PDA

Zobacz pełną wersję : Lokalne serwisy sprzętu foto - adresy, opinie.



sobol
15-07-2005, 12:42
Przerzuciłem tu kilka starych wypowiedzi na temat polecanych serwisów lokalnych. Jednak jeśli ktoś ma namiary na inne jeszcze punkty, to proszę wpisywać z takim opisem miejscowości, jak zastosowałem poniżej.

pozdrawiam
jakubs



W Poznaniu, Poznań

Spróbuj na os. Kopernika w centrum handlowym. Naprawiałem tam kiedyś Minoltę (powerzoom w obiektywie). Naprawili wyregulowali -po naprawie i kalibracji było lepiej niż za nowego. Czy wyczyszczą matrycę nie wiem. Naprawiałem u nich jeszcze cyfraka który wpadł do ogniska(długo nie leżał). Wycenili koszty naprawy (60% ceny nowego)i doradzili dać sobie spokój(nie mogą zagwarantować idealnej precyzji działania po naprawie) .
Mogli przecież skasować i ściemniać jak to często się zdarza.
Pozdro.
Sobol

Czornyj
12-08-2005, 16:22
W Tarnowskich Górach, Tarnowskie Góry

jest niejaki Mrachacz Dariusz prowadzący firme mdelektro. Wymienił mi swego czasu wyświetlacz LCD w Olku e-10 za dwie stówy (w cenie był wyświetlacz). Obiło mi sie o uszy, że naprawia migawy.
(0-32) 768 20 33
42-600 Tarnowskie Góry, Wojska Polskiego 3a lok.3
pow.tarnogórski, woj.śląskie
mdelektro@interia.pl

Bullter
08-01-2006, 23:39
We Wrocławiu, Wrocław

Ktos z tego forum (niestety nie pamietam kto) polecal FONET ul.Kruszwicka 8a, Wroclaw
Tel.071 359 32 70 lub 601 552 269. Czynne poniedzialek - czwartek od 10-17. Gosc para sie naprawą aparatow foto. Ja bylem akurat przejazdem, wiec skorzystalem z uslug tego goscia (czyszczenie filtra na matrycy).Po 1h oczekiwania odebralem wyczyszczony sprzecik :). Jestem bardzo zadowolony z wykonanej uslugi.

Karl
23-03-2006, 18:48
Witajcie,
poszukuje namiaru na zrecznego mechanika w Warszawie. Do wykonania obejma do obiektywu 1000 mm. Zapewne toczenie i frezowanie w duralu. Anodowanie lub lakier proszkowy jako wykonczenie.
Czy ktos z Was posiada moze namiary na taka osobe lub zaklad?

pozdrowienia

Ew. w Lodzi.

The Bill
24-03-2006, 15:00
Witajcie,
poszukuje namiaru na zrecznego mechanika w Warszawie. Do wykonania obejma do obiektywu 1000 mm. Zapewne toczenie i frezowanie w duralu. Anodowanie lub lakier proszkowy jako wykonczenie.
Czy ktos z Was posiada moze namiary na taka osobe lub zaklad?

pozdrowienia

Ew. w Lodzi.


Najlepiej zwróć się do "ciecio7" z allegro. Super "precyzor" z niego i kontaktowy gość, mi dorabiał różne g...wna do mieszka i przejściówki do nikona. Z terminami różnie bo zaroąbany robotą i czernienie robi w innej firmie.

Leon
06-04-2006, 13:48
Warszawa, w Warszawie

Czy ktoś z szanownych zna jakiś godny zaufania serwis na terenie Warszawy gdzie ze spokojem ducha można oddać obiektyw do prania ?
Oczywiście NP nie wchodzi w grę!

I jak to było z cenami za czyszenie obiektywów ? od 80pln wzwyż ?

pietrucha
06-04-2006, 14:29
W Warszawie, Warszawa

Adam Bieniek
Al. Jerozolimskie 113/115
tel: 629-99-59

jAZZMAN
22-06-2006, 13:11
W Szczecinie, Szczecin

Mam problem, poszukuję ludka, który naprawia obiektywy w Szczecinie. Jestem z poza miasta i niestety mam urudniony dojazd (godziny pracy). Wiem że jest w Szczecinie osoba naprawiająca obiektywy; adres to Ul. Dunikowskiego, numer klatki to prawdopodobnie 14, 16 lub 18 - dokładnie nie wiem, jeśli ktoś ma numer telefonu to bardzo proszę o podanie go na forum.

Dziękuję i pozdrawiam - jAZZMAN

---------------------------------------

Właśnie sie dowiedzialem Dunikowskiego 22. jeśli kroś ma numer to bardzo prosze.

===================================
===================================

UFFF znalazłem....

Może komuś się przyda
"Prakticar"
FOTOGRAFICZNY SPRZĘT NAPRAWA
70-123 Szczecin
ul.Dunikowskiego 22
091 4824637

Musashi_Miyamoto
23-05-2007, 22:11
W Gdańsku, Gdańsk

Witam Wszystkich, chciałbym podzielić się opinią na temat serwisu sprzętu foto www.okserwis.com.pl . A więc kupiłem Sigmę 70-200 HSM, w której niby nie działały przysłony od 16 w górę. Bylem z nią w serwisie sigmy, powiedziano mi że naprawa będzie kosztowała 440pln, więc pojechałem sprawdzić Mój stary serwis OK SERWIS w Gdańsku na Czarnym Dworze, w którym kiedyś za czasów analogów naprawiałem i czyściłem swoją optykę jak i aparaty. Na forum pojawiła się opinia, że skoro robią fotki i zajmują się serwisem to nie mogą być dobrzy lub coś w tym stylu;), a więc Firma czynna od 8 do 16, co Panowie robią po 16 nie wiem może te fotki ale czy dobry serwisant nie może być dobrym fotografem...? ale do rzeczy, wpadam z Sigmą obsługa od lat ta sama i po około 3-4 latach zostałem rozpoznany:) termin odbioru był na 22 Maja, lecz ku mojemu zdziwieniu obiektyw był już naprawiony 5 dni przed czasem, jadę odebrać swoje cudo, pytam co było rozwalone, oczywiście nie była to przysłona a sprzęgło AF, więc pytam o cenę i tu znów bardzo mile zaskoczenie 122pln, za 2 obiektyw który nie nadawał się do niczego, nie skasowano Mnie ani złotówki za rozłożenie i skręcenie, po prostu usłyszałem tego nie da rady zrobić gdyż naprawa przekracza wszelkie możliwe normy i koszty, lepiej kupić nowy (bo rzeczywiście to fakt) a My za takie usługi nie kasujemy, jeśli naprawa ma przekroczyć pewną kwotę Panowie w OK Serwis odkładają naprawę i kontaktują się z Klientem czy kwota naprawy jest dla Niego akceptowalna. Powiem jedno powróciłem do tego Serwisu po około 3-4 latach i już Nigdy z niego nie zrezygnuję, Mój obiektyw został naprawiony, działa naprawdę skutecznie żadnych BF/FF szkiełka czyściutkie no i najważniejsze na usługę dostaje się 6 miesięcy pisemnej gwarancji, tak więc jestem już szczęśliwym posiadaczem sprawnej Sigmy HSM, do tego zaoszczędziłem 320pln w stosunku do serwisu Sigmy w Gdyni, więc na polarek zostało:) Po co przepłacać skoro można zaoszczędzić;) serwis ten polecił Mi kiedyś Gdański Fotograf reklamowy, zresztą nie tylko On wypowiada się pozytywnie na temat ich usług. cóż więcej dodać.... OK SERWIS jest naprawdę OK !!! Polecam wszystkim pozdrawiam Jaca

Waldy
01-04-2008, 20:55
OK Service Gdańsk
Gorąco polecam, kompetencja i uczciwość.
Naprawili mi kilka rzeczy, o dziesiątkach, a może wielu więcej moich klientach tam skierowanych nie wspomnę...
Ani jednego negatywa... super !!!
Pozdrawiam
Waldy

m_cudny
08-04-2008, 00:07
Warszawa, BT foto, nie wiem jak z serwisem, ale matryckę od ręki czyszczą za 3 dychy, tylko trzeba się wcześniej jakoś umówić. są na Armii Ludowej 12

krzysztofp77
06-05-2008, 18:47
zna ktoś jakis dobry serwis na śląsku 9woj. katowice dawne) - sprawa jest dosyć prosta trzeba wyczyścić matryce

Valdek_Tychy
06-05-2008, 20:22
Katowice i okolice Katowic

Foto-Technika. PHU
0 32 254 18 21 40-868 Katowice, Piastów 8 - 1000-lecie

Serwis sprzętu fotograficznego
0 32 251 68 71 40-067 Katowice, Mikołowska 9

Serwis aparatów fotograficznych
41-500 Chorzów, 0 602 13 37 76
ul.Hajducka 4
Arkadiusz Gara

Siemianowice Śląskie, ul. Wróbla 7b/43, tel: 032 765 70 11.

mhornik
08-07-2008, 23:38
Koledzy znacie jakiś dobry serwis w okolicach gliwic katowic, najlepiej ludzie sprawdzeni. Mam do naprawy (bardziej regulacji) obiektyw Soligora, będę chciał go sprzedać a nie chce wcisnąć komuś obiektywu który będzię działał troszke inaczej. Ja sie do wady przyzwyczaiłem ale nowy użytkownik może już nie byc tak wrozumiały.

Pozdrawiam Michał Hornik

Jarek S.
24-07-2008, 00:21
Skoro mowa o serwisach to może coś na dolnym śląsku np. okolice Jeleniej góry znajdzie się coś czy trzeba wędrować po kraju mowa o dobrych serwisach.

december
29-07-2008, 10:05
Panowie spóźniony post odnośnie mojego doświadczenia z ok centrum gdańsk.
Mogę tylko potwierdzić, że panowie są rzetelni, uczciwi i kompetenteni. Polecam w 100 % ten serwis. U mnie w Tamronie 17-50 2,8 padła przysłona. Załamamny dzwonię do foto-techniki, a tam pani woła po kolei dwóch facetów, żebym w ogóle mógł powiedzieć, co się stało. Okazuje sie że tak na prawdę, to poważniejsze usterki ślą do niemiec i można sobie czekać....
Więc postanowiłem sprawdzić ok centrum gdańsk (niedaleko foto - techniki, oficjalnego serwisu tamrona w polsce) i mogę powiedzieć, że to oni powinni być serwisem tamrona. Obiektyw został naprawiony i odesłany w tydzień czasu (jestem z wałbrzycha)soczewki wyczyszczone, obiektyw dobrze skręcony. PO prostu polecam ten serwis

jakubs
10-09-2008, 23:47
W Krakowie pewnie wszyscy wiedzą, ale dla tych co nie wiedzą podaję linka: http://www.fotoserwis.krakow.pl/index.php?t=content&id=5

Zdarzają im się wpadki, ale generalnie bardzo warty polecenia serwis.

marekm
11-09-2008, 11:54
+ dla OK Serwis w Gdańsku, ale cierpliwym trzeba być.

arciszz
11-09-2008, 20:40
Chyba Białystok wraz z Podlasiem kuleje jeśli chodzi o serwisy :(

Le Sir
14-09-2008, 11:48
Korzystał ktoś z usług tego serwisu ?
http://www.flesze.com.pl/

marekm
14-09-2008, 15:02
Korzystał ktoś z usług tego serwisu ?
http://www.flesze.com.pl/


ul. Postępu 19 - niebezpiecznie blisko serwisu Nikona :mrgreen:

whatsilenceknows
04-10-2008, 11:07
Czy ktoś może polecić serwis w Krakowie, który zabrałby się za lekką naprawę (bodajże uszczelnienia w tylnej ściance) i 'odświeżenie' (podmalować, etc.) mechanicznej Leici nie dewastując przy tym aparatu i nie kasując jego podwójnej wartości w ramach zapłaty?

paraki
04-11-2008, 12:52
Znacie jakiś sprawdzony serwis o okolicach Zielonej Góry??

luxius
25-04-2009, 23:20
Polecam serwis na Czapskich w Krakowie. Zawiozłem tam "poważny sprzęt", zrobione szybko , nie drogo. W porównaniu z koszmarem serwisu NP czysta przyjemność.

pewex
16-06-2009, 07:04
Polecam sklep w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 12 asortyment dostępny na fotookazja.pl. Kupując na miejscu i powołując się na cennik z internetu dostajemy po cenach z internetu (kupiłem Nissina 50 zl taniej od ceny w gablocie :D 550 - 500). Miła obsługa sporo sprzętu:)

paveel
26-07-2009, 15:09
Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś zna jakis serwis w okolicach Wałbrzycha lub Jeleniej Góry.
Obiektyw upadł na podłoge i pierścien ostrości pękł a kiedy podłączam do aparatu to obiektyw wogóle nie reaguje.
Jest szansa żeby to naprawić? obiektyw 18-135mm AF-S

Dzieki

mrkefas
07-09-2009, 06:57
znacie jakiś serwis w Toruniu, ostatecznie w Poznaniu?
prosiłbym o konkretne adresy.. chodzi o wyczyszczenie matrycy i pozbycie się FF w szkiełku;]
z góry dzięki za pomoc

BUNCOL7
28-05-2010, 22:17
Znacie może jakiś serwis ewentualnie jakąś "złotą rączkę" w okolicach Piotrkowa Tryb. ewentualnie Łodzi czy Bełchatowa. Chodzi o podklejenie gum w D200 no i może jeszcze guma na obiektywie.

Girdian
29-06-2010, 11:48
Polecam fotoserwis z poznania. Do mojego 300/4 Af dostał się piasek który podczas ostrzenia piszczał.Wycenili usługę na ok 160 zł. Paczkę odebrali 1 czerwca i podali termin dopiero na 1-5 lipca (zbliżające się wakacje i pełno roboty) i tu miła niespodzianka wczoraj zadzwonili (tj. 28 czerwca) że obiektyw jest do odbioru czyli tydzień wcześniej. Zapłaciłem 150zł a słynny pan Szczepan chciał za to ok 300 zł :shock: .

FOTOSERWIS
ul. Galileusza 8
60-159 Poznań
tel. 61-862-51-21

Pawełw
25-08-2010, 23:42
Jaki serwis polecacie w Rzeszowie - chodzi głównie o czyszczenie sprzętu

Kundzior
13-05-2011, 17:13
njfoto.eu (http://njfoto.eu)

SERWIS SPRZĘTU FOTOGRAFICZNEGO
ul.Hetmańska 40 lok. 06
15-727 Białystok
tel. 85 651 07 09

Polecam mieszkańcom Podlasia.

ghs
18-10-2011, 22:23
Kielce

Usługi Naprawa Sprzętu Fotograficznego Grzegorz Gałczyński
ul. Głowackiego 5
(0-41) 344-82-14

Naprawiałem kilkukrotnie, nie polecam (niestety nie ma chyba innej alternatywy w tym mieście). Regułą jest niedotrzymywanie terminów (doradzam stosować mnożnik razy 4 — "już się biorę", następnego dnia "już mam sprzęt na stole", kolejnego "dziś będę robił" i tak w kółko). Cenowo się nie wypowiadam, bo nie mam porównania. Naprawiają chyba dość spory zakres sprzętu. Jakość napraw raczej dostateczna (zdarzają się niedociągnięcia, prace często wykonane niedbale). Gwarancja na naprawę bodajże 2-miesięczna.

_Ocean_
06-03-2012, 23:26
Pan Andrzej Wysocki, Psie Budy 12/13. Czynne Wt-Pt 11-17 tel 602 243894. Chyba legenda.

RobertMiernik
23-03-2012, 23:17
Polecam Rzeszowski serwis z ulicy Asnyka.

Tekst wyslany z TapTalka, przepraszam za braki w diakrytykach, marnie sie je tutaj wklepuje...

aga09877
24-08-2012, 11:43
Ostrzegam przed FOTO SERWIS KATOWICE ul. Słowackiego - przed przyjęciem sprzętu dają do podpisania umowę z której wynika, że w zasadzie nie ma się żadnych praw a ich samych stawia w uprzywilejowanej sytuacji. Moją lampę zgodnie z umową mieli naprawić w ciągu 2tygodni a zajeło im to 1,5 miesiąca po czym poinformowali mnie, że nie naprawili i, że mam sobie ją odebrać. Najgorsze w tym wszystkim jest ich nonszalanckie podejście do klienta, mówiąć kolokwialnie - chamskie. To są jacyś amatorzy z podwórka, nie chce mieć nic więcej wspólnego z tym straganem który nazywają serwisem i ostrzegam wszystkich, omijajcie go z daleka.

astramus
27-08-2012, 22:35
Również chciałem ostrzec przed serwisem lecz w Poznaniu. Serwis foto na ulicy Piątkowskiej. Brak jakiejkolwiek kultury. Nie traktują poważnie klienta. Poprzez maila by Cię zagłaskali lecz jak już oddasz sprzęt do naprawy to mają Cię gdzieś. Lampa sb 26 nie włączała się po włożeniu akumulatorków po wylaniu elektrolitu w komorze baterii. Wycena robocizny ? 509zł... Za co ? Nie wiadomo bo abym się dowiedział musiałbym zapłacić ;) Jednym słowem ŻENADA ! po powrocie do domu przeczyściłem papierem ściernym styki po elektrolicie. Lampa działa i 509zł w kieszeni. Zastanawia mnie tylko za co wzięliby Panowie pieniądze ;) Ten serwis na Piątkowskiej to jedna wielka ściema.
M.

fotografamator
23-10-2012, 14:40
Polecam Fotoserwis na Słowackiego, są dobrzy. Aparat zjeździł po kraju kilka Serwisów i nic, a tutaj się udało:) Mam wielki sentyment do każdego z moich aparatów. Polecam szczerze

FOTO SERWIS
23-10-2012, 22:46
.... ŻENADA ! po powrocie do domu przeczyściłem papierem ściernym styki po elektrolicie. Lampa działa i 509zł w kieszeni. Zastanawia mnie tylko za co wzięliby Panowie pieniądze ;).
M.


Po pierwsze to Ty masz gdzieś wszystkich i wszystko, a nie serwis Ciebie. Bo serwis wykonał usługę wyceny dokładnie z warunkami na jakie się umówiliśmy. Po drugie Twoje chamstwo zapewne ma niejedno imię choćby skandaliczne zachowanie w naszym biurze serwisu... Poza tym przechwalasz się w nadziei, że w ten sposób zabłyśniesz przed internautami - otóż piszesz, że odebrałeś lampę i papierem ściernym wyczyściłeś sobie styki i lampa działa tyle, że opis jaki zgłosiłeś podczas przyjęcia sprzętu mówi zupełnie coś innego:


"Nikon SB-26 /2211031/ -Lampa “martwa”, po włożeniu akumulatorów lampa nie działa.W komorze baterii widoczne ślady elektrolitu, brak poprawy po przeczyszczeniu styków.//slady rozkręcania na śrubkach"

A więc w łatwy sposób można Ci jak widzisz udowodnić perfidne kłamstwo na dodatek grzebałeś w lampie tak skutecznie że pourywałeś elementy SMD które nasz technik musiał po tobie za free poprawiać , a teraz trolujesz na publicznym forum. Wycenę miałeś adekwatną do ilości i rodzaju części które należy w Twojej lampie wymienić. Serwis nie jest producentem części. Pretensje możesz mieć do samego siebie za niechlujstwo w eksploatacji sprzętu skoro doprowadziłeś do wylania elektrolitu pozostawiając w środku baterie. Koszt części ustala producent, a nie serwis - zapamiętaj to sobie zanim ponownie oczernisz jakiś kolejny serwis.

SX125
23-10-2012, 23:37
patrząc na ostatnie 5 postów odnoszę wrażenie, że na posty odpowiadają serwisy o których użytkownicy źle się wypowiadają..

krokus66
24-10-2012, 13:05
Po pierwsze to Ty masz gdzieś wszystkich i wszystko, a nie serwis Ciebie. Bo serwis wykonał usługę wyceny dokładnie z warunkami na jakie się umówiliśmy. Po drugie Twoje chamstwo zapewne ma niejedno imię choćby skandaliczne zachowanie w naszym biurze serwisu... Poza tym przechwalasz się w nadziei, że w ten sposób zabłyśniesz przed internautami - otóż piszesz, że odebrałeś lampę i papierem ściernym wyczyściłeś sobie styki i lampa działa tyle, że opis jaki zgłosiłeś podczas przyjęcia sprzętu mówi zupełnie coś innego:


"Nikon SB-26 /2211031/ -Lampa “martwa”, po włożeniu akumulatorów lampa nie działa.W komorze baterii widoczne ślady elektrolitu, brak poprawy po przeczyszczeniu styków.//slady rozkręcania na śrubkach"

A więc w łatwy sposób można Ci jak widzisz udowodnić perfidne kłamstwo na dodatek grzebałeś w lampie tak skutecznie że pourywałeś elementy SMD które nasz technik musiał po tobie za free poprawiać , a teraz trolujesz na publicznym forum. Wycenę miałeś adekwatną do ilości i rodzaju części które należy w Twojej lampie wymienić. Serwis nie jest producentem części. Pretensje możesz mieć do samego siebie za niechlujstwo w eksploatacji sprzętu skoro doprowadziłeś do wylania elektrolitu pozostawiając w środku baterie. Koszt części ustala producent, a nie serwis - zapamiętaj to sobie zanim ponownie oczernisz jakiś kolejny serwis.

Nie chcę być stroną w tym konflikcie; nie zajmuję stanowiska odnośnie przebiegu naprawy.

Stwierdzam jednak, że Państwo nic nie słyszeli o marketingu a tym bardziej o normalnej obsłudze klienta. Nawet jeśli Wasz serwis ma absolutną rację, to za taką formę wypowiedzi pracownik w najlepszym razie byłby odsunięty od kontaktów z klientami. Z taką reakcją spotkałem się po raz pierwszy.

Wiem co piszę.

dewas
01-02-2013, 10:56
Chciałem zauważyć, że firma Fototechnik w Poznaniu w dniu 30-01-2013 zaktualizowała swoją stronę, że nie pracują już do godziny 20:00 tylko do 14:00 uwaga ! od dnia 28-01-2013. Trzy dni z rzędu chodziłem do tego serwisu i było zamknięte. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy.

mtdd
21-02-2013, 10:25
Katowice w Katowicach
polecam Foto Video Audio Serwis ul. Wojewódzka 40.

GregB
14-05-2013, 14:44
Aktualizacja postu (str.1 wątku) odnośnie FONETu na Kruszwickiej we Wrocku: już nie ma tej płacówki, telefon: "nie ma takiego numeru". A szkoda, jeszcze parę lat temu D70-tkę tam czyściłem...

elanek
15-05-2013, 08:51
Kiedyś w Nowym Sączu naprawiałem rozbitą lampę SB-800.
Jest kilka reklam przy lokalnych drogach:
Naprawa Aparatów i Lamp Błyskowych
663706027
Grzebie w elektronice, można mu dawać różne stare rzeczy, których nie chcą gdzie indziej naprawiać. Części do SB-800, (LCD) musiałem sam sprowadzać z USA. Ale myślę, że polecić warto.

Rafał_Sz
11-07-2013, 08:58
Proszę autorów wcześniejszych postów, lub osoby które wiedzą coś o wymienionych serwisach o ew. aktualizację. Proszę także o dalsze wpisy i opinie użytkowników, którzy rzeczywiście korzystali z usług regionalnych serwisów. Posprzątam watek i dane będę wklejał do pierwszego postu. Łatwiej będzie odnaleźć stosowne informacje zainteresowanym.

Wpisy serwisów (kryptoreklama) są wykluczone!

larky
12-08-2014, 08:20
Szukam serwisu w Pruszkowie - Warszawie do czyszczenia matrycy. Czy mógłby mi ktoś polecić niedrogi serwis.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Warszawa Armii Ludowej 12, 30 PLN czyszczenie matrycy lustrzanki, jak zadzwonisz wcześniej i umówisz się na konkretny termin to robią od ręki.

zoom2
13-08-2014, 02:59
Witam,
Czy ktokolwiek współpracował z tym sprzedawcą, sklepem ?

http://allegro.pl/my_page.php?uid=7566461

http://www.fototaniej.pl/

Dużo aparatów i obiektywów. W teorii dobre warunki, gwarancja i faktury VAT.


Ktokolwiek jest w stanie potwierdzić autentyczność ?
Z góry wielkie dzięki

sprzedałem u niego 3 obiektywy i pewnie ze 3 kupiłem.
współpraca pozytywna.
tylko ja wszelkie interesy załatwiałem osobiście.
i tylko o tym pisze. jak wyglada wspolpraca wysylkowa nie wiem.

lukasz.antoniak
27-07-2018, 21:02
Zdjęć nie widać. Ale serwis to jedynie Studio5s. 28-70/2.8 raczej się nie kalibruje, bo przy niewielkich odchyleniach może być jeszcze gorzej. No ale zdjęć nie widać.

S_Works
11-07-2023, 10:55
Szukam serwisu na Górnym Śląsku który mógłby mi ogarnąć sprawy podstawowe takie jak czyszczenie matrycy. Chciałbym się umówić na konkretny termin, przywieźć sprzęt, i tego samego dnia za parę godzin odebrać.
Jeśli będą w stanie sporadycznie kalibrować obiektyw z korpusem to już w ogóle idealnie.
Serwis Foto 24 (Rybnik, Bielsko-Biała odpada, chociaż jestem z Rybnika).

bgorecki
21-09-2023, 13:57
Witam Szukam serwisu który ogarnie mi czyszczenie D300(parę wizyt na plaży przeżył już) ,zobaczy co jest z pokrętłami, i zrobi taki podstawowy maintenance Lokalizacja Katowice i okolice

lukasz_kk
22-09-2023, 09:57
Jeśli nie przeszkadza Ci wysyłka to najlepiej zrobić to w Studio5s w Warszawie. I to nie żadna reklama, oni po prostu znają się na rzeczy i wiedzą co robią, potwierdzi to wiele osób na forum, w tym ja, bo korzystałem z ich usług. Osobiście, gdybym nie mógł wysłać do nich sprzętu i był zmuszony skorzystać z jakiegoś lokalnego serwisu u siebie w mieście, to bym sobie wolał zrobić jednodniową wycieczkę do stolicy po wcześniejszym umówieniu się z nimi na termin. No ale ja mam bliżej niż Ty ;)