PDA

Zobacz pełną wersję : Szumy w D200



Michał Jędrak
26-03-2006, 16:24
Witam

Tak się składa, że to mój pierwszy post, więc pozdrawiam wszystkich na wstępie. Wrzucam link do drobnej ilości zdjęć z testami szumów LINK TU (http://www.jedrak.com/forum/high-iso-d200/) . Tekst jest napisany po angielsku, ale dla nieumiejących napiszę krótko...

Testowy obiekt wyświetla się pierwszy. Na środku jest taboret i kolorowe kartoniki a wszystkie poniższe kadry to 100% ze środka. Pierwsze zdjęcie jest wykonane na automatyce ekspozycji i widać, że pomiar się boi przepalać jasny karton. Tak się boi, że nawet się histogram nie zbliża do prawego boku.

Kolejna 'scenka' ma poprawione naświetlenie o +0,7EV i już jest lepiej.

To trzecie OGROMNE zdjęcie zawiera kadry zrobione przy różnych czułościach i różnych ustawieniach. Są tam też trzy kadry, które pochodzą z jeśniejszego naświetlania. To zdjęcie jest więc orientacyjne i mało miarodajne, gdyż nie porównuję wszystkich opcji.

Prawdziwy test zaczyna się poniżej. Nazwany 'test 2'.

Pierwsze zdjęcie pokazuje 'scenkę' prawidłowo naświetloną (patrz histogram na zdjęciu). Możliwie dobrze rozciągnięty histogram, ale bez ucinania świateł.

Kolejny zlepek zdjęć to 'cropy' 100% przy czułościach 1600 i HI 1.0. oczywiście są też trzy opcje dla redukcji szumów. W aparacie jest czwarta opcja LOW, ale właśnie dlatego, że jest 'low' to ją zignorowałem.

Jak dla mnie to wynik ISO 1600 plus NR NORM jest absolutnie OK. Oczywiście wszystko pod warunkiem prawidłowego naświetlenia zdjęcia.

Mam nadzieję, że komuś się to choć trochę przyda.

Michał

[ Dodano: Nie 26 Mar, 2006 ]
Prosiłbym moderatora o przeniesienie tego tematu do działu APARATY CYFROWE-DSLR albo do działu z testami. Coś mi się pomyliło i post znalazł się tutaj...

admin
26-03-2006, 18:12
Przeniesiony. Witam Michale.