PDA

Zobacz pełną wersję : Odbitki wielkoformatowe!



jAZZ
08-04-2008, 19:44
Witam;)

Mam takie pytanie do znawców bo z tej dziedziny jestem absolutnie zielony...
Potrzebowałbym zrobić odbitkę około około 4m na 3 "coś" ma to być taka foto tapeta, i mam takie pytanie jak to najlepiej i najtaniej zrobić, będzie to oglądane z bliska więc jakoś musi być bardzo dobra.

Narazie wymyśliłem tylko aby to wykonać moją mamiyą C330 potem na skan i gdzieś do druku, jak wygląda jakoś w takich przypadkach?
lub też wypożyczyć jakąś cyfrę tylko co? takie zabawki jak hasselblad na pewno odpada za drogo, co i za ile?

hmm...ktoś mi jest w stanie pomóc?





.pozdrawiam!
Łukasz

fIlek
08-04-2008, 19:54
Wszystko zależy od budżetu. Co do wydruku to ploterek pigmentowy, lub dobry solwent, ale ten ostatni śmierdzi :(

motyl
09-04-2008, 09:30
jAZZ proponuję zrobić tak. Weź jakiegoś cyfraka np. D80 zrób zdjęcie. Powiększ je do formatu jaki potrzebujesz. Wytnij fragment zdjęcia z zachowaniem skali. Z tego wycinka zrób próbny wydruk i zobacz czy jakość cię zadowala. Jeżeli tak masz po problemie. Po co się pchać się w analoga i skany (koszty). Pisałem kiedyś na forum o tym, że można z cyfry ciągnąć spore powiększenia. Wydruk pigmentowy. Zapewni trwałość odbitki. U mnie w mieście wydruki tego typu kosztują ok. 90.00 zł za m2

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=43288

Borowa
09-04-2008, 09:51
MOTYL - nie wiem co dokladnie jest z ploterami ale byłem w krakowskim "labie" przygotowywałem zdjęcia do wydruku pod wystawę zdjęć podwodnych (duże nacycenia czerwieni niebieskich fioletw i pomarańczy)
Najpiekniejsza próbka - gloss plus tusz
Najtrwalsza próbka - mat + pigment + folia UV
ale:

Gloss z tusz - facet powiedział mi szczecze że Magenta po 2-5 miesiącach ez pokrycia UV pójdzie w żołcie - przez co zdjęcie straci na walorach
Mat+pigm+UV - niby fajnie ale nie ma tego czegoś - połysku - jak i pigment nie daje nasyceń o które mi chodziło...

Jeżeli któś ma dostęp do innych lepszych i trwalszych wydruków na ploterach PROSZĘ o kontakt do nich...


Paweł

motyl
09-04-2008, 10:18
......Gloss z tusz - facet powiedział mi szczecze że Magenta po 2-5 miesiącach ez pokrycia UV pójdzie w żołcie - przez co zdjęcie straci na walorach
Mat+pigm+UV - niby fajnie ale nie ma tego czegoś - połysku - jak i pigment nie daje nasyceń o które mi chodziło...


Nic dodać. Takie są fakty. Znam ten problem i tez nie wiem jak go rozwiązać.

Borowa
09-04-2008, 10:46
Nic dodać. Takie są fakty. Znam ten problem i tez nie wiem jak go rozwiązać.

NO właśnie

Mam w Krakowie lab który odbił mi fotki w 30x40 - saturacja wyszła zajebista - teraz po powrocie z wystawy pójdą na foamboard z folia

ale wracając do tematu

jest jeszcze wyjście ale najdroższe - tyle że 100x70 na papierze Metallic Kodak (chyba)
Widziałem odbitki w labie krakowskim (cena 170zl za m2) i powalają z nóg - obraz dostaje jakby 3D i piękną głębie

Czy ktoś zna w PL i polecam laby z odbitkami 100x70 Metalic? próbuję znaleźć bezpośredni kontakt "producenta"

krystek
09-04-2008, 10:55
skan i solwent, ale to naprawde smierdzi na poczatku, potem wietrzeje

jAZZ
09-04-2008, 21:41
Dzięki bardzo o to mi chodziło:)



.pozdrawiam!