PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Capture 4.1.3 już dostepny



krzysztof jot
27-11-2004, 18:30
od 28.09.2004 jest wersja NC 4.1.3.:

http://support.nikontech.com/cgi-bin/nikonusa.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_prod_lvl1=42&p_prod_lvl2=45&p_cat_lvl1=22

polecam.


Od moderatora: to zasługuje na odrębny temat :)

Tomx
28-11-2004, 22:17
Witam

Jush mam, dzis rano zainstalowalem. Różnicy puki co nie widze, zobaczymy później, jak trochę z tym posiedze.

Pozdrawiam
Tomek

maniek
28-11-2004, 23:12
Zauważam duużą poprawę jeśli chodzi o prędkość działania!!! Wciąż nie jest to demon szybkości, ale różnica względem 4.1.2 jest wyrażnie odczuwalna (moja konfig. Athlon 2000XP RAM512KIngston CL2 Epox Kt333) Wreszcie do możliwości zaczyna dołączać funkcjonalność.


Pozdrowienia od Mariana

Myszkin
29-11-2004, 00:14
Czyżby przyspieszacz do RAWu?Jeszcze nie mialem okazji sprawdzic ale wątpię zeby sie poprawiło.Obym sie mylił.

Krzysiek29
29-11-2004, 12:24
[quote="maniek"]Zauważam duużą poprawę jeśli chodzi o prędkość działania!!! Wciąż nie jest to demon szybkości, ale różnica względem 4.1.2 jest wyrażnie odczuwalna (moja konfig. Athlon 2000XP RAM512KIngston CL2 Epox Kt333) Wreszcie do możliwości zaczyna dołączać funkcjonalność.


Witam
U mnie nie widzę różnicy. Np otwiera NEF-a około 3 sek, zapisuje podobnie.

Krzysiek

Myszkin
29-11-2004, 14:32
Czyli czekamy na mutanta o nazwie 1.4.x ktory pozwoli na szybszą obróbkę kochanych RAWów.Obyśmy sie zbyt mocno przy tej czynnosci nie postarzeli.

elmihu
29-11-2004, 14:43
krzysiek.jot - ratunku!!! :D
pod podanym przez ciebie linkiem można ściągnąc triala do nikon capt. ale aby sie zalogować muszę mieć amerykański nr seryjny aparaciku - jak to się omija!?

idiom
29-11-2004, 14:49
Wejdź przez Europę:

http://nikoneurope-en.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_en.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_sid=fO81rJrh&p_lva=&p_li=&p_page=1&p_prod_lvl1=19&p_prod_lvl2=56&p_cat_lvl1=22&p_search_text=&p_new_search=1&p_search_type=3

krzysztof jot
29-11-2004, 22:16
krzysiek.jot - ratunku!!! :D
pod podanym przez ciebie linkiem można ściągnąc triala do nikon capt. ale aby sie zalogować muszę mieć amerykański nr seryjny aparaciku - jak to się omija!?

wiesz co - nie wiem - zarejestrowałem sie kiedys na poczatku jak strona PL Nikona przekierowywała jeszcze wsparcie techniczne na "angielskijezyczne" - i tak zostało... i ne mam problemu z logowaniem...

Wojtek J.K.
29-11-2004, 23:26
muszę mieć amerykański nr seryjny aparaciku - jak to się omija!?


tip: zmiana kodu - trójka z przodu... :wink:
(zmień pierwszą cyfrę europejskiego seryjniaka na 3)

krzysztof jot
30-11-2004, 13:19
muszę mieć amerykański nr seryjny aparaciku - jak to się omija!?

tip: zmiana kodu - trójka z przodu... :wink:
(zmień pierwszą cyfrę europejskiego seryjniaka na 3)

e, bez jaj -nie ma chyba aż tak aby europejczyk nie mógł zassac softu z tego serwera - coś raczej z numerkami aparatów jest nie tak... ja mam na serial na 2xxx i nie stwierdziłem konieczności zmiany cyfry z przodu - specjalnie teraz starałem się coś zciągnąć i poszło zaraz po zalogowaniu....

elmihu
30-11-2004, 14:36
no i sie zasysa :D
dzięki za pomoc! (wpisałem 3 )

Krzysztof
30-11-2004, 17:45
muszę mieć amerykański nr seryjny aparaciku - jak to się omija!?

Mam nadzieję, że pozwolicie mi odnieść się do tego typu pytań i porad. Moim zdaniem Admin powinien usuwać takie posty. Nie jestem w stanie zrozumieć co stoi na przeszkodzie, żeby właściciel legalnie nabytego D70 z europejskim numerem oficjalnie zarejestrował się na europejskiej stronie Nikona, a właściciel amerykańskiego - na Nikonie USA ?!
Dlaczego mi się to nie podoba? Z dwóch powodów.
1. Przez takie kombinacje sam miałem problem z rejestracją w Nikon Europe - system informował mnie, że aparat o takim numerze już jest zarejestrowany na kogo innego.
2. Nic na to nie poradzę, że nie znoszę cwaniactwa.

Wydaje mi się, że na tym forum nie powinno być miejsca na taki "porady".

Pozdrowienia dla wszystkich uczciwie zarejestrowanych forumowiczów!

ALF
30-11-2004, 20:41
muszę mieć amerykański nr seryjny aparaciku - jak to się omija!?

Mam nadzieję, że pozwolicie mi odnieść się do tego typu pytań i porad. Moim zdaniem Admin powinien usuwać takie posty. Nie jestem w stanie zrozumieć co stoi na przeszkodzie, żeby właściciel legalnie nabytego D70 z europejskim numerem oficjalnie zarejestrował się na europejskiej stronie Nikona, a właściciel amerykańskiego - na Nikonie USA ?!
Dlaczego mi się to nie podoba? Z dwóch powodów.
1. Przez takie kombinacje sam miałem problem z rejestracją w Nikon Europe - system informował mnie, że aparat o takim numerze już jest zarejestrowany na kogo innego.
2. Nic na to nie poradzę, że nie znoszę cwaniactwa.

Wydaje mi się, że na tym forum nie powinno być miejsca na taki "porady".

Pozdrowienia dla wszystkich uczciwie zarejestrowanych forumowiczów!

poniekąd masz rację, ale jak ocenić postępowanie NP w stosunku do klientów dzieląc ich na lepszych i gorszych tzn kupujących z USA i w europie, albo polsce?
jak ocenić brak możliwości rejestracji dla użytkowników starszego sprzętu - mamy ich w d.... mogą kupić nowy?

Krzysztof
30-11-2004, 21:27
jak ocenić postępowanie NP w stosunku do klientów dzieląc ich na lepszych i gorszych tzn kupujących z USA i w europie

Nie wiem co masz na myśli? Czy inną obsługę posiadaczy gwarancji z USA? Zdaje sie, że w Stanach można dokupić t.zw. gwarancję światową. Ciekawe czy w USA honorują gwarancję europejską?
Jeśli chciałeś powiedzieć o tym, że w bogatych Stanach ceny są niższe niż u nas, w biednej Azji Zachodniej, to mnie to też wkur...........za.


jak ocenić brak możliwości rejestracji dla użytkowników starszego sprzętu

Tutaj zupełnie nie wiem o co Ci chodzi? Aż wszedłem na stronę Nikona żeby to sprawdzić. Przy rejestracji produktu rozwija mi się dłuuuuuuga lista. Są tam DSLR, AF SLR, MF SLR, Coolpixy, obiektywy AF i MF, konwertery, skanery a nawet obiektywy powiększalnikowe. Wygląda na to, że na każdy duperel możesz się uczciwie zarejestrować. Jeśli nie posiadasz nic z wymienionych to jest mi bardzo przykro.

krzysztof jot
30-11-2004, 21:56
Tutaj zupełnie nie wiem o co Ci chodzi? Aż wszedłem na stronę Nikona żeby to sprawdzić. Przy rejestracji produktu rozwija mi się dłuuuuuuga lista. Są tam DSLR, AF SLR, MF SLR, Coolpixy, obiektywy AF i MF, konwertery, skanery a nawet obiektywy powiększalnikowe. Wygląda na to, że na każdy duperel możesz się uczciwie zarejestrować. Jeśli nie posiadasz nic z wymienionych to jest mi bardzo przykro.

i otóz jakie jest moje zdziwienie, ze na usa nie ma możliwosci wpisania numeru 80-200/2.8 ED,
nie ma SB800 i paru innych gadżetów - a w europejskim są :) jakies to dziwne i nieco niezrozumiałe....

ALF
30-11-2004, 23:00
jak ocenić postępowanie NP w stosunku do klientów dzieląc ich na lepszych i gorszych tzn kupujących z USA i w europie

miałem na myśli, że nikon nie honoruje swoich gwarancji w różnych państwach...jeśli kupię w USA, to nie naprawią mi na gwarancji w polsce :twisted:


jak ocenić brak możliwości rejestracji dla użytkowników starszego sprzętu

to znajdź mi mojego F70? :evil:

Krzysztof
30-11-2004, 23:19
jakies to dziwne i nieco niezrozumiałe....

Tak... tym bardziej, że ja widzę co innego. Na stronie amerykańskiej w ogóle nie widzę pola wyboru produktu. Może gdybym wpisał swoje dane to póżniej by mi sie coś pokazało.
Na stronie europejskiej nie ma żadnego 80-200/2,8 ani żadnej lampy.
Ta duża ilość produktów, którą wymieniłem w swoim poprzednim poście pochodzi ze strony polskiej. Tam też nie widzę żadnej lampy ani swojego 80-200/2,8 bez literki D. Wygląda na to, że najłatwiej się zarejestrować w Polsce - tu nawet jest 50/1,8. Tylko, że oni chcą być lepsi od Europy i USA - jest tak duża ilość obowiązkowych pól do wypełnienia, że brakuje tylko numeru konta i PIN-a :shock:

[ Dodano: Wto Lis 30, 2004 10:37 pm ]

jeśli kupię w USA, to nie naprawią mi na gwarancji w Polsce
Jak pisałem wcześniej - jestem ciekaw czy to działa w drugą stronę?


to znajdź mi mojego F70?
Masz rację. Nie ma go ani na NE ani NP. Nie znają się! (ALF - ja też jestem właścicielem F70 :D )

elmihu
01-12-2004, 03:08
coś mi się zdaje iż nazwany tu zostałem cwaniakiem. Próbowałem ściągać Nikon Capture z europejskich stron ale co rusz miałem jakieś problemy - nie mogłem sie zalogować, nie mogłem pościągać itp
napisałem do nikon us aby spytać sie o możliwość rejestracji i po tygodniu czekania nie dostałem żadnej odpowiedzi. Po wysłaniu postu na forum dostałem poradę po ok 3 godzinach - wyjście bylo jedno. Proszę zauważ iż nie kradnę oprogramowania, więc usuwanie moich postów uważam za niepotrzebne. Swoją drogą jestem ciekaw jak poradziłeś sobie z własnym problemem - napisałeś do nikona, iż ktoś ci podkradł seriala?

Wojtek J.K.
01-12-2004, 05:04
Też poczułem się wywołany do tablicy.

Otóż informację o tym, co należy zmienić w numerze znalazłem na dpreview, na którym pojawia się ona co chwila - a sami wiecie, jak Amerykańce są drażliwi, jeśli coś nie jest czyste jak nienarodzona dziewica. Tymczasem tam nikt nikogo za podawanie tego "myku" nie wyklina.

A szukałem jej dlatego, że usiłując ściągnąć triala Capture (bodaj w kwietniu) nijak nie mogłem tego zrobić via Polskę/Europe, mimo usilnych starań bycia jak najbardziej legalnym - system czegoś nie chciał mnie zarejestrować, ciągle wywalając mnie na główną stronę.

Fakt, że jak mi się auto zepsuje, to nie kradnę pierwszego lepszego stojącego obok*, ale to jednak nie jest to samo IMHO.

*bo kto by łaszczył się na pierwsze lepsze. Należy poszukać duuużo lepszego :wink:

Ale coś mi tu nie gra: czyli jak po np. dwóch dniach posiadania sprzedam aparat, to zobowiązany jestem wyrejestrować produkt, żeby następny użytkownik mógł zarejestrować nowy nabytek ? Czy może prawo skorzystania z dobrodziejstw wartości dodanych ma tylko pierwszy właściciel ?

Pzdrwm-
- Wojtek J.K.

Krzysztof
01-12-2004, 12:36
Proszę zauważ iż nie kradnę oprogramowania
Przecież Cię o to nie oskarżam. A w ogóle to co im można ukraść? :D Zwróciłem tylko uwagę, że jest to utrudnianie życia innym (np.mnie)

Próbowałem ściągać Nikon Capture z europejskich stron
Znów czegoś nie rozumiem. Jeśli kupiłeś D70 to masz go na CD, a up-grady możesz ściągać bez rejestracji.

nie mogłem sie zalogować
Może rzeczywiście mają coś walnięte przy rejestracji, a może jesteś, tak jak ja, ofiarą takich właśnie porad. Tylko,ze teraz Ty zablokowałeś komuś jego własny serial i kółko się zamyka.

Swoją drogą jestem ciekaw jak poradziłeś sobie z własnym problemem
Wszedłem w temat o rejestracji, kliknąłem na pole mówiące o bezużyteczności ich porad, pokazał mi się feedback w którym opisałem swój problem. Czekałem chyba tydzień i nic. Wszedłem w zadaj pytanie i napisałem im znowu o wszystkim. I znów nic. Już im chciałem wysyłać zdjęcie mojej europejskiej gwarancji z widocznym numerem aparatu az tu nagle... :D
Wszedłem kiedyś na NE, loguję się i widze, że wreszcie zamiast "Registered" jestem "Nikon Owner". Trwało to w sumie koło trzech tygodni.

ALF
01-12-2004, 16:16
Znów czegoś nie rozumiem. Jeśli kupiłeś D70 to masz go na CD, a up-grady możesz ściągać bez rejestracji.

NC jest dodawany do aparatu??? chyba nie pełna wersja?

elmihu
01-12-2004, 16:24
w nikon europa tez mnie w końcu zalogowało gdyż wysyłając im jakiegokolwiek posta z zapytaniem w jakiś sposob zakładasz sobie przy okazji konto (a normalnie się nie dało !!)
kupiłem nikona w Andorze (sklepy bezcłowe) i dostałem tylko PP. NC nie było :(

Krzysztof
02-12-2004, 12:06
NC jest dodawany do aparatu??? chyba nie pełna wersja?
Kupiłem D70 w Polsce. Dołączona jest książeczka z dwoma płytkami. Jest Nikon Kapturek - oczywiście trial na 30 dni.

w nikon europa tez mnie w końcu zalogowało
To teraz wypadałoby odblokować seriala jakiemuś amerykaninowi. Chociaż pewnie on sobie od razu kupił NC a o zasysaniu softu nic nie wie :D . Lepiej sobie wyobraż, że Twój kolega ściągnął D70 z USA i trafił akurat na numer, który ty wklepałes przy rejestracji w Stanach.
Gratuluję udanej rejestracji w Europie.

ALF
02-12-2004, 12:23
trial mi nic nie daje...no może pooglądać jak toto chodzi...

Kaleid
02-12-2004, 12:51
Hmmm....a jak to podmienianie ma się do faktycznych istniejących numerów amerykanskich produktow? Wyobrazcie sobie uzytkownika ktory kupil aparat i nie moze sie zarejestrowac gdyż takowy juz istnieje...