PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy; problemy ze zrzutem zdjęć w Nikon Transfer !!!!!!!!!



delgacento
05-04-2008, 00:29
Witam wszystkich

Do tej pory trzy razu uruchomiłem NIKON Transfer i trzy razy zrzuciłem fotki, wszystko było ok, aż do dziś :-/
Po odczytaniu ilości zdjęć (162) klikam na "start transfer" i pojawia się komunikat, że Nikon Transfer przestał działać; problem pojawia się za każdym razem. Nie pomogło odinstalowanie i ponowne zainstalowanie programu, w ustawieniach aparatu (USB) też wszystko gra, o co chodzi?? Gdzie może tkwić problem?? Jak go naprawić?? Co jest winowajcą?? Aparat, komputer czy oprogramowanie?? Proszę o pomoc...

Pozdrawiam i z góry dzięki wielkie !!!!

delgacento
06-04-2008, 19:50
Witam ponownie.

Pomocy się nie doczekałem ale wydaje mi się, że sam doszedłem do tego w czym tkwi problem. Mianowicie POJEMNOŚĆ KARTY CF. Mam kartę Sandisk Extreme III 12 GB i wychodzi na to, że przy przekroczeniu określonej pojemności (8GB??) program NIKON TRANFER przestaje działać. Nadmienię, że na stronie NIKONA jest info, że D300 obsługuje karty o pojemności do 8GB włącznie. Ja mam wspomnianą 12-tke i gdy chciałem zrzucić prawie pełną kartę pojawił się problem. Część zdjęć usunąłem, tak by zostało ok 6-7 GB i problem zniknął. Myślę, że to stanowiło sedno problemu. Mam nadzieję, że moje info okaże się pomocne.
Pozdro.

rk76
28-07-2008, 00:18
Witam,
ja mam inny problem. Nikon transfer nie widzi po podłączeniu D300 aparatu i nie wyświetla jego ikony w polu source. Jak wybiorę mass storage w menu aparatu to w NT w obszarze source pojawia się ikona dysku wymiennego i można przeprowadzić transfer plików. Nie wiecie może co jest nie tak w pierwszym wypadku. Komp pracuje pod Vistą. Wersja NT 1.1.0.
z góry dziękuję za pomoc.

maki
28-07-2008, 08:42
A może ktoś w tym watku wytłumaczyć po co używać Nikon Transfer?
Pzdr

madburn
28-07-2008, 09:45
bo byl na plytce - wiec trzeba koniecznie szit zainstalowac

prz3mo
28-07-2008, 10:12
Ja również nie rozumiem sensu instalacji takiego oprogramowania...

krzysztof jot
29-07-2008, 00:52
bo byl na plytce - wiec trzeba koniecznie szit zainstalowac

bo nie masz pojecia jakie ma funkcje i jak go stosować... nie wyobrażam sobie teraz zgrywania zdjec bez NikonTransfer.... specjalna numeracja folderów, dodatkowo ja zmieniam całkowicie numery zdjęć wg specjalnego klucza, zgrywam razem z "backupem" na drugi dysk, z wprowadzeniem odpowiednich meta-danych, itp itd - to jest soft do zgrywania zdjęc z sensem - oczywiscie można przeciagnąc myszka z okna do okna - kazdy ma swoje priorytety :)

madburn
29-07-2008, 01:36
a tam zaraz pojecia nie mam
tworze swoja strukture katalogow - zdjeciom nie zmieniam nazw - tylko folderami
a do zmian wedlug klucza to najlepszy jest Total Commander :) - do kopiowania takze - nie ma himerycznych humorkow jak sie wklada nietypowe karty w czytnik :P

co kto lubi - ale bundled nie znaczy best - choc oba na B sa

Freddie Chopin
06-11-2011, 20:19
Może małe odnowienie wątku...

U mnie również działało całkiem miło i dziś przestało - po kliknięciu w "Start Transfer" program się wysypuje (unhandled exception) i tyle. Reinstalacja nie pomogła (miałem 2.1.1, zainstalowałem najpierw tą samą, potem najnowszą 2.2.1). Ilość plików nie jest powodem problemu, bo było ich 36, a zgrywałem bezproblemowo ilości 10x większe. Próbowałem też wyłączyć Data Execution Protection w systemie (gdzieś znalazłem info o możliwych problemach i takim rozwiązaniu) i to również nie jest powodem problemów.

Darujmy sobie dyskusję o tym czy ten program ma sens czy nie - pytam co może być powodem problemów, bo już sam nie wiem.

4\/3!!

mOSAd
07-11-2011, 00:56
Pierwsze pytanie zawsze brzmi: co się zmieniło? Jeżeli odpowiesz sobie dobrze na to pytanie, to znajdziesz rozwiązanie zagadki.

Freddie Chopin
07-11-2011, 11:43
No i właśnie tu jest problem... Nic (;

Sprzętowo i programowo komputer jest bez zmian od nawet-nie-pamiętam-kiedy...

Na szczęście to na czym zależało mi w Nikon Transfer - zmiana nazw plików na datę i czas zrobienia zdjęcia - możliwe jest też bezpośrednio w ViewNX, więc poradzę sobie bez, jednak miło byłoby gdyby zaczął jednak działać, bo był całkiem wygodny [;

4\/3!!

Jacek_Z
08-11-2011, 11:50
Co do zmian - uaktualniałeś? No to może w tym problem.
Zdaje się że najnowszy View NX zawiera w sobie Nikon Transfer i ta ostatnia aplikacja nie jest już potrzebna.
Może masz zainstalowane oba programy i sie gryzą?

Ja zgrywam z czytnika Total Commanderem. A zmiana nazwy - nef+ jpg w View NX, albo za pomoca innych programów (np Irfana) gdy mam jeden rodzaj rozszerzeń plików.

jaszka77
10-11-2011, 10:00
Ja zgrywam z czytnika Total Commanderem.

Widzę, że Jacek_Z i madburn zrzucają zdjęcia za pomocą Total Commandera, zamiast Nikon Transfera, podłączę się zatem do wątku z pytaniem: co daje taka metoda? Jest szybsza? Lepsza? Bezpieczniejsza?

madburn
10-11-2011, 13:36
TC jest co prawda kombajnem ale do obslugi plikow - Nikon Transfer jest ChGW czym i obsluguje pliki ChWJ - na co dowodem jest ilosc problemow zglaszanych w tym watku

oczywiscie dyskusja jest nad wyzszoscia swiat .....
soft nikona namietnie uzywa bibliotek .Net Framework - wiec jesli ktos mysli ze nic sie nie zmienilo a ma wlaczony autoupdate w windowsie to niestety moze sie mocno zdziwic

rozwiazania na .NET sa niestety jak z przyslowiowego kawalu o informatykach - odinstalowac i zainstalowac ponownie zachowujac kolejnosc wersji
wiekszosc patchy na RemoteCodeExecution ma tendencje do psucia :) (tzn wredny zly microsoft lata dziury i nie pozwala potem dzialac niechlujnie pisanym aplikacjom)

jaszka77
10-11-2011, 14:20
TC jest co prawda kombajnem ale do obslugi plikow - Nikon Transfer jest ChGW czym i obsluguje pliki ChWJ - na co dowodem jest ilosc problemow zglaszanych w tym watku

oczywiscie dyskusja jest nad wyzszoscia swiat .....
soft nikona namietnie uzywa bibliotek .Net Framework - wiec jesli ktos mysli ze nic sie nie zmienilo a ma wlaczony autoupdate w windowsie to niestety moze sie mocno zdziwic

rozwiazania na .NET sa niestety jak z przyslowiowego kawalu o informatykach - odinstalowac i zainstalowac ponownie zachowujac kolejnosc wersji
wiekszosc patchy na RemoteCodeExecution ma tendencje do psucia :) (tzn wredny zly microsoft lata dziury i nie pozwala potem dzialac niechlujnie pisanym aplikacjom)
Ok, zakładam, że to prawda co piszesz, choć dziwnym się wydaje że Nikon wypuszcza soft wykrzaczający się przy okazji jakichś apdejtów. Zatem jeszcze jedno pytanie: czy te problemy mogą dotyczyć tylko NT, czy też ViewNX2?
Pozdrawiam

madburn
10-11-2011, 19:26
Nikon tez nie wie o co chodzi
dlatego zamiast poprawki zrobili NT2 wbudowanego ViewNX2 - oczywiscie za mala oplata licencyjna :P

problemy byly z NT - rozwiazanie na forach zawsze jedno - get viewNX2
(swoja droga wkurza takie olewactwo producenta)