PDA

Zobacz pełną wersję : WYposażenie ciemni



Gall86
02-04-2006, 18:45
Witam, czaczolem interesowac sie wywolywaniem zdjec we wlasnym zakresie. czytam o tym troche, ale nigdzie nie umie znalezc sprzetu jaki jest potrezbny do tej zabawy. oczywiscie chcialbym abyscie podali sprzet, ktory jest w miare przystepnej cenie dla studenta :P na allegro jest sporo czesci i wnioskuje ze pewnie dalobysie zlozyc calosc. jesli moglby ktos napisac liste co trzeba to bylbym wdzieczny.
pozdrawiam

adrian_c
02-04-2006, 19:23
no powiekszalnik by sie przydał do tego jakis zegar ciemniowy, lampa ciemniowa, maskownica (aczkolwiek mozna i bez), jakies kuwety troche chemi i papiery. No jakies filtry tez moizna by lupic do powiekszalnika. na początek powinno wystarczyc :P

cwieku
02-04-2006, 19:28
najważniejszy powiekszalnik obiektyw w nim. kuwety i zegar. papier i chemia osobna sprawa. acha no i przedewszystkim miejsce

Gall86
02-04-2006, 20:00
miejsce jest :) co do tego powiekszalnika bo ty chyba najdrozsze z tego calego majdanu. jakies konkretne firmy/ obiektywy o jakich jasnosciach/ogniskowych ? moze jakis link do allegro mniej wiecj na co patrzec ?

adrian_c
02-04-2006, 20:32
najlepszy (jak dla mnie) nikkor 50mm 2.8 ale lepszy i tak jest nikkorek 40mm 2.8.
co do powiekszalnika polecam magnifaxa aczkolwiek nie jest on tani :P

szymony
02-04-2006, 22:34
A co on bidny żuczek ma do tego powiększalnika włożyć he ?? Wszyscy by zaraz powiększenia robili, a z czego sie pytam jak film nie wywołany?
Może jednak warto by jakiś koreks do wołania filmów zakupić. Jak już opanujesz zakładanie filmu na szpulę pociemku i nie spieprzysz procesu, nie zniechęcisz się przy okazji to se później te dursty z nikorrami zakupisz :-)

Kaleid
03-04-2006, 00:57
No wlasnie, jeszcze koreks :) Moze cos z JOBO lub Kaiser. Calkiem niezle są :)

cwieku
03-04-2006, 08:07
joreks jakikolwiek byle by był dobry. ostatni dostałem jakiegoś krokusa na dwa filmy szeroki (jedna szpula) jest w pytke malutki poręczny mozna go zabra na wakacje rtewelka

Czornyj
03-04-2006, 08:18
joreks jakikolwiek byle by był dobry. ostatni dostałem jakiegoś krokusa
O Krokusach faktycznie można od bidy powiedzieć, że są "byledobre". Z dwojga złego wolę ruskie - w porównaniu z Krokusami, z którymi miałem okazję stoczyć zażarte, brutalne pojedynki w ciemnych miejscach, chodzą jak szwajcarski zegarek.
Zaś najlepszy koreks jaki miałem to był niejaki Paterson (UK)

Gall86
04-06-2006, 12:48
Witam kupilem za pol litra takowy sprzet:
Powiekszalnik Krokus 35 kolor SL i do tego obiektyw MIKAR 1;4,5 55mm S :D - czy bedzie mozna sie tym pobawic czy to totalna kleska ? czy ewentualnie mozna tam wstawic lepszy obiektyw ? jaki ? Pozdrawiam

PS oczywiscie do tego reszta sprzetu, jest ale chodzi mi tylko o powiekszalnik czy jest w miare :

adrian_c
04-06-2006, 14:45
obiektyw oczywiscie. najlepszt nikkor 40 f4,0 lub 50 f2,8. 40 bd miał niedługo na sprzedaz :D

szymony
04-06-2006, 15:58
Witam kupilem za pol litra takowy sprzet:
Powiekszalnik Krokus 35 kolor SL i do tego obiektyw MIKAR 1;4,5 55mm S :D - czy bedzie mozna sie tym pobawic czy to totalna kleska ? czy ewentualnie mozna tam wstawic lepszy obiektyw ?

Takie se. Szał to żaden nie jest, ale do rozpoczęcia zabawy wystarczy. Szkło to raczej do upgrade w najbliższej przyszłości. Nikkor to trochę przerost formy nad treścią do tego powiększalnika. Sądzę że taki "Megeon 50/5,6" już by był akceptowalny.

[ Dodano: 04-06-2006, 16:07 ]


joreks jakikolwiek byle by był dobry. ostatni dostałem jakiegoś krokusa
O Krokusach faktycznie można od bidy powiedzieć, że są "byledobre". Z dwojga złego wolę ruskie - w porównaniu z Krokusami, z którymi miałem okazję stoczyć zażarte, brutalne pojedynki w ciemnych miejscach, chodzą jak szwajcarski zegarek.
Zaś najlepszy koreks jaki miałem to był niejaki Paterson (UK)

E punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia :wink:
Mnie tam Krokus serii 800/2000 nie sprawia do dziś najmniejszych kłopotów. A też trochę tego szpeju przerobiłem. Większe boje toczę aktualnie z jobo z serii 2500. Fakt szpule od jobo pierwszej młodości nie są, a na krokusie miałem niezły trening.

Anonymous
08-06-2006, 17:25
jestem dopiero amatorem tej całej zabawy i kompletuje sprzęt, dzisiaj dostałem m.in. koreks:D
jest on polskiej produkcji, wyzej wymieniony KROKUS TANK 800, odrazu bez zbędnego czekania przystąpiłem do treningu. Uzyłem starego przeswietlonego filmu. Wszystko pieknie weszło.
I tu narodził się mój problem.

Jak teraz wyjąć ten film, tak aby go nie uszkodzić.?

Na pewno nie metodą taką jak zrobiłem, czyli "na siłe", pewnie trzeba jakoś rozłączyć szpule, a może nie?

proszę, pomóżcie :)

adrian_c
08-06-2006, 18:03
no tak masz racje rozłacza sie szpule na 2 czesci i negatywik sam wyskakuje :)

Anonymous
08-06-2006, 20:29
a czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak to się robi w KROKUSie tank 800 ? :D
byłbym bardzo wdzięczny :)

slaw74
08-06-2006, 21:36
...... jak sie rozlancza szpule w krokusie.. nie tak prosto to wytlumaczyc ale prosciej zrobic

Szpule te maja taki jakby zaskok czy zatrzask nie wiem jak to nazwac... poprostu sie je jakby rozkreca o jakies cwierc obrotu a potem rozdziela wzdluz osi...
Nie wiem czy to jasne? Moze ktos pomoze jeszce koledze?

Czornyj
08-06-2006, 21:45
Mocno. Kręć aż chrupnie, wtedy ciągnij!

greenmen
08-06-2006, 22:06
aaaaaaaaaaaa

już mam , no panowie, wielkie dzięki za pomoc:)
pewnie jeszcze nie raz będę jej potrzebował :P