PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmiar i kadrowanie



MichalP
25-11-2004, 16:29
Pytanko baaardzo krotkie :

Czy jest program, ktory ma mozliwosc ustawienie parametrow (wys. , szer. oraz dpi) w wyniku czego na naszym oryginalnym obrazku pojawi sie ramka (o podanych parametrach) :?: A następnie taka ramke bedzie mozna obracac i przestawiac w celu poprawnego (chcianego) kadru :?:

ddMON
25-11-2004, 17:09
Ja za bardzo się nie znam np. na PS (w ogóle to na wszystkim za bardzo się nie znam :( ).
Ale jakbyś w jednej warstwie ramkę stworzył, a na drugą wrzucił zdjęcie, to będziesz zdjęcie widział przez ramkę, a ramkę (lub zdjęcie) możesz przesuwać. Tylko zabawa z zmienianiem rozmiaru ramki.
No i znowu nie wiem czy pomogłem... chyba nie? :roll:

MichalP
25-11-2004, 17:20
Dziekuje za dobre checi.
Nie ukrywam , ze troche zrozumialem o czym do mnie mowisz ale nie do konca ;) Tez nie wiem czy Ty mnie dobrzezrozumiales :oops:
Szukam czegos co na podstawie danych z obrazka oraz parametrow (wys. szer. dpi) utworzylby taka ramke sam. Wierze , ze w PS jest taka mozliwosc , ale za kazdym razem (za kazdym nowym zdjeciem) nie bede musial samemu obliczac i tworzyc takiej ramki :?:
Inna sprawa to , ze nie mam PS i nie kupie go raczej w najblizszym czasie ;)
Nie ma jakiegos prostego narzedzia :?:

Tr0n
25-11-2004, 17:21
Inna sprawa to , ze nie mam PS i nie kupie go raczej w najblizszym czasie ;)
Nie ma jakiegos prostego narzedzia :?:

Gimp

ddMON
25-11-2004, 17:45
Wiedziałem 8)

Tr0n
25-11-2004, 17:49
Wiedziałem 8)
Ja też wiedziełem 8)

Ewusia
02-12-2004, 11:11
Co to jest ten Gimp? :oops:

Oprócz tego że za niedługo doczeka się nowej wersji.... ??

Krakus
02-12-2004, 11:43
Co to jest ten Gimp? :oops:

Zakładam, że o drogę pytasz, a nie kpisz :wink: Gimp to taka freeware-owa wersja PSa (no, ale mi się teraz oberwie).
A tak poważnie - ośmiobitowa darmowa alternatywa (czy lepsza czy gorsza - to całkiem inna sprawa) PS.
Dawno Cię na forum nie było, Ewusiu.

Ewusia
02-12-2004, 11:58
Dawno Cię na forum nie było, Ewusiu.

Miło mi... :D

Nie kpię. Nie miałam z tym do czynienia. Czyli jeśli mam PS CS to nie muszę się zbytnio interesować, tak? Dzięki wielkie za info.

P.S. Wczoraj byłam w K w Aquaparku. Bosko..... :twisted:

aldus
23-12-2004, 00:07
PS oferuje bardzo wygodny sposób kadrowania. Wybieramy zaznaczanie prostokątne (skrót klawiaturowy M), z rozwijalnego menu Styl (pod menu głównym) wybieramy "Określona wielkość", w polach obok wpisujemy żądane wymiary. Teraz wystarczy kliknąć w dowolnym miejscu obrazka i pojawia się ramka - zaznaczenie o zadanej wielkości. Można je następnie w prosty sposób przemieszczać i skalować. Oczywiście rozdzielczość części obrazka objętego ramką będzie taka sama jak reszty i tu nie ma żadnej możliwości jej zmiany w obrębie zaznaczenia. Po ustawieniu ramki w odpowiedniej pozycji wystarczy wybrać "Kadruj" z menu Obrazek i już.
Pozdrawiam, Włodek