PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy pokolenia różnicy- czyli moja córa i babcia:)



margaretka
22-04-2008, 21:41
Dwie modelki, których niechęć do aparatu i robienia zdjęć jest tak ogromna, że naprawdę trudno mi do tej pory uwierzyć, że udało mi się Je razem sfotografować:)

Co sądzicie?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/04/babcia-2.jpg
źródło (http://i28.photobucket.com/albums/c222/gabrynia/babcia.jpg)

monster666
22-04-2008, 22:05
Piękna fota albumowa.
Co do kadru to pewnie będą uwagi, ale dla mnie jest ok.

Grover
23-04-2008, 07:59
Mi tam się podoba. Ładnie pokazane różnice starość vs młodość.

lechupe
23-04-2008, 08:50
Piekna, klasyczna, albumowa fotografia. Bedzie nabierała wartości wraz z upływem czasu.

wlasiukk
23-04-2008, 09:10
naprawdę udany portret, bardzo się podoba :)

slavcic
23-04-2008, 09:11
piekna fotografia. ciepelko z niej bije :-)

Klauss
23-04-2008, 09:24
Piekne zdjecie.
Powiedz, ze wszystkim sie bardzo podobalo i namow je na jeszcze jedna sesje jak sie reka zagoi i bedzie mozna zdjac bandaz.
Nie mam dostepu do exifa, czym robilas?

margaretka
23-04-2008, 10:01
Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa:)
Sesje na pewno będę chciała powtórzyć i mam nadzieję, że babcia da się namówić. Najwyżej jako argumentu, że nieprawdą jest, że źle wychodzi na zdjęciach, użyję zdjęcia powyżej:) A jak dodam do tego jeszcze Wasze opinie to już na pewno mi się uda:D

Bo takie zdjęcia naprawdę nabierają wartości. I warto postarać się żeby je mieć w swoim albumie. Teraz jak już mam babcię muszę upolować dziadka:)

Klauss zdjęcie robione D80 i stałką 50/1.8.

Klauss
23-04-2008, 11:57
Teraz jak już mam babcię muszę upolować dziadka:)

:o Teraz dopiero zajarzylem, ze to TWOJA BABCIA, myslalem, ze to babcia corki, czyli Twoja mama.
Nie, to musisz jej powiedziec, ze wyglada mlodo, co najwyzej na babcie swojej prawnuczki a nie na prababcie. Wtedy na pewno da sie namowic.

margaretka
23-04-2008, 12:14
No teraz, po takich komlementach to pewnie babcia nie będzie chciała sprzed obiektywu odejść:D

Hael
23-04-2008, 12:18
Bardzo ładne zdjęcie - takie klasyczne, od razu kojarzy mi się ze starymi, ustawianymi zdjęciami oglądanymi u dziadków.

Drobne uwagi techniczne:-)
-wydaje mi się, że trochę przeostrzone, szczególnie widać na włosach i prawej brwi babci
-za bardzo odmłodziłaś babcię, zmarszczki nie ujęłyby nic temu zdjęciu, szczególnie, że to BW - no chyba, że rzeczywiście babcia tak świetnie się trzyma, w takiej sytuacji ta uwaga nie ma miejsca
-ręka dziecka mogłaby być również ostra

Też sądzę, że babcia będzie dumna z takiego zdjęcia i spokojnie pozwoli robić sobie zdjęcia dalej.

Pozdrawiam serdecznie!
Hael

RomanZWrocławia
23-04-2008, 16:21
Piękna, pełna ciepła i intymności fotografia.
Często na forum odbieram określenie " do albumu" jak coś ujmującego fotografii. Album jawi się wstydliwą szufladą banalnych, nieudanych niepotrzebnych fotek.
To zdjęcie wspaniale nadaje się do albumu - skarbca przeżyć, chwil, nastrojów. Myślę, że Twój album jest właśnie taki.
W moich oczach ta fotografia broni się także wyjęta z albumu - choć ja strzegąc swojej prywatności nigdy takiego zdjęcia nie wystawiłbym publicznie. Tak jest piękne, ze strzegłbym go jak najdroższego skarbu.

POZDRAWIAM

wupi
23-04-2008, 16:28
bez rozpisywania...naprawde ladnie :)

Zuzus
23-04-2008, 17:13
Naprawde ladna pamiatka bedzie z tego zdjecia..

margaretka
24-04-2008, 12:15
-za bardzo odmłodziłaś babcię, zmarszczki nie ujęłyby nic temu zdjęciu, szczególnie, że to BW - no chyba, że rzeczywiście babcia tak świetnie się trzyma, w takiej sytuacji ta uwaga nie ma miejsca

Hael

Co do uwagi, że odmłodziłam babcię za bardzo to może trudno w to uwierzyć, ale jedyne co zrobiłam to usunęłam kilka małych przebarwień na twarzy- nic poza tym:)

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie miłe słowa. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak zabranie się do dalszego fotografowania całej rodziny. Zwłaszcza moich dziadków. A mam ich całą czwórkę:)

I obiecuję pochwalić się następnymi pełnymi ciepła, emocji i klimatu pracami. Mam nadzieję, że poziomowi dorównają temu pierwszemu zdjęciu.

Pozdrawiam

wild73
24-04-2008, 12:28
Bardzo fajna albumowa fota ...i świetna pamiątka ...za kilkanaście/dziesiąt lat miło będzie do niej wrócić.
Kadr, technika, b&w ...jest dobrze :).

Erie
04-09-2008, 21:11
bardzo ładna pamiątka do albumu

z uwag krytycznych troszkę za jasno w obszarach świateł, przez co brak tam szczegółów (inne ustawienia konwersji i będzie ok)

kalina
04-09-2008, 21:21
Fajna fota. Ale dwa pokolenia różnicy:)

Kalina, matematyk;)

Vodafone
04-09-2008, 21:22
sympatyczna fotka no i miła pamiątka... :-)

margaretka
04-09-2008, 22:48
Fajna fota. Ale dwa pokolenia różnicy:)

Kalina, matematyk;)

Ja jednak będę się upierać, że są to trzy pokolenia różnicy, skoro jest to moja córeczka i moja babcia:)

Archibald
04-09-2008, 22:54
Powtórzę się, ale nic innego nie da się zrobić ;-) - piękna fotografia, naprawdę świetnie oddane ciepło rodzinne... Powiesiłbym na ścianie w wielkim formacie, serio :-)

Pozdrawiam.

kalina
04-09-2008, 22:59
Ja jednak będę się upierać, że są to trzy pokolenia różnicy, skoro jest to moja córeczka i moja babcia:)
No proszę, a wcale nie wygląda, to mnie zwiodło:)

autograf
04-09-2008, 23:06
Kapitalne zdjęcie!

kobyll
04-09-2008, 23:10
Przyłączam się do pochwał - zdjęcie naprawde mocne, rewelacyjne wręcz. Co by dorzucić łyżke dziekciu to wydaje mi się, że troszeczke przeostrzone po zmniejszeniu.

Zdzichu
05-09-2008, 13:21
Przyłączam się do pochwał, a dodatkowo za BW. W kolorze cały ten nastruj prysłby ja bańka.
Pozdo