PDA

Zobacz pełną wersję : ,,marko flash,,transmiter podczerwieni ir 2000



kaziu
28-03-2006, 23:06
Czy moge użyć tego urządzenia do wyzwalania błysków z nikonem d 70 ?

Jacek_Z
28-03-2006, 23:11
po to wymyślono to urządzenie.
tzn nie konkretnie do D70, a do wszystkich aparatów. mam nadzieje ze chodzi ci o wyzwalanie zewnętrznych lamp z fotocelą poprostu, a nie zaawansowane sterowanie nimi z TTL - np grupą SB 800, bo do tego to nie daje się.

kaziu
29-03-2006, 23:20
...własnie o to chodzi tylko chciałem się upewnić...

M.Szabelski
30-03-2006, 20:23
A ja słyszałem, że błysk podczerwieni może zepsuć kolory w cyfrakach...Wiecie coś o tym?

Jacek_Z
30-03-2006, 20:55
NIE, a w ogóle interesująca teoria. W jaki sposób jej autor to tłumaczy?

M.Szabelski
30-03-2006, 21:14
Autor tej opinii stwierdził w swoim artykule, że matryce są bardzo podatne na promienie podczerwone i takie tam....

Jacek_Z
30-03-2006, 21:25
ale ta lampka ma malutką moc i nie świeci w matrycę

sailor
30-03-2006, 22:32
A ja słyszałem, że błysk podczerwieni może zepsuć kolory w cyfrakach...Wiecie coś o tym?

ROTFL :D:D:D .... zaisuje do ksiegi wielkich cytatow geniuszy fotograficznych

darsedz
31-03-2006, 11:29
może powoduje powstawanie na zdjęciach podczerwonych oczu :D

M.Szabelski
31-03-2006, 14:25
Też wydawało mi się to dziwne, dlatego postanowiłem zapytać :D

admin
31-03-2006, 16:38
I bardzo madrze ze zapytales. Co ciekawe, teoria mowi ze blysk ten nie powinien byc widoczny na zdjeciu, jednak praktyka mowi co innego. Otoz blysk ten widac! Jak tu wierzyc w pewniki ;)

Jacek_Z
31-03-2006, 20:51
? widać?
dostałem go na zdjęciu (bardzo delikatny czerwony punkcik) gdy fotografowałem szkło na małej głębi ostrości - f4.
tylko że w szkle odbija się wszystko niewysłonięte, a co dopiero żródełko swiatła.
rozwiązanie - kabel SC17 i leżał sobie transmiter na podłodze.
modelki fotografuję juz na większej przysłonie i w oku nigdy nic nie znalazłem.

admin
31-03-2006, 22:48
Widac Jacku. Rowniez na/w obiekcie (oku)...

Jacek_Z
31-03-2006, 23:30
nic a nic nie widać. popatrzyłem teraz na powiekszenia rzędu 600%. wziełem brązowooką i zielonooką modelkę.
robię tego parę tysięcy miesięcznie (czasmi nawet tygdniowo) od lat. nie mam tego.
może to kwestia skonfigurowania sprzętu?

vitter
04-04-2006, 08:25
Widać niestety w czasie robienia fotek na warsztatach oczka z czerwonym punkcikiem :?