PDA

Zobacz pełną wersję : [relacja] Moje Chiny...



shaolin
16-04-2008, 09:58
Zbieralem sie z zalozeniem tego tematu przez dobre 3 tygodnie [jak nie dluzej ;)]...

Niektorzy z Was wiedza, ze przebywam w Chinach ;) Kiedys z tej okazji zalozylem watek na cyberfoto, w ktorym opisuje czasem moj pobyt w Azji. Mial byc to watek fotograficzny ale ze wzgledu na to, ze wielu przegladajacych w Chinach nie bylo, dorzucilem pare tekstow zeby rozjasnic sytuacje ;)

W watku aktualnie jest ponad 1300 zdjec i jakies 60 tekstow [lepszych i gorszych - z akcentem na to drugie ;)]. Zeby nie pisac za duzo [bo wszystko jest tam] to zapraszam chetnych do obejrzenia [sukcesywnie, bo obejrzenie wszystkiego na raz moze byc skomplikowane ;)] tego co tam powstalo... Czesc zdjec widzieliscie na forum... ;)

Tu klik! (http://www.cyberfoto.pl/miasto-krajobraz-natura-makro/62550_4-shaolin-hopsa-str-63-a.htm)

Watek jest informacyjno-ogladajaco-czytajacy ;) Komentarze mile widziane.

adrian
16-04-2008, 10:15
Fajnie by było, jakbyś tutaj też powklejał fotki i opisy ;)
Jakoś ciężko mi się biega po obcym forum i komentuje tutaj ;)

shaolin
16-04-2008, 10:31
Pomysl, ze to ksiazka ktorej przerzucic sie nie da ;) poza tym moderatorzy by mnie zlikwidowali jakbym przerzucil tu 60 stron ;) Dasz rade ;)
I mozesz komentowac tam ;) ;) ;) ;)

Grover
16-04-2008, 11:09
Na razie jestem na 6 stronie z 63 (!) i już wiem, że MUSZĘ mieć sigmę 10-20 :)
Zdjęcie miasta nocą przepiękne, idę dalej oglądać.

octopus
16-04-2008, 12:02
Znalazlem Twoj watek na forum canona pare dni temu, przebrnalem przez niego w jeden dzien i jestem zachwycony, odwalasz kawal dobrej roboty, pokazalem go znajomym, wszyscy jednoglosnie: wypasik! :)

Marzy mi sie taki wyjazd juz od paru miesiecy, pracuje z chinczykami i gadam z nimi o Chinach i ich kulturze jak glupi do oporu, pewnie maja juz mnie dosyc ;) Widzieli kilka Twoich zdjec i co niektorzy poznawali niektore miejsca :)

Gratuluje wyjazdu i oczywiscie kadrow, takie reportaze inspiruja.

pozdrawiam

shaolin
17-04-2008, 08:14
Grover, mam nadzieje, ze nie obciazysz mnie kosztami tej Sigmy ;) ;) ;)

octopus, na forum Canona? Nigdy tam nie dawalem tego linka, mam nadzieje ze chodzilo Ci o Cyberfoto bo inaczej bede musial zrobic porzadek na CB ;) ;) ;) dzieki wielkie za mile slowa... i mecz ich [w sensie Chinczykow] - po to sa zeby ich meczyc ;) ;)

A ja jeszcze tylko powiem - polecam przeczytanie tekstow, troche ich jest ale mysle ze warto...

Grover
17-04-2008, 10:46
shaolin no nie wiem nie wiem, 16 strona i co raz bardziej się na nią napalam, w BH kosztuje koło 1,1k pln, więc dosyć kusząca cena. Jak masz za dużo kasy i ochotę na sponsoring (szkła) to bardzo chętnie Cię obciążę:D
Co do tekstów to właśnie czytam o Twoim powrocie do Chin w 2007 roku, bardzo ciekawe :) Zazdroszczę podróży i zdjęć.
Idę dale czytać.

Grover
18-04-2008, 09:06
Ha 26 strona i wczorajszy dzień w firmie stracony :)
Super zdjęcia z HK i opis historii przerzucania stolicy Chin :D
Wczoraj już prawie prawie tą Sigmę zamawiałem...

octopus
18-04-2008, 12:39
Grover, mam nadzieje, ze nie obciazysz mnie kosztami tej Sigmy ;) ;) ;)

octopus, na forum Canona? Nigdy tam nie dawalem tego linka, mam nadzieje ze chodzilo Ci o Cyberfoto bo inaczej bede musial zrobic porzadek na CB ;) ;) ;) dzieki wielkie za mile slowa... i mecz ich [w sensie Chinczykow] - po to sa zeby ich meczyc ;) ;)

A ja jeszcze tylko powiem - polecam przeczytanie tekstow, troche ich jest ale mysle ze warto...

Teksty rowniez czytalem, dla mnie bomba, przyznam, ze czasami juz mialem dosc (dluugiee ;) ) ale dalem rade. Moj blad chodzilo mi o Cyberfoto, nie wiem czemu myslalem o Canon-forum ;)

Chinczycy sa sympatyczni u mnie w robocie, sami nawet proponowali czy czasem nie przywiezc D300 lub jakies szkielko jak beda jechac na wakacje w rodzinne strony :)

pozdrawiam

Grover
18-04-2008, 13:48
shaolin a jaką puszką robisz zdjęcia?

shaolin
18-04-2008, 14:28
Grover, jak czytales teksty to dzien nie byl stracony - jakby co to napisze Ci usprawiedliwienie ;) ;) ;) a puszka, ktorej uzywam to D70s [+ szkla te ktore sa przy kazdym zdjeciu wypisane] - ogolnie prawie jak D3 ;)

octopus, bo Chinczycy ogolnie sa sympatyczni tylko maja swoje rozne przyzwyczajenia [czy jak to nazwac ;)] wynikajace z chowania w takiej, a nie innej kulturze i czasem trudno zrozumiec Europejczykowi o co loto ;) A teksty i tak sa krotkie ;)

Dzieki za komentarze :)

Grover
18-04-2008, 15:05
Grover, jak czytales teksty to dzien nie byl stracony - jakby co to napisze Ci usprawiedliwienie ;) ;) ;) a puszka, ktorej uzywam to D70s [+ szkla te ktore sa przy kazdym zdjeciu wypisane] - ogolnie prawie jak D3 ;)

Dzieki za komentarze :)

D70s to właśnie gdzieś widziałem, że pisałeś, ale nie wiedziałem czy aktualnie też to masz.
Szkła to widzę i wielkie dzięki, ze to ,że piszesz czym robione, Sigmę 10-20 już na bank kupuję, jeszcze nie wiem kiedy ale kupuję, nawet żona się do 85tki przymierza :D
Dzisiaj dobrnąłem do 32 strony, zdjęcia bajkowe, dodatkowo komentarze podbijają ich klimat i wartość. Ja tam jestem z pokolenia co nie lubi w necie długich tekstów czytać, za to książki papierowe pasjami. Twój styl pisania bardzo mi podchodzi i bardzo sympatycznie się czyta. Jeszcze raz dziękuję za wspaniałą relację z dalekiego kraju.

vASQ
18-04-2008, 15:26
Super miejsce na foty, dobrego swiatla zycze.

badziu
18-04-2008, 16:15
Bardzo mnie ciekawi w jaki sposób (albo jakim softem) robisz te planetki ?

I taki pomysł odemnie: z tych zdjęć, przeplatanych Twoimi komentarzami niezła książka by była...

shaolin
18-04-2008, 22:15
Grover, teraz doszlo D300 [przed przyjazdem do PL] + f90x, bo chce porobic analogiem [az wstyd sie przyznac ze w sumie nigdy nim nie robilem - na koncie dwa filmy, wymiatam ;)]... 99% zdjec na forum zrobionych jest D70s, ale ogolnie nie ma co zwracac uwagi na puchy tylko na szkla dlatego je wypisuje bo to one tu robia najwiecej ;) ;) a co do papierowych ksiazek - tez wole takie, ale w tym przypadku do papieru jeszcze daleka droga [o ile w ogole dojdzie do tego, ze w strone papieru to pojdzie... choc przyznam szczerze, ze chcialbym ;) ;) ;)]. Ciesze sie, ze zdjecia sie podobaja i przyjemnie sie czyta teksty... Teraz bedzie troche mniej bo nastepne 3 miesiace to bedzie hartkor ale damy rade ;)

vASQ, dzieki i zycze rowniez dobrego swiatla - to przyda sie kazdemu, niezaleznie od miejsca :)

badziu, tajemnica zawodowa ;) nie no - zwykla panorama 360x180st zwinieta w fotoszopie :)

A jak reszta? Ktos tam jeszcze zajrzal?;)

antrez
18-04-2008, 23:36
Jetsem na 45 stronie, i też kupuję S10-20 :)

shaolin
19-04-2008, 14:55
Jak tak dalej pojdzie to bede musial zmienic tytul watku na - Moja Sigma 10-20 ;) ;) ;) ;) ale ciesze sie, ze ktos tam zaglada :)

Mata_Hari
23-04-2008, 01:52
Shaolin - Zagląda, zagląda. Ten Twój wątek na Cyberfoto już od dawna jest moim ulubionym. Podziwiam zarówno umiejętności barwnego opowiadania, jak i świetne zdjęcia i również należę do zarażonych chęcią posiadania szerokiego kąta ;)

Grover
23-04-2008, 07:54
Jak tak dalej pojdzie to bede musial zmienic tytul watku na - Moja Sigma 10-20 ;) ;) ;) ;)

Powinna Ci Sigma jakiś % odpalać od sprzedaży tego szkła :)
A tak na poważnie to przebiłem się przez kolejne 7 stron, jestem w okolicach pand i cały czas jestem pod wrażeniem klimatu zdjęć. Pytanie dodatkowe (jeżeli to nie tajemnica) to co Ty tam w tych Chinach robisz?

shaolin
25-04-2008, 08:26
Mata_Hari, dzieki :)

Grover, w sumie to jestem turysta, robie zdjecia, jezdze, zwiedzam, zyje... mam taka mozliwosc, ze moge tu przebywac [niestety ta mozliwosc konczy sie za 3 miesiace :(] wiec korzystam... :) wiele osob mowi, ze ktos mi powinien % odpalac - rzad Chin, Sigma, itp ;) ;) ;)

A skoro napisalem to znak, ze dolecialem ;) na cyberfoto male sprawozdanie z podrozy, tekst bo zdjec nie robilem - nie bylo kiedy... ide odpoczywac dalej, chetnych zapraszam do ogladania watku i komentowania [tutaj lub tam] :) jak widac wielu potrafi sobie poradzic, ze watek jest na innym forum ;) ;) ;)

Grover
25-04-2008, 09:08
Też bym chciał być takim turystą, z tego co widzę w wątku na CF to coś tam oprócz turystowania porabiasz, ale ok, nie wnikam:) Ja na razie jestem na 50 stronie, po historii z zoo w Szanghaju, próbie kradzieży i zdjęciach kurczaków. Widziałem, że przybyła kolejna strona i więc spieszę się z czytaniem. Tam nie komentuję, bo jeszcze jestem za daleko w tyle. Szkoda, że będziesz musiał wracać, bo jak dla mnie super kopalnia wiedzy o Chinach,a zdjęcia tak jak pisałem piękne i klimatyczne.
Wracam do czytania.

shaolin
25-04-2008, 09:21
Porabialem - robilem rozne rzeczy na zlecenie [zdalnie, przez neta] ale juz chyba porabiac nie bede wiec wracam do statusu turysty ;) jak wroce do PL to musze poszukac pracy... ehhh... wiedzialem, ze kiedys to nastapi... ;) ;)

Ide odpoczac i przestawic sie na chinski czas ;) ;)

shaolin
27-04-2008, 12:16
Widzialem, ze Grover dzielnie przebil sie przez caly watek ;) gratulacje! bo jednak troche tego jest ;) mam nadzieje, ze sie oplacalo ;)

A ja dalej zapraszam reszte, wlazenie na obce forum nie boli :mrgreen: a mozecie zobaczyc cos czego normalny turysta nie zobaczy ;)

Grover
29-04-2008, 08:18
Opłacało się spędzić trochę czasu na oglądaniu zdjęć i czytaniu ciekawych historii. Polecam

shaolin
05-05-2008, 09:48
Grover, dzieki za odwiedziny i komentarze w tamtym watku :)

Ktos jeszcze sie skusi?;)

Przykladowe fota [chociaz pewno ta Was odstrasze zamiast zachecic :D] ;) [miejsce: swiatynia Jiming Si w Nankinie]


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://w1.fotoupload.be/461639ec13ef7451625120.jpg)

Ale oprocz tej jest ponad 1400 innych ;)

Zapraszam ;)

mir
05-05-2008, 10:59
Jestem w trakcie oglądania i czytana na CF i powiem krótko....super.

shaolin
06-05-2008, 08:04
W ciagu ostanich kilku dni doszlo pare zdjec, zapraszam jakby co ;)

shaolin
08-05-2008, 10:11
Mam nadzieje, ze moge informowac lud o tym, ze dorzucam nowe rzeczy - to pytanie do moderatorow ;) zeby potem nie bylo, ze sobie posty nabijam ;) ;) ;) ;) ;)

A ja informuje lud, ze dzisiaj wpadlo 25 fot. Jak ktos ma ochote to tu klik! (http://www.cyberfoto.pl/miasto-krajobraz-natura-makro/62550_68-shaolin-fasadowo-i-detalicznie-25-fot.htm) :)

shaolin
14-05-2008, 04:39
Doszly dwa teksty, jeden o Tiantan, drugi o hutong'ach. Zapraszam!

Dyziek
14-05-2008, 09:59
Będzie co poczytać w przerwie na kawę:)

shaolin
14-05-2008, 10:37
Dyziek, nie chce Cie straszyc ale duzo kawy uplynie zanim calosc przelecisz ;) chyba, ze jestes na biezaco - to zapraszam ;) reszte tez zapraszam ;) ;) ;)

Dyziek
14-05-2008, 11:05
Dyziek, nie chce Cie straszyc ale duzo kawy uplynie zanim calosc przelecisz ;) chyba, ze jestes na biezaco - to zapraszam ;) reszte tez zapraszam ;) ;) ;)

Marcin czytam na bieżąco:)

shaolin
14-05-2008, 12:43
Ciesze sie niezmiernie z tego powodu :) tak trzymaj ;)

p.s. Fajna masz stronke ;) pozwolilem sobie zajrzec ;)

ekonet
15-05-2008, 00:59
reszte tez zapraszam
Martwiłem się, czy nic Ci się tam nie stało. Trochę tam narodu wytłukło w ostatnich dniach...

jarek76
15-05-2008, 08:20
A jak reszta? Ktos tam jeszcze zajrzal?;)

Właśnie zaczynam oglądać
Akurat nie mam co robić w pracy więc znalazłem sobie ciekawe zajęcie :mrgreen:
Pozdrawiam

shaolin
15-05-2008, 09:30
ekonet_pth, dzieki... na szczescie mi sie nic nie stalo - trzesienie mialo miejsce ~1600km ode mnie... Dorzucilem na cf male info o aktualnej sytuacji...

jarek76, tylko nie zapomnij skomentowac, moze byc tutaj ;)

shaolin
15-05-2008, 15:28
Aktualizacja danych i kilka zdjec z tv... wrzucam na CF...

jarek76
16-05-2008, 08:25
Już komentuje...:-D
Bardzo fajny wątek na zabicie nudy w pracy :mrgreen:
Fajnie się czyta a jeszcze lepiej ogląda
Pozdrawiam

shaolin
18-05-2008, 13:23
jarek76, tylko zeby Cie za to zabijanie nudy z pracy nie wykopsali ;)

Ja wrocilem z Suzhou. Bylo ok ale wiecej info jutro czy cos na CF... Ide odpoczywac ;) i zapraszam kolejne osoby do zagladania ;)

EDIT: Dorzucilem dwie foty.

shaolin
19-05-2008, 08:51
Dzisiaj doszlo kilka fot...

Przed 23 minutami Chinczycy uczcily ofiary 3 minutowa cisza... na osiedlu wyly syreny, w tv wyly syreny... dzisiaj mija rowno tydzien od pierwszego trzesienia... potem juz bylo tylko gorzej...

Male dane:
~32tys zabitych
~220tys rannych
~5mln przesiedlonych
.......

Dyziek
21-05-2008, 10:00
Znów miło było poczytać:)


ps. The Grand National Theatre, Beijing - extra budynek:)

shaolin
21-05-2008, 14:11
Dyziek, to wpadaj :D obfocimy dziada :D

Ja dorzucilem mala anegdotke, polecam wszystkim bo czegos takiego nawet ja sie nie spodziewalem ;) ;) ;)

Dyziek
21-05-2008, 15:06
Dyziek, to wpadaj :D obfocimy dziada :D

Ja dorzucilem mala anegdotke, polecam wszystkim bo czegos takiego nawet ja sie nie spodziewalem ;) ;) ;)

Marcin jakoś nie po drodze;)
Anegdotka dobra, ale podobna sytuacja była jak mój koleś złamał nogę na boisku - otwarte złamanie a on co mówi?
- że go plecy bolą i żeby dać mu fajka, potem zemdlał:)

shaolin
22-05-2008, 06:48
Tomasz no prosze Cie... ;) - zawsze jest po drodze, jak nie w jedna strone to w druga :D w koncu mieszkamy na kulce, dasz rade ;) ja bede w Pekinie w czerwcu [13-18] - piechota zdazysz... i nie probuj sie wykrecac ;) ;) ;)

A roznica z kolega taka, ze on nie lezal 80h pod gruzami ale i tak mu nie zazdroszcze :D niezly szok musi byc i wtedy ludzie mowia rozne dziwne rzeczy ;)

Tu info dla wszystkich: dorzucilem 5 fot, na razie bieda ale moze sie rozkreci ;) teraz bedzie troche Suzhou i Tongli.

ktm777
22-05-2008, 11:18
Dzisiaj doszlo kilka fot...

Przed 23 minutami Chinczycy uczcily ofiary 3 minutowa cisza... na osiedlu wyly syreny, w tv wyly syreny... dzisiaj mija rowno tydzien od pierwszego trzesienia... potem juz bylo tylko gorzej...

Male dane:
~32tys zabitych
~220tys rannych
~5mln przesiedlonych
.......

Witam, fajna galeria, byłem w październiku w tamtych stronach i tak sobie myślę, całe szczęście, że epicentrum nie przesunęło się bardziej na wschód (Zapora Trzech Przełomów) - to by była chyba apokalipsa..........
A obawiam się, że parę nacji po tym jak im Chińczycy swoimi zabawami z przyrodą dopiekli (delta mekongu, Wietnam, Kambodża) życzy im tego z całego serca.
Raz jeszcze dzięki za fajne fotki :mrgreen:, ja rzadko miałem okazję wyjść z "matrixa" w jakim trzymają w Chinach turystów(parę razy się jednak udało i stamtąd najlepsze zdjęcia przywiozłem). A dla miłośników przeszłości polecam Kambodzę - tam czas zatrzymał się z 50 lat temu, tylko nie samolotem a "drogą" lądową od strony Tajlandii (150 km jedzie się ok. 5 godzin w tym odcinek doświadczalny - ze 20 km - z asfaltową nawierzchnią).
Pozdrawiam i wracam do lektury.

shaolin
25-05-2008, 12:04
ktm777, tam juz bez przesuwania epicentrum jest apokalipsa - 45,5mln poszkodowanych, z tego ponad 60k zabitych, o rannych, zaginionych i zmuszonych do przesiedlenia nie wspominajac... Kambodze [ogolnie tamte rejony Azji] zwiedze jak bede mial chwile - moze w przyszlym roku... chociaz tam tez juz mieli apokalipse tylko troche inna [dla niezorientowanych -> Pol Pot]... ehh dziwny ten swiat...

A co do trzymania turystow w ryzach to nie wiem jak to jest bo nigdy w takiej wycieczce nie uczestniczylem - w kazdym razie nie ma problemow takich jak w Korei Pln ;) tu tlumy turystow sie rozpasaja jak owieczki nieuwaznemu bacy ;) przynajmniej tak to wyglada z zewnatrz ;)

shaolin
26-05-2008, 16:44
Dorzucilem 14 fot, tak tylko informuje ;)

ktm777
26-05-2008, 23:51
ktm777, tam juz bez przesuwania epicentrum jest apokalipsa - 45,5mln poszkodowanych, z tego ponad 60k zabitych, o rannych, zaginionych i zmuszonych do przesiedlenia nie wspominajac...

Przecież nikt nie kwestionuje rozmiarów tej tragedii....
Pamiętam tylko jaki ogrom zniszczeń spowodowała 3 lata temu wielka woda w Indonezji, na Bali itd., wtedy zginęło ponad 240 tysiecy ludzi.
Miałem na myśli fakt, że to jednak szczęście, że tama nie ucierpiała, bo gdyby te 80-100 metrów wody zalało tereny
poniżej zapory, to rozmiary takiej katastrofy byłyby wręcz niewyobrażalne.:cry:

jarek76
27-05-2008, 12:07
jarek76, tylko zeby Cie za to zabijanie nudy z pracy nie wykopsali ;)


Musieliby się pozbyć najlepszego pracownika :mrgreen:

shaolin
27-05-2008, 13:13
ktm777, nie mowie ze kwestionujesz [albo ktos inny] - po prostu wole nazywac sprawy po imieniu od razu i nie czekac na najgorsze... i zgadzam sie w 100% z Toba - uszkodzenie tamy = nawet nie chce o tym myslec... poki co jest problem z jeziorami, ktore powstaly po trzesieniu i obsunieciach ziemi - jezeli nie uda sie czegos zrobic z ta woda to moze byc tragedia do kwadratu... aktualnie jest 67tys zabitych... caly czas sa wstrzasny wtorne... ogolnie nie jest najciekawiej...

jarek76, chociaz tyle dobrego ;)

shaolin
28-05-2008, 08:33
Dorzucilem tekst o sztafecie i kuuuupe zdjec... tzn zdjecia dorzucam - dopiero pierwsza czesc... zaraz dwie nastepne ;)


EDIT: Zdjecia dorzucone - 69 sztuk ;)

Grover
28-05-2008, 09:28
Idziemy czytać :)

Dyziek
28-05-2008, 13:27
No to jest nowa lektura:)

Marcin z tym powrotem do Polski to już na 100%?

pozdrawiam

shaolin
28-05-2008, 15:16
Grover, widzialem, ze juz przeczytales ;)

Tomek, poki co tak... ale nawet jesli - to i tak z pewnoscia bede tu wracal... jeszcze tyle zostalo do zobaczenia... tylko teraz wypady nie beda polroczne z mala przerwa na PL, a max miesieczne i tylko wycieczkowo-fotograficzne ;)

Kurna - czlowiek za krotko zyje, zeby wszystko obejrzec... mimo ze podrozowanie w dzisiejszych czasach jest bajecznie proste [tylko kase potrzeba, a z tym roznie ;)] to i tak jest tyle miejsc, ze ciezko sie na cos zdecydowac... a wiele z nich zmienia sie tak szybko, ze jezeli dzis nie pojedziemy to jutro juz zastaniemy kompletnie co innego...

shaolin
31-05-2008, 17:19
Dorzucam maly [nawet bardzo maly;)] review mojego nowego statywu i kilka fot z dzisiaj... jestem w trakcie pisania wiec zapraszam za jakies pol godziny ;)

Dyziek
31-05-2008, 21:19
Marcin w poniedziałek w pracy poczytam:)

shaolin
01-06-2008, 06:36
To widze, ze ladne macie prace skoro wszyscy robia co innego :D

Zrobilem apgrejd posta z review statywu - dorzucilem 22 zdjecia pokazujace sprzet.

Przerzuce to tez tutaj do testow - moze komus sie przyda.

Dyziek
02-06-2008, 10:33
Przeczytane:)

ps. ciekawy opis statywu:)

shaolin
03-06-2008, 13:15
Tomek, na potrzeby forum nikonowego napisalem nowy rewju, zeby sie ludzie nie przestraszyli ;)

A ja poki co musze wziac sie do roboty, wiec mala przerwa techniczna w dostawie nowych zdjec i tekstow. Ale na szczescie tylko na chwile.

Grover
03-06-2008, 13:54
Na chwilę to rozumiem do jutra?...:)

shaolin
03-06-2008, 16:14
Nie, moze do konca tygodnia, jeszcze nie wiem dokladnie... wszystko zalezy od klientow...

shaolin
04-06-2008, 17:39
Mialem dzisiaj chwile i dorzucilem kilka fot...

EDIT: Sa tez i tu - w dziale Architektura, temat Zhongshanmen, Nanjing.

Dyziek
05-06-2008, 08:38
No to zaraz kawa i do czytania:)

Dyziek
05-06-2008, 08:40
Edit: do wywalenia, coś forum się tnie:)

shaolin
05-06-2008, 08:43
Raczej ogladania bo czytania to tam niewiele ;) ale zapraszam ;)

grypsy
06-06-2008, 10:03
Shaolin, jakiego body uzywasz ?

Btw. w tamtym roku w sierpniu bylem na trampingu w Chinach wiec ogladajac Twoje fotki to niejako powrot w tamte rejony ;)

sebah
06-06-2008, 10:29
d70s, d300, f90x

shaolin
06-06-2008, 10:57
grypsy, widze, ze fotograf Ci juz odpowiedzial ;) Jest jedno ale: z f90x nie ma tam zadnej foty [puche mam od 1,5 miesiaca, jeszcze nic nie wywolalem, a zrobilem dopiero 7 filmow]. 95% zdjec to D70s, reszta to D300 - a ktore...? czy to ma w ogole jakies znaczenie?;)

shaolin
23-06-2008, 06:14
Dorzucilem kilka baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo szajsowatych pogladowych zdjec stadionu... w sumie nie ma po co tam zagladac na razie [powaznie] - ale tak informuje na wszelki wypadek.

p.s. Kto dal 5 gwiazdek?:O dzieki! :D

Dyziek
23-06-2008, 10:03
Marcin stadion robi wrażenie, jak na pogodę to i tak foty dają radę;)

shaolin
23-06-2008, 10:24
Prosze Cie! te zdjecia to jakis hartkor, punkt zwrotny mojej kariery fotograficznej ;) ;) ;) :mrgreen:

Nie spodziewalem sie, ze bedzie tak utrudnione dojscie do stadionu... myslalem, ze wszystko juz gotowe - przeciez odbywaly/odbywaja sie tam zawody rangi miedzynarodowej, a tu niespodzianka - jeszcze nie ma chodnikow i innych mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy... no i klops ;) ostatnia szansa - srodek lipca, jak sie nie uda to kiedys tam... chcialbym wbic do srodka, ale musialbym byc chyba Liu Xiangiem zeby tam wejsc bez problemow :D

sebah
23-06-2008, 12:10
a ja dalem 5 ;) a stadion swietny...! gorzej troche ze zdjeciami ale wiem ze pokazec je keidy pogoda dopisze

shaolin
15-07-2008, 03:12
a ja dalem 5
Dzieki ;) chociaz teraz to pewno 1 mi sie nalezy za brak nowosci ;)

Dorzucilem jedna fote [jest rowniez tu na forum], wiecej jak wroce do Polski [a to nastapi za tydzien]...

shaolin
18-07-2008, 05:55
Dorzucilem dwie foty teatru [sa tez tutaj na forum]+jego plan smarowany moja wlasna reka ;) Zapraszam ;)

shaolin
23-07-2008, 08:31
Wrocilem wczoraj... wiecej o tym co sie dzialo w trakcie podrozy [w sumie niewiele ale to nic ;)] bedzie na CF - jak sie zbiore, bo na razie wracam do polskiej rzeczywistosci...

shaolin
23-07-2008, 14:46
Sie zebralem ;) wiec zapraszam na male czytanie, dorzucilem jedna fote z wycieczki... ;)

Miden
23-07-2008, 22:03
ja chętnie pocztam i pooglądam. Zaczynam od dziś :) pierwsze ujęcia już mi się podobają ;)

ale to pewnie dlatego, że od dawna inspirtują i interesują mnie kraje orientalne. A Chiny - są wyjątkowe ;)

pozdrawiam

shaolin
24-07-2008, 03:52
Zapraszam ;) Ja mimo tego, ze jestem juz w PL to dorzucac bede przez jakis czas nowe zdjecia bo troche mi tego zostalo, teksty tez pewnie jakies dojda... bedzie dobrze ;) [chyba :D]

dziki_lysy
23-11-2008, 15:54
Cały ten wątek o Chinach (na CF) naprawdę świetny.
Natknąłem się na niego podczas planowania wyjazdu do Chin... I podziałał inspirująco:D <brawa dla Autora>
Shaolin jeśli pozwolisz to po sformułowaniu kilku pytań dotyczących ChRL prześle Ci PW z prośbą o kilka praktycznych rad:)
muszę jednak jeszcze raz przestudiować cały wątek bo jego lektura mimo wszystko zajęła mi trochę czasu...

Btw...
ja bym widział cały ten reportaż w formie nieco bardziej uporządkowanej strony internetowej... bo o książce już Ci pisali :)

shaolin
23-11-2008, 16:08
Dzieki ;) I zapraszam na PW.

aadamuss
23-11-2008, 23:18
Witam. Dopiero dziś trafiłem na wątek o Chinach. Trzy godziny czytania i jeszcze dużo z przede mną. Kawał dobrej roboty :) Chiny w pigułce. Pozdrawiam Adam

shaolin
24-11-2008, 18:21
Lepiej pozno niz wcale :mrgreen:

A tak na powaznie - ciesze sie, ze jeszcze ktos tam zaglada... ;) Oczywiscie komentarze tutaj mile widziane ;)

Ksiazkiewicz
24-11-2008, 19:37
Pełen podziw za te zapiski. Sam wątek na CB przestudiowałem już dosyć dawno jednak sprawdzam systematycznie czy nie pojawiło się coś nowego.

wilk325
24-11-2008, 20:20
Właśnie zajrzałem i jestem pod dużym wrażeniem, super fotki i materiał pisany.
Na szczęście idzie zima, więc są długie wieczory, dlatego będę często tam wracał. Nie da się wszystkiego przyjąć od razu, trzeba sobie dozować i wiedzę, i fotki.

shaolin
24-11-2008, 20:30
Niestety, ostatnio zauwazylem ze czesc fotek sie nie wyswietla - po zbadaniu sprawy okazalo sie, ze serwer na ktorym je trzymalem zostal wyczyszczony... a to byly te foty, ktorych nie udalo sie odzyskac [o czym gdzies tam po drodze w watku na Cyberfoto...]... dobrze, ze chociaz teksty zostaly ;)

Mateusz, od dawna nic nowego sie nie pojawilo bo:
a) po przyjezdzie z Chin zajalem sie innymi sprawami i troszke zaniedbalem sprawe...
b) od 1,5 miesiaca borykam sie z problemem monitorowym [ale jestem na koncu trasy i moze w koncu sie cos w tym kierunku zmieni ;)].
Watek zostal tymczasowo zamkniety na moja prosbe, jak sie cos zmieni to z pewnoscia sie otworzy i zostanie podana informacja dotyczaca tego otwierania ;)

wilk325, zapraszam serdecznie :) sa tacy co dozowali na raz, ale faktycznie lepiej dozowac seriami dla lepszego przyswojenia tej ilosci ;)

Grover
25-11-2008, 08:36
Zapraszam ;) Ja mimo tego, ze jestem juz w PL to dorzucac bede przez jakis czas nowe zdjecia bo troche mi tego zostalo, teksty tez pewnie jakies dojda... bedzie dobrze ;) [chyba :D]

No i ktoś wywołał Cię z lasu :) Obiecałeś...

shaolin
25-11-2008, 10:50
Lepiej niech ktos wywola z lasu moj nowy monitor ;) bo to jest najwiekszy problem na razie ;) Na razie wrzuty wstrzymane do odwolania.

shaolin
08-02-2009, 13:42
A se grzebne... w koncu to moj watek :D

W zwiazku z uruchomieniem dzialu FotoTurystyka na www.nikonklub.pl uprzejmie informuje, ze wiekszosc relacji/poradnikow i czesc zdjec z mojego pobytu w Chinach zostanie umieszczona na stronie klubowej. Przy okazji zapraszam innych do wspoltworzenia tego dzialu :)

Dla zainteresowanych:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=86603 <- link do dyskusji o dziale FotoTurystyka [na naszym forum]
http://www.nikonklub.pl/?/content/read/fototurystyka <- link do dzialu FotoTurystyka na www.nikonklub.pl
http://www.nikonklub.pl/?/content/read/fotoart_hongkong_shaolin <- link do pierwszego poradnika dotyczacego Hong Kongu :)

Pewnie zauwazycie, ze forma jest troche inna niz ta znana z Cyberfoto - mam nadzieje ze Wam sie spodoba :)
Pozdrawiam!

shaolin
12-02-2009, 15:14
Pojawila sie pierwsza czesc relacjoporadnikoprzewodnika po Nankinie, stolicy prowincji Jiangsu ;)
http://nikonklub.pl/?/content/read/fotoart_nankin_shaolin

ciach team
13-02-2009, 10:00
witam to mój pierwszy post ale o ile wartościowy przez ta przejażdżkę po Azji