PDA

Zobacz pełną wersję : papier do epsona



szymony
27-03-2008, 12:49
Witam!
Jakiego papieru używacie w swych epsonach? Dobre efekty można uzyskać na papierze epsona, jednak nigdzie nie znalazłem innego niż błyszczący. HP z epsonem to porażka na całej linii. Z kodakiem też niewiele lepiej. Mam już dość eksperymentów. Śnił mi się ilford fine art, ale opinie też nie najlepsze. Hahnemuhle, w moim przypadku to trochę przerost formy nad treścią.

Patyk
27-03-2008, 13:29
Ja używam papierów Tetenala, nie widzę nic co możnaby im zarzucić ale mam do nich porobione profile, jeśli Ty nie masz może w tym jest problem.
Pozdrawiam

fIlek
27-03-2008, 13:33
Spróbuj fujifilm - chodzą zaskakująco dobrze, a fujifilm polska to nawet te droższe epsony sprzedaje.

Czornyj
27-03-2008, 13:35
Najtańszy przyzwoity papier jakiego używałem to Tetenal, jest dostępny w błysku i macie. Z profilami nie było problemu - są do ściągnięcia ze strony producenta.

W ofercie Epsona również są doskonałe papiery nie-błyszczące.

markB
27-03-2008, 18:32
Witam!
Jakiego papieru używacie w swych epsonach? Dobre efekty można uzyskać na papierze epsona, jednak nigdzie nie znalazłem innego niż błyszczący.

A próbowałeś w Cortlandzie, wymieniają w ofercie całe stado papierów Epsona, np. dla formatu A3+: http://www.cortland.com.pl/go/_category/?idc=44_213_488&producer_id=200
Trochę ostatnio kłopotów z ich stroną, stale pojawia się jakiś błąd serwera.

dermalamor
27-03-2008, 18:37
Heh, właśnie wczoraj przeprowadziłem nie tanie niestety testy papieru Ilforda Smooth Glossy. Ogólnie rzecz biorąc, to jeżeli zdamy się na oprogramowanie Epsona w domyślnych ustawieniach, to wyniki są nawet ciut lepsze niż na papierze Epsona. Natomiast gdy drukowałem to samo zdjęcie z PSuja, przy zastosowaniu profili Ilforda i Epsona, to wszystko wypadało na korzyść tego drugiego... Ciekawe, ale nie wiem czemu tak jest. Na dalsze testy (chociażby drukowania z Lightrooma) chwilowo mnie nie stać, niestety tuszu ani papieru za darmo nikt mi nie daje...

Ogólnie rzecz biorąc, wydruki z programu dołączonego do drukarki wychodzą lepiej, mimo że w PS ustawiam dokładnie to samo. Wie ktoś czemu?

zapa
28-03-2008, 22:30
jeśli chcesz fajnego papieru matowego dedykowanego do Epsonka - polecam PerfectProof Heavy Matte - można go porównać jako niskobudżetową wersję PhotoRaga 308 ( Hahnemuehle )

Do nabycia w w/w Cortlandzie - bez reklamy oczywiście...

Jeśli masz do wydrukowania dosłownie jedno, dwa zdjęcia zapraszam na priv - mam jeszcze kilka testowych arkuszy Hahnemuehle :)

szymony
28-03-2008, 22:39
A coś o powierzchni ala "jedwabisty"? Czy ten numer z plujką nie przejdzie.

Czornyj
28-03-2008, 22:48
A coś o powierzchni ala "jedwabisty"? Czy ten numer z plujką nie przejdzie.

Szukaj czegoś z oznaczeniem "Satin", "Pearl", ale ogólnie maty do plujek są raczej jedwabiste niż zdecydowanie matowe.

zapa
28-03-2008, 22:57
A coś o powierzchni ala "jedwabisty"? Czy ten numer z plujką nie przejdzie.

No to PerfectProof Satin Photo... - również z czystym sumieniem polecam.

A4 - 50 arkuszy - 116 zł

Jak będziesz na górczynie - podjedz tam, zobacz wydruki na tych papierach - pomacaj... :)

Jeśli potrzebujesz tak jak pisałem kilka arkuszy daj znać - leżą w szufladzie nieużywane i się kurzą :)

piwkoo
29-03-2008, 00:49
Jeśli szymony nie chciałby tego papierku to ja chętnie go przygarnę ;) za przystępną cenę oczywiście :D