PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmiar zdjęcia i kompresja a jakość w D70



Przyszły użytkownik
29-11-2004, 16:30
Trafiłem na test "D70-tki" w którym napisano, że na kartę 256MB wejdzie średnio 128 fotek rozmiaru M w kompresji FINE albo 145 fotek rozmiaru L w kompresji NORM. W drugim przypadku mamy więc mniejszy plik. A jak to się ma do jakości? Które ustawienie lepiej stosować, biorąc pod uwagę możliwość wydruków wielkości powiedzmy 25,6x16,9 cm?

szymony
29-11-2004, 17:57
RAW=NEF

Pawel Pawlak
30-11-2004, 21:24
wszystko zależy od jakości którą chcesz uzyskać. Najwyższą jakość uzyskasz dla tego formatu przy maksymalnej rozdzielczości D70; 3008x2000. Czyli powinieneś robić fotki w rozdzielczości L. Druga sprawa wpływająca na jakoś to ile informacji z obrazu zostanie stracona przy zapisie do JPG. I tu masz do wyboru: BASIC, NORMAL, FINE. Największe pliki i najmniej utraty jakośc to oczywiście FINE, Odwrotnie niż przy BASIC.
Czyli decydując się na zdjęcia w formacie JPG do dla takich odbitek i dobrej jakości polecam L Fine.
Najlepszą jakość uzyskasz pstrykajć w NEF-ach - żadnych strat związanych z kompresją, najwiksze możliwości korekt. Niestety na 256MB wejdzie ich niewiele,chyba nie więcej niż 25

Pozrawiam

Krakus
30-11-2004, 22:29
Najlepszą jakość uzyskasz pstrykajć w NEF-ach - żadnych strat związanych z kompresją, najwiksze możliwości korekt. Niestety na 256MB wejdzie ich niewiele,chyba nie więcej niż 25
Ciut więcej, przeciętnie (bo NEF ma najmniej 5MB, najwięcej 11MB) około 40 sztuk. Może to mieć tę dobrą stronę, że przy aparatach cyfrowych użytkownicy mają tenedencję do robienia bardzo dużej ilości zdjęć (według zasady, że potem wybierze się te dobre).

TRenciak
01-12-2004, 03:20
Nie tylko na cyrach...
Zasada dobrej reporterki... cykasz wszystko co się da a potem w redakcji wybieramy najlepsze... Jak jechalem na nalogu.. to też liczyłem zdjęcia w setkach...

REkord.... marsz antyglobalistow... 6 rolek!

ALF
01-12-2004, 12:32
Jak jechalem na nalogu.. to też liczyłem zdjęcia w setkach...

REkord.... marsz antyglobalistow... 6 rolek!

masz 100% racji...to już nałóg :D
ale na taki nałóg cza mieć kasę...niestety :cry:
ja na tych wakacjach cyknąłem w 16 dni ponad 1000 zdjątek...ostatnia rolka jest w skanowaniu :?