero SanDisk rescuepro pozwala je odzyskać.

Nie wiem czy to standard czy u mnie coś jest nie tak. W d200 mam zmienione nazewnictwo z DSC_XXXX na KJO_XXXX

idiom
25-04-2008, 00:06
Nie powinno tak być, aparat używając karty zapisuje zdjęcia w swoim katalogu, niezależnie od tego co było na niej było. Mogą to być zdjęcia z innego aparatu.
Nazewnictwo w D200 nie ma tu nic do rzeczy. A czy możesz obejrzeć zdjęcia z obu aparatów jednocześnie ?

KJO
25-04-2008, 00:16
Nie powinno tak być, aparat używając karty zapisuje zdjęcia w swoim katalogu, niezależnie od tego co było na niej było. Mogą to być zdjęcia z innego aparatu.
Nazewnictwo w D200 nie ma tu nic do rzeczy. A czy możesz obejrzeć zdjęcia z obu aparatów jednocześnie ?

nie da rady, każdy aparat widzi tylko swoje zdjęcia...

idiom
25-04-2008, 00:50
Ustawienia:
Menu odtwarzania -> folder odtwarzania -> ALL
wtedy powinny widzieć zdjęcia z obu puszek.
Ale, jeśli tak nie jest, to coś jest jednak nie tak.
A jak odczytujesz kartę na kompie, przez czytnik, czy przez body ?

ezin
25-04-2008, 01:13
1. Spróbuj przez czytnik a nie kablem przez aparat.

2. W menu D70s jest taka opcja jak "playback folder" oraz folder domyślny.

KJO
25-04-2008, 14:53
Ustawienia:
Menu odtwarzania -> folder odtwarzania -> ALL
wtedy powinny widzieć zdjęcia z obu puszek.
Ale, jeśli tak nie jest, to coś jest jednak nie tak.
A jak odczytujesz kartę na kompie, przez czytnik, czy przez body ?

sprawdze, akurat temat przeglądania zdjęć na aparacie dla mnie nie jest ważny, ściągam oczywiście przez czytnik, dokładnie przez sandisk'a extreeme. Ale sprawdzałem też na zapasowej hama i jest to samo

idiom
25-04-2008, 15:54
Tak, ale jeśli aparat widzi zdjęcia z obu puszek, to spokojnie zgrasz je z karty.
Spróbuj przełączyć USB (w aparacie) na MassStorage, podłączyć kabel i zobacz co widać na kompie.

KJO
25-04-2008, 16:49
Tak, ale jeśli aparat widzi zdjęcia z obu puszek, to spokojnie zgrasz je z karty.
Spróbuj przełączyć USB (w aparacie) na MassStorage, podłączyć kabel i zobacz co widać na kompie.

po mass storage jest tak samo jak przez czytnik, nie widzi nic ;) Po przestawieniu tego co wyżej d200 widzi zdjęcia z 70tki, nie wiem jak na odwrót bo nie mam d70s pod ręką ;)

Jacek B.
25-04-2008, 20:05
U mnie była walnięta karta. Miałem taki problem że po zmienie karty z D70s na D200 po kilku fotach karta się blokowała i komputer i aparaty chciały żeby ją formatować.

idiom
26-04-2008, 22:04
No właśnie, a próbowałeś z inną kartą ?
A z innej strony, jak możesz podejrzeć zdjęcia to powinieneś móc je zgrać.
Ale czekaj, jak to nie widzi nic, jak zachowuje się komp ? Podłączasz czytnik, wkładasz kartę i co ? A może masz uwalony przewód do USB ?

KJO
28-04-2008, 22:43
no więc tak, próbowałem z innymi kartami i też tak było, ale zmieniłem na chwilę nazewnictwo na klasyczne DSC i o dziwo problem zniknął czyli chyba jednak problem tkwił w nazwie.

idiom
29-04-2008, 01:32
To dobrze, że problem minął, ale dalej nie wierzę, że było to spowodowane zmianą nazewnictwa. Co prawda testy robiłem z D300 i D70, ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia. Ustawiałem nazewnictwo w D300 na KJO_XXXX i AAA_XXXX i oba aparaty widziały wszystkie zdjęcia. Także użycie czytnika nie dawało żadnych złych objawów (widziałem wszystkie zdjęcia).

KJO
29-04-2008, 11:55
To dobrze, że problem minął, ale dalej nie wierzę, że było to spowodowane zmianą nazewnictwa. Co prawda testy robiłem z D300 i D70, ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia. Ustawiałem nazewnictwo w D300 na KJO_XXXX i AAA_XXXX i oba aparaty widziały wszystkie zdjęcia. Także użycie czytnika nie dawało żadnych złych objawów (widziałem wszystkie zdjęcia).

chyba masz rację, nie dopisałem że sprawdziłem to na innym D70s (moim starym). Okazuje się że na drugim d70s, czyli tym na którym to wyszło wcześniej dalej po włożeniu karty są zabawy. Tzn jak karta jest tylko w nim to jest ok, jak jest jeszcze w d200 to już głupieje. Coś widocznie siada w nim bo już ma porządny przebieg...