PDA

Zobacz pełną wersję : d50 + ...



gurken
28-03-2006, 19:14
Witam, i o słuszniejszy wybór pytam:

d50 + Tokina AF 28-70 mm F2.8 AT-X PRO SV HLD IF FC

czy

d50 + Nikon Nikkor 28-105 mm F3.5-F4.5 AF D IF

już mi brakuje pomysłów jak tu sie zmieśić w do 4k
pozdrawiam:)

sadki
28-03-2006, 23:23
Może 18-70 3.5-4.5? Jest naprawdę niezły, na aukcjach kupisz za 950 używkę.

kwasik
29-03-2006, 16:16
a tokina ma lepsze swiatlo...

unknown_man
31-03-2006, 12:19
a tokina ma lepsze swiatlo...
Tyle, że nie ma szerokiego kąta. Wspomniany Nikkor zresztą też.

Dlatego ja również bym stawiał na 18-70 :)

kwasik
31-03-2006, 12:26
chyba ze zainteresowany szerokiego nie potrzebuje...;)

unknown_man
31-03-2006, 12:43
No właśnie zainteresowany tego nie napisał, a bylo by to zdecydowanie przydatne info :)

volvo
31-03-2006, 13:13
Może 18-70 3.5-4.5? Jest naprawdę niezły, na aukcjach kupisz za 950 używkę.

Beznadziejny pomysł!!! Tokina jest lepsza (niesty brak jej szerokiego kąta) ale nowąkupi już za 990zł!!!!! a jest znacznie jaśniejsza od tego Nikkora...

unknown_man
31-03-2006, 13:16
Beznadziejny pomysł!!!
To akurat zależy, czego się potrzebuje.

volvo
31-03-2006, 13:47
Beznadziejny pomysł!!!
To akurat zależy, czego się potrzebuje.

dokładnie, koleś przedstawił alternatywę na dwa obiektywy z zakresem ogniskowej od 28mm i prosił o poradę dot. tych 2 obiektywów więc można wywnioskować, że nie potrzebuje szerokiego kąta...