PDA

Zobacz pełną wersję : przasiadka z D70s - D200 czy (o zgrozo) 40d



gravity0
05-04-2008, 02:14
Od ponad roku fotografuję rzeczonym D70s - IMHO świetna puszka, ale zaczynam coraz mocniej odczuwać pewne braki:
- wysokie ISO, a w zasadzie jego brak
- szum w cieniach (przy wyciąganiu detali z rawów)
- maciupki wizjer
- 6MPx - parę razy brakło pikseli
- zakres tonalny - nie narzekam, ale za większy bym się zupełnie nie pogniewał
- drobiazgi (dla mnie), które fajnie mieć, a nie ma - stały wskaźnik ISO, podnoszenie lustra, pomiar światła z manuali, uszczelnienia, trzepaczka, przyzwoite LCD

Wszystkie te kwestie leczy D300, do tego jest to najfajniejsza puszka jaką miałem w łapach, ale niestety finansowo jest poza zasięgiem.

I tu pojawia się dylemat - albo przesiądę się na D200, który ma wszystko czego potrzebuję z wyjątkiem matrycy ;), albo zrobię woltę, sprzedam nikonowe graty i za te same pieniądze (po cashbacku) wyląduje z Canonem 40d i analogicznym zestawem szkieł (obecnie używam T12-24/4, N50/1.8, S105/2.8 ).

Szczerze mówiąc patrząc na politykę cenową C i N, oraz perspektywę średnipółkowych FF, skłaniam się ku Canonowi. Do tego jeszcze kusi C70-200/4 L za rozsądna kasę.

Jeżeli ktoś wykonał podobny manewr to proszę niech da znać jakie są jego odczucia po przesiadce na Canona. Gdyby była jakaś rzecz, która skutecznie mi tę przesiadkę obrzydzi, to będe wdzieczny.

skydiver
05-04-2008, 08:08
Ja wykonałem podobny manewr, z tym że przesiadłem się z d80 (mialem juz 3 obiektywy kupione do niego!) na Canona 20D. Ta decyzja to byl strzal w 10.
D80 byl dla mnie swietnym aparatem, ale totalnie dobijało mnie wysokie ISO- robie wiekszosc zdjec w pomieszczeniach. Na ISO640 czasem juz mi rozmywalo obraz, w Canonie nawet na ISO3200 jesli sa szumy, to mam 100% pewnosci ze nigdy mi sie detale nie rozmyją. W Canonie 20D odpalam ISO 1600 (ktore i tak w rzeczywistosci odpowiada az ISO 2000!) i mam zawsze ten sam efekt na zdjeciach- czyli bardzo niewielki szum i wyrazne szczegoly-jest to normalna czulosc robocza tego aparatu przy pracy w pomieszczeniach. Na ISO3200 (nominalnie jest to az ISO4000) rowniez niezle efekty-szum juz widoczny, choc ilosc szczegolow i ostrosc naprawde niezla (powiedzialbym cos jak ISO800 w moim bylym d80, z taka roznica ze tu nie gubi ostrosci)).
Jesli to ISO jest dla CIebie jeden z glownych powodow wymiany to bez zastanowienia to zrob.
Polecam Ci natomiast Canona 20D- kosztuje teraz ok 1750zl na allegro w ekstra stanie, bez rys (obudowe tego aparatu naprawde jest ciezko uszkodzic, zarysowac). Tyle ze LCD w Canonie jest nawet gorszy niz w D70s, ale za to mamy az 5kl/s i sporo wiekszy wizjer. 20D ma minimalnie nizsze szumy niz 40D- co ma gorszego latwo wyczytasz z danych technicznych. Po samplach nawet bym powiedzial ze 20D ma lepsze ISO niz d300.
Chociaż z drugiej strony po głebszym zastanowieniu dochodze do wniosku ze niedlugo wyjdzie nastepca d80 z CMOSem i wtedy przejscie nie bedzie mialo sensu. Jesli jestes cierpliwy to bym sie wstrzymal z decyzja o zmianie systemu. Tanie FF w Nikonie to pewnie kwestia kilku lat. Wtedy sam bym sie zastanowil nad powrotem do Nikona.

buskibj
05-04-2008, 08:31
Jeśli jesteś Szumofobem to d200 odradzam,
świetna puszka do iso800
chyba,że podepniesz szkło 1.4f tak jak Ja to zrobiłem
pozdr

BugsBunny
05-04-2008, 08:35
może lepiej dołożyć ze parę groszy do 20D i kupić 30D - w specyfikacji różnice kosmetyczne, ale kilka ułatwiających życie, a zwłaszcza większy LCD. Matryca ta sama. Można jeszcze znaleźć nowe.
chociaż po ostatnim urealnieniu cen używek D200 znów zaczyna być atrakcyjny

40D to IMHO najlepszy stosunek cena/jakość na rynku DSLR, ale trzeba zmienić system i przemyśleć sprawę szkieł

PS - jest jeszcze jedno rozwiązanie: Fuji S5 Pro

PawelR
05-04-2008, 08:46
40D to IMHO najlepszy stosunek cena/jakość na rynku DSLR, ale trzeba zmienić system i przemyśleć sprawę szkieł


Hmm, poważnie się zastanawiałem na tą puszką ale poczytałem sporo opinii i zastanowiło mnie jedno - dlaczego co drugi użytkownik 40D narzeka na problemy z AF ? Czy może być aż tak źle ? Spotkałem się z kilkoma bardzo rzeczowo i spokojnie napisanymi opiniami, gdzie padają zdania typu "max. 30% fotek ma prawidłowo ustawioną ostrość".

Anyway, z zakupem na razie dałem sobie spokój, na pewno warto dokładnie potestować tą puszkę przed zmianą całego systemu...

BugsBunny
05-04-2008, 08:54
dlaczego co drugi użytkownik 40D narzeka na problemy z AF ? Czy może być aż tak źle ?
nie mam pojęcia, egzemplarz z którym miałem okazję się bliżej zapoznać ostrzył idealnie, oczywiście z firmowym szkłem.
zawsze są jakieś narzekania, na każdy model. Najlepiej obejrzeć samemu. Mnie się ta pucha bardzo podoba ( poza obsługa lampy ), gdyby nie dużo gratów F-mount to bym się poważnie zastanawiał, zwłaszcza że jest kilka szkiełek których w naszej stajni mi brakuje.

skydiver
05-04-2008, 09:00
Hmm, poważnie się zastanawiałem na tą puszką ale poczytałem sporo opinii i zastanowiło mnie jedno - dlaczego co drugi użytkownik 40D narzeka na problemy z AF ? Czy może być aż tak źle ? Spotkałem się z kilkoma bardzo rzeczowo i spokojnie napisanymi opiniami, gdzie padają zdania typu "max. 30% fotek ma prawidłowo ustawioną ostrość".

Anyway, z zakupem na razie dałem sobie spokój, na pewno warto dokładnie potestować tą puszkę przed zmianą całego systemu...

Pewnie czytales opinie osob nie uzywajacych oryginalnych szkiel. Faktem jest ze Canon skutecznie utrudnia wspolprace tzw. kundli ze swoim body. Mialem kiedys chrapke na Tamrona 17-50- w sklepie testowalem chyba ze 3 sztuki. AF tragedia... Nie wspomne o wspolpracy Canonow z obiektywami Sigma... Odpuscilem sobie obce szkla w ogole. Cale szczescie Canon ma relatywnie tanie L-ki: 17-40/4, 70-200/4 , 24-105L, fajne stalki z USM, tanie FF na ktore sie wkrotce przesiadam. Nie kupowalbym Canona jesli nie byloby mnie stac na oryginalne szkla. To taki minus tego systemu.

JK
05-04-2008, 09:12
A ja dodam tylko jedną uwagę. Jest takie stare mądre powiedzenie: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Powodzenia, życzę wszystkim miłośnikom radykalnych zmian. :wink:

Maciex
05-04-2008, 10:09
A ja dodam tylko jedną uwagę. Jest takie stare mądre powiedzenie: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Powodzenia, życzę wszystkim miłośnikom radykalnych zmian. :wink:

Święte słowa :)
warto doceniać i cieszyć się z tego co się ma... i fajnie jak z tego właśnie umie się czerpać jak najwięcej.
No ja też życzę, żeby zmiany nie było typu "z deszczy pod rynnę"..bo - to nie tylko fotografii się tyczy - wielu zmienia, a potem za jakiś czas znowu narzeka.:mrgreen:

Edit: A tak całkiem serio i na temat - D40 - bardzo dobry sprzęt i jako tańsza alterntywa dla D300 - czemu nie, o ile robi się to w pełni świadomie i nie skacze "z kwiatka na kwiatek" (bo zachwilę Nikon pokaże coś tańszego i lepszego i co, znowu zmiana?)

Charles
05-04-2008, 10:15
A jak jest z EOS 5d ? Moge nabyc go w bardzo przystepnej cenie i szczerze mowiac zastanawiam sie .Nikon nadal ociaga sie z FF w przedziale aparatow amatorskich ... Dodam, ze za takie same pieniadze moge w Nikonie nabyc tylko D300.Problem obiektywow odpada w moim przypadku bo chwilowo wyprzedalem Nikkory i planuje zmiane .Pozdrawiam.

terrago
05-04-2008, 10:26
A jak jest z EOS 5d ? Moge nabyc go w bardzo przystepnej cenie i szczerze mowiac zastanawiam sie .Nikon nadal ociaga sie z FF w przedziale aparatow amatorskich ... Dodam, ze za takie same pieniadze moge w Nikonie nabyc tylko D300.Problem obiektywow odpada w moim przypadku bo chwilowo wyprzedalem Nikkory i planuje zmiane .Pozdrawiam.

Podobna bolaczka jaka ma ponoc 40d - zawodny AF. Ale to tylko z zaslyszanych w necie opinii...

fragles
05-04-2008, 10:44
Przesiadłem się z d80 na 40d oraz 5d.

NIC mi w ergonomii canona nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało.
Co do AF. Ja wolę ten z 5d niż z 40d, bo mam wrażenie, że jest pewniejszy. Wolniejszy nieco ale pewniejszy. No i cena 5d w tej chwili rozwala po prostu... Po cashbacku można mieć puszkę z pewnego źródła, za mniej niż 5000 zł...

skydiver
05-04-2008, 10:45
A jak jest z EOS 5d ? Moge nabyc go w bardzo przystepnej cenie i szczerze mowiac zastanawiam sie .Nikon nadal ociaga sie z FF w przedziale aparatow amatorskich ... Dodam, ze za takie same pieniadze moge w Nikonie nabyc tylko D300.Problem obiektywow odpada w moim przypadku bo chwilowo wyprzedalem Nikkory i planuje zmiane .Pozdrawiam.

D300 i d200 wygrywaja z 5D we wszystkim z wyjatkiem jakosci obrazowania. Jesli potrzebujesz szerokiego kata bez znieksztalcen, dużo lepszej kontroli glebi ostroscii tej niesamowitej plastyki jaką daje pelna klatka (zwlaszcza przy portretach) to bez zastanowienia bierz 5D. Pelna klatka pozwala patrzec z innej perspektywy- mozesz podejsc blizej do obiektu, architektura inaczej wyglada (jesli to robisz...). Cropy z 5D na pewno bija na glowe ostroscia wszystkie APS- tylko czy zauwazysz to na odbitce A4:)? AF na pewno bedziesz miec lepszy w d300/d200- choc jesli nie uzywasz sprzetu zawodowo to pewnie i tak nie zauwazysz roznicy. Ja wszystko robie na centralnym punkcie AF. A Canon 20D ma niemalze identyczny AF co 5D. Mi to w zupelnosci wystarcza.

Nie da sie porownac d300 do 5D. To aparaty do zupelnie innych zastosowan. To tak jak porownywac dobre auto sportowe do dobrej limuzyny.

crofan
05-04-2008, 10:50
Kupiłem niedawno nowego 5D za 4700(po cashbacku), rownolegle zastanawiałem sie nad d300(cenowo podobnie|) ale poogladałem rawy i tu juz nie miałem wątpliwości co brać. Co do af przyzwoity(lepszy niz w 20d i 30d). Myśle ze obrazek FF rekompensuje wszystkie niedociągniecia tej puszki. Nie namawiam ale polecam 5D :)

Charles
05-04-2008, 10:53
Dziekuje za odpowiedz.Ja wlasnie bardzo lubie fotorafie architektury, krajobrazu i portret .

Charles
05-04-2008, 10:55
FF rekompensuje wszystkie niedociągniecia tej puszki. :)O jakich niedociagnieciach mowisz ? Podobno AF gorzej dziala... a obrazowanie lepsze niz w Nikonie.Ja juz mam dosc tego przeliczania i posrednich rozwiazan DX w Nikonie.Chyba czas na zmiane .

crofan
05-04-2008, 11:08
O jakich niedociagnieciach mowisz ? Podobno AF gorzej dziala... a obrazowanie lepsze niz w Nikonie.Ja juz mam dosc tego przeliczania i posrednich rozwiazan DX w Nikonie.Chyba czas na zmiane .

Mowie o rzekomej ergonomii czy af, który ponoc gorszy niz w d300/d200

Charles
05-04-2008, 11:16
Ja dzis bede przegladal wywolane zdjecia z 5D.Na zdjeciach zamieszczonych w sieci rzeczywiscie widac, ze w architekturze i portrecie 5D bije nikona i to mocno.Mysle, ze do zastosowan amatorskich Af i gorsza ergonomia nie beda bariera.

skydiver
05-04-2008, 11:16
Kupiłem niedawno nowego 5D za 4700(po cashbacku), rownolegle zastanawiałem sie nad d300(cenowo podobnie|) ale poogladałem rawy i tu juz nie miałem wątpliwości co brać. Co do af przyzwoity(lepszy niz w 20d i 30d). Myśle ze obrazek FF rekompensuje wszystkie niedociągniecia tej puszki. Nie namawiam ale polecam 5D :)

Czy mozesz zdradzic gdzie? Dostales juz cashback czy tylko wyslales? Widzialem w necie oferty za 5500- ale z paragonem wypisywanym recznie...z Niemiec. A na takie cos Canon nie zwroci kasy. Musi byc polski paragon z kasy fiskalnej a nie jakiś świestek makulatury wypisany recznie - nabralem sie na takie cos jak kupowalem d80. Najtanszy z takim paragonem widzialem za 5700zl.

octopus
05-04-2008, 12:50
A ja napisze troche z mojej perpsektywy, może komuś doradze, a co ;) Zanaczam, że to są raczej osobiste preferencje i nie namawiam do konkretnych modeli.

Miałem niedawno podobne dylematy z przesiadką na coś lepszego technicznie, mam D70 (miałem D50 jako drugie body, ale sprzedałem) chciałem D300 ale również duet Canon 30D/5D + odpowiedniki moich szkiełek.
Po bezsensownych nieprzespanych nocach w poszukiwaniu prawdy który system będzie mi odpowiadał doszedłem do kilku prostych uwag metodą selekcji naturalnej ;) (nic nowego)

Czemu nie Canon 5D + 30/40D?:
- bo mam juz kilka szkieł + akcesoria do Nikona, sprzedaż i kupno nowych to raczej kwestia ustrzelenia dobrych cen, ale związana z czasem i zawsze stratą pieniędzy,
- bo śni mi sie po nocach Nikon D3 ;) a jestem cierpliwym ciułaczem,
- bo tak jest zawsze (jak już nie raz na forum było wspominane) raz Nikon na górze, raz Canon, technicznie/cenowo (niepotrzebne skreślić),
- bo nie mam jeszcze takich zdolności aby wycisnąć max z Nikona D200, którego miałem na próbe przez tydzień (d70 fakt brakuje rozdzielczości czasami),
- bo mam wszystko podobnie w Nikonie (w przypadku DX) na szumy zwracam uwagę, ale nie w takim stopniu aby się zdołować, że zdjęcia są do niczego, staram się dobrze doświetlić kadr, wtedy jest ok do ISo800
- bo po wydruku zdjęcia (DX) nie widzę różnicy (A4 format) z obu systemów

Czemu nie Nikon D300?
- bo za drogi jak na moje aktualne potrzeby a nie chce kupować body na przyszłość (te błędy popełniałem z komputerami PC - kuuupa kasy w błoto),
- bo D200 jest o prawie połowe tańszy (ebayUK) i ma zblione możliwości (przewyższa go technologicznie D300, ale nie za ta cene),
- bo jeśli potrzeba większej rozdzielczości to wybiore d200 (cena)
- bo jak już się przesiadać to na D3 w tym konkretnym przypadku
- bo może akurat Nikon zrobi niespodziewany krok i wypuści konkretnego konkurenta dla 5D Mark2 na święta 2008??? ;)

Poza tą eliminacją pełna klatka to jednak inny wymiar obrazowania, zwłaszcza tematów: ludzi, bliskiego reportażu, ale czy jest sens zmieniać cały system kiedy nie zarabia się na nim zawodowo? Moim zdaniem, nie.

Jeśli ktoś ma pieniądze to i tak pewnie dylemat będzie pomiędzy Canonami 1Ds a Nikonem D3, w moim przypadku ten ostatni jest na podium i czeka w kolejce do zakupu, ale zaznaczam jestem cierpliwy i nadal mam czym robić zdjęcia.

pozdrawiam i życzę udanych wyborów :)

Charles
05-04-2008, 13:08
Który się nie ociągnął, bo chyba nie masz na myśli 5D schodzącego na wyprzedażowych cenach, a w rzeczywistości dedykowanego do profesjonalnego użytkownika ? 5 D juz dlugo jest na rynku wiec nic dziwnego w tym, ze schodzi.Jest zlym aparatem? Mam mozliwosc nabyc za 4500 zl nowego EOS 5d.Czy jest w Nikonie jakis aparat FF w tej cenie ? Problemu zmiany sprzetu (obiektywow) nie mam.Wole sie uporzadkowac, a nie robic w formacie DX np. nikkorem 35 mm bo to dziwna ogniskowa i ten problem dotyczy wiekszosci obiektywow.Moim zdaniem Dx to jeszcze perspektywa 2 lat i pozniej zapomnimy o tym eksperymencie zupelnie.

Dariusz Walus
05-04-2008, 13:23
Jezeli chodzi o kiepski AF w 40D, to chyba jakis zart. Strzelam w biegnacego psa i lapie go ostro na kazdym zdjeciu.:)
Jezeli interesuje cie wysokie iso, ale przede wszystkim jakosc zdjec, to nie ma w tej chwili nic co podskoczy do 5D, biorac takze pod uwage stosunek jakosci do ceny.
Zastanawialem sie nad D300, ale jakosc generowanego obrazu, nie jest warta ceny jaka za niego wolaja { no chyba ze kupisz go dla niewatpliwie swietnej ergonomii}.
Zastanow sie takze nad S5, nie bedziesz musial pozbywac sie szkiel.:) Pozdr.

GrAn
05-04-2008, 13:29
5 D juz dlugo jest na rynku wiec nic dziwnego w tym, ze schodzi.Jest zlym aparatem? Mam mozliwosc nabyc za 4500 zl nowego EOS 5d.Czy jest w Nikonie jakis aparat FF w tej cenie ? Problemu zmiany sprzetu (obiektywow) nie mam.Wole sie uporzadkowac, a nie robic w formacie DX np. nikkorem 35 mm bo to dziwna ogniskowa i ten problem dotyczy wiekszosci obiektywow.Moim zdaniem Dx to jeszcze perspektywa 2 lat i pozniej zapomnimy o tym eksperymencie zupelnie.

o jeny...masz pieniądze , masz okazje kupić taniej -to kupuj i nie przekonuj nas o słuszności swojej decyzji.

rafael
05-04-2008, 13:34
ja mam 30d oraz d80:)
nie bede pisal o technice co tam aparaty maja w srodku- dla mnie ważne jest efekt koncowy czyi wywołane zdjęcie
Z doświadczenia wiem ze klient nie widzi różnicy miedzy zdjęciem zrobionym d80 i 30d :)

Charles
05-04-2008, 13:36
o jeny...masz pieniądze , masz okazje kupić taniej -to kupuj i nie przekonuj nas o słuszności swojej decyzji.zabolalo Cie ?

GrAn
05-04-2008, 13:43
zabolalo Cie ?

niby co?
rób co uważasz za słuszne. i nie nudź już....

Charles
05-04-2008, 13:49
niby co?
rób co uważasz za słuszne. i nie nudź już....Rozumiem, ze krytykujesz moj sad o wyzszosci Canona 5d w przedziale cenowym do 6000 ... chyba to Ci sie nie spodobalo.

Kaleid
05-04-2008, 14:00
Proszę się trzymać tematu.

GrAn
05-04-2008, 14:02
Wszystko mi sie podoba tylko nie rozumie dlaczego pytasz : skoro wszystko sam wiesz najlepiej




A jak jest z EOS 5d ? Moge nabyc go w bardzo przystepnej cenie i szczerze mowiac zastanawiam sie .Nikon nadal ociaga sie z FF w przedziale aparatow amatorskich ... Dodam, ze za takie same pieniadze moge w Nikonie nabyc tylko D300.Problem obiektywow odpada w moim przypadku bo chwilowo wyprzedalem Nikkory i planuje zmiane .Pozdrawiam.


O jakich niedociagnieciach mowisz ? Podobno AF gorzej dziala... a obrazowanie lepsze niz w Nikonie.Ja juz mam dosc tego przeliczania i posrednich rozwiazan DX w Nikonie.Chyba czas na zmiane .


Ja dzis bede przegladal wywolane zdjecia z 5D.Na zdjeciach zamieszczonych w sieci rzeczywiscie widac, ze w architekturze i portrecie 5D bije nikona i to mocno.Mysle, ze do zastosowan amatorskich Af i gorsza ergonomia nie beda bariera.


5 D juz dlugo jest na rynku wiec nic dziwnego w tym, ze schodzi.Jest zlym aparatem? Mam mozliwosc nabyc za 4500 zl nowego EOS 5d.Czy jest w Nikonie jakis aparat FF w tej cenie ? Problemu zmiany sprzetu (obiektywow) nie mam.Wole sie uporzadkowac, a nie robic w formacie DX np. nikkorem 35 mm bo to dziwna ogniskowa i ten problem dotyczy wiekszosci obiektywow.Moim zdaniem Dx to jeszcze perspektywa 2 lat i pozniej zapomnimy o tym eksperymencie zupelnie.

Charles
05-04-2008, 14:11
Wszystko mi sie podoba tylko nie rozumie dlaczego pytasz : skoro wszystko sam wiesz najlepiej Czy nie dostrzegasz w moich postach zadnej nuty zastanawiania sie ? Na posty odpowiadaly kolejne osoby ustosunkowujac sie. Rozumiem, ze w naszym kraju sa olbrzymie problemy z czytaniem ze zrozumieniem...

GrAn
05-04-2008, 14:22
Czy nie dostrzegasz w moich postach zadnej nuty zastanawiania sie ? Na posty odpowiadaly kolejne osoby ustosunkowujac sie. Rozumiem, ze w naszym kraju sa olbrzymie problemy z czytaniem ze zrozumieniem...

tak....dostrzegam nutę zastanawiania się zwłaszcza w tym stwierdzeniu


Ja dzis bede przegladal wywolane zdjecia z 5D.Na zdjeciach zamieszczonych w sieci rzeczywiscie widac, ze w architekturze i portrecie 5D bije nikona i to mocno.

Myślę że w naszym kraju nie ma problemu z czytaniem, raczej z sensownym pisaniem....Amen...


I chyba na tym zakończymy tą polemikę

gravity0
05-04-2008, 14:28
Jeśli jesteś Szumofobem to d200 odradzam,
świetna puszka do iso800
chyba,że podepniesz szkło 1.4f tak jak Ja to zrobiłem
pozdr

Nie jestem. Przysięgam. Dopóki szumy nie uniemożliwiają mi zrobienia sensownego zdjęcia. Co się niestety zdarzyło parę razy.


A ja dodam tylko jedną uwagę. Jest takie stare mądre powiedzenie: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Powodzenia, życzę wszystkim miłośnikom radykalnych zmian. :wink:

Pewnie że tak. Z drugiej strony gdyby tego nie sprawdzać, to nie robiliśmy dzisiaj zdjęć tylko dalej malowali po ścianie w jaskini ;).


Anyway, z zakupem na razie dałem sobie spokój, na pewno warto dokładnie potestować tą puszkę przed zmianą całego systemu...

Jestem już wstępnie umówiony z kumplem canonierem na macanie sprzętu. Daj Boże fotograficznego.


Dzięki wszystkim za opinie o 40d. Odnośnie AF - może być wolny, fotografuje głównie szerokim kątem na przysłonach 8-11, także dzika precyzja nie jest mi niezbędna. Jeżeli nie okaże się, że Canon zupełnie nie pasuje do mojej łapy, to pewnie w dziale giełda pojawi się niedługo nowe ogłoszenie.

Charles
05-04-2008, 14:35
tak....dostrzegam nutę zastanawiania się zwłaszcza w tym stwierdzeniu



Myślę że w naszym kraju nie ma problemu z czytaniem, raczej z sensownym pisaniem....Amen...


I chyba na tym zakończymy tą polemikę Tak, nie bede sie znizal do twojego poziomu pisania postow - wyrywania z kontekstu calej wypowiedzi poszczegolnych zdan.Jak nie wnosisz nic w tym watku, to lepiej nie pisz bo zasmiecasz.Najmocniej przepraszam za kolege GrAn .Zycze mu samych pieknych zdjec.

Rofitv
05-04-2008, 14:47
Jeśli masz możliwość to weź Canona. Ale Nikon d200 będzie tańszy w eksploatacji, bardziej wytrzymały konstrukcyjnie. Nowe szkła Nikkora też zachęcają za zostaniem przy N. Niestety d200 powyzej iso 800 jest taki sobie, ale w atelier na iso 100 rewelacyjny. Zresztą mnie osobiście podoba się "analogowość wyższego ISO D200". Wszystko zależy od podejścia. Jeżeli będziesz rozwijał warsztat, to kiedyś możesz chcieć focić Canonem 1D, fotografuje nim np Robert Wolański -skończył wydział operatorski, obecnie topowy fotograf. Dzisiaj podjęta decyzja odnośnie systemu zaprocentuje w przyszłości.

GrAn
05-04-2008, 15:14
Tak, nie bede sie znizal do twojego poziomu pisania postow - wyrywania z kontekstu calej wypowiedzi poszczegolnych zdan.Jak nie wnosisz nic w tym watku, to lepiej nie pisz bo zasmiecasz.Najmocniej przepraszam za kolege GrAn .Zycze mu samych pieknych zdjec.


przeproś raczej za siebie.....
bo przykleiłeś sie do cudzego wątku , zadajesz w nim pytania na które sam najlepiej znasz odpowiedź.
Zniżać się do mojego poziomu nie musisz bo do niego jeszcze nie dorosłeś.( kropka koniec tematu)

Browar
05-04-2008, 19:35
Ja to 5 D za 100 marek widzialem

Rofitv
05-04-2008, 20:32
Ja to 5 D za 100 marek widzialem

Chyba 100 Marków

Przemysł
05-04-2008, 22:06
Właśnie dziś odebrałem D200 z MB D200. Nowy, gwarancja Nikon Polska.
Przesiadka z D70s (43000 przebiegu).
Dziś testy i zabawa ale przyznam, że niesamowicie mnie zaskoczył pracą na obiektywach z M42 :)
Ogólnie to była przemyślana i wszystko wskazuje na to, że dobra decyzja.

Mogłem wziąc D300 (4000 za D200 i MBD200 do tego zmieniłem lampkę z Sunpaka na SB800) ale uznałem, że poczekam na coś na pełnej klatce co będzie w moim zasięgu.
D300 chyba jednak nie warto.