PDA

Zobacz pełną wersję : Podpis w akcji



manfred
01-04-2008, 08:34
Witam serdecznie chciałbym podpisać w tym samym miejscu ok. 200 zdjęć czy jest to możliwe poprzez zapisanie tego w akcji? Jesli tak to w jaki sposó to wykonac w PS

Bartek - NinoVeron
01-04-2008, 10:27
Witam serdecznie chciałbym podpisać w tym samym miejscu ok. 200 zdjęć czy jest to możliwe poprzez zapisanie tego w akcji? Jesli tak to w jaki sposó to wykonac w PS

tak da się :)

1) otwierasz jakąś fotkę
2) tworzysz nową akcję i zaczynasz zapisywać
3) Tworzysz napis i umieszczasz go w miejscu w którym ma być
4) kończysz akcje

w ten sposób masz już akcję do robienia napisów

następnie uruchamiasz PS
File -> Automate -> Bath
tam wybierasz akcje z dodaniem napisu oraz do którego katalogu ma ją zastosować

i to wszystko

troszkę więcej zabawy jest jeśli napis ma być w prawym dolnym rogu a fotki masz o różnej wysokości i szerokości wtedy przy tworzeniu akcji z napisem stosujesz podobny trik jak ten przedstawiony tutaj: http://7pl.pl/21

podobny temat poruszałem tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=53198

dinox
01-04-2008, 12:44
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/72629-border-maker-1-00-beta-by.htm

piotereks
06-04-2008, 10:48
tak da się :)

1) otwierasz jakąś fotkę
2) tworzysz nową akcję i zaczynasz zapisywać
3) Tworzysz napis i umieszczasz go w miejscu w którym ma być
4) kończysz akcje

w ten sposób masz już akcję do robienia napisów

następnie uruchamiasz PS
File -> Automate -> Bath
tam wybierasz akcje z dodaniem napisu oraz do którego katalogu ma ją zastosować

i to wszystko

troszkę więcej zabawy jest jeśli napis ma być w prawym dolnym rogu a fotki masz o różnej wysokości i szerokości wtedy przy tworzeniu akcji z napisem stosujesz podobny trik jak ten przedstawiony tutaj: http://7pl.pl/21

podobny temat poruszałem tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=53198

to ja sie moze podlacze do kolegi z zapytaniem.
CZy mozna zmienic/ edytowac/ wczesniej nagrana akcje np. w ubieglym roku nagralem sobiie akcje ktora wstawiala w dolnym prawym roku rok - 2007. teraz chcialbym to zmienic na 2008. czy jest to mozliwe na poziomie zmian zapisu w akcju. czy poprostu 2007 akcje trzeba zmazac i nagrac nowa 2008? albo drugi przyklad - podpis np. Jan Kowalski 2007, chcialbym zmienic na - Jan Kowalski, ale nie przez ciagle poprawianie tylko w akcji. Mozna to zrobic?

isav
06-04-2008, 19:04
oczywiście, że można.

1. znajdujesz swoją akcję i otwierasz jej "katalog".
2a. komplikujemy sobie życie - cofamy się do momentu wpisania daty, kasujemy ten właśnie krok (ikonka kosza) i klikając czerwone kółko nagrywania robimy resztę tak jak rok temu.
2b. idziemy na łatwiznę - zaznaczamy ostatni krok, klikamy na przycisk nagrywania i edytujemy istniejącą już warstwę tekstową podmieniając cyferkę w dacie.

voila, bardzo proste.

piotereks
06-04-2008, 21:26
oczywiście, że można.

1. znajdujesz swoją akcję i otwierasz jej "katalog".
2a. komplikujemy sobie życie - cofamy się do momentu wpisania daty, kasujemy ten właśnie krok (ikonka kosza) i klikając czerwone kółko nagrywania robimy resztę tak jak rok temu.
2b. idziemy na łatwiznę - zaznaczamy ostatni krok, klikamy na przycisk nagrywania i edytujemy istniejącą już warstwę tekstową podmieniając cyferkę w dacie.

voila, bardzo proste.

w sumie very dzieki. podoba mi sei drugie rozwiazanie. ale jak to rozumiec" zaznaczamy ostatni krok, skora wstawienie daty niebylo ostatnim krokiem? Mozna jakos analfabetycznie krok po kroku? oczywiscie jest to prosba.

tasmaniec
13-06-2008, 23:49
w sumie very dzieki. podoba mi sei drugie rozwiazanie. ale jak to rozumiec" zaznaczamy ostatni krok, skora wstawienie daty niebylo ostatnim krokiem? Mozna jakos analfabetycznie krok po kroku? oczywiscie jest to prosba.
nie wiem czy pomogę bo w PS to mało co potrafię, ale mam akcję do robienia ramki i ostatnio coś chciałem zmienić w tej akcji odnośnie pomniejszania zdjęcia i robię to tak. Otwierasz PS, wyświetlasz okno z akcja/historia(Alt+F9) i otwierasz jakieś zdjęcie obojętnie jakie. U mnie dopiero po otwarciu zdjęcia w PS (może tak jest skonstruowany PS) edytować akcję. Rozwijasz sobie okno z akcja tak abyś widział ten krok, który chcesz edytować najeżdżasz na niego myszką, klikasz podwójnie i powinno Ci się otworzyć okienko odnośnie nastaw tych rzeczy na, które kliknąłeś (w moim przypadku fit image). Wpisuję nowe rozmiary zdjęcia klikam OK i krok ten jest zapisany z tą edycją w tej samej akcji.W tym momencie od razu otwarte zdjęcie zostaje poddane funkcji FIT IMAGE do nowych rozmiarów. Więc w Twoim przypadku może od razu na nim zostanie naniesiona nowa data-ale możesz po tym zamknąć zdjęcie bez zapisywania i już. W ten sposób edytuję akcję, w której chcę tylko zmienić jeden krok z wielu jakie mam w danej akcji. Tak więc nie klikam na nagrywanie, odtwarzanie, nic nie usuwam z akcji do kosza-po prostu podwójnie klikam na krok w akcji i zmieniam.
powodzenia.
.....o cholipka teraz widzę, że trochę odświeżyłem tego posta-sorrki jeśli niepotrzebnie, ale przeglądałem stare tutki i pomyślałem, że Ci odpiszę.Pewnie już za późno od 2 miesiące:)

piotereks
14-06-2008, 15:17
dzieki zawsze sie przyda.

turbo
26-06-2008, 11:35
Ja mam inny sposób.
Oddzielna okcja do pionowych oddzielna do poziomych. Przed odpaleniem akcji kopiuję sobie do schowka logo/podpis/sygnaturkę (z roboczego pliku). Akcja, zmniejsza wyostrza, wkleja ze schowka, przesuwa w róg, zapisuje, zamyka. Dzięki temu akcja zostaje taka sama. A logo mogę zmieniać sobie dowolnie.

stig
26-06-2008, 11:47
Oddzielna okcja do pionowych oddzielna do poziomych.A po co oddzielna? Robie to samo co opisales, i jakos nie widze potrzeby stosowania oddzielnej akcji dla zdjec poziomych i pionowych.

turbo
26-06-2008, 14:43
A po co oddzielna? Robie to samo co opisales, i jakos nie widze potrzeby stosowania oddzielnej akcji dla zdjec poziomych i pionowych.

Podpis mam w prawym dolnym rogu. Jesli odpalam akcje dla poziomych z pionowym to podpis mam po za zdjęciem.

stig
26-06-2008, 14:50
Podpis mam w prawym dolnym rogu. Jesli odpalam akcje dla poziomych z pionowym to podpis mam po za zdjęciem.A do czego jest narzedzie Align w Photoshopie? Do ozdoby? ;)

turbo
26-06-2008, 14:56
A do czego jest narzedzie Align w Photoshopie? Do ozdoby? ;)
Całe życie się człowiek uczy :) Dzięki! Ale..jak teraz ustawić aby niezaleznie od pionu/poziomu zmniejszało zdjęcie do 700pix. Wcześniej wpisywałem wartość w Image -> Image Size odpowiednio pion lub poziom.

stig
26-06-2008, 15:00
Całe życie się człowiek uczy :) Dzięki! Ale..jak teraz ustawić aby niezaleznie od pionu/poziomu zmniejszało zdjęcie do 700pix. Wcześniej wpisywałem wartość w Image -> Image Size odpowiednio pion lub poziom.File / Automate / Fit Image

turbo
26-06-2008, 15:02
File / Automate / Fit Image
Ponownie nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie podziękować :)
Miłego dnia!