PDA

Zobacz pełną wersję : Wstępne uzgodnienia bitwy metalowej



hedgehog
26-03-2008, 22:06
No i powiedzmy sobie szczerze, po przesłuchaniu takiej płytki "Hliðskjálf" Burzuma, czy chociażby samego "Rundgang um die transzendentale Säule der Singularität" z "Filosofem" przychodzą do głowy nadzwyczaj fajne pomysły :D

Pff, Burzum, muzyka dla sześciolatków ;) Posłuchaj sobie ostatniej plyty Lux Occulta albo świeżutkiego Cephalic Carnage... ;) O Genghis Tronie nie wspominając ;)

No dobra, bo się offtop robi ;)

ptero
26-03-2008, 22:10
a gdzie KSU, MOTORHEAD, SEDES, PARA WINO, no i coś lżejszego typu zabili mi żółwia, ale zaznaczyłem klasyki, choć by KILLING JOKE był....:):):)

PaRaGaS
26-03-2008, 22:11
Pff, Burzum, muzyka dla sześciolatków ;) Posłuchaj sobie ostatniej plyty Lux Occulta albo świeżutkiego Cephalic Carnage... ;) O Genghis Tronie nie wspominając ;)

No dobra, bo się offtop robi ;)

Etam offtop.
Burzum fajny jest. Prosty, ostry i przyjemny :)
A ostatnie dwie płytki to cudo, takie np. "Ansuzgardaraiwô" (http://www.youtube.com/watch?v=VYyey2MYYz0) z "Hliðskjálf".

hedgehog
26-03-2008, 22:15
Burzum fajny jest. Prosty, ostry i przyjemny :)

Jeśli już post-blacki i wynalazki, to zdecydowanie wolę borknagarowy "Empiricism" czy wspomnianą Lux Occultę właśnie. Choć i ostatni Marduk daje dobrze radę.

Jak Chcesz o muzie tego rodzaju, to na priv. Nie ma co masakrować kolegów :)

PaRaGaS
26-03-2008, 22:19
Jeśli już post-blacki i wynalazki, to zdecydowanie wolę borknagarowy "Empiricism" czy wspomnianą Lux Occultę właśnie. Choć i ostatni Marduk daje dobrze radę.

Jak Chcesz o muzie tego rodzaju, to na priv. Nie ma co masakrować kolegów :)

I raczej nie ma sensu się licytować jaka muza jest bardziej tró, kvlt i pagan, wiesz :)
Borknagar fajny jest, ale jednak już trochę nazbyt melodyjny. Mnie jara stary black, nawet wręcz ten jeszcze thrashowy. Choć nie przeczę, że i w nowej fali BM znajduję ciekawe projekty, jednak nie śledzę tej sceny ani trochę. Nie bawi mnie to. Czasem tylko wpadnie mi coś w ucho. Słucham zbyt wielu rzeczy, żeby koncentrować się tylko na jednej scenie.

Jedyne BM płyty, jakie posiadam (na ponad 100 oryginałów) to Saltus "Słowiańska duma", "Lunar poetry" i "Taste of victory" Nokturnal Mortum i "Oriana's tales" Munruthela. Mam też odrobinę bardziej lajtowego metalu, ale raczej głównie industrial, pankrok, elektronika i różne nowefale.

hedgehog
26-03-2008, 22:26
I raczej nie ma sensu się licytować jaka muza jest bardziej tró, kvlt i pagan, wiesz :)

Pewnie, że nie ma sensu :)

Ja niestety do typowego blacku, tego starego i nowszego przekonać się nie mogę. Dla mnie jest, bez urazy, zbyt prymitywny :) A, że najczęściej podepchany fatalną realizacją - to już całkiem uszy mi puchną. Poza tym kolesie pomalowani jak młynarze też zawsze mnie rozbawiali. Może i o to chodzi, zresztą... :)

PaRaGaS
26-03-2008, 22:30
Pewnie, że nie ma sensu :)

Ja niestety do typowego blacku, tego starego i nowszego przekonać się nie mogę. Dla mnie jest, bez urazy, zbyt prymitywny :) A, że najczęściej podepchany fatalną realizacją - to już całkiem uszy mi puchną. Poza tym kolesie pomalowani jak młynarze też zawsze mnie rozbawiali. Może i o to chodzi, zresztą... :)

No tak, misie panda są zabawni (http://www.youtube.com/watch?v=-VBdAY8eA9w) :D
Prymitywny, ostry black jest fajny.

badi
29-03-2008, 01:46
chociaz rzeczywiscie burzum daje rade.

daj spokoj man. to juz lepiej infernal war z tego kregu.

choc najchetniej widzialbym cos z debiutu albo dwojki blindead czy tez neurosis.

sea21
29-03-2008, 02:14
to moze zorganizujemy jakis pojedynek. zrobi sie ankiete i wybierzemy "mocniejszy" utwor.

hedgehog
29-03-2008, 10:46
to moze zorganizujemy jakis pojedynek. zrobi sie ankiete i wybierzemy "mocniejszy" utwor.

A, to jest koncepcja! :D Podoba mi się.

jacoslavgth
29-03-2008, 17:42
to moze zorganizujemy jakis pojedynek. zrobi sie ankiete i wybierzemy "mocniejszy" utwor.

to moze cosz repertuaru MORTICIAN :), dzisVkupiłemVSIX FEET UNDER "Commandment" tezmozna cos wybrać, a co do Varga to fajna odskocznia w chore klimaty chorego kolesia - to cały urok Burzum :) nie mniej jednak chcialbym zeby w ankiecie wygrali FLOJDZI :)

PaRaGaS
29-03-2008, 17:55
to moze cosz repertuaru MORTICIAN :)

Proponuję od razu coś z repertuaru Corpsefucking Art.

jakubs
29-03-2008, 19:49
Panowie przenieście uzgodnienia dotyczące pojedynków do Pojedynków, jeśli checie to przeniosę te kilka postów i tam się dalej będziecie dogadywać.

sea21
30-03-2008, 12:41
Proponuję od razu coś z repertuaru Corpsefucking Art.
a co bysciepowiedzieli na Theriona albo Samaela np "Rain" najlepiej cos z plytki Passage :mrgreen:
Trzeba zalozyc nowy temat w dziale pojedynku i wybrac jakas muze.

PaRaGaS
30-03-2008, 16:11
a co bysciepowiedzieli na Theriona albo Samaela np "Rain" najlepiej cos z plytki Passage :mrgreen:
Trzeba zalozyc nowy temat w dziale pojedynku i wybrac jakas muze.

Samaela tylko pierwsze trzy płyty senkju wery macz.

jakubs
30-03-2008, 20:22
Przenoszę tu posty z Zadań Tematycznych, które zrodziły się jako zalążek bitwy opartej na ciężkim brzmieniu.

Jeśli pojawią się jakieś konkrety, to proszę założyć właściwy wątek, albo napisać do mnie, to wyedytuje tytuł tego wątku.

Pozdrawiam... i do boju.

jacoslavgth
30-03-2008, 20:42
no to co - pojedynek na Szatany ? :twisted:

hedgehog
30-03-2008, 20:46
Co proponujecie? :)

Może, coby za łatwo nie było, Green Carnation - Light of day, day of darkness?

jacoslavgth
30-03-2008, 20:51
Co proponujecie? :)

Może, coby za łatwo nie było, Green Carnation - Light of day, day of darkness?

to moze inaczej, niech zdjęcie kojarzy sie z okładką metalową, diabły, podłe dziewice, krew, mrok etc.

hedgehog
30-03-2008, 20:55
to moze inaczej, niech zdjęcie kojarzy sie z okładką metalową, diabły, podłe dziewice, krew, mrok etc.

Uojezu. Toć już bardziej kiczowato być nie może :) Zostawmy jakieś pole do interpretacji, przecież zrobić remake "Butchered at birth" to najmniejszy kłopot, ha ha :)

Niech będzie choć trochę trudno... Mrocznie nie znaczy stereotypowo ;)

Ja jednak jestem za interpretacją tytułu utworu/albumu lub tekstów.

jacoslavgth
30-03-2008, 21:10
Uojezu. Toć już bardziej kiczowato być nie może :) Zostawmy jakieś pole do interpretacji, przecież zrobić remake "Butchered at birth" to najmniejszy kłopot, ha ha :)

Niech będzie choć trochę trudno... Mrocznie nie znaczy stereotypowo ;)

Ja jednak jestem za interpretacją tytułu utworu/albumu lub tekstów.

no kwestia wykonania, nie uwazam ze to kicz, wszak jest wiele okładek które sa mistrzostwem świata, a diabły i dziewice nie są złe, ja sie podporządkuje byle temat byl ciekawy

hedgehog
30-03-2008, 21:15
no kwestia wykonania, nie uwazam ze to kicz, wszak jest wiele okładek które sa mistrzostwem świata, a diabły i dziewice nie są złe, ja sie podporządkuje byle temat byl ciekawy

:)

Nie mogę przywołać z pamięci nawet jednej okładki typowo metalowej, która nie wywołała by uśmiechu na mojej twarzy :) Dobre można na palcach jednej ręki liczyć.

Ale ja też się podporządkuję. :)

To co, każdy zapodaje po trzy propozycje okładek wraz z linkami do nich? :)

jacoslavgth
30-03-2008, 21:39
:)

Nie mogę przywołać z pamięci nawet jednej okładki typowo metalowej, która nie wywołała by uśmiechu na mojej twarzy :) Dobre można na palcach jednej ręki liczyć.

Ale ja też się podporządkuję. :)

To co, każdy zapodaje po trzy propozycje okładek wraz z linkami do nich? :)

chociazby okładki BEHEMOTHA, albo SATYRICON

hedgehog
30-03-2008, 21:42
chociazby okładki BEHEMOTHA, albo SATYRICON

Konkretny przykład, a raczej trzy poproszę ;)

jacoslavgth
30-03-2008, 21:52
BEHEMOTH:
- thelema 6
- demigod
- apostasy
SATYRICON:
- rebel extrawaganza
- volcano
- intermezzo II
KATATONIA:
- tonight's decision
- last fair deal gone down
-the great cold distance
OPETH:
- Deliverance
- Blackwater Park
- Damnation
do tego okładki np. NILE

Rob123
30-03-2008, 22:37
Właśnie typowe okładki metalowe to także takie jak np wymienionego już Opetha i
Katatoni tutaj moim zdaniem nie można pominąć okładki Viva Emptiness :)
Idąc bardziej topem doom metalu My Dying Bride trochę takie abstrakcyjne okładki.
lub
Novembers Doom np The Pale Haunt Departure
Solitude Aeturnus Alone
A może takie true metalowe jak np - Manowar Into Glory Ride czy Fighting the World :mrgreen: :twisted:

Osobiście proponował bym prace na których nie było by "typowych elementów" jak diabły wampiry demony jakieś pentagramy i krzyże w rożnych pozach ale dodające klimat muzyki.
Musimy sprecyzować jaki "klimat" bo jak wiadomo pojecie muzyki metalowej jest bardzo szerokie.

jacoslavgth
30-03-2008, 22:44
no i bardzo dobrze :) dajmy se z tydzien na temat i jazda do roboty...

sea21
31-03-2008, 00:58
widze ze uderzamy bardziej w grafike niz foto

PaRaGaS
31-03-2008, 01:18
Ja niestety raczej nie będę miał czasu się do was przyłączyć.
Ale czekam na wyniki! :)

hedgehog
31-03-2008, 10:20
Moim zdaniem to troche bryndza - jak zinterpretować można okładkę, która sama w sobie jest już złożoną wizją i najczęściej dosłowna jest boleśnie?

Naprawdę, o wiele lepiej moim zdaniem chwycić się interpretacji utworu/tytułu albumu, jak tak sobie o tym pomyślę...

Żeby już nie śmiecić, proponuję:

wspomniane wcześniej Green Carnation - Light of day, Day of darkness
Bloodbath - Nightmares made flesh (a co, troche gore nie zaszkodzi ;)
Dead Soul Tribe - A lullaby for the devil

Sorry, ale moim zdaniem czegoś w rodzaju "Lasów Pomorza" Behemłotka bez krzywego uśmiechu przedstawić nie sposób ;) Podobnie z Burgerami czy pseudo-intelektualnymi wypocinami Varga V. Chyba, że potraktujemy całą zabawę żartobliwie, wtedy mogę nawet odtworzyć okładki Cannibali czy Kredek, ha ha :)

diZaster
31-03-2008, 18:59
dobry klimat ma devil doll, kazda plyta :)
ta to mozna na miliony sposobow interpretowac i wymyslac kadrow i grafik.

hedgehog
31-03-2008, 19:01
dobry klimat ma devil doll, kazda plyta :)

Ooo, tak. "Dies Irae" rządzi.

Swoją drogą, muszę wreszcie popchnąć tę limitowaną wersję w pudełku z koźlej skóry, leży i się kurzy ;)

Rob123
31-03-2008, 19:53
To może każdy niech poda swoja jedna propozycje utworu po zebraniu wszystkich zostanie wybrany jeden (czyli tak jak w zadaniach tematycznych). Mój typ: My Dying Bride - The Dreadful Hours
Lub wybieramy temat który będzie bardziej ogólny niż inspiracja konkretnym utworem.

jacoslavgth
31-03-2008, 20:41
INNER SANCTUM - Behemoth "Apostasy"

jacoslavgth
31-03-2008, 20:48
Żeby już nie śmiecić, proponuję:

wspomniane wcześniej Green Carnation - Light of day, Day of darkness
Bloodbath - Nightmares made flesh (a co, troche gore nie zaszkodzi ;)
Dead Soul Tribe - A lullaby for the devil

Sorry, ale moim zdaniem czegoś w rodzaju "Lasów Pomorza" Behemłotka bez krzywego uśmiechu przedstawić nie sposób ;) Podobnie z Burgerami czy pseudo-intelektualnymi wypocinami Varga V. Chyba, że potraktujemy całą zabawę żartobliwie, wtedy mogę nawet odtworzyć okładki Cannibali czy Kredek, ha ha :)

nie znam ani jednej w/w nazwy i nie zadam sobie trudu zeby poznac, nie bede tez wyrażal swojej opini na temat twoich typów, ty przynajmniej nie wypowiadaj swoich domorosłych opini na temat zespołów, które zapewne znasz z prasy młodzieżowej, a żartobliwie to mozemy traktowac 2Tm23 - nie jest to wycieczka osobista, akurat tak sie sklada ze byłem na koncertach tych kapel i wydalem kupe kasy na tripy, mając przy tym kawał dobrej zabawy, więc daruj sobie behemłotki i podobne

hedgehog
31-03-2008, 21:08
nie znam ani jednej w/w nazwy i nie zadam sobie trudu zeby poznac,

Szkoda :)


nie bede tez wyrażal swojej opini na temat twoich typów, ty przynajmniej nie wypowiadaj swoich domorosłych opini na temat zespołów, które zapewne znasz z prasy młodzieżowej

Dobrze, zostańmy przy tym. Nie ma sensu się kłócić, Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Jeden z nas pewnie zdziwiłby się, ile wie ten drugi i skąd, ale nie o to tu chodzi :)

Nie ma to jednak znaczenia - najważniejszy jest ten nasz mały pojedynek. Poza tym, każdy słucha czego lubi i super :) Moja uwaga dotyczyła raczej oczywistości okładek, niż samej muzyki. Jeśli uraziłem, przepraszam.

Tak zupełnie na marginesie, "Zośka Kultus" jak to niektórzy mówią to dobry album. Potem się chłopakom trochę popyrtało (i przedtem też ;)

Kończąc te gadki, moja propozycja do pojedynku; coś, co każdy zna, staroć jak stąd, do Warszawy:

Death - "Sound of Perseverance"

Myślę, że to może się sprawdzić.

jacoslavgth
31-03-2008, 21:17
Szkoda :)



Dobrze, zostańmy przy tym. Nie ma sensu się kłócić, Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Jeden z nas pewnie zdziwiłby się, ile wie ten drugi i skąd, ale nie o to tu chodzi :)

Nie ma to jednak znaczenia - najważniejszy jest ten nasz mały pojedynek. Poza tym, każdy słucha czego lubi i super :) Moja uwaga dotyczyła raczej oczywistości okładek, niż samej muzyki. Jeśli uraziłem, przepraszam.

Tak zupełnie na marginesie, "Zośka Kultus" jak to niektórzy mówią to dobry album. Potem się chłopakom trochę popyrtało (i przedtem też ;)

Kończąc te gadki, moja propozycja do pojedynku; coś, co każdy zna, staroć jak stąd, do Warszawy:

Death - "Sound of Perseverance"

Myślę, że to może się sprawdzić.

koncząc polemiki na tematy poboczne -chociaz uwielbiam wszystkie płyty Behemotha, i uważam ze chłopaki robią kawał dobrej roboty, no chyba ze ktos ma 18 lat i życia nie doświadczył a koncerty odwiedzał w wiejskiej remizie :twisted:- Death - "Sound of Perseverance" jak najbardziej

hedgehog
31-03-2008, 21:21
koncząc polemiki na tematy poboczne -chociaz uwielbiam wszystkie płyty Behemotha, i uważam ze chłopaki robią kawał dobrej roboty, no chyba ze ktos ma 18 lat i życia nie doświadczył a koncerty odwiedzał w wiejskiej remizie

Ależ oczywiście, że robią. Dobrą, komercyjną robotę :) Są lepsi od nich, ale im też wychodzi. Zdecydowanie i bez dwóch zdań. Raz lepiej, raz gorzej, ale generalnie poziom dzierżą. Może być gorzej! :)


Death - "Sound of Perseverance" jak najbardziej

Bardzo zacna płyta. :) Jedna z moich ulubionych. A i tytuł wydaje mi się ciekawy dla naszych potrzeb.

badi
31-03-2008, 21:25
jak na razie widze, ze oprocz mniej lub bardziej trafnych wypowiedzi odnoszacych sie do muzyki bitwa idzie w kierunku grafiki, a nie fotografii. to mnie nie interesuje, wiec w takim ksztalcie pasuje.

jacoslavgth
31-03-2008, 21:30
Ależ oczywiście, że robią. Dobrą, komercyjną robotę :) Są lepsi od nich, ale im też wychodzi. Zdecydowanie i bez dwóch zdań. Raz lepiej, raz gorzej, ale generalnie poziom dzierżą. Może być gorzej! :)



Bardzo zacna płyta. :) Jedna z moich ulubionych. A i tytuł wydaje mi się ciekawy dla naszych potrzeb.

to niech teraz reszta zainteresowanych wypowie sie co do wyboru
btw. a co w dzisiejszych czasach nie jest komercyjne? bo sa w mediach, bo zrobili kariere? i dobrze, niech krzewią Rogatego w umysłach młodych wchodzących w zycie, może mało w życiu widziałem i słyszałem ale chlopaki robią muze z sercem, mi to odpowiada bo słucham ich od początku, znam nergala, piłem z nim, i mało znam ludzi tak powaznie podchodzących do sprawy, chociaz ostatni koncert Gorgorotha na którym byłem w Cork zrobił niesamowite wrazenie, az normalnie przypomne :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img241.imageshack.us/img241/9250/54847215lm4.jpg)

jacoslavgth
31-03-2008, 21:32
jak na razie widze, ze oprocz mniej lub bardziej trafnych wypowiedzi odnoszacych sie do muzyki bitwa idzie w kierunku grafiki, a nie fotografii. to mnie nie interesuje, wiec w takim ksztalcie pasuje.

badi - to ma byc fotografia :)

jest tylko jeden problem chłopacy, otóż jesli to pojedynek to ini forumowicze wystawiają oceny, a jednak większisc z nich słucha innej muzy i niestety nie zmusimy ich zeby wysłuchali kawałka- inspiracji, trzeba to jakos rozwiązac

hedgehog
31-03-2008, 21:37
btw. a co w dzisiejszych czasach nie jest komercyjne?

Wszystko poza tym, co nie jest znane większości. I dobrze, komercyjne czy nie, ważne, czy się podoba. Ja, jak już pisałem staram się szukać i grzebać w zespołach z Antarktydy :) - ale przecież nie każdy musi. Najważniejsze to być szczęśliwym :)

Próbowałem tylko powiedzieć, że w na dnie tej rzeki leży trochę więcej kamieni, niż to widać z brzegu ;)

Gorgorotha na żywo widziałem, fakt, dają radę. Choć najlepsze blacki, jakie przyszło mi żywcem oglądać, to jednak banda Ihsahna. Była, znaczy się. :)

Zostawmy to już, offtop się robi :) Ewentualnie do Kafejki z tym :) Ja o muzyce zawsze chętnie poględzę.

jacoslavgth
31-03-2008, 21:40
Wszystko poza tym, co nie jest znane większości. I dobrze, komercyjne czy nie, ważne, czy się podoba. Ja, jak już pisałem staram się szukać i grzebać w zespołach z Antarktydy :) - ale przecież nie każdy musi. Najważniejsze to być szczęśliwym :)

Próbowałem tylko powiedzieć, że w na dnie tej rzeki leży trochę więcej kamieni, niż to widać z brzegu ;)

Gorgorotha na żywo widziałem, fakt, dają radę. Choć najlepsze blacki, jakie przyszło mi żywcem oglądać, to jednak banda Ihsahna. Była, znaczy się. :)

Zostawmy to już, offtop się robi :) Ewentualnie do Kafejki z tym :) Ja o muzyce zawsze chętnie poględzę.

a DARK FUNERAL widziałeś? to jest rzeżnia, koniec OT :) na EMPERORZE byłem w Londynie, sie działo :twisted:

hedgehog
31-03-2008, 21:44
a DARK FUNERAL widziałeś? to jest rzeżnia, koniec OT :) na EMPERORZE byłem w Londynie, sie działo :twisted:

Dark Funeral niestety mnie ominął. :) Z miłych wspomnień przywołać mogę jeszcze Mayhem po mojej ulubionej "Grand declaration of war" - też zacnie.

Ale teraz już naprawdę eot :)

jacoslavgth
31-03-2008, 21:54
Z miłych wspomnień przywołać mogę jeszcze Mayhem po mojej ulubionej "Grand declaration of war" - też zacnie.

Ale teraz już naprawdę eot :)

zajebiaszcza płyta :) eot
do rzeczy panowie, musimy ustalić szczegóły i brać sie do roboty

anchel
31-03-2008, 22:01
Panowie nie prztykajcie się. Limit zróbmy pierwsze 10 propozycji i tydzień na głosowanie - jak w zadaniach tematycznych.

Z mojej strony może zaproponuję tak bardziej z głównego nurtu ale lubię ten utwór i lyrics jest dla mnie całkiem niezły: Cannibal Corpse - Gallery of Suicide

No i żeby nie było - wchodzę w temat ;]

badi
31-03-2008, 22:10
ja sie jeszcze waham, ale poszedlbym w koncerty. limit czasu na zlapanie jakiegos gigu. potem po 3-5 zdjec i fruuu. moze byc nawet szuflandia, przeciez to wtedy jest pieklo.

jacoslavgth
31-03-2008, 22:10
czyli mamy takie propozycje:

1. INNER SANCTUM - Behemoth "Apostasy"
2. Death - "Sound of Perseverance"
3. Cannibal Corpse - Gallery of Suicide
4. Satyricon "Blessed From Below " z INTERMEZZO II
5. My Dying Bride - The Dreadful Hours
6. Nokturnal Mortum - niech pomysłodawca sprecyzuje tytuł :)
7. Samael - "Rain"
8. MOTORHEAD "Fast And loose"

jacoslavgth
31-03-2008, 22:13
ja sie jeszcze waham, ale poszedlbym w koncerty. limit czasu na zlapanie jakiegos gigu. potem po 3-5 zdjec i fruuu. moze byc nawet szuflandia, przeciez to wtedy jest pieklo.

jakoś na jesieni- no chyba ze sie myle - powinien być MYSTIC FESTIVAL, mozna postarać sie o akredyta, na METALMANIE nie dało rady, mozemy sie ustawic na bitwe koncertową, w Szczecinie niestety lipa, a na cos ciekawego zeby w polske ruszyc czas mi nie pozwala :( szuflada sie nie liczy

hedgehog
31-03-2008, 22:14
ja sie jeszcze waham, ale poszedlbym w koncerty. limit czasu na zlapanie jakiegos gigu. potem po 3-5 zdjec i fruuu. moze byc nawet szuflandia, przeciez to wtedy jest pieklo.

Mnie odpowiada, 14go kwietnia Textures ;) Ale wolałbym jednak inaczej. Weselej będzie.

badi
31-03-2008, 22:24
jakoś na jesieni- no chyba ze sie myle - powinien być MYSTIC FESTIVAL, mozna postarać sie o akredyta, na METALMANIE nie dało rady, mozemy sie ustawic na bitwe koncertową, w Szczecinie niestety lipa, a na cos ciekawego zeby w polske ruszyc czas mi nie pozwala :( szuflada sie nie liczy

na mystic powinienem dac rade jezeli nic sie nie zmieni. mystic to nie jest impreza cykliczna. jak jest okazja i checi, to robia, jak nie to nie.

na sztuki mmp za facjate nie mam szans.

polske? eee tam wiecej swietnych setow jest poza granicami. taniej, lepiej, szybciej. w szczecinie bylo sporo fajnych gigow, chocby suffo nie tak dawno temu.

PaRaGaS
31-03-2008, 23:05
Moja propozycja - Nokturnal Mortum. Coś z "Lunar Poetry".
Może sam tytułowy kawałek, a może "And Winter Becomes"

Rob123
01-04-2008, 07:40
czyli mamy takie propozycje:

1. INNER SANCTUM - Behemoth "Apostasy"
2. Death - "Sound of Perseverance"
3. Cannibal Corpse - Gallery of Suicide

to ja jeszcze dodam:

4. Satyricon "Blessed From Below " z INTERMEZZO II
I jeszcze moja skromna propozycja była:
My Dying Bride - The Dreadful Hours

anchel
01-04-2008, 10:45
Hehe a tak na marginesie to wiecie, że w tym miesiącu Varg Vikernes może starać się o zwolnienie warunkowe? :twisted:

jacoslavgth
01-04-2008, 11:47
Hehe a tak na marginesie to wiecie, że w tym miesiącu Varg Vikernes może starać się o zwolnienie warunkowe? :twisted:

:) , a euronymous zmartwychwstanie
odnosnie samego pojedynku, to mysle ze w jednym zdjęciu cięzko moze byc zawrzec istote sprawy, moze kilka zdjęc np. tryptyk lub dyptyk?

sea21
02-04-2008, 00:39
to ja zaproponuje Samael - "Rain"

PaRaGaS
02-04-2008, 01:19
to ja zaproponuje Samael - "Rain"

Nienienie. Jak Samael, to dwie-trzy pierwsze płyty. Ze wskazaniem na pierwsze dwie.
"Beyond The Nothingness"? :D

hedgehog
02-04-2008, 09:45
Nienienie. Jak Samael, to dwie-trzy pierwsze płyty. Ze wskazaniem na pierwsze dwie.
"Beyond The Nothingness"? :D

Obydwa tytuły fajne, a do "Eternal" Samael świetnie się broni, więc nie marudź ;) Chodzi o fajny, przyjemny w interpretacji tytuł.

...choć "Ceremony of opposites" rules! ;)

Zbigniew
02-04-2008, 23:22
Kurde, czemu dopiero teraz znalazłem ten wątek z taką ********ą bracią metalową ... :) Jak przejrzałem i zobaczyłem Opeth, MDB, Samaela, Behemotha i stado innych zespołów, aż mi się gorąco zrobiło. Na codzień panują u mnie na odsłuchu, a też regularnie wizytowałem ich koncerty ... Ale na bitwę chyba się nie zapiszę, bo nie mam zbytnio możliwości porobienia zdjęć - nawet jak wybrałbym się np. na urodziny Vadera, to raczej wyszaleć się, a robić zdjęcia :D Szczególnie, że ma być m.in. SF i RCh - moi ukochani reprezentanci sceny greckiej :D

PS.: Bo o zdjęcia z koncertów chodzi, czy nie ? Bo może nie kumam do końca idei ... :(

hedgehog
02-04-2008, 23:26
PS.: Bo o zdjęcia z koncertów chodzi, czy nie ? Bo może nie kumam do końca idei ...
:(

Nie, nie chodzi :) Jeszcze nie doszliśmy do tego, o co chodzi, ale zdaje się, że chodzi o interpretację utworów :D

Zbigniew
02-04-2008, 23:31
Right, kumam. No to do listy proponowałbym dorzucić jeszcze coś z Marduka i Deicide - dla każdego coś miłego. Ale można też pojechać mocno po starszych klimatach np. po Summoning (do Dol guldur), wczesnym In Flames, a nawet sięgnąłbym do zacnego Edge of Sanity (z Danem Swano tylko) :D

hedgehog
02-04-2008, 23:34
Edge of Sanity (z Danem Swano tylko) :D

Dan to mój absolutny Bóg W Trampkach - znasz "Moontower"? Arcydzieło. Marillion na deathmetalowym speedzie :D

Zbigniew
02-04-2008, 23:39
Tak, Moontower to zacna płyta, choć już inna niż te z EoS. Zresztą Swano nieraz mówił, że inspiruje się Marillion, co widać w Moontower właśnie. Niemniej moje serce zdobył on przez Spectral Sorrows i Purgatory Afterglow - to dla mnie absolutnie dwie najlepsze rzeczy z EoS, które katowałem całą szkołę średnią i robię to nadal. Właśnie sobie nawet płytę z Purgatory (zdobyta kiedyś z wielkim trudem...) wziąłem na jutro rano do samochodu :twisted: :twisted:

hedgehog
02-04-2008, 23:41
Właśnie sobie nawet płytę Purgatory (zdobyta kiedyś z wielkim trudem...) wziąłem na jutro rano do samochodu :twisted: :twisted:

Hell yeah! Piękna płyta. Dobra, idę spać. Rano zapodam sobie do śniadania. :) Mam z autografem Dania! Kiedyś trochę mieliśmy okazję powspółpracować.

Edit: sprawdziłem, walnęło mi się. Z Dania autografem mam Nightingale. :)

Zbigniew
02-04-2008, 23:45
Hehe, nieźle. A mi z kolei przypomniało się, że mam jeszcze w zasobach Infeastdead i Diabolical Masquerade (to jeszcze na kasetach ...) :twisted:

hedgehog
02-04-2008, 23:47
Hehe, nieźle. A mi z kolei przypomniało się, że mam jeszcze w zasobach Infeastdead i Diabolical Masquerade (to jeszcze na kasetach ...) :twisted:

Świetna sprawa. Ja uwielbiam Pan-thy-monium; "Khaooos and Kon-fu-sion" jest super, mimo tego, że Dan (tutaj Winter) jedynie bębni.

Dobra, koniec. Jak chcesz pogadać więcej o tym, to na priv :)

PaRaGaS
03-04-2008, 00:36
Ale można też pojechać mocno po starszych klimatach np. po Summoning (do Dol guldur)

Ja tam lubię całą dyskografię Summoning. :D

jacoslavgth
03-04-2008, 08:11
tak Summoning - wspaniale, pasuje jak ulał do moich ostatnich koncepcji lesno krajobrazowych :)

PaRaGaS
03-04-2008, 10:00
tak Summoning - wspaniale, pasuje jak ulał do moich ostatnich koncepcji lesno krajobrazowych :)

http://www.metal-archives.com/band.php?id=21490 :twisted:
BTW, Wojnar mieszka na moim osiedlu :D

hedgehog
03-04-2008, 10:04
http://www.metal-archives.com/band.php?id=21490 :twisted:
BTW, Wojnar mieszka na moim osiedlu :D

Jezuniu, masakra :D

PaRaGaS
03-04-2008, 10:20
Jezuniu, masakra :D

Bardzo zacna muza (http://eastside.peruner.com/mp3/piorun.mp3).

badi
03-04-2008, 12:36
a fuuuuj.

a kaj poludnie stanow? DOWN, superjoint ritual, pantera...

ptero
04-04-2008, 20:28
tak się wtrącę między wódkę a zakąskę ale może MOTORHEAD "Fast And loose" :-D albo "No Class" może cosik z Inferno...

jacoslavgth
04-04-2008, 23:07
dobra dziewczyny, w poście 48 uzupelniłem skład, jak ktos chce konkretny kawałek z konkretnej plyty konkretnej kapeli to niech pisze konkretnie, zestaw jest dosc obszerny, proponuje wybrac 3 kapele i kazdy znajdzie cos dla siebie, nie wszystkich kapel tego zestawu słucham a nie których wrecz nie znam, jestem z dosc starej konserwatywnej szkoły idących utarta sciezką, słuchających 3 kapel az do bólu :)
omówić takze nalezy główny cel i temat pojedynku bo jedną interpretacje utwóru muzycznego mamy juz w zadaniach tematycznych :)

badi
05-04-2008, 00:20
dalej domagam sie czegos downa, chocby 'stone the crow', 'lifer' czy 'losing all'!

dawojcie co mamy robic dokladnie i jak szatan da, to wypuszcze czadu z aparatury.

MIKE MIKE
05-04-2008, 10:11
Ja tam bardziej Pantera Sepultura ostatnio Slipknot :) pozdrawiam

hedgehog
05-04-2008, 10:41
No dobra, to co dalej? :)

MIKE MIKE
05-04-2008, 18:46
Chociaz musze sie przyznac ze z zespolem Egzistence (dawno temu) gralismy na tych samych dramach co np.; Ghost zna ktos? Z trojmiasta ? Albo Helmut :)

badi
07-04-2008, 14:18
Pantera

w downie masz i rex'a i phil'a.

Motorniczy
10-04-2008, 16:59
Soulfly !

legionize
18-04-2008, 12:28
Impaled nazarene. I niesmiertelny Mayhem