PDA

Zobacz pełną wersję : Pentax zwija żagle :( (trochę)



Czornyj
27-03-2006, 16:11
Ech, niby tutaj na PMA pierdu-pierdu, nowe digitalne bógwica mają wypuszczać, a to normalnie po angielsku zaczynają zwijać biznes! Jak tak dalej pójdzie, to faktycznie na rynku średniaczków zostanie tylko Hasselblad (bo z Mamiyą też nic nie wiadomo) :((((

From AP Magazine

'Pentax is to stop selling its medium-format film-based cameras in Europe as a result of new EU environment regulations.
And we can exclusively reveal that – as well as the Pentax 645NII and 67II – the company is set to axe European sales of a number of film and digital compacts and lenses'

Spinner
27-03-2006, 16:57
Nie siej fermentu Czornyj :twisted: :lol: :mrgreen: tylko doczytaj :twisted:

Poczytaj oficjalny komunikat: http://www.pentax.de/_de/photo/news/index.php?photo&news&gruppe=&news_id=151

Ten problem dotyczy wszystkich producentów elektroniki. Unia czepia się lutu, bo zawiera ołów.

Jak to napisal moj kolea Sylwiusz na forum:

"ze wzgledu na dyrektywe rowniez inni producenci foto beda musieli wycofac swoje produkty zawierajace olow z rynku europejskiego. Tak wiec zanim zaczniesz siac defetyzm, przeczytaj i poszukaj zrodla oficjalnego a nie powtarzaj co byle ktos napisze. Tak wiec mozna spac spokojnie, chyba ze ktos koniecznie chcial kupic nowy sredni format w sklepie?".... :mrgreen:

Pzdr
Spinner :mrgreen:

Czornyj
27-03-2006, 17:39
No co za p...na bzdura!!! Już się przestraszyłem, bo to nieładnie wyglądało, a po cichu liczę na pojawianie się nowych, cyfrowych 645-tek, wzrost popularności cyfrowego MF, związany z tym spadek cen.
Pooglądałem ostatnio sampelki z ZD-ki - to jest dopiero kontrastowość, nasycenie, żyleta! A nie jakiś Canon, co to niby nie szumi, a koloru oddać nie umi!!!

Spinner
27-03-2006, 19:48
Ano, ano - sam sie zaczalem lamac - moze jakis MF jednak by u mnie zagoscil??;-) Tylko P645 czy moze juz P67... "Cala glupia jestem" :mrgreen:

Pzdr
Spinner

szymony
28-03-2006, 17:38
Ten problem dotyczy wszystkich producentów elektroniki. Unia czepia się lutu, bo zawiera ołów.

Jak to napisal moj kolea Sylwiusz na forum:

"ze wzgledu na dyrektywe rowniez inni producenci foto beda musieli wycofac swoje produkty zawierajace olow z rynku europejskiego. Tak wiec zanim zaczniesz siac defetyzm, przeczytaj i poszukaj zrodla oficjalnego a nie powtarzaj co byle ktos napisze. Tak wiec mozna spac spokojnie, chyba ze ktos koniecznie chcial kupic nowy sredni format w sklepie?".... :mrgreen:


Znaczy się co? Wszelkie uklady elektroniczne, obwody drukowane teraz na "super glue" będzie się mocować bo ktoś stwierdzil że połączenia lutowane są be :?: :?:

Zink
18-04-2006, 13:51
Są techniki lutowania bez ołowiu.

Spinner
18-04-2006, 18:40
A propos zwijania zagli link do nowego DSLR Pentaksa ze stabilizacja matrycy:

http://digi.163.com/06/0415/12/2EOGDT0Q001618EE.html

BTW - nawet jakies "sampelki" sa...

Pzdr
Spinner

Vadim
18-04-2006, 19:24
Spinner

Przeczytałeś to dokładnie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Spinner
18-04-2006, 19:45
Slowo w slowo :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Bzyk
18-04-2006, 21:23
Ten Pentax ze stabilizacją to narmalny "mały" format DSLR, czy średni...? jesli ktoś zdeszyfruje te kwadraciki, to może niech jeszcze powie, czy Pentax ma swoje mocowanie szkła w DSLR, czy kożysta z bagnetu innego systemu

Michu
18-04-2006, 22:30
Bzyk - to prowokacja czy Twoje wybitne dyletanctwo?

Spinner
19-04-2006, 10:35
Bzyk - patafian jestes czy jak :?: :twisted: :mrgreen:

Maras - napis w Twojej stopce podoba mi sie :lol:

Pzdr
Spinner