PDA

Zobacz pełną wersję : single area vs. dynamic area



Jacek
26-06-2004, 00:03
Po miesięcznej pracy z D 70 wreszcie doszedłem o co chodzi z brakiem ostrości na niektórych zdjęciach. To była moja wina. Ustawiłem "single area". To błąd. Ustawienie "dynamic area" spowodowało, że ostrość zdecydowanie się poprawiła. Praktycznie 100 na sto. A jakie są Wasze doświadczenia?

maroo
26-06-2004, 07:46
Ale jesteś pewien, że ostrość masz tam, gdzie dokładnie chciałes?
Ja z kolei robiąc obiekty w ruchu po jakimś czasie przełączyłem się na single area, bo często śledzone obiekty wychodziły mi nieostre. Muszę jeszcze to dokładnie przetestować, bo pewności nie mam.

Pzdr.

admin
26-06-2004, 10:29
Jesli moge wtracic. Otoz wedlug mnie to dosyc powazny blad Nikona. Mowie tu o szybkim dostepie do funkcji zmiany sposobu pomiaru, a raczej braku takiego klawisza funkcyjnego. Jest to element z ktorego zmiany dosyc czesto korzystam. Raczej stosuje punktowy ale chcialbym szybko zmienic sposob, co czesto powoduje ze mnie lekko diabli biora, bo wlaczanie menu i ustawienia tam trwa jakis czas.

Za to nie zauwazam specjalnych roznic w ostrosci przy uzytej funkcji centralnego pomiaru. Przy dynamicznym zdarza mi sie ze aparat proponuje pokazanie czegos innego niz ja ;)

Kaleid
26-06-2004, 10:39
Wiesz...Nikon musi zadbac by D2H tez sie im sprzedawal :)

MaciejKa
26-06-2004, 10:42
Mowie tu o szybkim dostepie do funkcji zmiany sposobu pomiaru, a raczej braku takiego klawisza funkcyjnego.

Jest to jedna z niewielu rzeczy, której brakuje mi po przesiadce z CP5700. Tam były trzy zestawy ustawień osobistych i przełączenie się między nimi było proste i szybkie (guziczek+pokrętełko). A sposób wyboru pola pomiaru ostrości był jednym z możliwch do zmiany ustawień.

MaciejK

admin
26-06-2004, 10:42
To mogli wrzucic opcje krecenia filmikow... Zapomnialem, za mala rozdzialka :lol:

MaciejKa
26-06-2004, 10:45
To mogli wrzucic opcje krecenia filmikow...

I radio z budzikiem. Eh, cienki ten D70. Chyba kupię HP. :D

MaciejK

MaciejKa
26-06-2004, 10:50
A pisząc na poważnie - zamiast programów tematycznych, które nie są niczym innym jak predefiniowanymi zestawami ustaweń mogliby na pokrętełku dać C1, C2, C3 i w menu pozwolić samemu wybrać jaki "program tematyczny" nas interesuje.
Pobożne życzenia... Rozmarzyłem się. Aparatu idealnego NIE MA i NIE BĘDZIE.

Z programów korzystałem tylko przez 2 dni jak oswajałem D70.

MaciejK

admin
26-06-2004, 10:50
Macku, pisalem o D2h w sensie wyposazenia w filmiki - ma sie sprzedawac w konkurencji z D70 :) W sumie to nie ma wielkiego znaczenia, to tez srednia skrzynka ;)

Mowiac powaznie, przydala by sie mozliwosc zmiany funkcji ktoregos klawisza. Przez moment nawet wydawalo mi sie ze jest, ale przeczytalem TFM i nie znalazlem... :)

Kaleid
26-06-2004, 10:51
Jesli mowicie o sposobie pomiaru swiatla to nie narzekam....IMHO jest to lepiej rozwiazane niz w F80 czy D100 w ktorych trzeba krecic niewygodnym "przelacznikiem" dookola przycisku AF-L/AE-L Mnie natomiast denerwuje brak (jak mialem wczesniej w F80) zmiany trybu AF przelacznikiem. Wchodzenie do menu bywa denerwujace, acz na cale szczescie funkcja ta jest dosc latwo dostepna...nie trzeba biegac po tych menu :)

admin
26-06-2004, 10:52
Ano wlasnie sobie narzekamy na brak klawisza AF...

admin
26-06-2004, 10:55
Bo z zalozenia D70 mial byc amatorskim aparatem dla fotografujacych z zacieciem, co oznacza swiadomych fotografikow. Programy tematyczne sa w mniemaniu Nikona zbednym zapychaniem procesora :) Poniekad zgadzam sie z taka filozofia, choc jak pisalem, fajnie byloby miec mozliwosc przypisania dowolnej funkcji do jakiegos klawisza. Mysle ze wybralbym pomiar AF...

MaciejKa
26-06-2004, 10:58
fajnie byloby miec mozliwosc przypisania dowolnej funkcji do jakiegos klawisza. Mysle ze wybralbym pomiar AF...

Podobno (czytałem na dpreview, więc podkreślam PODOBNO) w 4. kwartale ma się pojawić nowy firmware do D70. Może wtedy...

MaciejK

admin
26-06-2004, 11:04
Watpie, bo oprocz nas niewielu uzytkownikow na to glosno narzeka ;) Mimo wszystko bylby to fajny pomysl. Nikon dodal funkcje dwu-klawiszowe (format i nastawy fabryczne), tak wiec wszystko mozliwe :)

Kaleid
26-06-2004, 11:11
A ja forum dpreview juz w zasadzie nie czytam, za to ze zgroza patrze iz niektorzy traktuja ten serwis jak wyrocznie....

MaciejKa
26-06-2004, 11:53
Poczytać można. A że trzeba zachować dystans - cóż...
A wyrocznią w różnych sprawach dla siebie jestem ja sam. Podoma MI się - znaczy jest OK. I niech sobie piszą co chcą.

MaciejK