PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest nie tak w tym zdjęciu



pasynki
24-04-2008, 02:47
Witam
iso 3200 s1/8 f2,8 D300+70-200 VR 190mm . co jest że te zdjęcie jest takie nie naturalne w kolorach. Wykonywane było o godzinie 20,30, daleko odbiega od tego co widziało moje oko. hymm.. te niebieskawe zabarwienie skąd to? Zauważyłem że jest na wszystkich zdjęciach robionych przeze mnie wieczorem. p.s. link do pliku NEF - http://www.speedyshare.com/668356325.html

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

wrrum
24-04-2008, 06:52
Jakbyś nie wywalił EXIFu to by było deko ławiej.
MZ siadł balans bieli.

pasynki
24-04-2008, 10:17
Jakbyś nie wywalił EXIFu to by było deko ławiej.
MZ siadł balans bieli.

Ello
siadł czy nie domaga? w warunkach ograniczonego oświetlenia?
Czy mam ustalić jakiś wzorzec balansu bieli i zapisać do jakiegoś profilu?

mpwt
24-04-2008, 11:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lechjanerka.art.pl/galmt/test-D300.jpg)

10 sekund i zdjęcie wygląda tak. Można by jeszcze pobawić się trochę. Coś tylko z kolorami jest nie tak.
I przerabiałem JPG, bo mój soft nie czyta NEFów z D300.

Co zmieniłem
- balans bieli
- kontrast
- usunąłem winietę

Ale nie rozumiem, masz NEFa i problem z obróbką. Dlaczego?

adrian
24-04-2008, 11:25
WB + tint?

Motorniczy
24-04-2008, 11:33
Jakbyś nie wywalił EXIFu to by było deko ławiej.
MZ siadł balans bieli.

Właśnie , dlaczego ludzie tak często wywalają EXIF - tu na forum ? wstydzą się czegoś czy boją ? Nie rozumiem ... powaga. Pozdro

mpwt
24-04-2008, 11:41
Właśnie , dlaczego ludzie tak często wywalają EXIF - tu na forum ? wstydzą się czegoś czy boją ? Nie rozumiem ... powaga. Pozdro

Klikają Save for Web. Proste :)

Motorniczy
24-04-2008, 11:44
Klikają Save for Web. Proste :)

No tak ja wiem , ale właśnie powinno się zachować takie dane po to aby móc omawiać je na forum w celu ewentualnej pomocy itd , itp. Pozdro

lechupe
24-04-2008, 11:58
Witam
iso 3200 s1/8 f2,8 D300+70-200 VR 190mm . co jest że te zdjęcie jest takie nie naturalne w kolorach. ...

Te D300 to jakis nowy model Nokii ? :-D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/img153/3306/8f7abd831af08354nk4.jpg)

mpwt
24-04-2008, 11:59
Skorygowałeś kolory i już jest niemal idealnie :D

Edit: a nawet nie, tak na szybko wystarczyło jeszcze poprawić WB i zjechać z ekspozycją w dół :) (sprawdziłem i u siebie poprawiłem)

monster666
24-04-2008, 12:12
A te D300 takie rewelacyjne miały być, już myślałem, że same zdjęcia robią :)

ekonet
24-04-2008, 12:58
O takiej porze światło już jest ubogie spektralnie i choćbyśmy pękli, to nie uzyskamy podobnych barw, jak np. w południe.

pasynki
24-04-2008, 15:49
O takiej porze światło już jest ubogie spektralnie i choćbyśmy pękli, to nie uzyskamy podobnych barw, jak np. w południe.
O i to chyba jest sedno sprawy! Ja też myślałem że kupując d 300 i 70-200 vr nie będę musiał w cs3 obrabiać i będzie prawie idealnie. a nie wiem czemu nie ma exif-a . na linku do upload na który wrzuciłem pliczek tez nie ma ?

mpwt
24-04-2008, 15:53
O i to chyba jest sedno sprawy!

Nie, sednem sprawy jest zwalony Auto WB! Jak się mylę niech ktoś mnie poprawi... Bo praktycznie cała poprawka sprowadziła się do tego.

NEF oczywiście ma Exif. I w nim jest info, że zdjęcie było zrobione na AWB.

Motorniczy
24-04-2008, 16:06
W przypadku D200 AWB działa genialnie w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych radzi sobie .

pasynki
24-04-2008, 17:12
Nie, sednem sprawy jest zwalony Auto WB! Jak się mylę niech ktoś mnie poprawi... Bo praktycznie cała poprawka sprowadziła się do tego.

NEF oczywiście ma Exif. I w nim jest info, że zdjęcie było zrobione na AWB.

Znaczyło by to że i w dzień AWB będzie też źle działał , a tego nie zauważyłem. Skłaniał bym się bardziej ku teorii słabego światła o tej godzinie. Jaki program WB mam użyć o tej godzinie fotografując zwierzęta z ręki - słonecznie,pochmurno, żarówka , itd ...???. Chyba to ustawienie jest ok. Wiadomo że ze zdjęciem zrobionym w Raw-je w cs3 zrobie prawie wszystko , ale spodziewałem sie wiecej po sprzęcie z iso 3200 i 70 - 200 vr

mpwt
24-04-2008, 17:16
Znaczyło by to że i w dzień AWB będzie też źle działał , a tego nie zauważyłem.

No ale przecież problemem twojego zdjęcia jest AWB? Czy ja może za zły suwak (nie od balansu bieli) złapałem w programie graficznym? Nie, chyba dobrze pamiętam...




Jaki program WB mam użyć o tej godzinie fotografując zwierzęta z ręki - słonecznie,pochmurno, żarówka , itd ...???.

Pre i szara karta Kodaka albo właśnie... NEF!

eldritch
24-04-2008, 17:57
Właśnie , dlaczego ludzie tak często wywalają EXIF - tu na forum ? wstydzą się czegoś czy boją ? Nie rozumiem ... powaga. Pozdro

W exifie są dane o oprogramowaniu użytym do obróbki...
Jeżeli ktoś np. nie ma oryginalnego PSa...
Nie zalecam pokazywać nikomu zdjęć z Exifem...
W szczególności jeżeli ktoś działa na mocno konkurencyjnym rynku... :)

Motorniczy
25-04-2008, 01:50
W exifie są dane o oprogramowaniu użytym do obróbki...
Jeżeli ktoś np. nie ma oryginalnego PSa...
Nie zalecam pokazywać nikomu zdjęć z Exifem...
W szczególności jeżeli ktoś działa na mocno konkurencyjnym rynku... :)

No to normalne .