PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina 28-80 f2.8 ATX pro



Wolski
03-04-2006, 14:57
Wybor padl na obiektyw Tokiny i niestety rozstanie z N18-70mm f3.5-4.5.
Chcialem jeszcze ''uslyszec'' Wasze zdanie czy aby dobrze robie
kupujac :) nietety nikkor 28-70 f2.8 jest ponad moje mozliwosci finansowe :)

Dzieki za pomoc

volvo
03-04-2006, 15:04
ODRADZAM - to szkło ma błedy konstrukcyjne które są poprawione w modelu Tokina 28-70 f2.8 ale mimo wszystko ZNACZNIE LEPSZY jest Tamron 28-75 f28 a przy tym jest droższy o około 250 - 350zł
Polecam Tamrona.

Wolski
03-04-2006, 16:04
To juz teraz sam nie wiem ta tokina 28-80 f2.8 kosztuje 469$ a Tokina 28-75 f2.8 okolo 360$ i tamron o ktorym pisales tez w podobnej cenie. Wychodzi na to ze ten model 28-80 f2.8 jest nowszy, ale moge sie mylic. Na stonie camera review wiele bylo pozytywnych opini, ale jak to dla amerykancow wszystko piekne ;) dla tego pytam fachowcow
Dziki Volvo za szybka odpowiedz wybieram sie dzisij do sklepu i kazda pomoc na wage zlota ;)

fotone
03-04-2006, 16:09
to szkło ma błedy konstrukcyjneTzn??
...ja sobie bardzo chwale ta tokine!!

volvo
03-04-2006, 16:19
28-80 f2.8 jest starsza

też wybiarałem pomiędzy tymi obiektywami i wszystcy sprzedawcy doradzali mi tamrona, czytając testy na zagranicznych stronach dowiedziałem się że 28-80 f2.8 jest starsza od 28-70 f2.8 oraz, że lepszy jest Tamron 28-75 f2.8

Co do ceny 28-80 f2.8 to wiem, jest to dziwne ale zjawisko ale u nas w Polsce jest tańsza (używana bo nową ciężko dostać) od 28-70 f2.8.

Naprawdę nie masz sięnad czym zastanawiać, tamron ostrzy o połowę bliżej, jest mniejszy i lżejszy i ma lepsze macro (zobacz fotki na dbase - ja dzisiaj ich szukałem rano w googlach i są odjechane, może wieczorem znajde 10 minut to poszukam ich jeszcze raz i załacze link)

Wolski
03-04-2006, 16:42
Volvo trzymam Cie za slowo ;) biore w takim razie tamrona w sumie tanszy a jak ma byc lepszy to juz calkiem dobrze. Volvo zawsze moge Cie znalezc w Katowicach ;) jak by ten Tamron ten tego ;)

Dzieki za pomoc Volvo rozjasnilo mi sie troche z tymi Tokinami. Chyba masz racje bo pamietam byly po 550 a teraz juz 100$ taniej

Czornyj
03-04-2006, 18:14
Volvo - (sorki za OT) 28-80 też jest zrąbana? Słyszałem że 28-70 SV jest tragiczna, mam 28-70 ATX Pro 2,6-2,8 i wiem, że jest tragiczna, ale że 28-80 jest tragiczna, to tego jeszcze nie wiedziałem. A szkoda, q, szkoda, bo gdyby była na poziomie 12-24 to byłby to milusi tandemik o jakości wykonania a'la panzernik Schlezwig-Holstein

volvo
03-04-2006, 22:32
Volvo trzymam Cie za slowo ;) biore w takim razie tamrona w sumie tanszy a jak ma byc lepszy to juz calkiem dobrze. Volvo zawsze moge Cie znalezc w Katowicach ;) jak by ten Tamron ten tego ;)

Dzieki za pomoc Volvo rozjasnilo mi sie troche z tymi Tokinami. Chyba masz racje bo pamietam byly po 550 a teraz juz 100$ taniej

ok, zawsze możesz mnie znaleść i odsprzedać mi go za 60% ceny jako używkę (do czasu aż nie nazbieram i nie kupie sobie nowego) :mrgreen: :lol: :mrgreen:

[ Dodano: Pon 03 Kwi, 2006 ]

Volvo - (sorki za OT) 28-80 też jest zrąbana? Słyszałem że 28-70 SV jest tragiczna, mam 28-70 ATX Pro 2,6-2,8 i wiem, że jest tragiczna, ale że 28-80 jest tragiczna, to tego jeszcze nie wiedziałem. A szkoda, q, szkoda, bo gdyby była na poziomie 12-24 to byłby to milusi tandemik o jakości wykonania a'la panzernik Schlezwig-Holstein

dokładnie, przyznam że jest ragiczna jeśli wierzyć testom na jakiśzagranicznych stronach i fotkom książek i tekstu to, 28-70 ATX Pro 2,6-2,8 to porażka jesze większa niż 28-80 f2,8

[ Dodano: Pon 03 Kwi, 2006 ]
aha, generalnie z testów które czytalem (bo nie wszystkie obiektywy miałem możliwość przetestować) to Sigma 24-75 (albo 24-70 - jakoś tak) f2.8 jest najgorsza - zdjęcia wychodzą ciemniejsze niż u konkurencji mimo, że to niby też światło f2.8 !!! ponadto rozmywa małe detale.

Czornyj
03-04-2006, 23:44
dokładnie, przyznam że jest ragiczna jeśli wierzyć testom na jakiśzagranicznych stronach i fotkom książek i tekstu to, 28-70 ATX Pro 2,6-2,8 to porażka jesze większa niż 28-80 f2,8
No nie do końca mnie zrozumiałeś. To, że ATX Pro 2,6-2,8 jest tragiczna to wiem, bo ją mam. Interesuje mnie czy 28-80 też jest zrąbana

Wolski
04-04-2006, 01:15
i nie kupilem ehh ale z tego co zauwazylem to Volvo mial racje co do Tokiny 28-80 jakos tez mi nie przypadla do gustu
tamron 28-75 f2.8 calkiem calkiem nawet powiem ze juz kupilem (ale zaraz o tym)
sprawdzalem jeszcze nikkora 35-70 bardzo dobre szkielko troche obawiam sie o to rozwiazanie zoomu push - pull
ze z czasem pod wplywem grawitacji samo sie bedzie przesuwac.

Nie kupilem poniewaz takiej impertynenci i glupoty ze strony sprzedawcy (zyd) nie widzialem moze obraze tu kogos ale zydzi to najwieksi rasisci
ehh szkoda gadac
Do tej pory nie mialem tam takich problemow i akurat dzisiaj musialem trafic na jakiegos desperata :D

Czornyj
04-04-2006, 01:19
Mimo twej niemiłej przygody, szczerze zazdroszczę miejsca gdzie miałeś dostęp do WSZYSTKICH TYCH TRZECH - znowóż nie takich najpopularniejszych - szkieł na raz.

Wolski
04-04-2006, 01:26
szczerze mowiac to w tym sklepie maja wszystko od szkiel tanich do extraklasy
nie spotkalem sie by mi powiedzieli ze czegos nie maja

Moze facet mial zly dzien ehh szkoda gadac zagladnij na ich strone szczeka opada ;)
www.bhvideo.com

jeszcze jest ten plus ze kupuje obiektyw i jak cos mi nie spasuje do 14 dni zwracam i oddaja mi kasiurke

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
a jeszcze ogladalem N85mm f1.8 :D

Czornyj
04-04-2006, 01:30
Moze facet mial zly dzien ehh szkoda gadac zagladnij na ich strone szczeka opada ;)
www.bhvideo.com
jeszcze jest ten plus ze kupuje obiektyw i jak cos mi nie spasuje do 14 dni zwracam i oddaja mi kasiurke
Tak sobie właśnie pomyślałem, że byłeś w B&H. Skojarzyłem jak wspomniałeś o użeraniu się z żydem ;)

Wolski
04-04-2006, 01:36
:) to widze ze znasz ten sklep , kiedy byles w ny ?

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
zawsze zostaje jeszcze j&r ale tam maja o wiele mniej obiektywow chociaz obsluga o wiele lepsza :D

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
zawsze zostaje jeszcze j&r ale tam maja o wiele mniej obiektywow chociaz obsluga o wiele lepsza :D

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
zawsze zostaje jeszcze j&r ale tam maja o wiele mniej obiektywow chociaz obsluga o wiele lepsza :D

volvo
04-04-2006, 08:26
dokładnie, przyznam że jest ragiczna jeśli wierzyć testom na jakiśzagranicznych stronach i fotkom książek i tekstu to, 28-70 ATX Pro 2,6-2,8 to porażka jesze większa niż 28-80 f2,8
No nie do końca mnie zrozumiałeś. To, że ATX Pro 2,6-2,8 jest tragiczna to wiem, bo ją mam. Interesuje mnie czy 28-80 też jest zrąbana

jest lepsza ale też jest zrąbana, inżynierowie Tokiny postarali się dopiero przy produkcji 28-70 f2.8 ale i tej brakuje trochę do doskonałości - jest nacznie większa i cięższa od Tamrona 28-75 f2.8 oraz dalej ostrzy bo jakoś od 0.7 m a Tamron od 0.33 m - różnica ORGROMNA jeśli ktośchce nią makro robić :!:

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
http://canon-board.info/archive/index.php/t-7741.html

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
http://www.pbase.com/cameras/tamron/sp_af_28-75_28_xr_di_ld_if

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 ]
A tu śliczna fotka zrobiona w lasach Nowego Yorku więc Wolsky to chyba Twoja okolica http://www.pbase.com/image/43418171

Czornyj
04-04-2006, 10:55
A nie pomyliłeś czasem nowej 28-80 z nową 28-70SV (to jest ta tańsza)? Bo ja słyszałem b. złe opinie nt. 28-70SV - właśnie, że jest zrąbana itp. itd. W tych Tokinach można się nieźle pogubić...

volvo
04-04-2006, 10:57
niep omyliłem bo od 2 miesięcy czytam wszystko na ich temat i testuję każdąsztukę jak mi tylko w ręce wpadnie, więc kolego nie siej zamętu.

Czornyj
04-04-2006, 11:03
Nie sieję zamentu tylko się cholernie dziwię :lol:
28-70ProSV od dawna ma na naszym forum nienajlepszą opinię - choćby admin b. na nią narzekał. A tutaj nagle dowiaduję się, że i tak jest lepsza od dwukrotnie droższej 28-80ATXPro, która już w takim razie wogóle musi być obrazem nędzy i rozpaczy...

volvo
04-04-2006, 11:07
Nie sieję zamentu tylko się cholernie dziwię :lol:
28-70ProSV od dawna ma na naszym forum nienajlepszą opinię - choćby admin b. na nią narzekał. A tutaj nagle dowiaduję się, że i tak jest lepsza od dwukrotnie droższej 28-80ATXPro, która już w takim razie wogóle musi być obrazem nędzy i rozpaczy...

powiedziałem jużwszystko na ten temat > Tamron 28-75 f2.8 < i koniec kropka.

jeśli masz jakieśale to nie powtarzaj w kółko kilku zdań tylko przeanalizuje dokładnie wszystkei linki które podesłałem a później poszukaj sobie w necie sampli i testów Tokiny 28-80 i 28-70 lub jeśli masz do nich dostęp zrób sobie sam jakieś sample i porównaj - te dwie Tokiny to kiła !!!!

Jak dla mnie temat jest zamknięty.

Czornyj
04-04-2006, 11:18
Oj nie denerwuj się, bo nie ma o co ;) Linki, które podałeś tyczą się Tamrona.

Wolski
04-04-2006, 11:25
dodam jeszcze ze porównujac przyniesione egzemplarze tokiny 28-80 tamrona 28-75 i nikona 35-70 co do ilosci kurzu ;) . Tokina wypadla najgorzej :D Przyniesiony egzemplarz wygladal na nie uzywany od co najmniej kilka miesiecy :D
O takim tescie to chyba nikt nie slyszal :D

qooba
04-04-2006, 11:39
niep omyliłem bo od 2 miesięcy czytam wszystko na ich temat i testuję każdą sztukę jak mi tylko w ręce wpadnie, więc kolego nie siej zamętu.

oj, kolego, ale namieszałeś...
najstarsza jest wersja ATX-28-70 2.8 z filtrem 72mm
kolejno powstawały później (wszystkie z filtrem 77mm):
ATX-28-70 2.6-2.8 Pro
ATX 28-70 2.6-2.8 ProII (taką miałem i na filmie była REWELACYJNA, na D70 kiepska do F4)
w tej chwili są produkowane równolegle dwie:
ATX-28-70 2.8 Pro SV (kiepściutka, gorsza od wszystkich wspomnianych wcześniej)
ATX-28-80 2.8 Pro - i ta jest najlepsza ze wszystkich wspomnianych wcześniej. Niestety jej walory na cyfrze są takie sobie jeśli chodzi o zdjęcia pod światło. Tamron jest tu lepszy. Ale jesli chodzi o ostrość i budowę mechaniczną, to lepszy od niej jest jedynie Nikkor AFS28-70 2.8.

Na tokinach się znam jak chyba na niczym innym, miałem kiedyś ATX80-200 2.8 Pro, 19-35 3,5-4,5, ATX17 3,5 Pro, ATX20-35 3,5-4,5. Znam nieźle historię tych szkieł i nie dam się nagiąć :)

polecam w tej sprawie kontakt z firmą migomex - importerem tokiny. Wiele się można od nich dowiedzieć.

towers
04-04-2006, 11:56
volvo, za przeproszeniem farmazony wygadujesz.....tokina 28-80 Pro bo o tej jest głownie mowa, jest swietnym i drogim szkłem bynajmniej w PL. Jej wada jest w dosc mocny spadek kontrastu pod słonce.Jesli zas chodzi o ostrosci to pracuje swietnie i tak jak -qooba- napisał lepiej moze byc tylko z Nikkorem.

PS. gdybym zawsze słuchał sprzedawco to nie wiem czym bym teraz focił......wole jednak miec szkło w rece a pozniej wydawac osady.

A w tamrona trzeba dobrze trafic bo trafiaja sie naprawde kiepsciutkie partie tych szkiełek, wiem to po sobie.

A tutaj malenie porownanie z Sigma.....

TEST (http://www.tawbaware.com/sigma_tokina_test1.htm)

Pozdro.

volvo
04-04-2006, 13:28
volvo, za przeproszeniem farmazony wygadujesz.....tokina 28-80 Pro bo o tej jest głownie mowa, jest swietnym i drogim szkłem bynajmniej w PL. Jej wada jest w dosc mocny spadek kontrastu pod słonce.Jesli zas chodzi o ostrosci to pracuje swietnie i tak jak -qooba- napisał lepiej moze byc tylko z Nikkorem.

PS. gdybym zawsze słuchał sprzedawco to nie wiem czym bym teraz focił......wole jednak miec szkło w rece a pozniej wydawac osady.

A w tamrona trzeba dobrze trafic bo trafiaja sie naprawde kiepsciutkie partie tych szkiełek, wiem to po sobie.

A tutaj malenie porownanie z Sigma.....

TEST (http://www.tawbaware.com/sigma_tokina_test1.htm)

Pozdro.

nie zgadzam sięz Tobą, te Tokiny 28-70 i jak sam sobie odpowiedziałeś 28-80 są beznadziejne - piszesz że w tej ostatniej spada kontrast po słońce no a w Tamronie nie spada buhahaha :mrgreen:

Smurf
04-04-2006, 13:57
volvo, za przeproszeniem farmazony wygadujesz.....tokina 28-80 Pro bo o tej jest głownie mowa, jest swietnym i drogim szkłem bynajmniej w PL. Jej wada jest w dosc mocny spadek kontrastu pod słonce.Jesli zas chodzi o ostrosci to pracuje swietnie i tak jak -qooba- napisał lepiej moze byc tylko z Nikkorem.

PS. gdybym zawsze słuchał sprzedawco to nie wiem czym bym teraz focił......wole jednak miec szkło w rece a pozniej wydawac osady.

A w tamrona trzeba dobrze trafic bo trafiaja sie naprawde kiepsciutkie partie tych szkiełek, wiem to po sobie.

A tutaj malenie porownanie z Sigma.....

TEST (http://www.tawbaware.com/sigma_tokina_test1.htm)

Pozdro.

nie zgadzam sięz Tobą, te Tokiny 28-70 i jak sam sobie odpowiedziałeś 28-80 są beznadziejne - piszesz że w tej ostatniej spada kontrast po słońce no a w Tamronie nie spada buhahaha :mrgreen:
A czy miałeś chociaż którąś z Tokin?
Bo ja miałem wszystkie i potwierdzam to co napisał qooba

volvo
04-04-2006, 14:11
volvo, za przeproszeniem farmazony wygadujesz.....tokina 28-80 Pro bo o tej jest głownie mowa, jest swietnym i drogim szkłem bynajmniej w PL. Jej wada jest w dosc mocny spadek kontrastu pod słonce.Jesli zas chodzi o ostrosci to pracuje swietnie i tak jak -qooba- napisał lepiej moze byc tylko z Nikkorem.

PS. gdybym zawsze słuchał sprzedawco to nie wiem czym bym teraz focił......wole jednak miec szkło w rece a pozniej wydawac osady.

A w tamrona trzeba dobrze trafic bo trafiaja sie naprawde kiepsciutkie partie tych szkiełek, wiem to po sobie.

A tutaj malenie porownanie z Sigma.....

TEST (http://www.tawbaware.com/sigma_tokina_test1.htm)

Pozdro.

nie zgadzam sięz Tobą, te Tokiny 28-70 i jak sam sobie odpowiedziałeś 28-80 są beznadziejne - piszesz że w tej ostatniej spada kontrast po słońce no a w Tamronie nie spada buhahaha :mrgreen:
A czy miałeś chociaż którąś z Tokin?
Bo ja miałem wszystkie i potwierdzam to co napisał qooba

wszystkie Tokiny 28-70 (f2.8 i f2.6-2.8) - pasqdztwo :!:

qooba
04-04-2006, 14:24
Jakoś dziwnie uparty jesteś i śmiem wątpić w rzetelność twoich opinii...
Miałem długą styczność z różnymi tokinami (moimi i nie tylko) i uważam że ze wszystkich wymienianych tu obiektywów jedynie obecnie produkowana wersja 28-70 Pro SV nie jest warta grzechu. Pozostałe jak najbardziej. A teraz pytanie konkursowe:
Który obiektyw używany w tych samych warunkach będzie działał doskonale po 10 latach od zakupu: Tokina czy Tamron? 8)

volvo
04-04-2006, 14:33
Jakoś dziwnie uparty jesteś i śmiem wątpić w rzetelność twoich opinii...
Miałem długą styczność z różnymi tokinami (moimi i nie tylko) i uważam że ze wszystkich wymienianych tu obiektywów jedynie obecnie produkowana wersja 28-70 Pro SV nie jest warta grzechu. Pozostałe jak najbardziej. A teraz pytanie konkursowe:
Który obiektyw używany w tych samych warunkach będzie działał doskonale po 10 latach od zakupu: Tokina czy Tamron? 8)

Nie wiem jak będzie z Tamronem ale Tokina całkiem możliwe że będzie działać... jeden z forumowiczów ma Tokinę 70-200 bez wielu śrubek i po licznych upadkach i ten obiektyw mu działa wciąż bardzo dobrze...
nie wiem jek jest z Tamronami po czasie i upadkach......