PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie matrycy



smyk_n1
31-03-2008, 20:43
Problem wynikł taki ze mam zabrudzona matryce.
Dzwoniłem do Nikona mówia zeby przesłac do nich ale wiadomo jak z nimi jest 2 miesiace bede czekał i nie wiadomo czy zrobia to za darmo w ramach gwarancji czy za opłata więc sprubuje sam prosze o pomoc w jednej sprawie gdzie znajduje sie cos takiego w NIKON D80 :)

CYTUJE :

2.Podnieść lustro (lustrzanki cyfrowe mają tę funkcję ukrytą w menu aparatu – w tym celu należy ją wybrać i poczekac na podniesienie lub nacisnąć spust migawki).

Prosze o pomoc i Pozdrawiam !!!

foto-maniak
31-03-2008, 21:03
Wybierz opcję podniesienia lustra w menu, a potem to tylko gruszka :) Użyj wyszukiwarki bo o czyszczeniu matrycy było już wiele.
Pozdrawiam.

Slawskip
31-03-2008, 21:14
wchodzisz w menu/ustawienia/Uniesienie lustra/ klikasz spust migawki.

a tak poza tym to od czego jest instrukcja?

pozdrawiam

smyk_n1
31-03-2008, 21:16
Dziekuje i prosze o zamkniecie tematu

Instrukcja w jezyku niemieckim :

jeszcze jedno...ta funkcja jest niedostepna poniewaz jest napisane aby wylaczyc aparat.jak to zrobic??

autograf
31-03-2008, 21:33
aby wylaczyc aparat po skonczeniu operacji czyszczenia matrycy. wtedy lustro opadnie.
doradzam kupic gruche w aptece za 3pln, bez talku. dodatkowo dmuchaj trzymajac korpus "do dolu".
napewno matrcya jest upaskudzona?

ed: zebys nie przedobrzyl, lepiej dokladnie to sprawdz.

smyk_n1
31-03-2008, 21:35
Ale jak włonczyc ta funkcje wogule :) napisane jest aby wyłonczyc aparat trzymajac migawke aj przepraszam ale nie rozumiem tego prosze o pomoc tak aby lustro sie podniosło Dziekuje za odp



juz wiem prawdopodobnie

Prawdopodobnie masz rozładowany akumulator. Jak ma poniżej 60% to ta funkcja jest nieaktywna.



Był duży paproch na matrycy juz po wszystkim obeszło sie bez 2 miechów :) hehe

Erie
05-04-2008, 00:42
ok, skoro zakońcony problem - tj. matryca wyczyszczona to zamykam temat