PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejna cytrynka



majestickrk
03-04-2008, 21:35
Witam Szanownych Forumowiczów

Coś mnie tak dzisiaj tknęło na martwą naturę, a że cytrynka była pod ręką to poszła pod ostrzał, a co z tego wyszło i jak to proszę o krytykę Was :)

Dzięki i pozdrawiam




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img260.imageshack.us/img260/3365/cytrynkajs7.jpg)

Ambrosious
03-04-2008, 22:18
Ostrość gdzieś we wnętrzu tej "skorupki"? Trzeba jej trochę szukać.... :-(
Może na przednią krawędź było by lepiej?
Kompresja bardzo duża: jednolite powierzchnie nie lubią takiej... ( ścianka po prawej stronie)
a.
i winetowanie jakieś w narożnikach? dlaczego?

majestickrk
03-04-2008, 22:26
jednak jak ustawić aparat aby chwycił on ostrośc na przednią krawędż???
winietowanie dlatego, ponieważ troche w PS światełka dałem:)

Erie
03-04-2008, 22:36
dobrze zatem, teraz poproszę o określenie co w tym zdjęciu chciałeś przekazać widzowi? ewentualnie co tym zdjęciem chciałeś pokazać? wadę aparatu? czy to naprawdę jest zdjęcie, które chciałeś pokazać?

wady:
1. brak celu zdjęcia - coś jakby ktoś nacisnął spust migawki przypadkiem (chyba że to ma być lomografia)
2. nie było lepszego tematu do fotografowania niż zasuszona połówka cytryny
3. nieostrość głównego (?) obiektu - cytryny
4. kompresja zdjęcia zjadła je dodatkowo
5. paskudne tło

wybacz, ale to zdjęcie nic sobą nie prezenuje :(

vanve
04-04-2008, 20:47
:-( j w

majestickrk
05-04-2008, 19:00
Hmmm... chodziło mi o przedstawienie owocu takiego jaki jest:] to był mój cel. A co jest złego w cytrynie???

Rejestrując się na forum, zamieszczaniu tu moich prób, liczyłem na to iż ktoś będzie mi w stanie pomóc w rozwiązaniu moich błędów, a nie tylko napisze, że wszystko jest do d***. Wiec może Erie powiesz mi jak poprawić i wystrzec się tych błędów???

Erie
05-04-2008, 19:14
1. zdjęcie powinno mieć jakiś przekaz - tu nie mam jak pomóc, bo to zależy od autora
2. wybrany temat najlepszy nie jest - bo zasuszona połówka cytryny nic sobą nie przedstawia, no chyba że chciałes pokazać ulotność życia, strach przed śmiercią itp bzdury, ale niestety raczej nie wyszło - tutaj też wszystko zależy od Ciebie
3. nieostrość - to mogę coś doradzić - użyj manualnego ustawiania ostrości bo AF poleciał tak gdzie kontrastowa krawędź i większoś cytryny jest nieostra
4. kompresja - użyć mniejszej, przy której nie będziesz widział efektów posteryzacj (dokładniej paskowania) na Twoim tle oraz jakiś większych artefaktów na krawędziach obiektów itp
5. tło - coś ciekawszego by się przydało, a nie dwie kartki zetknięte pod kątem prostym (albo zbliżonym) do siebie, choćby nawet jedna duża płachta papieru, pozwalająca na uzyskania lbo jednolitego tła, albo jakiegoś przejścia tonalnego - idąc na łatwizję kup jakies tło foto, no chyba że to tło znów coś miało obrazować, ale ze zdjęcia to niestety nie wynika

co do zamieszczania tutaj każdej tego typu pracy - gdyby każdy z nas chciał zamieścić tutaj wszystkie swoje zdjęcia z okresu prób i nauki to mialibyśmy bazę milionów zdjęć niczego :(

majestickrk
05-04-2008, 19:20
No i o takie coś mi chodzi, o konstruktywna krytykę z radami:) dzieki :)


przeciesz nie umieszczacm/ y to wszystkich naszych zdjęć tylko te co sa wg. nas warte czegoś. Na początku myślałem ze zdjęcie moje wyszło spoko. Jednak po wytknięciu mi błędów, doszukałem się ich i widze je. :)