PDA

Zobacz pełną wersję : problem z photoshopem



wojtek-hinc
24-03-2006, 14:58
witam. mam taki problem z photoshopem. jak zrzucam zdjęcia np w jpg to maja one 300dpi a jak obrobie je w photoshopie to mają 72dpi. czy ktoś wie jak to zmienić. mam photoshopa 5.0

madmips
24-03-2006, 15:34
nie bardzo zrozumiałem o co chodzi - generalnie to czy 300 czy 72 dpi to nie ma znaczenia, jezeli tylko maja tyle samo pixeli. Do czego chcesz to wykorzystac? W image size ustawiasz sobie wszystko co i jak...

[ Dodano: Pią 24 Mar, 2006 ]
p.s - tylko mi tu z filozofowaniem na temat 72 - 300 nie wyjezdzac!!! ;)

Karl
24-03-2006, 16:04
Napisz nieco wiecej. Jakie operacje wykonujesz bo opis "zrzucam zdjęcia np w jpg" niewiele mowi...

wojtek-hinc
24-03-2006, 20:07
witam. generalnie nie znam sie za bardzo na obróbce komputerowej ale zdjęcia robiłem do druku więc wymagają odemnie 300dpi. i tak np. jak wrzucam do photoshopa zdjęcie i np je wyostrzam to po zapisani zdjęcia zdjęcie ma 72dpi. pewnie coś żle robie. ale jak w drukarni widzą że dpi jest 72 to od razu je odrzucają

stig
24-03-2006, 20:23
witam. generalnie nie znam sie za bardzo na obróbce komputerowej ale zdjęcia robiłem do druku więc wymagają odemnie 300dpi.

Q! Przeciez to zaden problem zmienic 72 na 300 czy odwrotnie... Informacja o DPI zaszyta w pliku jest informacja pomocnicza okreslajaca wielkosc fizyczna po wydruku. Jesli korzystajacy z tego zdjecia zmniejszy je (w programie do skladu rzecz jasna) do zadanych wymiarow druku, to automatycznie podwyzszy sie DPI, bo upakowanie pikseli (czyli fizycznych czesci obrazu) zwiekszy sie w stosunku do centymetra wydruku.

Nie wiem skad Ci sie to bierze (zmiana z 300 na 72 DPI), ale przeciez mozesz to zmienic w oknie image size. "Odptaszkuj" "resample image" i zmien te 72 na 300... Ot co. Problem z glowy...

Karl
27-03-2006, 11:54
wojtek-hinc, chyba nadal nic nie rozumie. Samo sie nic nie robi :)
Robisz moze jakies Save for web... masz jakas zapisana akcje na to ostrzenie...zmieniasz cos w punkcie Image size...?
Najlepiej dolacz im folder z nieobrobionymi zdjeciami w RGB. Sami sobie poradza a Twoje 72dpi potraktuja jako wzor.