PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o Olympusie E-1 (12 Mpix)?



fotoero
30-03-2006, 17:07
Co sądzicie o Olympusie E-1 (12 Mpix)?

sprocket
30-03-2006, 17:25
:lol:

akustyk
30-03-2006, 17:39
sprocket, ja sobie wypraszam! ;)

fotoero, a z tymi 12Mpix to Ci sie cos nie pobanglalo? http://www.dpreview.com/reviews/olympuse1/

fotoero
03-04-2006, 11:38
Widziałem ofertę na Allegro z podanymi 12 Mpix.
A może to był Z-1 (jest taki)?

volvo
03-04-2006, 14:32
moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D

hardyr
03-04-2006, 21:15
Ja powiem tylko tyle miałem a raczej mam jeszcze E-300 ..... No i na szczęście D200 powiem tylko tyle za przemawia jak napisał VOLVO filtr przeciwpyłkowy i cena ..... a reszta raczej zapomnieć .... Od czasu kupna D200 a mam go tydzień to zapomniałem o kłopotach z balansie bieli, problemach z ostrzeniem, wolnym uruchamianiem, z szumami tak tak .... no i przesyceniem kolorów... Miałem takie obawy przed kupnem aparatu a tak jestem teraz najszcześliwszy, że nie jest to canon czy olympus
pozdrowionka

volvo
03-04-2006, 21:58
Ja powiem tylko tyle miałem a raczej mam jeszcze E-300 ..... No i na szczęście D200 powiem tylko tyle za przemawia jak napisał VOLVO filtr przeciwpyłkowy i cena ..... a reszta raczej zapomnieć .... Od czasu kupna D200 a mam go tydzień to zapomniałem o kłopotach z balansie bieli, problemach z ostrzeniem, wolnym uruchamianiem, z szumami tak tak .... no i przesyceniem kolorów... Miałem takie obawy przed kupnem aparatu a tak jestem teraz najszcześliwszy, że nie jest to canon czy olympus
pozdrowionka

Dokładnie, Olympusy są ok w teren jako rezerwowy aparat... jeździsz na rajdy samochodowe, biegi, tenis albo maratony pustynne :o i jeśli tam zmieniasz często obiektywy w tym unoszącym sięw powietrzy kurzu to musisz mieć jakiegoś analoga albo DSLR Olympusa w torbie...
a na codzień to lepiej zapomnieć o jego istnieniu :twisted: :twisted: :twisted:

anwas1970
06-04-2006, 21:34
VOLVO napisał:moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D


Nie należy zapominać że D200 z obiektywem klasy Zuiko 14-54/z zestawu/ to koszt 10.000 zł minimum.A E-1 były ostatnio wyprzedawane w cenie 3100 zł.Nie należy pominąć faktu że ma 100% krycia kadru,świetną ergonomię łacze fire-wire,korpus z doskonałych materiałów,rewelacyjny pomiar balansu bieli,WSZYSTKIE nastawy z rewelacyjnie umieszczonych przycisków na korpusie/bez grzebania w menu/ wspomniany filtr i wiele innych zalet oraz wad.Prawda jest taka iz nalezy uwazać by nie kupić koprusu i snów o rewelacyjnych obiektywach na które nigdy nie bedzie stać.Nie ukrywam że chciałbym mieć D200 z 17-55 ale 13000 zł to baaaardzo dużo.A tak 3000 na aparat a za 10000 zł można mieć np Volvo :D :D :D Mam E1 i twierdzę ze można nim nie narzekajac robić świetne foty.Jesli zaś myśli się o rozbudowywaniu systemu to rzeczywiście Nikon lub Canon.

Smurf
07-04-2006, 00:23
VOLVO napisał:moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D


Nie należy zapominać że D200 z obiektywem klasy Zuiko 14-54/z zestawu/ to koszt 10.000 zł minimum.A E-1 były ostatnio wyprzedawane w cenie 3100 zł.Nie należy pominąć faktu że ma 100% krycia kadru,świetną ergonomię łacze fire-wire,korpus z doskonałych materiałów,rewelacyjny pomiar balansu bieli,WSZYSTKIE nastawy z rewelacyjnie umieszczonych przycisków na korpusie/bez grzebania w menu/ wspomniany filtr i wiele innych zalet oraz wad.Prawda jest taka iz nalezy uwazać by nie kupić koprusu i snów o rewelacyjnych obiektywach na które nigdy nie bedzie stać.Nie ukrywam że chciałbym mieć D200 z 17-55 ale 13000 zł to baaaardzo dużo.A tak 3000 na aparat a za 10000 zł można mieć np Volvo :D :D :D Mam E1 i twierdzę ze można nim nie narzekajac robić świetne foty.Jesli zaś myśli się o rozbudowywaniu systemu to rzeczywiście Nikon lub Canon.

Nie przesadzajmy z tą klasą obiektywu Zuiko 14-54/2,8-3,5. Miałem Olka E1 z tym obiektywem. Wcale nie jest taki cudowny - ani optycznie, ani mechanicznie (wyczuwalne luzy) - po prostu przyzwoity obiektyw klasy Nikkora 24-85/3,5-4,5.
Do obiektywów typu Nikkor 17-55 to mu daleko tak jak korpusowi E1 do prawdziwie profesjonalnych korpusów typu D2x czy Eos 1D.
"Wspaniałość" tego Zuiko wynika bardziej z opinii "fachowcow", którym Olympus zapłacił za "testy" niz z rzeczywistych parametrów obiektywu.
W chwili obecnej mam Fuji S3 pro + Sigmę 18-50/2,8 i róznica na plus w stosunku do E1 +14-54 jest bardzo duża.

anwas1970
07-04-2006, 15:52
No ktoś po prostu sobie zartuje :D :D :D FujiS3PRO ze wspomnianą Sigmą to prawie 3 razy tyle co E1 z Zuiko.A porównanie Do D2X to mam rozumieć kpina jakaś :roll: ???Mam F80 ze wspomnianym wyżej Nikkorem.Po jednej wycieczce rowerowej w Alpy nałapał tyle syfu do środka że poezja.Po kilku tygodniach padł silnik.O jaki ja byłem szczęsliwy :evil: Naprawa nieoplacalna.Sprzedałem za 160 zł.Po prostu żeby być szczęsliwym posiadaczem E1 trzeba było wiedziec kiedy go kupić.Duzo ludzi kupiło go za 7 tys a sprzedało w niedługim czasie za 2 tys.Też bym się zdenerwował jak w przypadku wspomnianego obiektywu.A z tym sponsorowaniem to zbytnio bym się nie zapędzał.Nalezy podchodzić do tych sponsorowanych szmatławców z pewną dozą niesmiałosci :) i samemu okreslic swoje potrzeby.A co do aparatów.....hmm kiedyś sobie sprawię D2X :D

Smurf
07-04-2006, 21:11
No ktoś po prostu sobie zartuje :D :D :D FujiS3PRO ze wspomnianą Sigmą to prawie 3 razy tyle co E1 z Zuiko.A porównanie Do D2X to mam rozumieć kpina jakaś :roll: ???Mam F80 ze wspomnianym wyżej Nikkorem.Po jednej wycieczce rowerowej w Alpy nałapał tyle syfu do środka że poezja.Po kilku tygodniach padł silnik.O jaki ja byłem szczęsliwy :evil: Naprawa nieoplacalna.Sprzedałem za 160 zł.Po prostu żeby być szczęsliwym posiadaczem E1 trzeba było wiedziec kiedy go kupić.Duzo ludzi kupiło go za 7 tys a sprzedało w niedługim czasie za 2 tys.Też bym się zdenerwował jak w przypadku wspomnianego obiektywu.A z tym sponsorowaniem to zbytnio bym się nie zapędzał.Nalezy podchodzić do tych sponsorowanych szmatławców z pewną dozą niesmiałosci :) i samemu okreslic swoje potrzeby.A co do aparatów.....hmm kiedyś sobie sprawię D2X :D
Ja za Fuji S3pro i Sigmę 18-50/2,8 (wszystko nowe z gwarancją niemiecką) zaplacilem 5800 zł.
Nie bardzo wierzę, żeby E1+14-54 kosztowal poniżej 2000 zł. :lol:
Zuiko 14-54 wciaga do srodka wcale nie mało kurzu wbrew szumnym zapowiedziom o jego szczelności. Parametry optyczne nie sa powalajace - podobne do Nikkora 24-85G
Tzw double kit E1+14-54/2,8-3,5 i 40-150/3,5-4,5 kupilem w październiku ubr. za 4100 zł i byla to chyba najniższa cena w historii tego aparatu (dzis jest droższy), sprzedalem w styczniu br. za tyle samo i wcale sie tym nie denerwowalem. :lol:
To co pisze o Olympusie wynika z moich osobistych spostrzeżeń, a nie z lektury prasy czy "testów".
Co do Nikkora 24-85/3,5-4,5G - to jeden z bardziej udanych amatorskich obiektywow Nikona, pod kazdym względem dorównujacy Zuiko 14-54
Chyba coś niezbyt uważnie czytałeś bo do Nikona D2x to ja nic nie porównywalem - napisałem że obiektywowi Zuiko 14-54/2,8-3,5 tyle brakuje do Nikkora 18-55/2,8 co korpusowi E1 do D2 x, czyli baaaardzo duzo.

mariush
07-04-2006, 22:18
Mam pytanie - jak oślepionym fundamentalistą trzeba być aby porónywać E-1 z D2X, 1D, D200, S3 Pro lub 20D / 30D??? Kilka osób ostro się ośmieszyło - z niecierpoliwością czekam na dalszy ciąg tej pasjonującej dyskusji....

anwas1970
08-04-2006, 15:49
SMURF napisał: Ja za Fuji S3pro i Sigmę 18-50/2,8 (wszystko nowe z gwarancją niemiecką) zaplacilem 5800 zł.
Nie bardzo wierzę, żeby E1+14-54 kosztowal poniżej 2000 zł.

Ostatnia cena to 3100.Gwarancja Olympus Polska 2 lata.Jakby nie patrzeć to dwa razy mniej niż Twoje S3pro i gwarancja w Polsce a nie gdzieś za granicą.Nie zrozum mnie Smurfie zle.Ja nie chwalę E1 ani ganię S3Pro.Ale miałem podobnie jak Ty oba obiektywy Afs Nikkora i Zuiko.Nie wiem jak z jakościa optyczną przy cyfrze gdyż robiłem tym Nikkorem plenery na filmie/jakosc ok/ ale jesteś uparty twierdząc że oba obiektywy są takie same mechanicznie.Afs Nikkora wciąga śmieci do środka jak odkurzacz/Zuiko nie/ Afs cały się rusza przy zoomie nastawionym na 85.Bardzo mi się podobał w nim Afs niestety do czasu.Teraz boję się tego wynalazku.Czytałem na forum o podobnym przypadku jak mój tylko w jakimś drogim Nikkorze.Naprawa 3,5 tys.Teraz masz na dodatek Sigme które uchodzą za najsłabsze mechanicznie i piszesz takie rzeczy.Hmm...???A najlepiej jak mozesz to zapodaj kilka fotek na priv w jpg gdyz tez kiedys myslalem o S3pro ale cena niestety... :( Jak bys mogł to bardzo proszę anwas@op.pl. Pozdrawiam.

Smurf
08-04-2006, 22:12
SMURF napisał: Ja za Fuji S3pro i Sigmę 18-50/2,8 (wszystko nowe z gwarancją niemiecką) zaplacilem 5800 zł.
Nie bardzo wierzę, żeby E1+14-54 kosztowal poniżej 2000 zł.

Ostatnia cena to 3100.Gwarancja Olympus Polska 2 lata.Jakby nie patrzeć to dwa razy mniej niż Twoje S3pro i gwarancja w Polsce a nie gdzieś za granicą.Nie zrozum mnie Smurfie zle.Ja nie chwalę E1 ani ganię S3Pro.Ale miałem podobnie jak Ty oba obiektywy Afs Nikkora i Zuiko.Nie wiem jak z jakościa optyczną przy cyfrze gdyż robiłem tym Nikkorem plenery na filmie/jakosc ok/ ale jesteś uparty twierdząc że oba obiektywy są takie same mechanicznie.Afs Nikkora wciąga śmieci do środka jak odkurzacz/Zuiko nie/ Afs cały się rusza przy zoomie nastawionym na 85.Bardzo mi się podobał w nim Afs niestety do czasu.Teraz boję się tego wynalazku.Czytałem na forum o podobnym przypadku jak mój tylko w jakimś drogim Nikkorze.Naprawa 3,5 tys.Teraz masz na dodatek Sigme które uchodzą za najsłabsze mechanicznie i piszesz takie rzeczy.Hmm...???A najlepiej jak mozesz to zapodaj kilka fotek na priv w jpg gdyz tez kiedys myslalem o S3pro ale cena niestety... :( Jak bys mogł to bardzo proszę anwas@op.pl. Pozdrawiam.

Zuiko 14-54 nie jest zadnym cudem pod wględem mechaniczniym - w niczym nie przewyzsza Sigmy 18-50/2,8 - jest pod tym wzgledem bardzo podobny - wiem bo mialem, wciaga kurz do srodka tak jak inne, po prostu amatorskie zoomy.
Jeżeli chcesz wiedzić jak moze wygladac bardzo dobry mechanicznie obiektyw to wez do reki ktorąś z Tokin serii ATX 28-70/2,6-2,8 lub ATX 28-80/2,8
Sigmy EX wcale nie uchodza za najsłabsze mechanicznie - tu sie mylisz.
3100 zl to kosztuje E1 z obiektywem 14-45/3,5-4,5, a nie 14-54/2,8-3,5, a to zupelnie co innego.
Ostatnia najniższa cena nowego E1 z obiektywem 14-54 to 4100 zł, tzw double kit 4700 zł (jeżeli w ogóle uda Ci sie znależć)
Olympus E1 to aparat ktory można probowac porównywać, ale z Nikonem D70, nie wyzej.
W przyszłym tygodniu wyslę Ci na priv zdjecia tego samego tematu wykonane E1+14-54 i S3 pro z uwazanym za kiepski obiektywem Sigmy 28-105/2,8-4 ( zdjecia tego samego tematu udalo mi sie zrobic zanim kupilem dużo lepsza Sigme EX 18-50/2,8) oraz nikonem D70S + kit 18-70/3,5-4,5, zobaczysz ile naprawde jest wart E1 ze swoim wspaniałym Zuiko i jego rownie wspanialymi szumami ( zdjecia przy ISO400)

anwas1970
11-04-2006, 06:39
Witam.3100 to cena z Zuiko 14-54.Były one jednak bardzo krótko w ofercie.Dostępne były też jakieś zestawy kombinowane z lampą oraz gripem i były też kombinacje z Zuiko 14-45.Cena 4100 to u Pana Wieczorka i podobnych.Zostało to podejrzewam wykupione gdyz teraz jest wysyp na Allegro.Oj za coś znienawidziłeś E1-ynkę :) :) :)


Tu jest zestaw z 14-45
http://allegro.pl/item95536382_olympus_e_1_ob_14_45_poznan_dostawa_d o_domu_.html

A tu z gripem
http://allegro.pl/item95011071_olympus_e_1_power_kit_z_gripem_foto_n et].html

Jak przeciętny amator taki jak ja dostanie za 2600 zł taka maszynę to oszaleje ze szczęścia i bedzie trzaskał zdjęcia nie bacząc na szumy,mory, flary, banding, tandetne Zuiko i tak dalej......../mając przez wiele lat Zenita 12XP i Nikona FG oraz nie wychodząc poza 200 ASA/ :)

imat
11-04-2006, 11:21
O Olku E1 mogę powiedzieć tylę, że kupując Nikona D70 obserwowałem pewnego Pana który nabył sec. wcześniej niże ja właśnie E1 Olka... kurcze patrzyłem na niego z zazdrością heheh, a dlaczego - sam nie wiem - poprostu to body, a przede ten obiektyw w kicie 14-54/2,8-3,5, to rewelacja za 3800 bo tyle kosztował rok temu. Naprawdę rewelacja bardzo dobry aparat z rewelacyjnym obiektywem. Ale co tu dużo gadać ja nabyłem D70 kit i jestem zadowolony bo dlaczego miałbym nie być?!
Jestem szczęśliwym posiadaczem D70 lecz nie wypowiesz nawet "placek z jagodami", a ja bedę gotowy nabyć kit E1 14-54/2,8-3,5, - to całą prawda o Olku
A E300 daruj sobie bo mialem go przez kilka miesiecy na oku i w ręku... nie myśl o nim!

Pozdro
ps. nie ważne co wybierzesz i tak to ty robisz foty, a nie aparat...

Vadim
12-04-2006, 00:00
anwas1970,
Co Ty się czepiasz nikona FG ?:evil:
W mojej ocenie to bardzo dobry korpus. I gdyby podpiąć do niego dobre manualne szkło z jego czasów, to te wymieniane przez Was nowoczesne zoomiki mogłybby się tylko schować w piasek. A o tym, że będą sprawnie działać przez co najmniej 20 lat, tak jak FG, nie macie co marzyć.

Generalnie piszecie o dwóch różnych światach. E1 z zuiko to coś dla zaawansowanych amatorów (choć jeszcze nie tak dawno zawodowcy też się go nie wstydzili). W mojej ocenie jest dziś prawdziwą gratką dla potencjalnych miłośników dobrej i niedrogiej cyfry. Ta jakość za te pieniądze spokojnie się obroni, a nawet pozytywnie zaskoczy.

Z kolei wymienione DSLR Fuji i Nikona to zupełnie inna jakość i inna cena. I także mają i będą miały swoich nabywców. Tylko że to będzie klient z grubszym portfelem, co nie zawsze przełoży się na lepsze zdjęcia. I o tym także warto pamiętać.

Pozdrawiam

anwas1970
12-04-2006, 23:46
Nie czepiam się.Jak przeglądam skany to wlasnie z fg i 36-72/3,5E + Provia mam najlepsze fotki....

volvo
14-04-2006, 10:26
VOLVO napisał:moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D


Nie należy zapominać że D200 z obiektywem klasy Zuiko 14-54/z zestawu/ to koszt 10.000 zł minimum.A E-1 były ostatnio wyprzedawane w cenie 3100 zł.


no tak jest drogi ale to kwestia czasu...

w takim razie zdecydowanie lepiej Canona 20D (4100zł) ... sam sobie odpowiedziałaś ... E1 były ostatnio wyprzedawane w cenie 3100 zł - no pomyśl dlaczego je wyprzedawali? ... nikt tego pasqdztwa nie chce, każdy woli Nikona lub Canona kupić :wink:

anwas1970
14-04-2006, 21:24
Zapewne dobrze prawisz Panie VOLVO...

mariush
15-04-2006, 23:53
volvo, tak z ciekawości zapytam - ile zdjęć zrobiłes każdym z aparatów o których opowiadasz? Znasz je "osobiście" czy po prostu lubisz czytać wykresy na dprewiew? :D

volvo
16-04-2006, 18:38
volvo, tak z ciekawości zapytam - ile zdjęć zrobiłes każdym z aparatów o których opowiadasz? Znasz je "osobiście" czy po prostu lubisz czytać wykresy na dprewiew? :D

pisze tylko o tym co znam osobiście

Smurf
16-04-2006, 20:31
Nie popadajmy w skrajności - E1 to bardzo dobry korpus, tak jak Zuiko 14-54/2,8-3,5 to bardzo dobry obiektyw, smiało konkurujący z Nikonem D70S + 18-70/3,5-4,5 ( w wielu bardzo istotnych aspektach go przewyższa)
Ja pisząc krytycznie zwracalem tylko uwage na to, że jest to dobry sprzęt amatorski, ustępujacy klasa Nikonowi D200 czy Fuji S3pro oraz profesjonalnym obiektywom Nikona.
Zapytam jeszcze raz - gdzie ostatnio był wyprzedawany Olympus E1 z obiektywem Zuiko 14-54/2,8-3,5 za 3100 zł. Bzdury!!! Najnizsza cena za nowy taki aparat wynosila 3600 zł i bylo to latem i jesienią 2005r. Dzis aparat ten ( z obiektywem 14-54) o dziwo jest droższy, (jeżeli sie go uda znależć).
Jezeli ktoś wskaże mi fabrycznie nowego, z gwarancją Olympusa E1 +14-54/2,8-3,5 za 3100 zł, to mimo, że nie jest mi potrzebny jestem "za karę" gotowy go kupić!!!

volvo
16-04-2006, 21:05
Ja pisząc krytycznie zwracalem tylko uwage na to, że jest to dobry sprzęt amatorski, ustępujacy klasa Nikonowi D200 czy Fuji S3pro

nawet firma Olympus pisze o swoim produkcie E1 że jest to dobry sprzęt zastępczy (rezerwowy) dla profesjonalistów.... jak to pierwszy raz czytałem na ichstronie internetowej to siępo pachy uśmiałem... rechotałem jak żaba przez cały wieczór :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Vadim
17-04-2006, 00:42
Sądzę, że niektórym pomyliły się obiektywy olympusa do tego E1 i stąd ta rozbieżność wartości.
E1 w zestawie ze standardowym zuiko 14-45 można kupić nawet za 2.600 (!). Ale już zestaw E1 z obiektywem zuiko 14-54/2.8-3.5 o którym pisze Smurf jest o ponad 1000 pln droższy.

mariush
17-04-2006, 11:01
volvo, tak z ciekawości zapytam - ile zdjęć zrobiłes każdym z aparatów o których opowiadasz? Znasz je "osobiście" czy po prostu lubisz czytać wykresy na dprewiew? :D

pisze tylko o tym co znam osobiście
Śmiem wątpic - bo po raz pierwszy ośmieszyłeś się ignorancją myląc szkło 14-54 z 14-45, a drugi raz pisząc:




Ja pisząc krytycznie zwracalem tylko uwage na to, że jest to dobry sprzęt amatorski, ustępujacy klasa Nikonowi D200 czy Fuji S3pro

nawet firma Olympus pisze o swoim produkcie E1 że jest to dobry sprzęt zastępczy (rezerwowy) dla profesjonalistów.... jak to pierwszy raz czytałem na ichstronie internetowej to siępo pachy uśmiałem... rechotałem jak żaba przez cały wieczór :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: Panie profOnanisto. Widzę, że należysz do sprzętowców lubiących testy - testuj Pan dalej, a normalnym ludziom daj zająć sie fotografią... :)

volvo
17-04-2006, 11:32
mógłbym odpisać na Twojego posta szerzej ale napiszę krócej... dla mnie Olympus to złom i szkoda mi czasu rozpisywać się na jego temat :)
WESOŁYCH ŚWIĄT :!:

anwas1970
17-04-2006, 16:54
Smurf jeszcze raz dzięki za fotki.Ta z S3PRO niczego sobie :) Napisałem ze E1 był do kupienia z obiektywem 14-54 za 3100.Nie będę wiarygodny bo nie pamiętam serwisu internetowego.Ale był i z pewnoscia nie pomyliłem obiektywów.Jednak trwało to trzy dni.Swego czasu był tez do dostanie przez dłuzszy czas za 3333 zł.Teraz jest natomiast wysyp na Allegro E1 z 14-45 .Nowy z fakturą i gwarancja 2 lata można nabyć za 2400 zł.Proszę poszukać kto nie wierzy.A to już cena Nikonowskiego coolpixa lub D50/mniej wiecej bo znowu wywołam wojnę :) /A Pan Panie VOLVO dobrze prawi...Olympus to złom :cry:

mariush
17-04-2006, 17:43
volvo, niesamowite cuda dzieją sie na forum nikona skoro złomem da się zrobić zdjęcia, które podobaja się kilku nikoniarzom... :shock:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22656

anwas1970
17-04-2006, 22:17
Coś kojarzy mi się ze wyprzedaż ta była w www.foto-net.pl/E1+14-54 za 3100/Trwało to jednak trzy dni.W tej chwili takich zestawów nie ma wcale.VOLVO zmień swego D50 na E1/teraz na Allegro nówka z 14-45 kosztuje 2200/ Będziesz robił lepsze foty i pogodniejszym będziesz :D :D :D

volvo
17-04-2006, 23:04
volvo, niesamowite cuda dzieją sie na forum nikona skoro złomem da się zrobić zdjęcia, które podobaja się kilku nikoniarzom... :shock:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22656

no to zrób takie samo zdjęcie na iso 400 lub 800 to wtedy będę mógł się z Ciebie pośmiać :mrgreen:

[ Dodano: Pon 17 Kwi, 2006 ]

Coś kojarzy mi się ze wyprzedaż ta była w www.foto-net.pl/E1+14-54 za 3100/Trwało to jednak trzy dni.W tej chwili takich zestawów nie ma wcale.VOLVO zmień swego D50 na E1/teraz na Allegro nówka z 14-45 kosztuje 2200/ Będziesz robił lepsze foty i pogodniejszym będziesz :D :D :D

nigdy w życiu :!: ... wole dołożyć i kupić S3 pro ......

jjj
17-04-2006, 23:21
Volvo trochę przesadzasz z oceną E1 nazywając go złomem.
Nie jest to moim zdaniem korpus konkurencyjny dla D200, S3 Pro czy nawet dla 20D/30D, ale da się nim robić dobre zdjęcia zwłaszcza z niektórymi bardzo dobrymi szkiełkami Zuiko.

mariush
18-04-2006, 07:35
volvo, niesamowite cuda dzieją sie na forum nikona skoro złomem da się zrobić zdjęcia, które podobaja się kilku nikoniarzom... :shock:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22656

no to zrób takie samo zdjęcie na iso 400 lub 800 to wtedy będę mógł się z Ciebie pośmiać :mrgreen: Chłopie, naucz się najpierw trochę podstaw fotografii a potem składaj mi takie propozycje - chyba że twierdzisz, że krajobrazy fotografuje sie na wysokim ISO...? :shock: :lol: :lol: :lol:

Ja uśmiałem się oglądając zdjęcia z twojej strony, wykonane PROFESJONALNYM aparatem. A najbardziej rozbawił mnie tekst "Ślub to bardzo ważny moment w życiu każdej pary więc warto by został dobrze utrwalony nie tylko w pamięci ale i w formie fotografii. Dobre zdjęcia najlepiej przywołują chwile wspomnienia z dnia ślubu." Niezorientowanych zapraszam na stronę volvo do działu "Ślub" :lol: :lol: Chłopaku, tzw. profesjonalny sprzęt nie czyni z ciebie profesjonalisty.

volvo
18-04-2006, 08:50
volvo, niesamowite cuda dzieją sie na forum nikona skoro złomem da się zrobić zdjęcia, które podobaja się kilku nikoniarzom... :shock:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22656

no to zrób takie samo zdjęcie na iso 400 lub 800 to wtedy będę mógł się z Ciebie pośmiać :mrgreen: Chłopie, naucz się najpierw trochę podstaw fotografii a potem składaj mi takie propozycje - chyba że twierdzisz, że krajobrazy fotografuje sie na wysokim ISO...? :shock: :lol: :lol: :lol:

widzę, że próbując zakończyć temat chcesz postawić na swoim i w jakikolwiek możliwy sposób (nawet poniżej pasa) próbujesz mnie zgasić... otóż jest to żałosne posunięcie i tak możesz sięzwracaćdo swojej żony w domu a nie publicznie na forum.

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2006 ]
PS. na mojej stronie w galerii ślubnej > plener
4 pierwsze zdjęcia pochodząwłaśnie z E1

Kaleid
18-04-2006, 09:55
. otóż jest to żałosne posunięcie i tak możesz sięzwracaćdo swojej żony w domu a nie publicznie na forum.



Volvo, proszę...powstrzymaj swój temperament.

mariush
18-04-2006, 11:06
volvo, nie próbuję cię gasić - próbuję jedynie zweryfikowac czy masz wystarczające podstawy do wyrażania tak radykalnych poglądów iż jakiś aparat to kupa złomu. To co obserwuję tu, na forum (np. porównywanie e-1 do 30D, świadczące o twojej niewiedzy), i na twojej stronie, utwierdzają mnie w przekonaniu że nie

Żadnego aparatu - począwszy od kompaktu, na canonowskich markach skończywszy, nie nazwałbym złomem - bo mnie akurat nie obchodzi to czym się fotografuje. Znam bardzo dobrze foografa, który produkuje cuda canonem a70-ką - i znam innego, który markiem i kupą eLek produkuje nudne i sztampowe obrazki.


Onanizm sprzętowy prowadzi do impotencji twórczej Panie Kolego, pamiętaj o tym.


Lubisz testy szumowe? Znalazłem na dysku dwa zdjęcia z lubianej przez ciebie tematyki (i jedno starutkie) - ISO 400 i 800.

400

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img93.imageshack.us/img93/3046/p11445487on.jpg)


800

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/1006/p11548307ln.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img477.imageshack.us/img477/8215/urszulad018dw.jpg)

Kaleid
18-04-2006, 11:53
Następne pytanie będzie brzmiało: "pokaż cropy" :P

JK
18-04-2006, 12:02
Najlepiej ze zdjęcia ceglanej ściany. :mrgreen:

jjj
18-04-2006, 22:32
Żenująca ta szermierka typu: "MÓJ aparat jest lepszy od twojego, który jest złomem".
Pozdrawiam

Vadim
18-04-2006, 23:22
mariush

To są zdjęcia zrobione E1? A jaki obiektyw?

Władca Pixeli
19-04-2006, 06:10
dla mnie Olympus to złom i szkoda mi czasu rozpisywać się na jego temat :)

Wierz mi, że najprostrzym Olympusem C-2040Z (2 mil - słownie dwa miliony), moża spokojnie wygrywać konkursy, zostawiając w tyle zdjęcia zrobione najlepszymi aparatami filmowymi i cyfrowymi.

mariush
19-04-2006, 07:45
jjj, nie chodzi o szermiekę, ale o to aby ktoś, kto tak kateogrycznie wypowiada się w kwestiach sprzętu był osobą, która naprawdę ma coś do powiedzenia... Chyba że na Forum Nikona panuje zwyczaj hodowania trolli...

Vadim, 90% zdjęć wykonuję ZD 14-54. Z pokazanych tylko ostatnie, z Urszulą Dudziak, wykonywałem teleobiektywem ZD 40-150.

volvo
19-04-2006, 08:11
jjj, nie chodzi o szermiekę ...

Vadim, 90% zdjęć wykonuję ZD 14-54. Z pokazanych tylko ostatnie, z Urszulą Dudziak, wykonywałem teleobiektywem ZD 40-150.

nie chodzi o szermierkę ale dalej się kłucisz o to, że E1 jest lepszy...

PS. uważasz moje zdjęcia za lipne? Spójrz na swoje zdjęcia... np. to z Urszulą Dudziak... wygląda na tym zdjęciu jak by zaraz miała zwymiotować albo wypluć wszystkie zęby... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

anwas1970
19-04-2006, 08:45
SZANOWNY PANIE VOLVO a co ma Pan do powiedzenia nie w kwestii fotografii lecz ortografii ??? Czy wypowiedzi będą równie pasjonujące i ze swoistym śmiałym polotem stylistycznym ???

Czornyj
19-04-2006, 08:54
Już sam tytuł tego wątku był absurdalny. Jak widać okazał się on być dobrym prognostykiem, czy nawet wyznaczył poziom dyskusji. Proponowałbym zamknąć w cholerę.

pebees
19-04-2006, 08:55
Czornyj ma raciem. Zamknonć wontek.

Vadim
19-04-2006, 09:06
mariush,

Dobre.

Dobranoc Państwu.

volvo
19-04-2006, 09:37
Już sam tytuł tego wątku był absurdalny.
... Proponowałbym zamknąć w cholerę.

dokładnie

mariush
19-04-2006, 13:23
jjj, nie chodzi o szermiekę ...

Vadim, 90% zdjęć wykonuję ZD 14-54. Z pokazanych tylko ostatnie, z Urszulą Dudziak, wykonywałem teleobiektywem ZD 40-150.

nie chodzi o szermierkę ale dalej się kłucisz o to, że E1 jest lepszy...

PS. uważasz moje zdjęcia za lipne? Spójrz na swoje zdjęcia... np. to z Urszulą Dudziak... wygląda na tym zdjęciu jak by zaraz miała zwymiotować albo wypluć wszystkie zęby... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
volvo, proszę... przestań już bo coraz bardziej się ośmieszasz...

Po pierwsze - nie chodzi o to jaki aparat jest lepszy, ale o to jaki fotograf, przyczepiony do aparatu, robi z niego lepszy użytek.

Po drugie - wszelkie eposy porównawcze są warte czapkę śliwek. Szczególnie jeśli porównuje sie aparaty kilkukrotnie różniące się ceną...

A co do Urszuli Dudziak... no comments.
na razie :-)

arra
19-04-2006, 14:30
Mariush nie denerwuj sie, Oly dla mnie zawsze byl daleko z przodu przed wszystkimi (moze poza Fuji Sx) jesli chodzi o oddanie kolorow (oczywiscie jak balans bieli siadzie). Kiedys marzylem o Olku 8080, ale DLS-ry mnie stety/niestety wyleczyly z tego apartu. Ktos kto generalizuje mowiac ze aparaty Olympusa to szmelc, ma chyba jakies kompleksy, albo malo szerokokatne soczewki w oczach ;)

BartekIgnasiak
26-05-2006, 10:52
ja powiem jedno, moim zdaniem w obecnej cenie z 14-54 w kicie, E1 nie ma konkurencji

Smurf
26-05-2006, 14:02
ja powiem jedno, moim zdaniem w obecnej cenie z 14-54 w kicie, E1 nie ma konkurencji
Tzn. w jakiej cenie - bo z tego co mi wiadomo to najniższa cena E1 + 14-54 to 3999 u nie całkiem oficjalnego dystrybutora (jeżeli znajdziesz - bo o to bardzo trudno) :lol:

anwas1970
26-05-2006, 22:39
Czyżby czeka nas "Co sądzicie o Olympusie 12mpx'' REAKTYWACJA ??????????

biszkoptwielki
27-05-2006, 15:10
A moze reanimacja ;)

Smurf
27-05-2006, 16:46
A moze reanimacja ;)
Czy masz na myli że Olympusowi by sie to przydalo? :mrgreen:

anwas1970
27-05-2006, 18:53
Oly górą!!!!! :D

biszkoptwielki
27-05-2006, 23:22
Smurf, moze im jescze nie potrzebne, ale fajnie by bylo gdyby wypuscili cos nowego na rynek.

CzłowiekZ
23-06-2006, 08:48
Smurf, a pamiętasz to?

http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?t=6388&highlight=fuji

Osobiście zakupiłem E-1 + 14-54 za 3333 zł a tylko dzięki zmianie dystrybutora w Polsce i wyprzedaży z magazynów! Ostatnio w wielu sklepach internetowych E-1 + 14-45 był w granicach ~2k. Aktualnie E-1 w Polsce jest niedostępny, poza allegro!

Pozdrawiam leczących kompleksy :D

Kaleid
23-06-2006, 11:33
Szanowny Smurfie vel. Andrzeju100: przypominam jedynie ze posiadanie dwoch kont na tym forum jest zabronione :) W zasadzie powinienem zablokowac obydwa, ale masz szanse wytlumaczenia sie :)

meliszipak
23-06-2006, 16:35
Ja sądzę, że to świetny, porządny aparat. I szkiełka są do niego fajne.
Szkoda, że mało popularny.
I format 4/3 jest fajny też . I odkurzanie matrycy jest super fajne.

krishu
21-08-2006, 12:24
Wtk
Po pierwsze to fotograf robi fotki, po drugi proszę nie porównywac pewnych aparatów (z uwagi na róznicę w klasie - a dokładniej dedykacji), jak również czasu ich powstania
E-1 mamy z 2003 r zas D200 z 2006 . Cena proszę to mieć na uwazdze !
Owszem E-1 i E-300 (ktorego mam) mają ostre szumy, jednak dlaczego zdceydowałem na Olympusa ponieważ najlepiej oddaje BW i to jest (było) bezdyskusyjne - co potwierdzją osoby mające nie jeden aparat w ręku. Dopiero dziś Nikon wyleczył się z magent'y.
(mowa o jpg, tylko nie mówcie mi o raw'ach bo ile można obrabciać rawy, np. teraz zrobiłem ok 500-600 fotek na ślubie)
Jeśli chodzi o obraze firmy Olmympus to powiem tylko tyle, że zarówno Olympus jak i Pentax (poprzedni mój system) to firmy profesjonalne, które prawdziwą kase zbijają na Olympys - sprzęt medyczny (szkło), Pentax (teraz mniej) aparaty średnioformatowe.
Dlatego może kierują swoją ofertę do amatorów i robia dla nich przemyślane i dopracowane konstrukcje. A nie jak inne formy wypuszczeją dla amatorów badziew i tylko sprzęt z pierwszej czołówki jest godny zainteresowania.
A ja opuszczam sys. Olympusa (z żalem) dla innego systemu - powód brak tanich stałek i brak lampy z opcją highspeed.

jurgen
21-08-2006, 17:59
dlatego te firmy zginą na tym polu
a pózniej na polu medycznym zeżre ich zeiss i nikon
pozdrawiam
zaznaczam że sprzęt medyczny używałem - nikon olympus zeiss

Michu
21-08-2006, 19:03
Jurgen, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że już za miesiąc będziesz zastanawiał się, czy nie zmienić systemu na Pentaksa.
Dziwnym wydaje mi się tak lekceważące skreślanie firm, które rok w rok kończą bilans saldem dodatnim w danym sektorze. Cóż - pewnie masz jakieś doskonałe źródło informacji (CB?).

Czornyj
21-08-2006, 19:58
Maras, Pentax w przypadku jurgena odpada - nie robi Flammenwerferów :lol:

Kolekcjoner
22-08-2006, 02:05
(...)(mowa o jpg, tylko nie mówcie mi o raw'ach, bo ile można obrabciać rawy, np. teraz zrobiłem ok 500-600 fotek na ślubie)(...)
Też robię bardzo dużo zdjęć ale nawet na myśl by mi nie przyszło żeby używać jpg-ów :wink: :). Zapewniam Cię, że można ich w ogóle nie obrabiać, a w razie problemów zawsze można coś poprawić :). Po za tym można robić RAW+JPG :D.


(...)Jeśli chodzi o obraze firmy Olmympus to powiem tylko tyle, że zarówno Olympus jak i Pentax (poprzedni mój system) to firmy profesjonalne, które prawdziwą kase zbijają na Olympys - sprzęt medyczny (szkło), Pentax (teraz mniej) aparaty średnioformatowe.
Dlatego może kierują swoją ofertę do amatorów i robia dla nich przemyślane i dopracowane konstrukcje. A nie jak inne formy wypuszczeją dla amatorów badziew i tylko sprzęt z pierwszej czołówki jest godny zainteresowania.(...)
Wybacz ale teraz to Ty obrażasz inne firmy :?. Po za tym bardzo generalizujesz. To że olympus robi sprzęt medyczny ma się nijak do tego jaki robi sprzęt fotograficzny. Jest to niewątpliwie firma z tradycjami ale popełnili sporo błędów i teraz walczą o przetrwanie :) .


(...)A ja opuszczam sys. Olympusa (z żalem) dla innego systemu - powód brak tanich stałek i brak lampy z opcją highspeed.(...)
Skoro tak robisz to jednak w tych systemach są jakieś luki i nie wszystkie ich rozwiązania są tak przemyślane i dopracowane :wink:. I na koniec z ciekawości :) na jaki system przechodzisz :)?