Zobacz pełną wersję : Skaner do negatywow BW & color
Witam,
chce kupic skaner do negatywow, generalnie w celach pogladowych. Wywolanie bedzie odbywac sie z kliszy.
Konieczne jest, zeby mozna bylo skanowac paski kliszy z 6 klatkami.
Rozwazam Plustek 7200 i Epson V350. Ktory z nich lepiej poradzi sobie z B&W? Bo pewnie kolorowe klisze to oba jakos przetrawia?
Czy ktos z forumowiczow mial badz ma doswiadczenie z powyzszymi?
Z gory dzieki za porady i pozdrawiam
P.S. Czy nadadza sie rowniez do skanowania slajdow w celach pozniejszej reprodukcji na papierze?
Wiem ze gestosc nie jest najlepsza, ale czy da sie to potem obejrzec?
było, zajrzyj tu: http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=46173
Dzieki. Juz to czytalem.
Niestety jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie nie bylo.
Podejrzewam tylko ze Plustek 7200 chyba jednak bedzie sie spisywal lepiej. Z drugiej strony naczytalem sie roznych opinii na jego temat.
Skany z V350 nie wygladaja za ciekawie. Domyslam sie ze o slajdach to w zasadzie moge zapomniec.
jak chcesz być bardzo zadowolony, to tylko coolscan V, ale to ok.2300 zł za nówkę,
jak chcesz być bardzo zadowolony, to tylko coolscan V
Tak sie domyslam.
Niestety ta cena mnie troche hamuje.
Rozwazam Plustek 7200 i Epson V350. Ktory z nich lepiej poradzi sobie z B&W? Bo pewnie kolorowe klisze to oba jakos przetrawia?
Tego nie wiem bo nie mam porównania mam tylko OpticFilm 7500i. Kupiłem go ok 3 tyg temu.
P.S. Czy nadadza sie rowniez do skanowania slajdow w celach pozniejszej reprodukcji na papierze?
Wiem ze gestosc nie jest najlepsza, ale czy da sie to potem obejrzec?
Wydaje mi się, że tak. Właśnie teraz jestem na etapie skanowania starych slajdów ORWO i FUJI. Potem pzyjdzie czas na negatywy i na B&W
Wnioski są takie:
Jeśli slajd był naświetlony poprawnie to skany są wg mnie bardzo ładne. Na pewno będą sie nadawały do przeniesienia na papier, wg mojego doświadczenia na pewno spoko w formacie A4.
[QUOTE=jurekb;678373]Tego nie wiem bo nie mam porównania mam tylko OpticFilm 7500i. Kupiłem go ok 3 tyg temu.QUOTE]
Jak radzi sobie ze slajdami to z negatywami tym bardziej nie powinno byc problemu.
Wiesz moze jaka jest roznica pomiedzy 7500i a 7200 (poza cena;))?
Wiesz moze jaka jest roznica pomiedzy 7500i a 7200 (poza cena;))?
Literka "i" świadczy o tym, że ma funkcję usuwania skaz filmu poprzez skanowanie w podczerwieni, 7500i ma również trochę większą gęstość optyczną od 7200.
Dzieki za informacje.
Kupiles skaner z mysla o robieniu odbitek z plikow czy raczej tylko do podgladu i archiwizacji?
Dzieki za informacje.
Kupiles skaner z mysla o robieniu odbitek z plikow czy raczej tylko do podgladu i archiwizacji?
Z myślą o jednym i drugim. Oczywiście myślałem o coolscanie, ale cena dostatecznie mnie zniechęciła. Potrzebowałem skanera do zarchiwizowania starych rodzinnych zdjęć, z lat 80tych do 90tych.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.