PDA

Zobacz pełną wersję : D200 + Grip - jakie ma wymiary?



Mr.Pietrek
05-04-2006, 11:40
korpus będzie na dniach, a juz dziś potrzebne mi wymiary body z gripem by bez macania dobrać do tego toploader'a - poratuje ktoś?

PS
Czy na forum jest ktoś kto posiada D200 + MB-D200 + 17-55 DX - są mi potrzebne również wymiary takiego zestawu (choć już nieco mniej)

JK
05-04-2006, 12:47
Mr.Pietrek, jeśli toploader to bierz Lowepro 75 AW - sprawdzone. Wejdzie Ci w to D200 z gripem i długim zoomem (np. N70-200VR). A jeśli z N17-55, to na dno wejdzie jeszcze jakiś mały obiektyw (N50, N60 Micro - ja czasem noszę na dnie N105 Micro, ale jest już ciasno). No i są jeszcze dwie kieszenie na drobiazgi, a z boku możesz dopiąć dodatkowe LENS CASEs.

Mr.Pietrek
05-04-2006, 13:57
Mr.Pietrek, jeśli toploader to bierz Lowepro 75 AW - sprawdzone. Wejdzie Ci w to D200 z gripem i długim zoomem (np. N70-200VR). A jeśli z N17-55, to na dno wejdzie jeszcze jakiś mały obiektyw (N50, N60 Micro - ja czasem noszę na dnie N105 Micro, ale jest już ciasno). No i są jeszcze dwie kieszenie na drobiazgi, a z boku możesz dopiąć dodatkowe LENS CASEs.ja akurat celuję w: http://medialider.pl/aparaty-akcesoria/torby-duze-vanguard-kenline-17z.html a TL ma być dość zwarty - ma się mieścić tylko korpus, grip, jedno szkło (docelowo właśnie 15-55), ze 2 karty pamięci i wkadka na akku do gripa. Większego nie chcę, bo mam LowePro Oriona cośtam :) i jak będzie trzeba to wtedy zabieram go. Tym razem chodzi mi o coś poręcznego i eleganckiego :) na rower, czy jakiś trekking. Co do Lowepro 75 AW - toż to (bez urazy :) ) niezła krowa :P jeżeli już to raczej Lowepro 65 AW. Co do cen to w obu przypadkach i tak jest to zdzierstwo, tyle że Vanguard ma "oczjen intjerjesnyj djezajn" :D a to mi bardzo odpowiada, więc jestem w stanie nieco dołożyć :)

Kwestia wymiarów jest więc nadal aktualna :)

JK
05-04-2006, 14:05
Jeśli te wymiary w reklamie są prawdziwe i są wymiarami wewnętrznymi to D200 z gripem wejdzie Ci na styk. Body z gripem ma jakieś 15x16 cm, jak dodasz do tego po 5mm na wystające kawałki (zaślepka od kabla do zewnętrznych lamp, czy uchwyty do paska) to wychodzi, że powinno się zmieścić.

A odnośnie tej "krowy" - ona ma wymiary 18x15x32, czyli od Twoich 17x15x25,5 różni ją jedynie 6,5 cm głębokości :D , bo jest przeznaczona na nieco dłuższe obiektywy. :D A co do wzornictwa to rzecz gustu. Ta twoja trochę krótsza "krowa" jest jakaś bardziej pstrokata. :mrgreen: Na szczęście każdy wybiera to co lubi.