PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Nikkor 50 f1.4



Vodafone
29-03-2008, 16:31
Mam prośbę do posiadaczy tego obiektywu.... Potrzebuje wiedziec w którym miejscu na obiektywie znajduje się numer seryjny poniewaz na swoim nie mogę go odszukać - jest tylko na kartonie i gwarancji... Oraz chciałbym wiedzieć czy na opakowaniu styropianowym od strony wewnetrznej jest też wytłoczony napis : AF28/2D bo wydaje mi się ze powinno być AF50 /1.4D
Mam wrażenie że naciąłem się na podróbę... bardzo proszę o pomoc

Zastanawia mnie również to dlaczego ten obiektyw jest produkcji chińskiej a nie jak 18-200VR wyprodukowany w Tajlandii

Również barak Polskiej firmowej gwarancji Nikona jest tylko wystawiona przez sklep oraz europejska Nikona mimo iż na pudełku jest naklejka Polskiej Dystrybucji Nikona

Kupiłem ten obiektyw w sklepie we Wrocławiu i zastanawiam się czy nie zostałem oszukany...

BugsBunny
29-03-2008, 16:43
na styropianie jest AF28/2.8D, widać to ten sam rozmiar

serial z tyłu, na dolnej części pierścienia przysłon. We wszystkich obiektywach z pierścieniem jest w tym samym miejscu, tylko w niektórych grawerowanie jest słabo kontrastowe i ledwo widać.

made in China, niestety. Jeśli z krajowej dystrybucji to powinna być polska karta gwarancyjna, chyba że kupowałeś jako używany to wtedy z problemami do sklepu a karta i tak zbędna, jak masz paragon.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img155.imageshack.us/img155/1812/dsc0423nn0.jpg)

w Foto-Masterze na pewno przepłaciłeś, ale mało prawdopodobne żeby Cię oszukali.

Vodafone
29-03-2008, 16:57
Bardzo dziękuje za pomoc... wszystko sprawdziłem i num seryjny jest oraz zgadza sie z pudełkiem... Pozostał problem gwarancji... oprócz europejskiej (nie wypełnionej) dostałem ich własną gwarancję ( nie tą polską różową nikona) na 24 miesiące... Czy ta gwarancja zostanie uznana przez serwis nikona czy moze udac sie do sklepu i żądać orginalnej gwarancji Nikona (Polskiej) ???

Obiektyw kupiłem nowy !

BugsBunny
29-03-2008, 17:05
Sprzedawany przez nich nowy sprzęt jest zwykle z dystrybucji niemieckiej, przynajmniej taki najczęściej oglądałem. Sklep istnieje od lat i jest pewny, w razie problemów lepiej korzystać z ich gwarancji niż serwisu Nikona.

Vodafone
29-03-2008, 17:07
Kurcze.... ale na pudełku znajduje się naklejka Polskiej Dystrybucji Nikona... więc już sam nie wiem...

Vodafone
29-03-2008, 17:17
Jeśli z polskiej dystrybucji Nikona pochodzi towar to powinien być zaopatrzony w polską kartę gwarancyjna.

Czyli mogę żądać od sklepu tej gwarancji ??? Obiektyw kupiłem w czwartek czy jeśli wybiorę się do nich w poniedziałek to nie będzie juz za pózno ??? I czy to że sami mi wystawili własną gwarancję to może byc dowód ze nie dali mi polskiej Nikona ???

Boję sie że gdy nie będę miał polskiej gwarancji nikt ode mnie tej stałki nie kupi w razie gdybym chciał sprzedać :-(

BugsBunny
29-03-2008, 17:28
zadzwoń sobie do nich w poniedziałek i wyjaśnij sprawę
71-3424362, lub 7928899, kom 0602226438, mail foto-master@post.pl

Vodafone
29-03-2008, 17:46
BugsBunny bardzo dziękuję za pomoc i numer telefonu komórkowego ;-)

BugsBunny
29-03-2008, 17:50
nie jestem 100% pewien czy jest aktualny, mam wizytówkę ale z 2006r ale nie sądzę żeby zmieniali numery
w soboty też pracują ale chyba do 14-15

Vodafone
29-03-2008, 18:29
Jest aktualny ! ;-) Zadzwoniłem i miły Pan powiedział mi,że jeśli chce to mogę dostać gwarancję Nikona,ale wtedy ich będzie nie ważna (mają własny serwis) i bede musiał jak coś użerać sie z serwisem nikona...

Co radzicie? odebrać gwarancję Nikona i stracić sklepową czy może pozostać przy sklepowej ???

I JESZCZE JEDNO PYTANIE... Podczas pierwszego zakładania tego obiektywu bardzo ciężko się "zakręcał" po 3 razie już lzej jest go zakręcić lecz dalej ciężej niz 18-200VR - czy u was na początku tez tak było ????

BugsBunny
29-03-2008, 18:33
jeżeli mieszkasz/bywasz we Wrocku i zamierzasz dłużej korzystać z tego obiektywu, to weź ich gwarancję. Jak sądzisz że szkło szybko sprzedasz, bierz nikonowską.
Tak czy siak, jak nie jest felerny po zakupie to mała szansa żeby się coś zwaliło, to dość prosta konstrukcja, nie ma w tym żadnych VR, SWM czy zoomów które by się mogły rozkraczyć .

tak, ciężko się zakręca

Vodafone
29-03-2008, 18:38
Wielkie dzięki jeszcze raz... kamien spadł mi z serca... bardzo mi pomogłeś - jestem Twoim dłużnikiem - jeśli będę mógł w czymś pomóc to wal śmiało...

Pozdrawiam... i jeszcze raz bardzo dziękuję ;-)