Zobacz pełną wersję : Czy warto kupić statyw FIRST pro 6606 ?
Według informacji - http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=496&osCsid=86acbbdec28809f5076b413fab35b234&lunety=Statyw_FIRST_PRO_6606
to tańszy odpowiednik statywów Manfrotto.
Czy ktoś to potwierdza w praktyce ?
Waldek
Oglądałem ten statyw w FJ i w Saturnie, niestety nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, wręcz przeciwnie. Nogi się chybotają w poprzek, ogólnie mało solidne wykonanie. W Saturnie obok stał Slik 500, a ja posiadam 300, wg mnie to zupełnie inna liga. Poza tym wcześniej oglądałem GP i też mam wrażenie że był solidniejszy.
Dziękuję za informację. A jakie wrażenie po obejrzeniu zamontowanej tam głowicy ??
Jeśli chodzi o głowicę, to uważnie przyglądałem się jej tylko za 1-szym razem w FJ, kiedy sam chciałem kupić jakiś statyw. Nie miałem wtedy za bardzo porównania z innymi, bo oglądałem jeszcze tylko GP ale same nogi. Ta głowica którą oglądałem miała dziwny luz przy którejś gałce (nie pamiętam teraz której) jednak to chyba była wada tego konkretnego egzemplarza, bo jakoś nie pamiętam żebym to samo zauważył przy późniejszych oględzinach (parę miesięcy później w Saturnie, tak już z czystej ciekawości, bo już miałem swój własny statyw). Wracając do tego luzu, to pamiętam, że plastik okręcał się o jakieś 2 mm w stosunku do metalowego trzonka.
Aha ale przypomniałem sobie jeszcze, że w Saturnie z kolei połączenie nogi-głowica było jakieś rozklekotane, ale nie jestem pewny czy to była wina nóg czy właśnie głowicy. Specjalnie się temu nie przyglądałem. Powiem tak... kiedy miałem styczność tylko z moim starym Velbonem cx-440 to ten statyw wydawał mi się całkiem solidny, nawet już byłem zdecydowany na jego kupno, jednak znalazłem wtedy na Allegro Slika 300dx i teraz jestem na prawdę prze szczęśliwy że nie kupiłem tego Firsta Opticum (czy jak mu tam)
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam
Waldek
sam statyw nie jest zły, obawiam sie tylko, że nie został prawidłowo dokręcony w tym Saturnie - miałem go w domu przez długi czas, teraz stoi u ojca, nawet to zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/04/FirstOpticam6606G_b-1.jpg
źródło (http://teleskopy.pl/images/First-Opticam-6606G_b.jpg) to swego czasu robiłem na zlecenie dystrybutora, uważam że jest to dobra (nie super, ale po prostu dobra) alternatywa dla drogiego manfrotto
sam statyw nie jest zły, obawiam sie tylko, że nie został prawidłowo dokręcony w tym Saturnie - miałem go w domu przez długi czas, teraz stoi u ojca, nawet to zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/04/FirstOpticam6606G_b-1.jpg
źródło (http://teleskopy.pl/images/First-Opticam-6606G_b.jpg) to swego czasu robiłem na zlecenie dystrybutora, uważam że jest to dobra (nie super, ale po prostu dobra) alternatywa dla drogiego manfrotto
Może masz rację, ja opisałem moje wrażenia. Inna sprawa, to że w Saturnie pewnie nie miał łatwego życia (tłumy ludzi "wyczyniające cuda" z wystawionym tam sprzętem) i być może dla tego moje pierwsze z nim spotkanie (FJ) spowodowało, że miałem całkiem pozytywne odczucia, bo sprzęt po prostu nie był zdewastowany (tak jak to połączenie głowicy z nogami gdzie coś po prostu było urwane). Ale obok Firsta stał też Slik 500 i tutaj miałem wrażenie że dzielnie się bronił przed dewastacją.
Może masz rację, ja opisałem moje wrażenia. Inna sprawa, to że w Saturnie pewnie nie miał łatwego życia (tłumy ludzi "wyczyniające cuda" z wystawionym tam sprzętem) i być może dla tego moje pierwsze z nim spotkanie (FJ) spowodowało, że miałem całkiem pozytywne odczucia, bo sprzęt po prostu nie był zdewastowany (tak jak to połączenie głowicy z nogami gdzie coś po prostu było urwane). Ale obok Firsta stał też Slik 500 i tutaj miałem wrażenie że dzielnie się bronił przed dewastacją.
ewentualnie stał od poprzedniego dnia ;), to jest podobna wytrzymałościowo klasa produktów, ale już zamilczę, aby nie być posądzonym o reklamę :) (w końcu przecież pracowałem na zlecenie dla dystrybutora :D)
ewentualnie stał od poprzedniego dnia ;), to jest podobna wytrzymałościowo klasa produktów, ale już zamilczę, aby nie być posądzonym o reklamę :) (w końcu przecież pracowałem na zlecenie dla dystrybutora :D)
E tam! Dobrze jest posłuchać różnych opinii, więc czemu masz milczeć. Być może ten statyw miał szczęście "uczestniczyć" w jakiejś wyprzedaży i został stratowany.
Sam kiedyś szukałem tutaj informacji na temat tego statywu i powiem szczerze, że znalazłem tylko jeden post (z resztą Twój Erie) dotyczący tego sprzętu. Więc opisując moje wrażenia będzie to zapewne 2 lub kolejna, lecz jednak w dalszym ciągu jedna z pierwszych informacji na temat tego statywu tutaj na forum. A jak wiadomo, im więcej opinii tym lepiej, nawet jeśli są sprzeczne. Ja bawiłem się tym statywem zaledwie chwilę, na wystawie, Ty Erie miałeś go zapewne dłużej i możesz więcej o nim opowiedzieć
Bartek - NinoVeron
06-04-2008, 19:29
akurat dzisiaj oglądałem w MM te statywy First Opticam 6603 i 6606 (6606 rożni się tym od 6603, że ma poziomice w głowicy)
w sumie sprawiają wrażenie solidnych (potężne, grube nogi) ale jakoś nie jestem przekonany do jego stabilności w krzywym terenie
Oglądałem statywy GoldPhoto na targach w łodzi i wywarły na mnie lepsze wrażenie
byłem ze 3 razy w saturnie, dzisiaj właśni i oglądałem tego slika, no i był chyba źle skręcony bo się poważnie chwiał, ale fufel, go ma i nie narzeka, jest lekki, to jest jego wielki plus.....
byłem ze 3 razy w saturnie, dzisiaj właśni i oglądałem tego slika, no i był chyba źle skręcony bo się poważnie chwiał, ale fufel, go ma i nie narzeka, jest lekki, to jest jego wielki plus.....
Mówisz o tej 500 dx?? Jeśli tak, to faktycznie te statywy mają ciężkie warunki :/ Czy może chodziło o Firsta?
tomek969
06-04-2008, 21:29
Mam taki statyw,nie polecam do ciężkiego sprzętu.Z moim radzieckim MTO 1000 głowica nie daje sobie rady.
Napisałem długi elaborat ale przez pomyłkę skasowałem...
Po krótce (6606 ma 3 zaciski przez co jest bardziej niestabilny)
Posiadam osobiście 6603 i jest bardzo wysoki jednak postawiłem koło SLIKA i wyglądał jak małe dziecko...
Slik mimo podobnej wysokości ma zdecydowanie mocniejsze i bardziej stabilne nogi...
Taka dygresja: większe mocniejsze nogi SLIKA są w całości lżejsze niż mój FIRST - głowica waży bardzo dużo...
Dobra Rada:
Kupuj statyw najdroższy i najbardziej porządny na jaki Cię stać - to zakup na długie lata (ewentualnie możesz wymienić głowicę)...
Pzdrw 4all
Poczytałem na forum o statywach. Założyłem 2 wątki chyba nie do końca z najlepszymi pytaniami, a teraz poszedłem obejrzeć te statywy.
- pierwsze założenie - cena do 350 zł
- drugie - nie musi być lekki, bo na dłuższe wyprawy każdy lekki jest i tak za ciężki.
Po bardzo dokładnym obejrzeniu FIRST pro 6606 G i porównując z stojącym tam Silkiem 330 DX i Velbonem 750, stwierdzam że First 6606 to dobry statyw.
Solidny, stabilny i z przyzwoitą głowicą. Nogi można ustawić pod kątem w 3 pozycjach.
Piszę to jako przyszły użytkownik statywów bez praktycznego doświadczenia.
Stąd problem - dzisiaj zgodnie z powyższymi założeniami wg. mnie jest to b.dobry wybór i pewnie go kupię.
Na koniec dwa pytania :
- gdzie najtaniej (skąpiec pokazuje tylko 2 oferty ) ?
- jak ten statyw sprawuje się po dłuższym użytkowaniu ( 1-2 lat ) ??
Waldek
Bartek - NinoVeron
09-04-2008, 15:00
tak jak pisałem wcześniej - ogladalem Firsta Opticom 6603 i 6606 i GoldPhoto i zdecydowałem sie na GoldPhoto
Kupilem nogi YH324C na allegro (http://www.allegro.pl/item342053472_goldphoto_profesjonalny_statyw_yh324 _184_cm_f_vat.html) za 179 zl
i głowice: 3D YH420 na allegro (http://www.allegro.pl/item341590676_goldphoto_glowica_3d_yh420_7_5_kg_za m_manfrotto.html) za 145 zł
razem wyniosło to 324 zl + koszt transporu
wiec mieści się to w Twoim budżecie a jako, że jest to bardzo dobra podróbka Manfrotto to myślę, że posłuży dużo lepiej i dłużej niż First
...razem wyniosło to 324 zl + koszt transporu
wiec mieści się to w Twoim budżecie a jako, że jest to bardzo dobra podróbka Manfrotto to myślę, że posłuży dużo lepiej i dłużej niż First
I znowu jestem zakręcony. Ponieważ nie mam możliwości obejrzeć ten statyw w 3mieście byłbym wdzięczny za kilka fotek tego statywu - szczególnie z zamontowanym aparatem w tym również w bocznym ustawieniu ( do pionowej klatki ). Wysłałem maila na PW
Czy w zestawie jest pokrowiec?
Waldek
I znowu jestem zakręcony. Ponieważ nie mam możliwości obejrzeć ten statyw w 3mieście byłbym wdzięczny za kilka fotek tego statywu - szczególnie z zamontowanym aparatem w tym również w bocznym ustawieniu ( do pionowej klatki ). Wysłałem maila na PW
Czy w zestawie jest pokrowiec?
Waldek
Proszę tu masz obszerny wątek o tym statywie
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676
teh_14m3
09-04-2008, 22:53
też niedawno zastanawiałem sie nad tym FIRST-em, obejrzałem go w MM i w końcu zdecydowałem sie na manfrotto. Szkoda mi pieniędzy na kolejny przeciętny statyw, który mi się rozsypie (mam dwa podobne) ;)
Bartek - NinoVeron
09-04-2008, 23:03
mam jeden aparat wiec ciezko mi zrobić zdjecia statywu z aparatem (no chyba, że w lusterku :D )
ale ... w piątek jade z nim w pierwszy plener i może poproszę kogoś aby pstryknoł parę fotek mojemu statywowi z aparatem :)
dzisiaj przez dobrych kilka minut macałem i wyczyniałem różne ekwilibrystyczne sztuczki ;-) z First Opticam 6603 i muszę przyznać, że sprawiał nader pozytywne wrażenie. W cenie poniżej 240zł wydaje mi się całkiem sensownym zakupem.
OK w tej cenie jest niezły. Ale już drożej to Gold Photo.
Pozdrawiam
Waldek
dzisiaj zjeździłem pół Wawy i wróciłem z niczym :-| Tam gdzie na mur beton miał być First Opticam PRO-6603G (http://www.allegro.pl/item448836053_first_opticam_pro_6603_g_nowy_fv_gw. html) było zamknięte na głucho a nie uśmiechało mi sie brać powystawowego albo za 299 w Fotojokerze. I tak siedzę sobie w ciepełku i zastanawiam się czy warto gonić króliczka, czy brać polecanego na forum Slika PRO 340DX (http://www.fotoplanet.pl/slik-statyw-340dx-nogiglowica-p-2559.html), który po pierwsze jest prawie 20 cm mniejszy po złożeniu (49 cm zamiast 68 cm) ale za to ma dwukrotnie mniejszy udźwig (2 zamiast 4 kg). Czyli osiłkowi w żłobie dano... aha oglądałem dzisiaj Velbon Sherpa ileśtam (cena tez koło 300zł) i .... dziękuję postoję, ale nie.
Nie polecam Firsta, mój egzemplarz (sprawdzę wieczorem model) za ok. 250-300 zeta ma luzy - zapięty aparat nie jest bynajmniej nieruchomy. Próby regulacji i dokręcania nie przyniosły efektu, przez moje zapominalstwo nie zdążyłem zareklamować. Dlatego monopod kupiłem Manfrotto - mimo wielu głosów, że "to tylko kawałek rury, nie warto przepłacać". Jest super :-)
Pozdro
Bartek
może jeśli chodzi o solidność powinienem zainteresować się ofertą Benro? Przykładowo Benro A257n6 (http://www.allegro.pl/item448581658_benro_a257n6_jakosc_gito_manfrotto_k urier_free.html) ewentualnie A-197 (http://www.allegro.pl/item451232050_fotoforma_statyw_benro_a_197_gwar_sk lep_wawa.html) + głowica Benro BH-1 (http://www.allegro.pl/item444876265_fotoforma_glowica_kulowa_benro_bh_1_ sklep_wa_wa.html)
może jeśli chodzi o solidność powinienem zainteresować się ofertą Benro? Przykładowo Benro A257n6 (http://www.allegro.pl/item448581658_benro_a257n6_jakosc_gito_manfrotto_k urier_free.html) ewentualnie A-197 (http://www.allegro.pl/item451232050_fotoforma_statyw_benro_a_197_gwar_sk lep_wawa.html) + głowica Benro BH-1 (http://www.allegro.pl/item444876265_fotoforma_glowica_kulowa_benro_bh_1_ sklep_wa_wa.html)
Może, ale doświadczenie kol. Lecho, co prawda z inną głowicą Benro, nie jest najlepsze. Więcej. (http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=73012)
Mam model Pro 6603 G już od prawie roku i bardzo sobie go chwalę. Jedyne do czego można się przyczepić to lekko odpryskający lakier przy krawędziach na płytce, którą przykręca się do aparatu, ale to w końcu nie wpływa na funkcjonalność statywu. Głowica jest bardzo wygodna w użytkowaniu, a całość jest stabilna. Myślę że za tą cenę to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza na początek. Polecam !
a jak oceniacie ergonomię użytkowania głowicy w Pro 6603 - chodzi mi o te długaśne pokrętła. Da się z tym statywem jeździć nie rozkręcając go każdorazowo?
a jak oceniacie ergonomię użytkowania głowicy w Pro 6603 - chodzi mi o te długaśne pokrętła. Da się z tym statywem jeździć nie rozkręcając go każdorazowo?
Jeździć da się ale nie włożysz go do futerału bez ich odkręcenia. Samo przykręcenie lub odkręcenie zajmuje max. 30 sekund
W końcu zamówiłem Benro A-197N6 +Benro BH-1 w Fotoramie. Niestety nóżek nie maja obecnie na stanie, więc poczekam około 2 tygodni :-|
Dzisiaj odebrałem ww nóżki, ale zamiast BH-1 wziąłem BH-2 (dopłata pomijalna a nie mogłem dłużej czekać). Całość wyniosła mnie 359zł i uważam, że za tą cenę jest lepiej niż dobrze. Statyw i głowica wykonane są wręcz wzorcowo, dodatkowo w kpl. jest na prawdę wygodny do noszenia i porządnie wykonany pokrowiec. Krótko mówiąc cieszę się, że zdecydowałem się na Benro - przynajmniej na razie mogę stwierdzić, że kulowa głowica lepiej utrafiła w moje gusta niż ta dołączana do Firsta.
Przepraszam Panowie że odgrzewam kotleta, ale pytanie moje tyczy sie właśnie tego statywu.
Pożyczyłem od szwagierki, i okazuje się, że coś tęgiego upadło jej na nogi statywu, wszystkie środkowe segmenty nóżek mają załamane profile rurek. W efekcie czego nie dość, że obciachowo wygląda to jeszcze się oczywiście nie składa.
Macie może pomysł gdzie mozna dokupić te rurki? Może ktoś ma na zbyciu 'inaczej uszkodzony' ? Da się coś zrobić czy trzeba jakoś z tym żyć?
pozdrawiam
rafał
Przepraszam Panowie że odgrzewam kotleta, ale pytanie moje tyczy sie właśnie tego statywu.
Pożyczyłem od szwagierki, i okazuje się, że coś tęgiego upadło jej na nogi statywu, wszystkie środkowe segmenty nóżek mają załamane profile rurek. W efekcie czego nie dość, że obciachowo wygląda to jeszcze się oczywiście nie składa.
Macie może pomysł gdzie mozna dokupić te rurki? Może ktoś ma na zbyciu 'inaczej uszkodzony' ? Da się coś zrobić czy trzeba jakoś z tym żyć?
pozdrawiam
rafał
Benefit, ul. Dolnej Wsi 27, Gliwice - serwis dystrybutora, p. Karol pomoże jak sądzę - http://benefit.pl/
Dziękuję za namiar.
Pan Karol powiedział, że postara się coś dla mnie znaleźć.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.