PDA

Zobacz pełną wersję : Jakia max karta do D50?



Szalony Naukowiec
07-04-2008, 18:38
Jaką maksymalną pojemność kart pamięci obsługuje D50? Jakią firmę polecacie? czy szybkość karty ma tu znaczenie? Czy omijać nonamowe tanie karty z allegro czy się nie bać i brać?

Bartek - NinoVeron
07-04-2008, 19:03
jak już brać to 2 GB SanDisc Extreme III (mam taka i jestem bardzo zadowolony)
temat był już poruszany wiele razy
ogólnie to tak D50 bez problemu obsługuje wszystkie karty 1-2 GB SD - ale nie obsługuje kart SDHC
gdzieś słyszałem/czytałem, że ktoś sformatował kartę 4 GB SD na kompie i później D50 mu ją rozpoznawało ale ja tam wole zamiast jednej kombinowanej karty 4GB dwie normalne (szybkie i dobrych firm) karty 2 GB SD

a co do no-name to czy przy różnicy kilku złotych warto ryzykować i brać jakieś byle co? sam sobie odpowiedz :)

Megazordon
08-04-2008, 00:51
Cena kart SD naprawdę nie powinna nikogo pchać w stronę jeszcze tańszych podróbek. Co do szybkości, warto sprawdzić z jaką szybkością D50 zapisuje zdjęcia na karcie, bo może się zdarzyć tak, że nie wykorzystasz potencjału ultraszybkiej karty.

ADAS
08-04-2008, 06:41
Co do wielkości max to ja bym raczej poszedł w stronę ilości kart, a nie pojemności.
Moim zdaniem lepiej mieć 4x2G lepszej jakości niż jedną 8G gorszej.

Szalony Naukowiec
08-04-2008, 16:24
Dzięki za pomoc

Moim zdaniem lepiej mieć 4x2G lepszej jakości niż jedną 8G gorszej
Ale czy nikon d50 czyta 8 gb?
To ważne dla mnie bo 4 gb, 8 gb są w przystępnych cenach, kilka miesięcy w roku spędzam z dala od cywilizacji, zawsze brałem z sobą laptopa podłączonego do akumulatora i na niego zrzucałem, foty, ale tym razem nie chcę go z sobą zabierać tylko dodatkowe karty, tych w wypadku 2 gb musiało by być min 8 sztuk, wobec tego wolał bym mniej ale większe pojemności.
Macie racje że nie warto kupować tanich zamienników, ale jakie firmy poleczcie? Bo trochę wypadłem z rynku, kiedyś renoma to były Kingston, Sandisc, co jeszcze dziś jest warte uwagi? Bo SanDisc Extreme III nie ma na allegro w tej chwili. O szybkość pytałem bo kiedyś porównywałem zwykłą i ultraszybką na żony kompakcie Nikon 8700, i nie widziałem żadnej różnicy, tylko to byly flash, jak jest tutaj?

barkowx
08-04-2008, 17:10
skoro potrzebujesz ok 20GB to najlepiej kupić fotobank .

roofman
08-04-2008, 17:14
Dzięki za pomoc
Ale czy nikon d50 czyta 8 gb?

Wałkowane na forum przynajmniej kilka razy...
Nikon D50 bezproblemowo czyta i zapisuje na kartach SD do pojemności 2GB. (koniec i kropka)
Ktoś kiedyś próbował zapisywać fotki na kartach SD 4GB ( nie SDHC ) i okazało sie że i owszem, po wcześniejszym formacie w czytniku kart D50 zapisuje fotki.
Nie wiem jak inni ale ja nie ryzykowałbym zapisu na takiej pojemności - nie wiadomo jak zachowa się aparat po którymś z kolei zapisanym zdjęciu (a nóż widelec na karcie padnie wtedy FAT i pozostałe zdjęcia szlak trafi...).
Kup sobie 4 karty SD 2GB i będziesz miał przynajmniej głowę spokojną...

Leslaw
08-04-2008, 20:34
Jak rozpoznać oryginał SD ?

roofman
08-04-2008, 20:49
Jak rozpoznać oryginał SD ?
Nie bardzo rozumiem... chyba chodzi o rozpoznanie oryginału karty danego producenta?
Chińczycy to bardzo pracowity naród... dość szybko dostosowują swoje podróbki do tutoriali publikowanych w sieci jak rozpoznać oryginał :mrgreen:.
Najbezpieczniej chyba kupować u dystrybutora danej firmy na Polskę, jak coś nie będzie pasować to uderzasz do niego.

Leslaw
08-04-2008, 22:02
Pewno masz racę , ale zapewne są szczegóły / grafika ,czy elementy kształtu/ świadczące o oryginalności produktu.
Może ktoś podpowie ?

Bonthyc
08-04-2008, 22:31
Te tematy były wałkowane już wielokrotnie, radze użyć szukajki.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=641426

Szalony Naukowiec
09-04-2008, 14:21
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!