PDA

Zobacz pełną wersję : []pytania] Weekend majowy w Brennej



jak501
20-04-2008, 13:28
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, chciałem zapytać szanownych kolegów o ciekawe miejsca do pokadrowania w okolicy Brennej w górach Beskidu Śląskiego. Wybieram sie tam z rodzinką na weekend majowy i będę dysponował samochodzikiem więc bedę mógł podjechać gdzieś z łatwością. Interesują mnie wszystkie ciekawe miejsca. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie propozycje

jm
20-04-2008, 14:46
Gdziekolwiek odbijesz od głównej drogi w Brennej - powinno Ci się podobać (moje ulubione miejsca -to główną drogą do ostatniego parkingu z możliwych i potem w lewo i lasem.... na szczyt;)
Z tym jednym zastrzeżeniem, że w weekend majowy, to na wielkie focenie nie ma się co bardzo nastawiać - no chyba, że focenie...reakcji jednostki w tłumie...;)
Co gorsza,wszystkie okoliczne miejsca będą wyglądać podobnie.....

samuraj
20-04-2008, 22:58
zawsze lubilem obejsc sobie brenna dookola gorkami, ale ich nazw juz nie poamietam... ach szczesliwe dziecinstwo...

jm
21-04-2008, 17:25
Można poleźć na Grabową...nogami - fajny spacerowy szlak a na końcu...widoczki ( i tłum w tym czasie jak tam będziesz...)

jak501
21-04-2008, 20:11
Można poleźć na Grabową...nogami - fajny spacerowy szlak a na końcu...widoczki ( i tłum w tym czasie jak tam będziesz...)

jm Dziękuje za wskazówkę, tylko że ja tam nigdy nie byłem, nie mam też żadnego planu okolicy możesz podać kilka wskazówek którędy sie tam idzie , gdzie w ogóle szukać tego szlaku, już gorąco dziękuję i pozdrawiam

paatrys
21-04-2008, 21:21
Na Blatnia najwyzszy szyt w brennej w Centrum zaraz naprzeciwko amfitetru jest budynek w ktorym miesci sie jesli dobze kojaze poczta za budynkiem prowadzi ul.Jastrzebiec na sama błatnia szlak z tego co pamietam dla amatorów badz malych dzieci meczacy jesli zna ktos inna droge pisac:)
Na szczycie blatniej fajne widzoczki i schronisko :)

jak501
21-04-2008, 21:45
Na Blatnia najwyzszy szyt w brennej w Centrum zaraz naprzeciwko amfitetru jest budynek w ktorym miesci sie jesli dobze kojaze poczta za budynkiem prowadzi ul.Jastrzebiec na sama błatnia szlak z tego co pamietam dla amatorów badz malych dzieci meczacy jesli zna ktos inna droge pisac:)
Na szczycie blatniej fajne widzoczki i schronisko :)

Dziękuje za kolejna ciekawą propozycje, tym bardziej że przy ul. Jastrzębiec będziemy mieszkali, więc chyba na szczyt będzie prosta droga a i powolutku z całą rodzinką można zaatakować schronisko. A może jeszcze jakieś obiekty z architekturki ktoś poleci np jakieś ciekawe kapliczki drewniane itp.

jm
21-04-2008, 23:00
Spod Ośrodka zdrowia możesz dojść na Równicę,
lub podjechać do Ustronia wjechać samochodem na Równicę i dalje nogami na szczyt a potem na Błatnią....problem kto wróci po samochód - bo z Błatniej możnaby zejść prosto do Brennej.

Z Brennej Leśnicy na Stary Groń, albo Trzy Kopce Wiślańskie:)

Stare chaty są w samej Brennej - jedna to Ośrodek Kultury a druga to dom mieszkalny - za kilka lat pewnie i one znikną.

Jeśli będziesz w tej okolicy po raz pierwszy i jedziesz z dziećmi, to możnaby zrobić im frajdę i w Ustroniu wejść w Leśny Park Niespodzianek:) - taki ogrodzony teren gdzie zwierzyna łazi wolno, są hustawki, plac zabaw i inne bajkowe atrakcje - wszystko w cenie wstępu. Dla maluchów - może to być przeżycie - jak zobaczą sarnę albo muflona na wyciągnięcie łapki. Są tam tez pokazy lotów ptaków - w TEN weekend spodziewałabym się ..."sporej" ilości ludzi:)

Jak już zwierzyna się znudzi - to możecie w Ustroniu wjechać krzesełkiem na Czantorię i albo iść na szczyt albo letnim torem saneczkowym się zająć...

W Wiśle - myślę, że Zapora i pałacyk Prezydencki - w sumie w jednej okolicy - z tym, że dzieci....no nie wiem - mogą się nudzić - no chyba, że same góry i lasy im wystarczą. No ale jeśłi wytrzymają - to lody u Janeczki! To mus dla turystów - prawie jak dom Małysza;) Nawiasem mówiąc -dzieciaki zazwyczaj wybierają oprócz lodów ciastko z Małyszem albo taki suchy, piernikowaty herbatnik w kształcie Małysza w locie...i zaczynają go spożywać...od głowy skoczka:)

Nie wiem czy do tego czasu wszystkie wytrzymają ale w Cieszynie - szlak Magnolii:),
wzgórze zamkowe, wieża Piastowska (można się wdrapać na górę - widać obie strony miasta.

jak501
22-04-2008, 09:09
Wielkie dzięki za masę ciekawych propozycji, już wiem że ani ja z aparatem ani moja rodzinka się nudzić nie będziemy byle tylko pogoda dopisała

bsiuda
27-04-2008, 22:01
jak lubicie gory to mozecie np zrobic kolko błatnia, klimczok, szyndzielnia, blatnia...