PDA

Zobacz pełną wersję : Papier



cwieku
28-03-2006, 23:02
słuchajcie jakich papierów używacie. czy nie lepsze sa stałogradacyjne baryty od multikontrastowych polietylenowych??

szymony
30-03-2006, 08:54
Zależy jak leży :lol:
Wielogradjacyjny polietylen jest bardziej uniwersalny. Takie "wash and go". Baryt trzeba dłuzej i intensywniej płukać, czego polietylen nie znosi. Baryt trzeba też umieć wysuszyć.

cwieku
30-03-2006, 10:42
wiesz chodzi mi tutaj jakos kolorów. czy to mozliwe ze ma mprzeterminowany papier (ostatnio kupiłem kadaka pollymax II RC błysk 50x60 za 200 zł (50 arkuszy) termin do końca 2006). w kazdym razie wydaje mi sie ze polietylen jest taki niebieskawy. (acha i mam cholerene problemy zeby wtrafic sie w kontrast na papierze multigrade moze ktoś mi napisze jakie powinny byc ustawienia głowicy opemusa 6 do kodaka paiperów oraz jaki ten papier jest nominalnie bez filtrów (bo jak miałem agfe to nominalnie miałą 2 w skali od 1 do 6 wiec bardzo miekka.)


prosze o porady (mam wrazenie ze baryt nie jest taki niebieskawy)

szymony
30-03-2006, 12:37
Niebiesko-biały to jest baryt właśnie. Przynajmniej rip. Foton właśnie tak opisywał swe papiury. Na kodaku nie robiłem, ale ponoć ma nie najlepszą opinię. Spróbuj może coś Ilforda, bo agfy chyba już nie uświadczysz.
A na odcień to tez wywoływacz ma wpływ.

cwieku
30-03-2006, 17:33
używam dektol kodaka (ze tak powiem jestem skazany na kodaka bo mam bardzo tanie zródło i papieru nie sa zadymieone wiec nie sa raczej przeterminowane [ a data jest napisana wyraźnie])



a jak to jest z fomą??

barytowy papier stałokontrastowy to chyba nie ma nic lepszego co???

Gall86
04-06-2006, 21:01
no wlasnie jaki wybrac papier, ktory czym sie charakteryzuje ? stalogradacyjny i wielogradacyjny. jest tego troche, a na dodatek jakies oznaczenia do obu RC/PE i FB/KR. Ktos moze po krotce scharakteryzowac te papiery; ktore poleca.

szymony
04-06-2006, 22:16
Na dzień dobry weź raczej stały normalny. Jak weźmiesz wielogradiacyjny nie mając doświadczenia i zaczniesz tworzyć to się zakręcisz całkowicie.

slaw74
10-06-2006, 10:20
Na dzień dobry weź raczej stały normalny.

A mi sie wydaje ze na wielogradacyjnym zaczyna sie tez latwo... ale to kwestia gustu i moze umiejetnosci.

Ja wkazdym badz razie zaczynalem wlasnie na Pollymaxie... i szlo mi calkiem dobrze. Nie mialem odcieni niebieskich jak kolega wyzej, ostatnio robilem jednak na Ilfordach i Agfie. Wielogradacyjny papier mysle ze mozna polecic poczatkujacym wlasnie ze wzgledow na latwosc obrobki!