PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma MB-18 do F75



pebees
07-04-2006, 21:58
i mi powie, na ile filmów starczają w nim baterie, a na ile akumulatorki (i jakie?) :)

JK
07-04-2006, 22:09
pebees, czy ty na jakiś większy dopływ gotówki liczysz? :D Kupowałeś już D50, D70, telekonwerter, Nikora 50/1,8, a teraz to? :D Jak nie wiesz co z kasą robić to mogę Ci coś doradzić. :lol:

pebees
07-04-2006, 22:14
JK, motam się miedzy cyfrówką a rozbudową tego co mam, po prostu :) Telekonwerter odpadł, bo użyteczność tego mała, jeśli nie zerowa (jak dla mnie), 50 1.8 kupuję, nad bp do f75 się zastanawiam :)

danz1ger
08-04-2006, 16:49
posiadam takowy i jestem mocno rozczarowany krotkim zywotem akumulatorkow. mam ich trzy garscie bo uzywam je takze bo lamp blyskowych. N75(F75) nawet wylaczony ciagnie maly prad na wyswietlacz, wydawaloby sie wiec, ze nie powinno to zbytnio oslabic akumulatorkow, ale wystarcz zostawic na tydzien aparat ze swiezo naladowanymi i wystarcza ich moze na 10 zdjec z uzyciem wbudowanej lampy. trzeba takze pamietac, ze nominalne napiecie akumulatorka to 1.2V, a baterii1.5V. nigdy nie probowalem ile filmow mozna zrobic ze swierzo naladowanymi akumulatorkami wiec tu nie mam zdania. tydzien temu zalozylem swierze duracelki versja Ultra, zrobilem dwie rolki i baterie ciagle ok wg wyswietlacza. akumulatorki w lampach blyskowych tez czegos nie zachwycaja. te, ktorych uzywam maja pojemnosc 2000 d0 2500 mA wiec wydaje sie, ze wystarczajaco. ladowalem je dopiero ze trzy razy wiec moze tez nie osiagnely jeszcz swojej formy. poprzednio uzywalem akumulatorkow w Olympusie C700 UZ i dawno temu w Canonie (nie pamietam juz jaki to byl model) i wszystko bylo w porzadku, mimo ze ich pojemnosc byla wyraznie nizsza, ok 1700mA.
MB-18 jako taki oceniam bardzo pozytywnie, dodaje korpusowi troche "ciala", ma wyprofilowany uchwyt do zdjec w pione, drugi spust migawki z wylacznikiem, brak natomiast kolka ale pewnie byloby za duzo szczescie naraz. no i jezeli komus zalezy to aparat wyglada bardziej powaznie. polecam.
moze uda mi sie niedlugo sprawdzic akumulatorki, za 10 dni otwieraja New York Auto Show 2006, kupie z 10 rolek filmu, naladuje wszystkie posiadane akumulatorki, wezme cyfre na backup i zobaczymy

pebees
08-04-2006, 23:26
Boguslaw B., coś masz chyba z akumulatorami nie tak, jeśli leżąc po tygodniu starcza Ci na kilka zdjęć raptem. Sprawdź to ładując je i odkładając na tydzień na bok, a dopiero przed zdjęciami włóż do aparatu :)
Czekam w każdym razie na więcej informacji na temat czasu pracy na akumulatorach/bateriach z tym gripem. Drogawy on jest, jak na takie coś, więc nie chcę wywalić kasy w błotko. Choć co bym nie kupił, to i tak będzie błoto :D