PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs "Polska rzeczywistość okiem młodych"



Polska Młodych
18-04-2008, 16:18
UWAGA!
KONKURS FOTOGRAFICZNY WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

Pokaż jakim widzisz świat, który Cię otacza – czy jest to marazm, szarazm, niechcemisizm i tumiwisizm czy też dobrobyt ,koloryt, happyendyzm i działalizm do potęgi?

Weź udział w organizowanym przez stowarzyszenie Polska Młodych konkursie fotograficznym pt. „Polska rzeczywistość okiem młodych”.

Na Twoje zdjęcia, wykonane dowolną techniką, czekamy do 1 czerwca 2008 roku. Można je wysyłać lub przynieść nam osobiście. Do wyboru do koloru – pamiętaj jednak, że nie decyduje data stempla pocztowego!

Najlepsze fotografie zostaną pokazane na wystawie w krakowskim klubie Enso zaś na autora najlepszego zdjęcia czeka zestaw kina domowego, ufundowany przez sponsora konkursu, firmę Danti.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: www.polskamlodych.pl/konkurs

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

pebees
18-04-2008, 20:35
Punkt II.5 regulaminu mi się nie podoba. No, i dowiedziałem się, że młody to nie jestem :D

Polska Młodych
19-04-2008, 09:24
Młodość to nie metryka, tylko stan umysłu:).
Niestety na potrzeby konkursu musieliśmy trochę zawęzic spectrum uczestników.

rockabilly
19-04-2008, 12:50
trochę przesadzony ten regulamin....w szczególności jesli chodzi o prawa autorskie i sposób powielania zdjęcia.ja dziękuję...

sebah
19-04-2008, 14:53
rowniez dziekuje... niestety ale regulamin w szczegolnosci prawa autorskie ejst dla mnie nie do przyjecia...

Nemeth
19-04-2008, 19:21
"Fajny" regulamin.
Szkoda.

ArtX
19-04-2008, 19:47
'..przenosi nieodplatnie autorskie prawa majatkowe na rzecz Organizatora bez organiczen czasowych i terytorialnych..'

paranoja.. szkoda, ze taka sytuacja coraz czesciej ma miejsce :(

Onsajt
19-04-2008, 20:11
E tam..tylko taki mały wałek:) za cenę bliżej nieokreślonego zestawu kina i w ogóle nie określonych nagród za II i III miejsce (może to być np. paczka petów) można sobie zbudować niezłę bazę fotografii w tym pewnie niektóre będą bardzo dobre.
I to jest właśnie polska rzeczywistość, a nazwę można zmienić na: "Wałek po polsku"

Polska Młodych
20-04-2008, 13:48
Z naszej strony mogę napisać tyle, że jesteśmy stowarzyszeniem non-profit: nie zbieramy zdjęć by je później komercyjnie wykorzystać i trzepać ogromnych pieniędzy ze zdjęć przesłanych przez Was. Po pierwsze dlatego, że nie leży to w naszej naturze, a po drugie, że nie mamy do tego środków ;) Zdjęcia mają tworzyć swoisty wizualny raport nt. polskiej rzeczywistości okiem ludzi młodych (p.1.3;)) Jeśli p.5 by nie było, moglibyśmy zostać przez autora zdjęć pozwani nawet za umieszczenie jego zdjęć na wystawie, katalogu wystawy czy też pdf'ie tworzącym ten raport. Jakoś tak wyszło, że nie lubimy być pozywani przez kogokolwiek, więc wolimy się zabezpieczyć. Ustawa o prawie autorskim wymaga podania pola eksploatacji i wymaga dokładności.

Nie ma przecież żadnego przymusu do wzięcia udziału w konkursie - chciałbym by jak najwięcej osób podzieliło się swoimi obserwacjami rzeczywistości. Jeśli jednak regulamin Was od tego odstręcza, nie pozostaje mi nic innego jak pozostać w nieukojonym smutku.

Niestety wolę pogodzić się z tym, że na konkurs wpłynie mniej zdjęć, niż mieć później problem z obrażonym uczestnikiem, który znajdzie lukę prawną w regulaminie i będzie ją drążył. Nasze prawo jest niestety tak skonstruowane, że lepiej być przesadnie zabezpieczonym prawnymi zdaniami niż pozostawić jakieś niedopowiedzenia.

@Onsajt:

Wałek jest wtedy gdy uczestnik konkursu nie wie na co się zgadza. Przejrzeliśmy wiele regulaminów konkursów i konkursów i znaleźliśmy takie, gdzie informacja o prawach autorskich była naniesiona szarą czcionką, 6pkt, w stopce karty zgłoszeniowej. Dużo jest też takich konkursów, które zamieszczają regulamin tak głęboko na stronie, że nie chce się go szukać. Jeśli potencjalny uczestnik uzna, że nie zgadza się z regulaminem naszego konkursu to może nie przysyłać zdjęć - na pewno jednak go przeczyta.

Pozdrawiam i zapewniam, tyle mi pozostaje, że nie działamy w złej wierze.

Szymon
szymon@polskamlodych.pl

ArtX
20-04-2008, 15:15
Jeśli p.5 by nie było, moglibyśmy zostać przez autora zdjęć pozwani nawet za umieszczenie jego zdjęć na wystawie, katalogu wystawy czy też pdf'ie tworzącym ten raport.

W tym miejscu kazdy sie z Panem zgodzi, dlatego kazdy konkurs ma w swoim regulaminie podpunkt regulujacy mozliwosc pozniejszego uzycia zdjecia. Czy jednak na prawde nie widzi Pan roznicy miedzy 'nieodplatnym przeniesieniem praw majatkowych na rzecz organizatora..' a np. 'zastrzezeniem mozliwosci bezplatnej reprodukcji prac w materialach i publikacjach zwiazanych z konkursem'?

Motorniczy
20-04-2008, 16:46
Do -Polska Młodych- ... nic nie bój stary.. nie wyślemy do was fotek i nie będziesz miał z nami problemu.

pebees
20-04-2008, 17:50
Jeśli p.5 by nie było, moglibyśmy zostać przez autora zdjęć pozwani nawet za umieszczenie jego zdjęć na wystawie, katalogu wystawy czy też pdf'ie tworzącym ten raport. Jakoś tak wyszło, że nie lubimy być pozywani przez kogokolwiek, więc wolimy się zabezpieczyć.

To mogliście zapisać te pola eksploatacji właśnie, raport, katalog wystawy i wystawa, powiedzmy w ciągu pół roku od konkursu.


Ustawa o prawie autorskim wymaga podania pola eksploatacji i wymaga dokładności.

Właśnie o tym piszę. Najprościej napisać zakres czasowy i 'eksploatacyjny' bez ograniczeń. Tylko nasuwa się pytanie - po co?


Nie ma przecież żadnego przymusu do wzięcia udziału w konkursie - chciałbym by jak najwięcej osób podzieliło się swoimi obserwacjami rzeczywistości. Jeśli jednak regulamin Was od tego odstręcza, nie pozostaje mi nic innego jak pozostać w nieukojonym smutku.

No cóż, smutek ten prosto uleczyć - następnym razem napisać sensowny, nie budzący podejrzeń regulamin.


Pozdrawiam i zapewniam, tyle mi pozostaje, że nie działamy w złej wierze.

Nie, żeby Ci nie wierzył, ale ... ilu już to mówiło? :)