PDA

Zobacz pełną wersję : Akcja 'Ramki' do pobrania



bombel
05-04-2008, 21:12
Widzę że część z Was Drodzy Koledzy ma niezrozumiałą trudność w robieniu ramek, stąd ciągłe pytania... Ponieważ miałem dziś 14 minut wolnego czasu, zrobiłem dla Was najprostszą akcję (a potem jeszcze ją uprościłem :)).

Plik, który można sobie ściągnąć (http://biggeruploads.com/download/zpP2ZMNgMs4Y/ramki.atn) należy zaimportować do PSa (paleta Actions > Load Actions > pokazać ten ściągnięty plik) - po zaimportowaniu w palecie Actions pokaże się nowa teczka, o zaskakującej nazwie: ramki. :) Akcje są przeznaczone dla obrazków do internetu, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby zrobić je na zdjęciach do druku - należy tylko wpisać odpowiednie grubości.

Jedna akcja nie wymaga niczego poza uruchomieniem, za to robi ramki ustalonej grubości i ustalonych kolorach. Druga akcja umożliwia zrobienie dowolnych ramek (zarówno grubości jak i kolorów), ale trzeba klikać ze 4 razy, a oprócz tego dwa razy wpisać żądane grubości.

Jak ktoś chce się fatygować niech spróbuje obu, jak leniwy, to tylko jednej - a jak mu się nie spodoba - niech wywali plik i z głowy.

Paweł M
05-04-2008, 21:33
Jeszcze tylko kolega dopisze do którego PSa to pasuje, bo na pewno nie do CS2 ;)

Valdek_Tychy
05-04-2008, 21:49
Jeszcze tylko kolega dopisze do którego PSa to pasuje, bo na pewno nie do CS2 ;)

Pasuje

piotereks
05-04-2008, 22:46
nie dziala?
Drogi Bombelku. nie dziala

bombel
05-04-2008, 23:49
Sprawdzane pod PS7, CS i CS2 (PC i Mac). Działa. To znaczy u mnie działa.

Jak u Was nie działa - wyrzucić i zapomnieć. Proste. :)

ekonet
06-04-2008, 00:09
Tego, ten... Link jakby nie działa...

Bartek - NinoVeron
06-04-2008, 00:29
nie wiem jak z akcja bo ... link nie dziala

bombel
06-04-2008, 01:04
Też to zauważyłem, że link nie działa. :evil: Tak to jest, jak się wiesza pliki na jakichś zasmarkanych darmówkach. Plik ma raptem 10kilo, a serwerek wyłączyli.

Wieszam to tu: http://www.tere-fere.cba.pl/ramki.atn, jak ktoś ściągnie, to może powiesić dla innych gdzie chce.

piotereks
06-04-2008, 23:19
- a jak mu się nie spodoba - niech wywali plik i z głowy.. nie dziala wiec skorzystalem z tej propozycji. Pomysl super, ale u mnie bez efektu

bombel
07-04-2008, 02:16
No tak, chciałem, to mam... :|

PW do mnie zostały zasypane pytaniami, co zrobić z plikiem, który został ściągnięty. Większośc pytań dotyczyła samego wstępu, czyli jak w ogóle to cholerstwo zaimportować do PSa.

Nie spodziewałem się tego po Was, wbijacie mi nóż w serce. Poniżej obrazek, screen z wersji PCtowej CS2 angielskiej (nie znoszę spolszczeń, bo są czasem przetłumaczone buracko). Wypunktowałem gdzie i w jakiej kolejności kliknąć, żeby załadować akcje. Po tych trzech klikach powinno się pokazać najzwyklejsze okno jak przy otwieraniu czegokolwiek, gdzie wskazuje się plik ramki.atn - czyli to, co ściągnęliście.

http://img182.imageshack.us/img182/9896/akcjezh9.gif

W wersji polskiej jest to tak samo - tylko napisy są różne - być może też różnią się kolejnością menu, więc czytajcie co klikacie.

Chciałem tylko dodać, że to ma ułatwiać życie, nie utrudniać. Jeśli pomimo tych wskazówek dalej nie uda się Wam tego odpalić, na dłuższy czas zrezygnujcie najlepiej z PSa, a już na pewno z akcji - bo jeszcze zrobicie sobie tym jakąś krzywdę. :)





Niniejszym wszystkim, którzy pisali w sprawie importu akcji odpowiadam tutaj - wybacznie, że zbiorczo, ale tak pewnie będzie szybciej, a już na pewno wygodniej. Bardziej zaawansowane pytania potraktuję indywidualnie, ale to już jutro, jak pozwolicie. Do - bra - noc! :)

Leszek_P
10-04-2008, 21:08
Bomblu

Bardzo dziękuje za zabawę z rameczkami i za poczucie humoru w tej akcji (takiej wesołej jeszcze nie miałem !)
Wypada miec nadzieję, że parę osób będzie miało również ochotę podpatrzeć co się w tej akcji dzieje i czegoś nauczyć...
Za każdego tutka cierpliwym korepetytorom - dziękujemy !

Franeq
11-04-2008, 15:44
Mnie by bardziej pasowała ramka "old way" :)

Tomasz Dudrak
11-04-2008, 21:12
Drogi Bomblu,

A mógłbyś jeszcze wstawić tą akcję OMIJANIE ZASRANEJ DATY?
Lub chociaż opisać pobieżnie, jak ona działa.