PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do znawców Canona



art44
11-04-2008, 09:05
Witam,

mój bardzo dobry Kolega zamierza wejść w świat fotografii cyfrowej - ale lustrzankowo cyfrowej.
Ze względu na dobre doświadczenia z kompaktami Canona tudzież to "drgnienie serca", które trudno zdefiniować, jego wybór pada na firmę Canon.

Ja go od tego odwodzić nie zamierzam - bo Canonem zdecydowanie tez zdjęcia się robić da (??! ;) ).

Jednak moje wiedza o tym systemi nie jest wystarczająca, by uczciwie mu poradzić, co nabyć.
Stad moja wielka prośba o pomoc.
Poniżej lista warunków:

1) Rozważa 350D / 400D / 450D lub coś z tej półki cenowej;

Tutaj to jeszcze bym sobie poradził, jednak w ogóle nie mam pojęcia o amatorskich szkiełkach Canona,
zatem:

2) Jakie dobre i niedrogie szkło (dwa?) mu polecacie na początek?

Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane.
Z góry dzięki,
Art

PS.: Weźcie pod uwagę budżet rzędu 2200-2700 w przybliżeniu; na razie nie chce dużo więcej wydawać...
na to przyjdzie czas później... coś o tym wiemy, prawda?! :lol:

Wini
11-04-2008, 09:21
2) Jakie dobre i niedrogie szkło (dwa?) mu polecacie na początek?

Znaczy budżet jest na szkła?
Carl Zeiss Distagon T* 28/2.8 (~ 600 PLN)
Leica Summicron 90/2 (~ 550 PLN)
Nikkor 50/1.4 AI/AIS (~ 500 PLN)
jakiś zoom typu Tamron 17-50, ale na tym to się nie znam

Archangel
11-04-2008, 09:21
co do samej puszki no to myśle, że spokojnie moze to być 20/30D
jest to sprzęt o klasy wyżej/ nie trzeszczy w rękach,,,ehh ten canon :P

20D (http://allegro.pl/search.php?string=canon+20D&category=8846&order=p)
30D (http://allegro.pl/search.php?string=canon+30D&category=8846&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&order=p)

co do szkiełek to już nie wiem, może lepiej na manualu jakiś nikkor :D:D

art44
11-04-2008, 09:25
Hej! Hej!! Panowie!!!
To amator! Początkujący! Poradźcie jakiś zoomik, choćby jeden.
Nie wyjeżdżajcie ze stałkami - i to jeszcze manualnymi.
Błagam! :lol:
Art
PS.: budżet jest na WSZYSTKO, może być jakiś zestaw... .

dentharg
11-04-2008, 09:47
Jako w miarę tani spacer-zoom polecę Tamrona 28-75 f/2.8. Mam, używam, ostry jak żyletka. Polecam zakup na Allegro od aerozone, lub dogadanie się z Cichym na canon-board.info (to ta sama osoba). Człowiek ma taniej bo ciągnie z Niemiec i sprawdza ostrość szkła (odsiewa od razu zmydlone egzemplarze) przed wysyłką do człowieka.
Miałem 2 takie tamrony: pierwszego kupiłem i puściłem do ludzi a drugiego kupiłem własnie od Cichego i go zatrzymałem.

Ponadto, jeśli ma gdzieś starego canona kliszaka to ten Tamron pasuje do pełnej klatki.

Jeśli potrzebuje coś szerzej ludzie chwalą też Tamrona 17-50 - wersja tylko do cropa.

Jeśli potrzebuje trochę dalej - dodatkowy zakup Sigmy 70-300 też raczej powinien wystarczyć.
To są tanie szkła.

Jeśli *ma* kasę, to na początek doradzę Canon EF 24-105 f/4 L IS jako spacer-zoom. Ew. Canon EF 24-70 f/2.8.

Jacek B.
11-04-2008, 10:34
Cóż, co do szkieł nie pomogę, ale Canon 30D to wypas. Miałem okazję niedawno nim robić zdjęcia i jakość obrazu zaskakująco dobra szczególnie w złych warunkach oświetleniowych.

sabur
11-04-2008, 15:56
Może być lekki problem zmieścić się w oferowanej cenie całym kompletem.
Mimo to polecam canon 20d/30d jako, że są to większe, wygodniejsze body niż seria xx0d.
Polecam jedno szkło:sigmę 17-70 2,8-4,5. Tylko konieczne będą testy przed kupnem czy przypadkiem szkło nie ma bf/ff. Problem z dostrajaniem szkieł w canonie jest znacznie poważniejszy niż w nikonie. Alternatywą może być standardzik 17-85 4-5,6 . Dość ciemny ale posiada stabilizację. Ewentualnie coś o mniejszym zakresie ale jaśniejsze czyli słynny tamron 17-50/2,8.
Odnośnie tele to sigma 70-300 albo canon 50-200 is. Ino wówczas raczej nei zmieści się w kwocie jaką ma..

sebah
11-04-2008, 16:51
Canon EF 70-200mm 4L USM (http://www.sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Canon/EF-70-200-4-L-USM/) + zwrot 180zl , uzywke na allegro kupilby pewnie za 1800zl do tego Tamron SP AF28-75mm f/2,8 XR Di LD Aspherical [IF] Macro (http://www.sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Tamron/AF-28-75-f2.8-XR-Di-LD-IF-Macro/) i zestaw na poczatek bardzo dobry, a do szerokich ujec kit bedzie wystarczajacy. ( w 2700 na szkielka sie zmiesci )

co do body to rowniez proponowalbym 30D lub 40D sa to aparaty naprawde bardzo dobre

yyy chyba zle zrozumialem pytanie. 2700 to jest na same szkielka czy szkielka z body? bo jesli szkielka plus body to proponowalbym
400D
Sigma 70-300
Tamron 28-75

BugsBunny
11-04-2008, 17:01
czytałem bardzo dobre opinie o canonowskim 18-55 IS, 17-55 IS też jest zupełnie przyzwoity i bardzo uniwersalny, ale zdaje się przekracza budżet
30D zdecydowanie, idealne używki w granicach 2kzł, a to zupełnie inny świat niż 350/400D

coob
12-04-2008, 09:50
WItam,
mam/używam 400d. Zdecydowanie polecam 30d, które potaniały bardzo, a poziom zadowolenia będzie o niebo wyższy. Różnica jest ogromna. Jeśli chodzi o szkła to powinien coś dobrac z Sigmy/Tamrona (poprzednicy dobrze doradzali). Byle się nie pchał przez przypadek w taniego kita z 350/400 - frustracja gwarantowana..

art44
12-04-2008, 13:07
Witam,
dzięki, chłopaki! Mam już zdanie wyrobione. Przedstawię mu opcje, decyzja będzie jego... on cuś tam ostatnio skłania się w stronę Sony Alfa 350.
Anyway... dziś ok. 22 przylatuje moja "trzysetka" (będę mógł dokończyć podpis ;) ).
I to jest w tej chwili najważniejsze!!!
Raz jeszcze dzięki i pozdrówka, Art

badi
12-04-2008, 21:14
bralbym 40d po cashbacku z UK jest tanszy o 50 pln niz d450!

ew. z polskiej/niemieckiej dystrybucji 400d + tamron 17-50 / 2.8.

Kolekcjoner
15-04-2008, 03:50
Witam,
dzięki, chłopaki! Mam już zdanie wyrobione. Przedstawię mu opcje, decyzja będzie jego... on cuś tam ostatnio skłania się w stronę Sony Alfa 350.
Anyway... dziś ok. 22 przylatuje moja "trzysetka" (będę mógł dokończyć podpis ;) ).
I to jest w tej chwili najważniejsze!!!
Raz jeszcze dzięki i pozdrówka, Art

Z tych co zapodałeś - zdecydowanie 450D z kitem 18-55 IS. Mieści się w cenie i będzie zadowolony. Jakość zdjęć nie wiem czy nie lepsza niż w 40D. Później dokupi 55-250 IS i będzie miał komplet.
Popytaj i poszukaj na http://www.canon-board.info

Co do A350 też myślę, że się nie zawiedzie - bardzo fajny aparat do tego z tym bajeranckim LV z "normalnym" AF-em.