Zobacz pełną wersję : d70 a czerwony
czy ktos wie czemu d70 przy czerwonym swietle tudziez z czerwonym filtrem straszliwie przeswietla
przykladowo z 1/1600 robi sie 1/320
z gory dziekuje
Bo taki jest urok koloru czerwonego :)
a czy wszystkie cyfry tak maja? czy tylko ten typ
To nie wina cyfry, tylko pomiaru światła, gdzieś kiedyś o tym czytałem, ze czerwony to jest 'najgorszy' kolor po prostu dla światłomierza ;-) Jeśli bzdurzę to proszę o sprostowanie :)
Cos w tym czerownym faktycznie jest, bo moja Minolta gubila sie na koncertach, Nikona nie zdazylem jeszcze sprawdzic w czerwonej poswiacie...
danz1ger
08-04-2006, 06:40
D50 ma tendencje do przeswietlania, dlatego uczeni w rzemiosle zelecaja ustawianie kontrastu na niski. Potem mozna go poprawic przy obrobce. Wypalonych szczegolow nie da sie uratowac, natomiast niedopalone latwo sie poprawia np w Adobe Photoshop Elements. Ze wzgledu na wlasnosci ccd czerwony wypala najszybciej.
[ Dodano: Sob 08 Kwi, 2006 ]
oprocz malego kontrastu korekcja -0.3 albo-0.6 rowniez pomaga
ostatnio miałem ten problem jak fociłem różyczki i zauważyłem przesycenie czerwonego i dziwne dziwactwa w pozostałej części ekspozycji więc trzeba brać poprawkę na czerwony ;)
Spajki22
14-04-2006, 01:20
u mnie podczas focenia czerwonych kwiatow na LCD wszystko bylo cacy, ale jak wrzucilem zdjecia na kompa, to w ogole nie bylo zarysu platkow. troche dziwne
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.