PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S2 Pro



stempien
31-03-2006, 23:58
Czy ktos moglby mi cos powiedziec o wytrzymalosci, jakosci wykonania tego aparatu? Wiem jakie sa wady - wolna seria, slabe akku etc. A jesli chodzi o dopracowanie detali i generalnie obsluge menu i roznych funkcji? Czy to nie jest tak ze Fuji skupilo sie na SuperCCD i przez to reszta ucierpiala..? Slyszal moze ktos o jakiejs awarii? W najblizszym czasie mam zamiar kupic to body z drugiej reki, prawdopodobnie bez gwarancji i nie chce zeby po tygodniu poodpadaly przyciski i matryca wyszla bokiem...Z wstepnych ogledzin na necie body wyglada, powtarzam wyglada nieciekawie...W przeciwienstwie do fotek..

Niedzwiedz
01-04-2006, 07:33
zorbili go na body f80 podobnie jak s3
mialem okazje kiedys duzo bawic sie f80 teraz uzywam s3 i nie narzekam jest bardzo fajnie i wygodnie :) z tego co wiem f80 jest w miare wytrzymala moj kolega ja wozil po chinach i kilku innych egzotycznych miejscach i dawala rade do dzis chodzi doskonale

jak z menu itp to zajzyj na www.dpreview.com

stempien
01-04-2006, 09:15
Dzieki,
Czyli mozna raczej spokojnie brac uzywane?

shakk
01-04-2006, 09:18
albo mi sie zdaje albo nie rozumiem...jak to akku trzyma krotko??zasilany jest 2 X cr123 i 4 X paluchy :) menu jest bardzo spoko....latwe proste i przyjemne :)dobrze lezy w dloni...jakosc wykonania :) no coz....mimo plastiku bardzo pozytywne wrazenie :) ale kazdy chwali swoje...jedynym minusem to sa te 2 X cr123

nie dziala z 17-35 i 28-70

stempien
01-04-2006, 09:24
shakk, a jak dlugo masz swoje s2?

shakk
01-04-2006, 09:31
cos od 1,5 miesiaca....i kupowalem uzywke bez gwarancji

stempien
01-04-2006, 12:42
ok, dzieki wszystkim za odpowiedzi
pzdr

Michał Jędrak
28-04-2006, 13:39
Temat zakończył się dawno, więc może już kupiłeś aparat (albo nie). Mimo wszystko dodam swoje kilka groszy...

1. KORPUS.

Wykonanie standardowe ale bardzo solidne. Wiadomo, że plastik to nie stop magnezu, więc nie czujesz tego przyjemnego chłodu jak bierzesz do ręki, ale... Miałem ten aparat parę lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Jeśli jesteś osobą zdrową umysłowo, to nie popsujesz. Poprzez osoby niezdrowe rozumiem takich, którzy przez rok używają jakiejś lustrzanki metalowej i nie ma na niej już ani grama czarnej farby :-)

2. ZASILANIE.

Jak dla mnie bomba. Cztery paluszki i 2 baterie CR123A. A co się dzieje jeśli nie włożymy baterii litowych? W sumie nic. Nie błyska flesz a reszta chodzi bez problemów. Jako, że używam lamp studyjnych albo dołączanego flesza, to po jednym razie już NIGDY, PRZENIGDY nie włożyłem baterii litowych i spokojnie sobie pstrykałem. Jakbyś zapomniał naładować akumularotków i miał robić zdjęcia w małej wsi, to zawsze w kiosku dostaniesz paluszki. Jak jednak naładujesz akumulatorki, to starczają Ci na 200-300 zdjęć (JPG, 6mpx). Bierzesz ze sobą kilka kompletów baterii i jesteś spokojny. Nigdy bym nie kupił aparatu na dedykowane baterie. Teraz mam D200 i też kupiłem uchwyt MB-D200, żeby mieć tę swobodę.

3. JAKOŚĆ ZDJĘĆ.

Nie mam absolutnie zastrzeżeń. Format JPG jest tak śliczny, że zrobiłem ok.100-200 RAWów i nigdy do nich nie wróciłem. Dla upartych starych grafików redakcyjnych strzelałem w JPEGach a potem na komputerze robiłem TIFFy (żeby się nie czepiali) i sikali po nogach z powodu jakości :-). To jest aparat, którym strzelasz i bez żadnych testów i żmudnego ustawiania masz ładne zdjęcia.

4. TRWAŁOŚĆ

Trwałośc matrycy jest generalnie dobra. Do USA trafiło sporo modeli, które miały wrodzoną wadę i gdzieś po 10-30tys. zdjęć matryca padała kompletnie. Fuji jednak wymienia matryce za darmo, gdyż uznało to za wadę produkcyjną. TUTAJ (http://jamfactor.com/dpreview/s2history/) jest lista, gdzie użytkownicy wpisują co im nawaliło w S2 i większość dotyczy numerów seryjnych w USA (z literką Aw numreze).
Trwałość migawki to już kwestia zdrowego rozsądku. Wiadomo, że korpus S2 jest typu 'advanced-amateur' i to z czasów filmowych. Zaprojektowano mechanizmy na ok 50-70tys. zdjęć, więc kupując aparat należy mieć pewność, że wytrzaskał niewiele.

5. SZYBKOŚĆ

Wolny jest. Nie bardzo się nadaję do sportów ekstremalnych. Jednak rzeczy takie jak moda, portrety, śluby, pogrzeby, krajobrazy, architektura są dla S2 w sam raz.

Generalnie polecam ten aparat. Jest to obecnie bardzo tani korpus. Pamiętajmy jednak, aby nie miał sporo klatek zrobionych.

Leon13th
28-04-2006, 14:25
Gdyby nie było D70 kit to bym wziął ten korpus,ale żadnego nie było,po drugie chciałem mieć korpus z gwarancją.Robiłem troche nim na warsztatach i byłem zadowolony ze zdjęć,a jpeg spokojnie wystarczał.Gorąco polecam

Niedzwiedz
28-04-2006, 14:33
tez musze przyznac ze JPG z S3 spokojnie starczaja kiedys bylem zwolennikiem Raw teraz tak 50/50 raf i jpg

pjolofoto
05-05-2006, 21:12
Troche dzialalem S 2. Wszystko spoko .
Tylko kumplowi po 2 latach siadl procesor od zapisu zdjec.
Koszt naprawy 700zl. Aparat bez ryski ,nigdy nie pukniety
, nie wstrzasany ,nie moczony.
Nie znam czlowieka ktory tak dobrze obchodzi sie ze sprzetem. :(

stempien
06-05-2006, 19:42
Jeszcze nie kupilem i przez najblizsze kilka tyg nie kupie, bo nic bym nie robil tylko focil, a przede mna MATURA...Moze sprzedam F100 na rzecz S3...zobaczymy. Dzieki za komenty.

Michał Jędrak
07-05-2006, 22:44
Ucz się chłopie. Im więcej lat Ci minie od matury tym bardziej docenisz, że ją masz. Podobnie z magisterką.. nigdy nie wiesz kiedy się przyda (a przydać się przyda napewno). Jakbyś miał więcej pytań to pisz śmiało.

vuki
19-05-2006, 19:43
a jak wspolpraca lamp SB (np 800) ze stajnia Fuji?
Glownie mam na mysli S3pro

Niedzwiedz
19-05-2006, 21:23
vuki, mam sb600 nie jest to ittl ale dziala nie przepala nie niedoswietla ale cos blizej niz 1 m i wypala mocno (tyle ze wypalenia sie sciagnie z rawa do normalnego poziomu )
tak wiec dziala normalnie , sychro troche lipne 1/180 w fuji :(