PDA

Zobacz pełną wersję : d70 a czerwony



krzysio
07-04-2006, 22:26
czy ktos wie czemu d70 przy czerwonym swietle tudziez z czerwonym filtrem straszliwie przeswietla

przykladowo z 1/1600 robi sie 1/320

z gory dziekuje

pebees
07-04-2006, 22:28
Bo taki jest urok koloru czerwonego :)

krzysio
07-04-2006, 22:36
a czy wszystkie cyfry tak maja? czy tylko ten typ

pebees
07-04-2006, 23:33
To nie wina cyfry, tylko pomiaru światła, gdzieś kiedyś o tym czytałem, ze czerwony to jest 'najgorszy' kolor po prostu dla światłomierza ;-) Jeśli bzdurzę to proszę o sprostowanie :)

CANIS
07-04-2006, 23:56
Cos w tym czerownym faktycznie jest, bo moja Minolta gubila sie na koncertach, Nikona nie zdazylem jeszcze sprawdzic w czerwonej poswiacie...

danz1ger
08-04-2006, 06:40
D50 ma tendencje do przeswietlania, dlatego uczeni w rzemiosle zelecaja ustawianie kontrastu na niski. Potem mozna go poprawic przy obrobce. Wypalonych szczegolow nie da sie uratowac, natomiast niedopalone latwo sie poprawia np w Adobe Photoshop Elements. Ze wzgledu na wlasnosci ccd czerwony wypala najszybciej.

[ Dodano: Sob 08 Kwi, 2006 ]
oprocz malego kontrastu korekcja -0.3 albo-0.6 rowniez pomaga

Goniu
08-04-2006, 12:07
ostatnio miałem ten problem jak fociłem różyczki i zauważyłem przesycenie czerwonego i dziwne dziwactwa w pozostałej części ekspozycji więc trzeba brać poprawkę na czerwony ;)

Spajki22
14-04-2006, 01:20
u mnie podczas focenia czerwonych kwiatow na LCD wszystko bylo cacy, ale jak wrzucilem zdjecia na kompa, to w ogole nie bylo zarysu platkow. troche dziwne